Jump to content
colnet

Test kart dźwiękowych

Recommended Posts

Line-in jak i wejście mikrofonowe, nie są mi potrzebne. Tylko te szumy i piski, irytują dość znacząco.

A o co chodzi z tym podpięciem do monitora, bo nie kumam?

Jest sens kupowania karty dźwiękowej do słuchania muzyki na kompie ? Mam zestaw głośników 5.1 firmy Mode Com (powiedzmy, że jakość porównywalna do Inspire Creativa, ze wskazaniem na Mode Com) ?

Masz integre? Według mnie jest sens, jeżeli słuchasz muzyki z kompa, poprawia się jakość dźwięku i procek jest mniej obciążony, tym bardziej że taka karta to nie majątek.

Głośniki masz słabe, więc zbytniej różnicy nie poczujesz, IMHO. Sprawa zmieniła by się diametralnie, gdybyś brał pod uwagę także słuchawki..

A do słuchawek lepiej brać SB24bit czy Geniusa ?

Teraz mam zintergrowaną CM6501 i troche lipna jest, strasznie elektronike kompa slychac;)

A do słuchawek lepiej brać SB24bit czy Geniusa ?

A jakie masz słuchawki?

Ale ogólnie jeśli masz wzmaka to SB 24bit

Jeśli nie masz wzmaka to polecam Geniusa.

Słucham na Hd201;) daleko im do idealności ale są bardzo wygodne więc można długo siedzieć w nich.

Dodatkowo mam prosty wzmak z kitu avt;)

Guest KHOT
No właśnie mam zintegrowaną. Ale dźwięk znacząco się poprawi, czy to tylko będzie kosmetyczny zabieg ? :P

U mnie przesiadka z integry na to co mam w podpisie na podpiętych ksc dała zdecydowaną różnicę, spokojnie do obronienia w ślepym teście...

Witam! Mam pytanko!

Aktualnie posiadam kartę: audigy 2. Czy jest opłacalna zmiana tej karty na jakąś inna w podobnym przedziale cenowym ??

Zależy mi tylko na muzyce. Głośniki mam Usher s520 ze wzmakiem denon PMa-500AE. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

U mnie przesiadka z integry na to co mam w podpisie na podpiętych ksc dała zdecydowaną różnicę, spokojnie do obronienia w ślepym teście...

Bo integra jest słaba a nawet bardzo słaba. Nie spodziewałem się nawet że aż tak słaba.

colnet

W teście napisałeś Vortex 2 (chip), ale nie podałeś producenta i dokładnego modelu samej karty... ;>

Mógłbyś napisać jakieś szczegóły? ;)

Referencyjna karta od Aureala? :o

Ja mam od Turtle Beach i właśnie zastanawiałem się nad tym "suchym basem" - u siebie nie zaobserwowałem, a przynajmniej nie wydaje mi się ;p

Tak ;)

Bas w tej karcie jest inny niż np. w Santa Cruz czy SB24-bit. W niej jest bas trochę bez życia, bez "kopa" w SB 24-bit i Santa Cruz "kop" jest :D

wlasnie czytalem pare dobrych lat temu o tym herculesie - jak widze "prawie" ideal. ma jakies efekty wirtualizujace przestrzennosc dla dwoch kanalow? co do eq no to przeciez nie trzeba uzywac tego zintegrowanego ze sterownikami :)

wlasnie czytalem pare dobrych lat temu o tym herculesie - jak widze "prawie" ideal. ma jakies efekty wirtualizujace przestrzennosc dla dwoch kanalow? co do eq no to przeciez nie trzeba uzywac tego zintegrowanego ze sterownikami smile.gif

No nie trzeba używać tego EQ... ale jakieś wady trzeba było znaleźć. Ma efekty przestrzenności dwóch kanałów ale dość proste tylko dla głośników na słuchawkach to chyba nie działa. Karta ogólnie bardzo dobrze zrobiona i przemyślana nie ma co się czepiać, obsługuje EAX 2.0 w gierkach... itd. :P

Tylko gdzie ja dostać? ^^

Na allegro ;) nie koniecznie trzeba szukać tego Fortissimo III można też szukać Digifire 7.1 - to to samo, tylko Digifire ma FireWire dodatkowo.