Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Reelop nie znam ale do dbst mogą byc lepsze djki akg aha alpine i hertz to niekoniecznie wysoka półka :)

Reelop nie znam ale do dbst mogą byc lepsze djki akg aha alpine i hertz to niekoniecznie wysoka półka :)

 

tak tylko ja mowie o flagowych modelach :] *bynajmniej jesli o Alpinke chodzi;]

 

 

a co do słuchawek to przesłuchałem, scena i srednie pasmo zadziwiająco fajne, z dolnym sobie nie radzą a bynajmniej w tym porównaniu z Reloopami które mimo nie wygrzania naprawde dobrze brzmia i na cene 300 jestem bardziej niz zadowolony :] do ciezzszego basu zdecydowanie polecam Reloopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem CAL-e, kupowałem w ciemno, jak na pierwszy odsłuch to grają naprawde nieźle, w porónaniu do np JBL Reference 420 to grają jak niebo a ziemia, bez porównania. . Nie żałuję wydanej kasy. :) Jeszcze tylko jakąś dobrą kartę dźwiękową kupić. :)

Edytowane przez BVuran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniejsze są CALe, o dźwięku HD681 jest dużo na forum.

IMHO obie pary grają bardzo dobrze choć różnie z racji konstrukcji słuchawek.

Słuchając z HD681 nie dostrzegam że mam połowę tańsze słuchawki od CALi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Haha. Ale się uśmiałem z tego hasła o 10 hz<lol>

Witam, odgrzeje trochę kotleta... :]

 

właściwie zdecydowany jestem na wybór

RELOOP RHP-10 aaaale...

 

 

no właśnie... wiem jaka była przeszłość firmy i nie najlepiej zaczynali ale ponoć (ludzie którzy faktycznie maja te słuchawki) polecają... pasmo od 3 zadziwiająco niskie ale to dla mnie jak najlepiej... audiofil to slowo względne bo raczej w motoryzacji: audio na Alpine +Hertz wiec juz dosyć wysoka półka i straaaaasznie lubie nuty dubstepowe które faktycznie maja dupnięcie basem.

 

I druga sprawa czy takie słuchawki sprostaja mojemu gustowi...

 

 

no i po 3 trafilem na tą recenzję, przeczytalem pierwsze 5 stron i zacząłem sie zastanawiać jak to z nimi jest faktycznie... zaczynaja pasmo od 10 wiec nie najnizej... i jak to sie ma do mocnego i niskiego basu...

 

CAL czy Reloop?

 

Eeee 10 hz to nie najniżej? A wiesz, że próg słyszalności masz na poziomie 20? Tak naprawdę interesuje Cię zakres 100 - 40-30 hz a tam CALE błyszczą. To bardzo "samochodowe" słuchawki moim zdaniem. Basu aż za dużo. Jest sprężysty i w zasadzie bezdenny. Po rekablowaniu zwłaszcza.

 

pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadaja cale w porownaniu do np. SL hd660 badz hd669? Wszystko to konstrukcje zamkniete, jednak z tego co wiem SL jako konstrukcje studyjne graja mniej funowo? Warto brac CAL!-e jesli mozna wybierac miedzy nimi i tymi SL? Jak jest z jakoscia dzwieku? Chce sluchawek funowych. Czy te "nowsze" CAL!-e faktycznie graja sporo gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tu są mieszane opinie. Ja najpierw miałem nowki, potem 2-letnie recablowane. Jak dla mnie nie bylo różnicy, która by nie była spowodowana kablem. Największa wada CALi to jakość wykonania i psujliwa konstrukcja - z pewnością nie portable. Posłuchać na siedząco, odstawić na stojak - do tego się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełki to prosta konstrukcjia, ergo: niepsujliwa. Cal mają kilka newralgicznych punktów, w których są bardzo delikatne i jeden przykład niezawodności u jednego użytkownika tego nie zmieni, nie wspominając (a właściwie, to nie oszukujmy się - wspominając jak najbardziej), że jest niemiarodajny. Wystarczy zobaczyć ile zepsutych sztuk się przewija przez komis i alledrogo:)

 

A Tobie życzę, żeby śłużyły bezawaryjnie jak najdłużej.

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanie. Jak wypadają CAL`e podłączone do Creative ZEN nano plus? Da się na takim zestawie słuchać muzyki, czy szukać innych słuchawek?

A jeśli nie, to może jakiś budżetowy odtwarzacz do owych słuchawek?

 

Zakup wzmacniacz i powinno to grać minimum przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać się będzie dało, ale stracisz sporo na jakości zwłaszcza basu. Chociaż z drugiej strony w takich warunkach jak ulica, to możesz tego nawet nie zauważyć. Do dostrzegania niuansów dźwięku potrzeba ciszy i spokoju (no i osłuchania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, jako opcja tymczasowa CAL! + ZEN będą przyzwoite?

Na jakim etapie jesteś, masz ZENa i szukasz słuchawek ? To kup np. CALe i nam powiedz, czy Ci się podoba. Jeśli nie, to załóż w dziale "co kupić" odpowiedni temat, i pomożemy wtedy dobrać odpowiedni odtwarzacz.

Nie ukrywam, że ZEN nie ma zbyt dobrych opinii. Jednak lepszy taki odtwarzacz niż żaden, a po co komu super odtwarzacz, jak nie ma słuchawek ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL!'e nie są najlepszym wyjściem jako portable na miasto, nie dość iż nie trzymają się głowy dobrze to jeszcze izolacja nie jest na najwyższym poziomie. W tej cenie znajdziesz kilka lepszych opcji jeśli chodzi o słuchawki z izolacją przykładem mogą być tutaj rebrandy Brainwavz hm3(poczytaj na forum, po modach można sporo zyskać) lub inną opcją mogą być HD661 jednak tutaj granie jest całkowicie inne niż CAL!, przede wszystkim w niskich pasmach. Co byś nie kupił ja polecam abyś dołożył do zestawu wzmacniacz typu Fiio E6(o E5 nawet nie myśl, dźwięk w takim połączeniu jest płaski jak stół) lub Z02 w takim połączeniu spokojnie napędzisz w 100% słuchawki nauszne 32Ohm a ty tylko zyskasz nie dużym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, to moje 5 letnie CAL, tak wygladaja, sa calkowicie zajechane zewnetrznie jak widac, pady do wymiany/odnowy, recabling no i palak tez by sie przydalo jakos odnowic, da sie je zrecablowac, zdaje sie canare jest dobry, natomiast czy pady nowe gdzies kupie i co z tym palakiem nieszczesnym poczac??

IMG-20120703-00023.jpg

IMG-20120703-00024.jpg

IMG-20120703-00025.jpg

IMG-20120703-00026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności