Skocz do zawartości

Wasz pierwszy odtwarzacz MP3


dominix444

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Najpierw była nokia 5510, później przez jakiś czas nic.

 

Nastała epoka no-name'ów. Ceny były akceptowalne, a nie wyobrażałem sobie dnia bez słuchania muzyki (z własnej wieży). Pomyślałem, że taki odtwarzacz mp3 umili pobyty poza domem. Po jakimś czasie udało się uzbierać całą sumę. Miałem zamiar kupić "parówkę", lecz dostałem trochę gotówki ekstra i postanowiłem wybrać coś lepszego (dać cudzysłów, czy nie?! :P). Kuzyn miał Creative nano. Player ładny był z wyglądu, więc kupiłem podobnego MuVo V200 256mb. Dałem (okazyjnie jak na tamte czasy) ok. 300zł chyba.

Słuchawki wytrzymały 3 miesiące. Do dzisiaj leży sobie w szufladzie, obklejony ładnie taśmą przezroczystą (trudno dostrzec ^^), żeby obudowa się trzymała. Od czasu do czasu użyje jako pendrive, a sprzedać za mały procent ceny, którą za niego dałem troszkę mi szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy odtwarzacz mp3 to Yakumo Hypersound XR 256mb + 512mb i Stockowe słuchawki/Podróbki Ep-630/Creative Ep-480

potem był Creative Star Academy 256mb(wygrany) + stocki, Mp4 2gb(dostałem) :( + Stocki/Ep-480, potem Korr KMP 1gb + Stocki/Ep-480/jakieś Thomsony za 10zł z MM, a potem Meizu M6 SL black 4gb + Meizu/Sennheiser Mx-260/SRS-200E i teraz od niedawna Sansa Clip 2gb black + Stocki/Ep-630/Philips 4700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W takim razie moja muzyczna historia przenośna jest dość rozbudowana. A wszystko zaczęło się gdy dostałem Walkmana Aiwa MSP TA493 na komunie potem to już z górki.

A pierwsza MP3 to był mały srebrny odtwarzacz z Vobis nawet bez wyświetlacza Vobis MP3 SD Player.

 

Walkman: Aiwa MSP TA493 -> Aiwa HS-PX505 -> SONY WM-EX505 (Wciąż działa i czasem sentymentalnie używam ;D)

 

Discman: Dracco Portable CD Player -> Pacific LV710 CD/MP3-VCD -> Coca-Cola CD/MP3/VCD -> QXX-28 CD/MP3 Mit USB & SD (Wciąż działa i używam ;P)

 

MP3: 1 Vobis MP3 SD Player -> Medion MP3 Player/Recorder SD -> SilverCrest 512MB +SD -> Rio ce2100 2,5GB -> ..nie pamiętam kilka różnych w tym no name .. -> Medion MD84444 4GB -> LISTO 8GB + microSDHC -> Neonumeric NM3 8GB + SD -> Creative ZEN X-FI 16GB WiFi + SD (Obecny 2nd player)

 

HDD MP3: MEDION MD220 20GB -> Venturer 40GB -> JoBo Giga Vu PRO Evolution 80GB -> iPod 5G 80GB RockBox 3.6 (Obecny 1st player) -> Airis POP n973-MOD 320GB [uruchamiam]

 

Oczywiście okazyjnie w całej tej podroży pomogli mi rodzice i dziadkowie ale głownie własna rezolutność i ciężka praca własnych rąk.

 

2dhcjnm.jpg

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empetrójka to była Creative MuVo TX 128 MB, mam ale nie działa, nie wiem co z nim jest, jeśli ktoś go chcę to oddam go za symboliczne 15 zł z oryginalnymi słuchawkami CREATIVE

A Discman to był Thomson tylko modelu nie znam :(

Też gdzieś go mam to za dyszkę oddam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim przenośnym odtwarzaczem był walkman Sony, nie jestem w stanie przypomnieć sobie modelu, pamiętam, że klapę miał w kolorze ciemnozielonym. Następnie był discman no-name sprowadzony z Niemiec, obsługiwał on kompakty z mp3, jak na tamte czasy był to niezły lans ;). Pierwszym prawdziwym odtwarzaczem mp3 był Creative Muvo N200 o pojemności 256mb, którego mam do dziś, stan wizualny jest fatalny (oderwana klapka zakrywająca port usb, połamana pokrywka baterii), ale... nadal działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej to miałem jakieś walkmany i discmany mało znanych firm, ale dobrze grały. Potem słuchałem na telefonie sagem, aż w końcu kupiłem sobie ifp-795 + ep630. Bardzo długo cieszył mnie ten zestaw. Potem się rozwalił i nie słuchałem na niczym. Po kupieniu Galaxy i7500 słuchałem na nim, lecz pomyślałem sobie, że jak mam już słuchać muzyki to porządnie i się zaczęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw walkmany: Unitra Kajtek, potem jakiś Panasonic, potem Sony (działa do dziś)

Ptem discman: Napa DAV-326

Później MP3: SanDisk Sansa m240, Pentagram Eon Cineo, Vedia T8, Vedia A7 (została do dziś), Samsung Z5, Samsung Q1, Ipod Nano 2gen (też został)

W tzw. międzyczasach pomiędzy różnymi grajkami także Sony Ericsson K750i.

 

i to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to obchodzi to pierwszy przenośny grajek z flashem jaki miałem to Creative Zen Nano Plus + Ep630 za dwie dychy z allegro. Miałem banana na twarzy, że hej.

 

A żeby było śmieszniej wymieniałem w tych podróbach jacka jak się rokrzaczyły. ;)

 

Potem T60 i kolejne, bezcenne opady szczęki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności