Skocz do zawartości

Test kart dźwiękowych


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym poszedł w trzecie rozwiązanie, raz z racji dźwięku a dwa z racji zamiłowania do lutownicy. :P

Z tym że nie wiem co to za karta, chyba bym się jednak skłaniał ku Alien DAC:

http://www.glassjaraudio.com/category.sc?categoryId=4

http://www.myexposition.com/diy/usbdac/overview.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Postanowiłem kupić kartę muzyczną do 200zł po przeczytaniu testu kart i postów wybieram między Creative Sound Blaster 24-bit i Audigy 2 ZS gold, gdyż wymienione w teście karty znajdujące się na pierwszych miejscach są trudno dostępne. Więc zwracam sie do was z pytaniem która z tych kart muzycznych będzie lepsza, a może coś innego, zastanowiłem się też nad jakąś kartą X-Fi, ale nie cieszą się one jakimiś dobrymi opiniami. Kartę będę używał do muzyki i filmów, w gry mało gram. Nie jestem w tym temacie obeznany więc pomóżcie biednemu ludzikowi :P (nie chciałem zakładać nowego tematu żeby o to spytać, myślę że nie zrobiłem nic złego pisząc to w tym temacie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić kartę muzyczną do 200zł po przeczytaniu testu kart i postów wybieram między Creative Sound Blaster 24-bit i Audigy 2 ZS gold, gdyż wymienione w teście karty znajdujące się na pierwszych miejscach są trudno dostępne. Więc zwracam sie do was z pytaniem która z tych kart muzycznych będzie lepsza, a może coś innego, zastanowiłem się też nad jakąś kartą X-Fi, ale nie cieszą się one jakimiś dobrymi opiniami. Kartę będę używał do muzyki i filmów, w gry mało gram. Nie jestem w tym temacie obeznany więc pomóżcie biednemu ludzikowi :P (nie chciałem zakładać nowego tematu żeby o to spytać, myślę że nie zrobiłem nic złego pisząc to w tym temacie :) )

 

Nie powinno być dużych różnic jeśli chodzi o audio, bo sprzętowo jest podobnie. Taki sam DAC, taki sam op-amp. Jesli jesteś złotouchy i masz złoty sprzęt to może usłyszysz te pozłacane gniazda w A2ZSGold :lol: Reszta to wyposażenie, procesor dźwięku i dobre samopoczucie z faktu posiadania audigy 2. Czy warto, to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie w wierze, narażasz się wielce. Nieraz już mówiłem, że te sound blastery są w gruncie rzeczy identyczne brzmieniowo. Oj dostało mi się za to.

Polecam, jak kolega wyżej, wybrać kartę wg wyglądu czy ceny, czyli kierować się rzeczywiście wyróżniającymi je charakterystykami. Brzmieć będa tak samo. I to niezbyt dobrze :) (za to też mi się dostanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksza przewaga a2zs jest jej wygoda - w koncu mamy kupe zlacz, a w sb live 24bit trzy (?) i trzeba przelaczac w sterownikach to z czego chcemy korzystac. jesli mamy zestaw stereo to w zasadzie nie ma problemu, ale juz z 5.1 moze byc problem, zeby jednoczesnie uzywac mikrofonu i glosnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście znaczna przewaga, ale znowu nie dla każdego. Trzeba się więc indywidualnie zastanowić przed zakupem co nam jest rzeczywiście potrzebne. Bo dla przykładu mnie 2*RCA wystarczają i nie widzę zastosowania dla większej ilości złącz u siebie. Ale rzeczywiście np. do systemów hi-fi może to być wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie w wierze, narażasz się wielce. Nieraz już mówiłem, że te sound blastery są w gruncie rzeczy identyczne brzmieniowo. Oj dostało mi się za to.

Polecam, jak kolega wyżej, wybrać kartę wg wyglądu czy ceny, czyli kierować się rzeczywiście wyróżniającymi je charakterystykami. Brzmieć będa tak samo. I to niezbyt dobrze :) (za to też mi się dostanie)

A to ja tez sie podpisze :) Wyjatkiem jest chyba tylko marka E-MU ktora to rowniez jest wlasnoscia Creative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się sterami ASIO, niby na wielu forach czytałem, że w ogóle nie wpływają one na jakość dźwięku, tylko zmniejszają opóźnienie, ale postanowiłem je sprawdzić (w końcu co mi szkodzi strata paru minut), i... moja Yamaha YMF724 gra naprawdę dużo lepiej :D. Nie wiem, a może akurat ta karta jest jakaś specyficzna? Bo o "zmyślaniu" sobie różnicy nie ma mowy, jest tak wyraźna, że prawie każdy ją usłyszy.

 

PS. Inna sprawa, że musiałem trochę pokombinować przy konfiguracji, bo na początku miałem totalne pierdzenie, ale to była kwestia paru minut, teraz już wszystko gra idealnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie, ale nie wiem: jak się to włącza (mniej więcej parę godzin temu zainteresowałem się bardziej foobarem :P, wcześniej z Winampa korzystałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się sterami ASIO, niby na wielu forach czytałem, że w ogóle nie wpływają one na jakość dźwięku, tylko zmniejszają opóźnienie, ale postanowiłem je sprawdzić (w końcu co mi szkodzi strata paru minut), i... moja Yamaha YMF724 gra naprawdę dużo lepiej :D. Nie wiem, a może akurat ta karta jest jakaś specyficzna? Bo o "zmyślaniu" sobie różnicy nie ma mowy, jest tak wyraźna, że prawie każdy ją usłyszy.

 

PS. Inna sprawa, że musiałem trochę pokombinować przy konfiguracji, bo na początku miałem totalne pierdzenie, ale to była kwestia paru minut, teraz już wszystko gra idealnie :D.

A co sie zmienilo oprocz tego, ze moze byc glosniej ?

btw. Uzywasz ASIO4ALL zeby wymusic ASIO na tej karcie czy ma ona natywny support ASIO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba grają lepiej niż standardowy direct sound, ale który lepiej - ciężko powiedzieć.

A co sie zmienilo oprocz tego, ze moze byc glosniej ?

Głośniej też jest :P, ale ogólnie całość też brzmi lepiej.

btw. Uzywasz ASIO4ALL zeby wymusic ASIO na tej karcie czy ma ona natywny support ASIO ?

Użyłem ASIO4ALL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może brzmieć Edirol UA-1EX? Jest dość tania (poniżej 300zł) na USB i wspierana przez Alsę. Roland (bo to w zasadzie marka Rolanda) produkuje świetny sprzęt, ale czy ten konkretnie wynalazek jest wart swojej ceny? :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam - czy ktoś wie, jaka jest zintegrowana karta dźwiękowa przy płycie głównej Asrock K7VT2, lub jak to sprawdzić? Jak słowo daję, sprawdzałem niemal wszędzie, i NIGDZIE nie znalazłem żadnej informacji o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem, ale tak się składa, że taki opis to można znaleźć przy niemal każdej płycie głównej, a mi chodzi o to, jaki jest konkretny model karty dźwiękowej :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7VT4A PRO posiada na pokładzie "CMedia CMI9761A 5.1" więc lepszego napewno nie będziesz miał ;P W sumie to nie wiem co Ci to robi za różnice zwłaszcza, że to stara płyta jest więc cudów i tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, i tak mam Yamahę YMF724, ale tak z ciekawości pytam :P. Ale co do starej płyty głównej - stara płyta główna nie oznacza słabszej karty dźwiękowej, gdybyś usłyszał dźwięk nowych (z poprzedniego roku) kompów w mojej szkole - tam to dopiero jest tragedia :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może brzmieć Edirol UA-1EX? Jest dość tania (poniżej 300zł) na USB i wspierana przez Alsę. Roland (bo to w zasadzie marka Rolanda) produkuje świetny sprzęt, ale czy ten konkretnie wynalazek jest wart swojej ceny? :C

Moj kolega ma wprawdzie wyzszy model Edirola, wiem jednak ze bardzo sobie ceni - jest gitarowcem i pracuje tez na Cubasie. Moge go zapytac jak ocenia ta karte, ale nie wiem czy to da poglad na akurat ten model ktorym sie interesujesz. Nie wiem tez dokladnie jaka on ma.

Jesli jednak wyrazasz chec - pomecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko w planach, ot po prostu przeglądam sobie karty na USB, wszelkie zakupy zależą od tego czy uda mi się wyrwać jakąś pracę w wakacje i od niezależnych ode mnie wpływów finansowych. Znalazłem chyba jednak tańszą alternatywę z wyjściem RCA, tylko ciekawe jak toto brzmi :) Jest to mianowicie Creative Sound Blaster Connect. Wejście i wyjście RCA, SPDIF no i na USB. Może jakiś czarny koń, tak jak AL? Generalnie mam zamiar pchać się w Microlab Solo6C i szkoda mi trochę płacić za kartę, tyle co za głośniki... Nie wiem jeszcze czy ją Alsa wspiera, bo na stronie projektu wisi "unknown".

 

BTW. Jest jeszcze Terratec Aureon 5.1, która podobno chodzi "z kopyta" pod linuxem, ale ciężko ją kupić generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności