Skocz do zawartości

iriver e100 PMP -Wyrafinowany Styl & Design


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

ja z kolei biję się z dylematem: e100+px100 czy e10+droższe słuchawki. bardziej zależy mi na jakości dźwięku niż filmach czy zewnętrznych głośniczkach, więc e10 wydaje się być bardziej pewnym/sprawdzonym wyborem, ale podpisuję się pod prośbą @x-gland22 - jak to e100 gra? kosztem czego jest taka cena przy takiej pojemności i parametrach? gdzie jest haczyk? :-)

 

a może jakiś szczęśliwy posiadacz e10 mógłby przetestować e100 w mp3store i opowiedzieć o wrażeniach? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 466
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wlasnie obawiam sie tego samego co majkel. Ladne zdjecia, wysokie parametry, broszurki mowia o najwyzszej jakosci dzwieku no bo to przeciez iriver a w gruncie rzeczy moze to byc poprstu nowszy x20, a wydac 600zl na x20 to lekka przesada :P Fajnie byloby gdyby KHRoN mial okazje pobawic sie e100, podobala mi sie jego recenzja clixa2 wiec i e100 zostaloby tu brutalnie obnazone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej by było, gdyby Clix2 staniał, a E100 w ogóle się nie pojawił? To trochę absurdalne, ale według mnie E100 nie jest następcą Clixa2, tylko jego tańszą, mniej wypasioną wariacją z dodatkami jak czytnik microSD i głośniczki.

P.S: Jeśli uważacie ze bredzę, powiedzcie o tym. ;)

 

Sugerując się samymi nazwami , to następca Clixa 2 zostanie

najprawdopodobniej iRiver Spinn. :D

 

Ten player będzie miał , oprócz nowego systemu nawigacji , 3.2-calowy wyswietllacz LCD .

Przewidywane wersje > 4GB, 8GB and 16GB

 

Spinn jakoś bardziej kojarzy sie z nowym hasłem reklamowym Irivera /Reigncom`u

> " True digital is analog " - nie da się bowiem ukryć że to nowe kółko nawigacyjne

po tych wszystkich touchpadach, touchscreenach wygląda oldskulowo i jakoś tak "mechanicznie" . :D

 

spin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i dlatego tak czekamy na recke jakiegos znajomego uzytkownika, poniewaz recenzje w branzowych pismach tudziez portalach maja sie czasem nijak do rzeczywistosci (czyt. sponsoring itp), koles/tester ktory dostaje playka do testow wcale nie musi byc obiektywny wkoncu nie wyda na niego ani grosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilke się nim dzisiaj pobawiłem w mp3store, wgrany był album Andromedy, więc i trochę posłuchałem.

System D-Click, tak z lekka tandetnie "kilka", wydaje mi się, że też nie zawsze reagował na wciśnięcie przycisku.

Nawigacja taka nie specjalnie intuicyjna, np. przejście do kolejnego utworu lub cofnięcie odbywa się przyciskami góra-dół :huh:

 

Nawigacja, wygląda na to, że wyłącznie po tagach. Odtwarzacz gra całkiem przyzwoicie, mam wrażenie, że na poziomie Clixa2. Obawiałem się jakości dźwięku x20, ale na szczęście wygląda na to, że jest jednak lepiej (jednak następca h300 to raczej nie będzie).

Więcej w kwestii jakości dźwięku się nie rozpisuję. Planuje się wybrać ponownie któregoś dnia z kartą microSD i sprawdzić jak to będzie grało na znanym mi materiale, wtedy będzie można wrócić do tematu ;)

Komfortowa dla mnie głośność na jbl-ach przy wgranym materiale to było jakieś 30/40.

Wspomniany problem nawigacji powrócił przy wyborze ustawień dźwięku. Wybór presetów ok, ale wybieram custom eq,

który się zaznacza i tyle....nie wiem co dalej, bo słupki się nie pokazują :huh: Tak więc equalizerem się nie pobawiłem :(

Wyświetlacz myślę, że podobny do tego z x20, kąty widzenia raczej słabe (amoled z clix2 to jednak nie jest),ale ogólnie wydaje się,

że przy takiej wielkości jest w zupełności wystarczający.

Z wideo była faktycznie troche pikseloza, zdjęcia natomiast wyglądały ładnie.

Jeszcze robiłem rzut okiem na radio - Trójka szumiała (centrum W-wy), Radio Pogoda (chyba takie jest na 100.1?) grało czysto i bez zakłóceń. Więcej stacji nie sprawdzałem.

 

To tyle z moich pobieżnych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Może zmienią obsługę na "normalną" (góra: play/pouse, lewo: back/outside, prawo: next/inside, dół: menu/bookmarking itp./środkowy: OK ?).

 

Do Clix2/e100 da się menu swoje zrobić jak w D2 czy V39 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsluga bezwzrokowa w kieszeni dzisiaj mnie pozytywnie zaskoczyla.

I to jest kolejny powód dla którego wyjątkowo podoba mi się ten player na tle choćby iAudio 7 (touch) czy nawet Clixa (zbyt duża powierzchnia wciskana).

 

Nie ukrywam, że wisi mi totalnie jakość odtwarzanych filmów. Ważne że to QVGA więc i interfejs jest estetyczny ;)

 

MicroSDHC... już widzę siebie idącego w 2009r po kartę 32GB :D

 

Niestety już na zdjęciach widać, że jakość użytego plastiku nie jest zbyt wysoka :/

Seamus, może spróbowałbyś poza kartą pamięci zabrać ze sobą HD 595 i w ten sposób nieco rzetelniej ocenić jakość dźwięku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze robiłem rzut okiem na radio - Trójka szumiała (centrum W-wy),

Radio Pogoda (chyba takie jest na 100.1?) grało czysto i bez zakłóceń. Więcej stacji nie sprawdzałem.

 

Z Trójką w Warszawie jest w ogóle bardzo dziwna sprawa . :huh:

 

Są dwie częstotliwości - bardzo słaby nadajnik (0.10 ) na 99.1Hz zainstalowany

na iglicy PKiN , oraz znacznie mocniejszy (120.00 ) na 98.8 Hz z Raszyna.

 

Sam nie wiem co o tym mysleć , ale na moim stacjonarnym tunerze - a mieszkam

w lini prostej z 4km od PKiN - sygnał "Trójki " na 99.1Hz jest znacznie silniejszy

niż ten z Raszyna . Jednocześnie radio Vibeza nie łapie tej częstotliwości nawet wtedy kiedy stoję

na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej , natomiast w tym samym miejscu 98.8 łapie bez problemu :o

 

Seamus - usiłowałeś złapać "Trójkę " na 98.8Hz czy 99.1 Hz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radosh

dzięki, ta informacja przyda mi się przy kolejnej wizycie w sklepie :)

 

@Publius_Enigma

oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebym więcej tego majdanu tam zabrał ;)

Na żywo odtwarzacz nie prezentuje się wcale tandetnie. Designem nie szokuje,

ale wygląda elegancko, plastik jest raczej bardziej matowy niż połyskliwy i może stąd

to wrażenie gorszego jakościowo materiału.

 

@getz

standardowo 98.8 MHz :)

A teraz właśnie sprawdziłem radio na Monolith i rzeczywiście na 99.1 MHz Trójka odbiera

lepiej - i też jestem w promieniu tych 4km od PKiN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek bede mial wiecej wolnego czasu to napisze w koncu ta recenzje po 3 dniach uzytkowania i zrobie zdjecia w naturalnym swietle.

 

Co do radia to radze wejsc w opcje i wybrac "tuner region" i Europe, a potem "auto preset", u mnie w ten sposob zlapal, wystroil i zapisal 16 stacji w stereo (w tym radio maryja oczywiscie). Mieszkam w Pabianicach pod Lodzia wiec wynik jak dla mnie jest bardzo dobry.

 

P.S Link do mojej video-recenzji z YT przytaczany jest na koreanskich forach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampa jest ten problem, ze blysk odbija sie od ekranu co powoduje olsnienie obiektywu.

 

Co do widocznosci:

- przy dzisiejszym lekkim zachmurzeniu obraz na wyswietlaczu (podswietlenie na medium) byl dobrze widoczny

- w towarzystwie slonca podswietlenie musialo byc ustawione na max co owocowalo widocznoscia rzedu 60%

- w PKS'ie siedzialem przy oknie (backlight na medium) i ogladalem Family Guya bez wiekszych problemow

 

Ogolnie wiec widocznosc dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem okazję przesłuchać dokładnie w tych samych warunkach e100 i Clix2...

 

wziąłem ze sobą słuchawki Sennheiser'a CX300... do tego na pendrive'ie 3 kawałki o różnych brzmieniach...

do iFP obu tych odtwarzaczy nie ma co porównywać (nie mam tutaj na myśli, że są gorsze)... ale...

 

najsłabiej wypada e100... dlatego oddaje go bez większego zastanowienia... za to przekonałem się do Clix2 i na ten właśnie zamieniłem... tzn. kupiłem...

 

w e100 przy tych samych ustawieniach eq jeden z utworów podczas odtwarzania był przesterowany... (tutaj DUŻY minus) nawet przy niskich wartościach 'volume'... w Clix2 tego nie było... brzmiał czysto...

 

niskie tony w e100 brzmią gorzej niż w przypadku Clix2...

 

naprawdę warto dać te 80zł więcej i kupić Clix2... takie jest moje oczywiście subiektywne zdanie...

 

ps. wczesniej używałem iFP-895 teraz przesiadłem się na Clix2 i musze powiedzieć, że jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e100 przy tych samych ustawieniach eq jeden z utworów podczas odtwarzania był przesterowany... (tutaj DUŻY minus) nawet przy niskich wartościach 'volume'... w Clix2 tego nie było... brzmiał czysto...

 

niskie tony w e100 brzmią gorzej niż w przypadku Clix2...

 

hmmm nas by raczej bardziej interesowalo Twoje obiektywne zdanie :P tzn. jakbys napisal jak wypada porownanie jakosci brzmienia tych grajkow na ustawieniach domyslnych przy EQ=flat i bez innych "polepszaczy". Kazdy grajek ma inna charakterystyke brzmienia wiec porownanie ich ze soba na dokladnie tych samych ustawieniach EQ niewiele nam mowi. Sprawdzales moze inne ustawienia EQ w E100, czy te przesterowania wystepuja przy niewielkich czy moze duzych zmianach dla innych czestotliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]

Kazdy grajek ma inna charakterystyke brzmienia wiec porownanie ich ze soba na dokladnie tych samych ustawieniach EQ niewiele nam mowi. Sprawdzales moze inne ustawienia EQ w E100, czy te przesterowania wystepuja przy niewielkich czy moze duzych zmianach dla innych czestotliwosci?

 

wiem o tym, że każdy brzmi jednak inaczej nawet przy tych samych ustawieniach EQ, tylko co z tego jeśli po lekkim podbiciu basów i sopranów z jednoczesnym obniżeniem środka daje kasze przy niektorych bardziej dynamicznych utworach?

 

gdy nie podbijałem basów i sopranów to brzmiał czysto... ale nie tego sie spodziwałem... w żadnym z pozostałych odtwarzaczy... tzn. iFP i Clix gen2 nie powstają takie przesterowania przy podbiciu właśnie tych częstotliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blysk odbija sie od ekranu co powoduje olsnienie obiektywu

 

trzeba robić zdjęcia pod takim kątem, żeby nie było tego odbłysku... a nie prostopadle do odtwarzacza ;)

 

> Ogolnie wiec widocznosc dobra

 

hmm... to dobrze :) bo np. wyświetlacz U10 był w słońcu absolutnie nieczytelny

 

> najsłabiej wypada e100... dlatego [...]

 

czyli jednak opinie o e100 są jak dotąd "mało wyskokowe" ;) szkoda...

 

tak BTW to equalizer w różnych odtwarzaczach działa różnie, więc do celów porównań dźwięku odtwarzaczy ustawia się go na płasko lub wyłącza... inaczej piszesz recenzję equalizera a nie odtwarzacza ;)

 

poza tym nie dziwię się że spodobał Ci sie clix2 skoro lubisz się bawić EQ - bo ma jedną z lepszych implementacji equalizera jaką słyszałem (w znaczeniu: że działa)... nawet mimo że słupki są nieopisane (jest opisana częstotliwość, ale wielkość podbicia już nie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]

tak BTW to equalizer w różnych odtwarzaczach działa różnie, więc do celów porównań dźwięku odtwarzaczy ustawia się go na płasko lub wyłącza... inaczej piszesz recenzję equalizera a nie odtwarzacza ;)

rozumiem to bardzo dobrze:]... powiem jaśniej w ten sposób... chciałem uzyskać na wszystkich odtwarzaczach podobne brzmienie... podobny balans niskich i wysokich tonów... przestrzeń itp. itd... jednakże nie udało się to :/ nie przedstawiłem czystego porównania odtwarzaczy to fakt...

 

poszukiwałem dobrego brzmienia w różnych warunkach tzn. takiego który by mnie zadowalał... miałem nadzieję w e100, lecz sie zawiodłem...

 

poza tym nie dziwię się że spodobał Ci sie clix2 skoro lubisz się bawić EQ - bo ma jedną z lepszych implementacji equalizera jaką słyszałem (w znaczeniu: że działa)... nawet mimo że słupki są nieopisane (jest opisana częstotliwość, ale wielkość podbicia już nie) ;)

no tak brakuje mi jeszcze kilku drobiazgów... ale...

bawiłem się ustawienia srs wow hd... i musze powiedzieć, że zaskoczyło mnie to co słyszę... na duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nie wymagający oraz zielony w dziedzinie mp4 i posiadam e100. Według mej opinii ta mp4 jest wspaniała pod każdym względem :D Muza oraz video clipy trochę długo się wrzuca na nią, ale wystarczy być cierpliwym i można potem cieszyć się słuchając oraz oglądając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności