Skocz do zawartości

Czy forum powinno zostać rozszerzone?


KHRoN

Rozszerzenie forum  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy forum powinno zostać rozszerzone o inne rodzaje sprzętu elektronicznego poza zakres odtwarzacze-i-słuchawki?

    • Tak (napisz poniżej o jakie)
      43
    • Nie (napisz poniżej dlaczego)
      189


Rekomendowane odpowiedzi

Zagłosowałem na "nie", z dwóch prozaicznych powodów; mianowicie lepiej jest, kiedy jakieś forum jest wyspecjalizowane w jakimś kierunku, bo można na nim zdobyć konkretną wiedzę z danego tematu i nie trzeba przekopywać się przez tony postów. A druga sprawa jest taka, że to forum nie jest jedyne w necie i jeśli ktoś potrzebuje zasięgnąć opinii o jakimś telefonie czy karcie graficznej, to może to zrobić na innym forum. Zatem lepiej niech będzie tak, jak jest, bo jest dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejny głos na "Nie". Forów ogólnotechnicznych, w tym komputerowych są dziesiątki, a ja sam znalazłem się tutaj szukając pomocy w wyborze odtwarzacza. W tej chwili udziela się tutaj spora grupa osób IMO b.dobrze zorientowanych w tym temacie i o to chodzi, moim zdaniem mogło by tak zostać. Z drugiej strony, można by pomyśleć nad lekką reorganizacją forów, może podniesieniem Meizu, jako że sporo osób je ma/kupuje.

Edit: Echelon - właśnie o to mi chodzi, żeby to forum dalej specjalizowało się w audio, od spraw ogólnie komputerowych są dziesiątki innych. Natomiast co do wygody jednego miejsca - no cóż, przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i każdy ma swoje ulubione miejsca, które czyta i na których się udziela. Raczej niewykonalne jest zebranie większej grupy osób z różnych miejsc w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba byłbym za rozszerzeniem forum w taki sposób, aby dodatkowo, w niewielkim na razie zakresie zajmowało się ogólnie pojętą muzyką i sprzętem audio. Myślę, że jest na tym forum pewna część osób, która byłaby zdolna "pociągnąć" taki dział i myślę też, że spora ilość ludzi, tak z naszego forum, jak i spoza, chętnie rozszerzyłaby swoją wiedzę na ten temat.

 

Można mówić, że są inne fora na ten temat, ale tak naprawdę trudno śledzić to co się dzieje np. na 3 forach. Zawsze wygodnie jest mieć coś w jednym miejscu i z jedną kadrą, gdzie zna się trochę ludzi i wie jakie są zasady i czego się można spodziewać.

 

Nie jestem za rozszerzaniem forum o działki komputerowe, czy inne. Forum powinno mieć swój profil, a o takich rzeczach można podyskutować w Hyde Parku i w Najdłuższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba byłbym za rozszerzeniem forum w taki sposób, aby dodatkowo, w niewielkim na razie zakresie zajmowało się ogólnie pojętą muzyką i sprzętem audio. Myślę, że jest na tym forum pewna część osób, która byłaby zdolna "pociągnąć" taki dział i myślę też, że spora ilość ludzi, tak z naszego forum, jak i spoza, chętnie rozszerzyłaby swoją wiedzę na ten temat.

 

Można mówić, że są inne fora na ten temat, ale tak naprawdę trudno śledzić to co się dzieje np. na 3 forach. Zawsze wygodnie jest mieć coś w jednym miejscu i z jedną kadrą, gdzie zna się trochę ludzi i wie jakie są zasady i czego się można spodziewać.

 

Nie jestem za rozszerzaniem forum o działki komputerowe, czy inne. Forum powinno mieć swój profil, a o takich rzeczach można podyskutować w Hyde Parku i w Najdłuższym.

 

Najciekawsze jest to, ze na tym forum jest spora grupa ludzi, która zgadza się z opinią, że gra całość.

Czytając audiostereo -> odnoszę wrażenie, że ktoś do swojego zestawu wstawia pewien element, efekt jest niedobry i od razu opinia, ze dany element jest do nieczego.

 

Czytałem kiedyś dużo artykułów z audiostereo o słuchawkach z wyższej półki Senki HD595, HD600, HD650, AKG 701, ....

 

I same skrajne opinie: HD650 są super a AKG nie da się słuchać, albo tylko AKG a senki są do d...

I zawsze jako argument było, ze słuchane było na sprzecie za tyle i tyle PLN.

 

Na tym forum sporo osób stara się dociec jak to zagra i w jakiej konfiguracji ...

Często ludzie zmęczeni wymaganiami droższych modeli wracają do teoretycznie gorszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym nawet teraz robi się bałagan i forum aż prosi się przynajmniej o reorganizację tego i owego (np. likwiadacja mikiona zbędnych podfor gdzie nikt nie zagląda, a zorganizowanie takich, które przynajmniej nieco rozładują najmocniej obecnie oblegane)...

 

Wszystkie powody na NIE zostały już napisane, więc nie będę się powtarzał. Moim zdaniem lepiej zająć się właśnie porządkowaniem tego co jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic nie powinno się zmieniać na tym forum. To co jest, czyli odtwarzacze/słuchawki/dźwięk wystarcza w zupełności, a jeśli ktoś ma problemy lub pytania w innej dziedzinie, to są od tego inne fora. Gdyby każdy tu pisał co mu się podoba to zrobiłby się straszny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Jak dla mnie mile widziany kąt ze sprzętem stacjonarnym ... kazdego rodzaju (do domu, do studia lub na scene).

Co sie powinno znaleźć ?

Wszystko to co jest na djshop.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum o sprzecie portable, wiec nie wydaje mi sie zeby robienie forum o 'wszystkim co moze wydac z siebie dzwiek' jest dobre. Zreszta powtarza sie tutaj opinia duzej czesci osob :)

Ewentualnie byłbym także za rozszerzeniem forum o dzialy typu 'sprzet stacjonarny', ale nie koneicznie ten z najwyzszej półki. Sam chetnie poczytałbym o wzmacniaczach do domu za jakies niewygorowane pieniadze (bo duzo po prostu ich nie mam...jeszcze :))

MOim zdaniem nie powinno sie robic tutaj forum scisle audiofilskiego - bo w pewnym momencie mogloby dojsc do sytuacji, kiedy pytanie o grajka za 200zl byloby w pewnym znaczeniu 'nie na miejscu'. A tutaj ludzie moga smialo pytac sie o sprzeciki za 100zl jak i za 1500...

 

Reasumujac - ewentualne rozszerzenie o domowy sprzet, ale tez raczej ta klase dobra, lecz nie najwyzsza. I zadnych telefonow, PMP i innych gejm bojów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE.

Uwazam ze skoro ktos kupil sobie wypasiony w MP3 telefon to niech wymienia opinie na forach telefonicznych. Odtwarzacze sa wyposażone czesto w przegladarki zdjec, radia, notesy czy wtedy my ich uzytkownicy mamy sie wcinac na fora fotograficzne czy jakies palmtopowe? NIE bo my kupilismy odtwarzacz po to by przyjemnie sluchac muzyki. To moje zdanie. Za duzy balagan by byl. A sprzet domowy????? Spoko bo czesto nasze kieszonkowe odtwarzacze chcemy konfigurowac z domowym sprzetem i tu moznaby sie dowiedziec o konwersji plikow i kompatybilnosci takich zabawek.

POZDRAWIAM. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO forum nie powinno być rozszerzone. Jak przedmówcy dobrze zauważyli lepiej nie wtrącać windowsów, komputerów itd itp.

Dobrze, gdy istnieje forum specjalistyczne w jednej dziedzinie, niż forum na wszystkie tematy i nic(prawie) wartościowego można wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności