Skocz do zawartości

Czy forum powinno zostać rozszerzone?


KHRoN

Rozszerzenie forum  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy forum powinno zostać rozszerzone o inne rodzaje sprzętu elektronicznego poza zakres odtwarzacze-i-słuchawki?

    • Tak (napisz poniżej o jakie)
      43
    • Nie (napisz poniżej dlaczego)
      189


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do Komisu - nie potrzeba nic oprócz możliwości edycji tematu. Wystarczy, że napiszę w temacie SPRZEDANE i nikt tam na pewno nie będzie już zaglądał, a wątek sam spadnie. Zgadzam się co do podziału na kategorie

- kupię odtwarzacz

- sprzedam odtwarzacz

- kupię słuchawki

- sprzedam słuchawki

- kupię akcesoria (kable, tipsy, wzmaki przenośne, whatever...)

- sprzedam akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzeniu forum mówię zdecydowane NIE. Siłą tego forum jest skoncentrowanie się na tematyce odtwarzaczy przenośnych i słuchawek. Takie są korzenie tego forum, dawniej forum po prostu marki iRiver, której dystrybutorem (jednym z dwóch w tamtych czasach) była firma MIP. Potem nastąpiły spore zmiany na forum gdy powstał mp3Store, co spowodowało wprowadzenie kolejnych marek odtwarzaczy. Ale zmiany te nie spowodowały zmiany charakteru forum które nadal pozostało głównie forum o przenośnych odtwarzaczach. I obie te rzeczy (rozbudowa o kolejne marki i pozostawienie charakteru forum) wyszły mu na dobre.

Dokładnie. Bez zmian. Ale reorganizacja - tak.

 

Dzięki temu wszystkiemu to forum jest jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym, polskim forum o tej tematyce. I niech tak pozostanie. Od tematyki komputerowej czy telefonów są inne fora, które mają większą po pierwsze "bazę danych" jak i ludzi których zrzeszają a którzy znają sie na tej tematyce bardzo dobrze.

Raczej jednak najlepszym. :) W tematyce przenośnego audio i słuchawek.

 

Jeżeli chodzi o lekką reorganizacje forum to faktycznie, taka by się nawet przydała. Na przykład nie wiem po aż tyle podfor w dziale "iRiver - sprzęt". Można by było zamiast np. tylu działów o IMP'ach i IFP'ach zrobić po jednym dziale dla nich.

To jeszcze pozostałość po tym, jak forum było poświęcone wyłącznie iRiverowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że zbędne są na przykład trzy oddzielne podfora poświęcone apple

I Ty przeciwko nam ;) ? Nie no, mówiąc całkiem serio też uważam to za zbędne, bo i tak najczęściej ludzie piszący z problemami nie wiedzą, gdzie umieszczać temat, czy software, czy player, a może w ogólnym forum.

 

OFFTOPIC

Wystarczy, że napiszę w temacie SPRZEDANE i nikt tam na pewno nie będzie już zaglądał

Wiem, że to po części wynika z ograniczeń umysłowych ludzi, ale ja we wrześniu/październiku 2007 sprzedawałem PS2, do tej pory co jakiś czas ludzie do mnie piszą czy mam ją na sprzedaż.

/OFFTOPIC

 

edit @dj_spinacz: ten ostatni cytat to chyba jakiś purysta lingwistyczny pisał, zważywszy na to, że nie istnieje słowo "wogule", a "w ogóle" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel a somo kupię ,sprzedam, zamienie nie wystarczy...

ogólnie podział komisu jest potrzebny...

w szczegółach się nie upieram, można spróbować inaczej, byle nie wszystko do jednego worka. Może nawet lepiej kupię/sprzedam:

- odtwarzacz

- słuchawki

- akcesoria

 

Zgodziłbym się na nowy dział - sprzęt stacjonarny, z podziałem mniej więcej na takie podfora:

 

- odtwarzacze

- wzmacniacze

- DIY/przeróbki/tuning

- zestawy głośnikowe

- okablowanie

- słuchawki hi-fi

- audio z komputera (DACe, karty muzyczne, squeezeboxy)

 

Zdecydowanie nie chcę tu tematów: PDA (są inne dobre fora), PC tuning (temat mi się skutecznie znudził kilka lat temu), gier PC, itp. bo się tu przeludni, a jakość zamieni się w ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się na nowy dział - sprzęt stacjonarny, z podziałem mniej więcej na takie podfora:

 

- odtwarzacze

- wzmacniacze

- DIY/przeróbki/tuning

- zestawy głośnikowe

- okablowanie

- słuchawki hi-fi

- audio z komputera (DACe, karty muzyczne, squeezeboxy)

 

W ten sposób powstanie drugie audiostereo z jego wszyskimi wadami i zaletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczegółach się nie upieram, można spróbować inaczej, byle nie wszystko do jednego worka. Może nawet lepiej kupię/sprzedam:

- odtwarzacz

- słuchawki

- akcesoria

 

Zgodziłbym się na nowy dział - sprzęt stacjonarny, z podziałem mniej więcej na takie podfora:

 

- odtwarzacze

- wzmacniacze

- DIY/przeróbki/tuning

- zestawy głośnikowe

- okablowanie

- słuchawki hi-fi

- audio z komputera (DACe, karty muzyczne, squeezeboxy)

 

Zdecydowanie nie chcę tu tematów: PDA (są inne dobre fora), PC tuning (temat mi się skutecznie znudził kilka lat temu), gier PC, itp. bo się tu przeludni, a jakość zamieni się w ilość.

 

Co do kupie/sprzedam -> to sam nie wiem. Często widzę ogłoszenia sprzedam odtwarzacz X + słuchawki Y

 

Co do wątku o sprzęcie stacjonarnym to popieram. Nie miałem "czelnosci" sam zaproponowac -> bo w sumie sprowadza sie on do jednego (mojego) tematu.

 

Nie wiem czy "wzmacniacze słuchawkowe" powinny byc w słuchawkach, czy w sprzęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się na nowy dział - sprzęt stacjonarny, z podziałem mniej więcej na takie podfora:

 

- odtwarzacze

- wzmacniacze

- DIY/przeróbki/tuning

- zestawy głośnikowe

- okablowanie

- słuchawki hi-fi

- audio z komputera (DACe, karty muzyczne, squeezeboxy)

Przesadzasz trochę z rozkładem na czynniki pierwsze.

Na przykład zastanawiam się, ile byłoby tematów z dyskusjami o kablach?(i jak szybko przyjęłyby formułę audiostereo :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze wada audiostereo sa w glownej mierze forumowicze... ;p

 

I to miałem na myśli. Już widzę te spięcia pomiędzy zwolennikami playerków a "audofilami" nie zbliżającymi się do niczego tańszego od średniej klasy samochodu. Dyskusja będzie napewno merytoryczna i wolna od osobistych wycieczek ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta -> zdecydowanie nie. Jeśli to forum będzie o wszystkim to będzie o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile chodzi o wzmaki przenośne to powinny być w dziale "słuchawki".

 

Ale taki @moonlight jest w wersji "przenośnej" i "stacjonarnej" ...

 

A tak wogóle to zaden powód. Moze być w słuchawkach bo służy do podłaczania słuchawek :P

 

Tak na serio przydałby się dział "sprzęt audio" i tam mozna by dyskutowac o stacjonarnym, wzmacniaczach (w tym słuchawkowych), itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pozostałość po tym, jak forum było poświęcone wyłącznie iRiverowi.

Wiem, z jednej strony to dobrze ponieważ pokazuje korzenie tego forum, ale według mnie w tej chwili daje to zbyt duże rozdrobnienie, szczególnie patrząc na to że te serie (IFP, IMP) nie są już produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku czytałem gdzieś tam w gazecie, że aktualnie internet (potrzeby) podążają w kierunku 'skrajnie tematycznych miejsc'. Czyli że: ludziom znudziły się wielkie portale i szukają tego, czego naprawdę szukają. Sam na taki np. onet zaglądnąłem ostatnio ze 2 miechy temu :)

 

...a z 2giej strony - prócz watków typowo muzycznych: nie za bardzo mam gdzie 'się zaczepić', bo akurat wyjątkowo sprzęt przenośny zupełnie mnie nie rusza :) I wciąż mam to samo stare audio, z którym tu przyszedłem - bo jedynym dla mnie wątkiem jest chyba tylko 'stacjonarne kabelki'; no ale w nim wypowiadają się Fachowcy, którzy mówią o czymś, czego nie kumam za bardzo :D

Zmieniam zdanie: jestem za stacjonarnym sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na tak ... nie wiem po co ta ankieta ... chceta zrobić nowe forum , to wchodzi sie w panel admina i sie robi ... a jak ktoś nie chce tam zaglądać to niech nie zagląda i tyle ... a dla nie wtajemniczonych chciałem powiedzieć ze strona główna tego miejsca to nie jest jedno forum, tylko 6 forów, wiec co za różnica czy będzie jedno , czy dwa więcej

 

........

a teraz komentarz dla globów:P (brak obrazy personalnej, wiec jeśli sie poczuwasz to twój problem)

 

jak umiesz wejść w forum "iriver" np , i radzisz sobie ze znalezieniem odpowiedniego topicu w tym gąszczu, to tym bardziej poradzisz sobie z wejściem na stronę główna, i dasz rade odróżnić forum "iriver" od forum np "komputery" albo "gsm"

 

TA ANKIETA TO BZDURA

.........

 

 

a apropo moderatora ... te fora co już są maja moderatora, wiec tu niema problemu, a te nowe ewentualne fora można nawet zostawić bez moderacji wstępnie, przecież większość i tak nie widzi potrzeby istnienia tego nowego forum, wiec nie będą tam zaglądać i bałagan nie będzie im przeszkadzał.

 

widzę tu miejsce na takie powiedzonko "sam nie zeżre i drugiemu nie da"

 

jak dla mnie lepiej żeby było miejsce z dodatkową wiedza niż żeby go nie było

 

POLECAM ZROBIĆ ANKIETĘ CO BY TU SKASOWAĆ:P ... TO TE SAMOLUBY POKASUJĄ WSZYSTKO CO ICH NIE DOTYCZY:p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bedzie moj 1 post :P. Wiec Witam. Moim zdaniem NIE. Zgadzam sie z poprzednikami z tym ze do tych celow sa inne fora, nawet bardzo dobre polskojęzyczna. Moze burdelu sie nie zrobi, ale jakoś chyba większość jest przyzwyczajona do tego ze kazde forum ma swoja określona dziedzinę, a tak zrobimy (no oczywiście to dosc grube porównanie) cos podobnego do O2, forum onet i takich tam "forum o wszystkim i o niczym". Tez chodzi o to po co otwierać nowe forum, jak i tak pewnie te problemy które będą tu podane sa juz rozwiązane na innych forach scisle związanych w tym zakresie, przez ludzi ktorzy moze jednak sa bardziej wykwalifikowani (np. forum PDA, komórek.. chyba najpopularniejsze modele komórek maja nawet swoje oddzielne fora, poświęcone tylko temu modelu :P..itd).

PS. Ja oczywiście nie jestem jakoś fanatycznie na "NIE", ale poproszona napisać dlaczego wybrałem to "NIE" wiec napisałem, wygłaszając swoje prywatne subiektywne zdanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj jestem krótko. Myślę, że rozszerzanie na inne sprzęty nie ma sensu, ponieważ w internecie chyba są już takie fora dyskusyjne, więc nasze niech zostanie tak ukierunkowane jak jest ;] jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego podobno. Pozdrawiam serdecznie. Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności