Skocz do zawartości

Koss Porta Pro


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymają się bardzo dobrze.

Przez to wyprofilowanie, jak się je dobrze wsadzi słuchawkę do ucha, to będzie się trzeba dobrze postarać się, żeby słuchawki wypadły.

Wchodzą dość głęboko w ucho, i czuć ich obecność (mają swoją masę, którą czuć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

!!! UWAGA !!!

 

Miałem te wspaniałe KOSSIKI ponad 2 lata i musiałem je oddać do serwisu bo gąbka się mocno zużyła. Musiałem zapłacić za tą usługę 55 zł i czekać 2 tyg.

Po 2 tygodniach dostałem paczkę w której były nowe KOSSY. Myślałem sobie ekstra dostałem nowe słuchawki za 55 zł...jednak moja radość była krótka !!!

Okazuje się że jakość wykonania KOSSÓW znacznie poszła w dół, zapięcie pałąka zostało wykonane byle jak i zdarzało się że cały pałąk się zacinał !

To niestety nie koniec historii, również jakość przetworników poszła ostro w dół. Nawet po 90 godzinnym wygrzewaniu dostrzegłem iż przy niektórych piosenkach BASS jest zapiaszczony tzn. jakby ktoś na membranę posypał piasek ! Dolegliwość ta dopadła w mniejszym lub większym stopniu inne częstotliwości. Jedyny plus że poprzedni gumowy kabel został zastąpiony silikonowym. Oczywiście próbowałem je serwisować, dostałem nowe(poprzednie zaznaczyłem czarnym mazakiem) niestety z tymi samymi wadami.

WNIOSEK: JAKOŚĆ KOSSÓW POSZŁA ŁEB NA SZYJE !!!

Te 50 zł w cenie jednak robi różnicę !

 

Odradzam OBECNIE te słuchawki sam przerzuciłem się na CX-400 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do rapu? do iroka? do popu?!!

Ojej a ja myślałem że sobie kupie takie fajne słuchawki. Już miałem je zamawiać.

A więc KPP źle znoszą metal/poważną, nie czują się w gęstym materiale. Jak dobrze że tu trafiłem.

To co mam kupić jak lubię akustyczną mniejsze, większe składy, klasykę dobry rock gitarowy metal.

Szkoda że mnie nie stać na grado sr60/80 - pewnie by były ideałem.

A więc na co spojrzeć, AKG 518, a px-y za przymulaste? Co jeszcze może przyjść do głowy.

Słuchał będę z karty dźwiękowej coś lepiej niż SB, może Audiotrak albo Vortex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho warto poczekac, dorzucic i kupic sr-60 - te przynajmniej dobrze sie czuja w prawie wszystkich gatunkach. porty w metalu sie zle czuja ze wzgledu na dudniacy bas. w rocku sie natomiast juz jak najbardziej sprawdzaja - imo nawet lepiej niz PX100, bo nie maja regresu gornej srednicy - po prostu "nie zamulaja tak". Jak juz patrzysz na K518 to SR-60 nie sa wcale duzo drozsze, a znacznie lepsze - bierz ze stanow to bedzie taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli maja to byc otwarte sluchawki to sr-60. akg 518 to konstrukcja zamknieta. izolacja ma swoje wady i zalety :)

 

ja natomiast jakos KPP lubie uzywac sluchajac elektroniki i synthpopu :)

w rocku KPP nie graja zle....ale jednak ten bas to nie to co byc powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sr-60, no dobra jak szaleć ta szaleć.

A co myślicie o AKG K530. I czy tutaj już trzeba headboxa. A do sr80 to chyba mus (tak na marginesie).

No dobra czy 530-ki pobiją sr60 czy zostać przy grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! UWAGA !!!

 

Miałem te wspaniałe KOSSIKI ponad 2 lata i musiałem je oddać do serwisu bo gąbka się mocno zużyła. Musiałem zapłacić za tą usługę 55 zł i czekać 2 tyg.

Po 2 tygodniach dostałem paczkę w której były nowe KOSSY. Myślałem sobie ekstra dostałem nowe słuchawki za 55 zł...jednak moja radość była krótka !!!

Okazuje się że jakość wykonania KOSSÓW znacznie poszła w dół, zapięcie pałąka zostało wykonane byle jak i zdarzało się że cały pałąk się zacinał !

To niestety nie koniec historii, również jakość przetworników poszła ostro w dół. Nawet po 90 godzinnym wygrzewaniu dostrzegłem iż przy niektórych piosenkach BASS jest zapiaszczony tzn. jakby ktoś na membranę posypał piasek ! Dolegliwość ta dopadła w mniejszym lub większym stopniu inne częstotliwości. Jedyny plus że poprzedni gumowy kabel został zastąpiony silikonowym. Oczywiście próbowałem je serwisować, dostałem nowe(poprzednie zaznaczyłem czarnym mazakiem) niestety z tymi samymi wadami.

WNIOSEK: JAKOŚĆ KOSSÓW POSZŁA ŁEB NA SZYJE !!!

Te 50 zł w cenie jednak robi różnicę !

 

Odradzam OBECNIE te słuchawki sam przerzuciłem się na CX-400 !

 

 

dostałeś je z Audio Klanu ? W moich po 3 latach Uszkodził sie jack. Wysłałem je więc do audio klanu. Po 4 dniach dostałem także nówki z normalnym nie silikonowym przewodem o_O pałąk w porządku. Graja tak samo dobrze jak poprzednie.

Być może masz teraz podróby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadłem do MM i przejrzałem parę nauszników.

Z HD 201, 515, 280 ledwo było słychać a więc wrażeń nie było. Za to K530 zrobiły na mnie najlepsze wrażenie. Podłączone do nie wiadomo czego pokazały swoje wspaniałe wyrównanie i swoisty relaksacyjny charakter. Wysokie nie kuły w uszy a dźwięki basowe ładnie wypełniały całość. Dało się odczuć niezłą definicję dźwięku. Basik konturowo do samego końca. A te pomruki to już klasa sama w sobie. Nie poducha a raczej kontury odtwarzane jeden po drugim.

Później K601 i zupełnie innaczej. Uderzenie orkiestry czy gitarowe rify uderzały ze zdecydowaną siłą. Góra się wyostrzyła ale całkiem czysta, bas grał tylko średnim basem ale energetyczniej niż poprzednik. 601-ki okazały się tak transparentne że pokazały chyba wszystko na co stać zasilający wzmacniacz, czyli na prawie nic. 530 są dużo bardziej tolerancyjne i chętniej dają przyjemność. Na koniec HD595 - basowa brudna poducha ale ładnie dynamiczna. Bez porządnego napędu nie ma co uszu zawracać.

Na mój teścik należy wziąć poprawkę że słuchawki były napędzane z b. kiepskiego sklepowego źródła i czy były wygrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przerzuciłem 14 stron i nie ma jednoznacznej informacji o czasie wygrzewania. Ktoś tylko narzeka, że po 90 godzinach wymienione w serwisie kpp nadal są niewygrzane. Po ilu godzinach dochodzi do przełamania? I dobrze byłoby edytować taką informację w recenzji. To taka prośba do autora. Gdy szukasz informacji to okazuje się, że gros postów jest o innych słuchawkach albo o preferencjach muzycznych wielbicieli i wrogów kpp.

Tak, kupiłem dzisiaj porty. Pewnie będę ich słuchał tylko przed zaśnięciem, bo CAL! za bardzo grzeją i źle w nich śpi się. A natarczywie dopytuję się o czas wygrzewania, bo założyłem "świeżaki" kpp bezpośrednio po CAL!. Nie róbcie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

jako że wątek się rozbudował, dodam swoje dwa grosze.

 

KPP mam od kilku dni,

- na miasto dużo bardziej wole douszne jak sound magic pl 11, po prostu lepiej tłumią i łatwiej je ściągnąć i złożyć, kossy praktycznie niczego nie tłumią.

 

Grają fajnie, i pierwsze odsłuchy to pozytywne zaskoczenie odwzorowaniem dźwięku - tzn wychwytuję dużo więcej szczegołów niż na innych słuchawkach.

 

Jedynie mam zastrzeżenia do basu, tyle że nie jest on zły. W moich poprzednich sennheiserach 202 bas był dudniący, w kossach nie jest dudniący, jest po prostu mocny, dominujący i nie bardzo mi się to na razie podoba, może się rozgrzeją...

inna sprawa że na razie słuchami ich podłączonych do laptopa albo do starego plejera sony z serii nw. Mam jeszcze ipoda nano i muszę je na nim przetestować

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że wątek się rozbudował, dodam swoje dwa grosze.

 

KPP mam od kilku dni,

- na miasto dużo bardziej wole douszne jak sound magic pl 11, po prostu lepiej tłumią i łatwiej je ściągnąć i złożyć, kossy praktycznie niczego nie tłumią.

 

Grają fajnie, i pierwsze odsłuchy to pozytywne zaskoczenie odwzorowaniem dźwięku - tzn wychwytuję dużo więcej szczegołów niż na innych słuchawkach.

 

Jedynie mam zastrzeżenia do basu, tyle że nie jest on zły. W moich poprzednich sennheiserach 202 bas był dudniący, w kossach nie jest dudniący, jest po prostu mocny, dominujący i nie bardzo mi się to na razie podoba, może się rozgrzeją...

inna sprawa że na razie słuchami ich podłączonych do laptopa albo do starego plejera sony z serii nw. Mam jeszcze ipoda nano i muszę je na nim przetestować

 

pozdr

możesz jeszcze zrobić moda na tych słuchawkach powinno to trochę rozwiązać problem z basem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

możesz jeszcze zrobić moda na tych słuchawkach powinno to trochę rozwiązać problem z basem

 

 

Warto by było, bo ceny KOSS-ów są ostatnio rewelacyjne. W mojej ulubionej hurtowni hurt.com.pl

za KPP 108 PLN, KSC 75 -> ok 80 PLN

 

Od zawsze kupowałem tam akumulatorki SANYO Eneloop, ładowarki, latarki (polecam laterkę i jednoczesnie światło do roweru << taką >>)

 

A to aktualne ceny na KOSS-y:

 

<< KOSS na hurt.com.pl >>

 

Ja bardzo polubiłem swoje KSC 55, są teraz moimi podstawowymi słuchawkami na dwór ...

Tylko jeszcze raz przypomnę, że dobrze im robi wizyta u optyka, który je odpowiednio uformuje (lekko rozgrzewa pałąk w odpowiednich miejscach i kształtuje go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Do reggae - jak najbardziej. :)

 

To są zupełnie otwarte słuchawki, więc prawie wszystko będzie słychać (zarówno w jedną, jak i w drugą stronę). Jeśli będziesz słuchał dość głośno, to będzie słychać nawet dalej niż koło Ciebie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności