Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jesteś basshead'em to CAL! nie są dla Ciebie. Osobiście słuchając na Touch4g brakowało mi czasem bassu. W porównaniu z DJ'kami, te drugie wypadają o niebo lepiej. Taka tylko mała sugestia z mojej strony : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basshead'em to nie jestem ale lubie kiedy coś porządnie uderzy :) wolę żeby basu niebyło zbyt dużo, ani zamało i zeby schodził nisko i był głęboki :)

 

Ok byłem w saturnie i słuchałem tych philipsów 5401, niby wszystko pięknie ładnie, bass hm uszedł by, ale walą te słuchawki strasznie góra. Może niewygrzane były?

Chyba najbardziej zaciekawily mnie Panasonic rp-400dj :)

 

Jest jakaś szansa ze cale pokażą sie w saturnie ?? ;)

Edytowane przez DeXe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie walenia górą przez SHP5401, to one bardzo się uspokajają po wygrzaniu. Chociaż tak czy inaczej grają bardziej "górą" niż CAL!

Bas w 5401 odkryłem ostatnio na nowo gdy podłączyłem je do Video poprzez LODa i Fiio E6. Na E6 włączony był "basowy" equalizer (czerwona dioda)

Warto dać im szansę :-)

Edytowane przez Barbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji ja zawsze rzucam monetą "orzeł czy reszka". ale do rzeczy - o CAL jest ten cały temat i sporo (jak nie wszystko) już o nich napisano.

a w myśl zasady, że lepszy znany wróg niż ten nie znany......wybrać należy CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak juz pisalem - najbezpieczniej jest je przesluchac. dokladnie ten konkretny egzemplarz ktory bys kupowal. jak sie zdecydujesz na CAL. bo potem pozostanie tylko niesmak ze zle wydanej gotowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy na tych słuchawkach da sie słuchać cicho, tzn. Czy na niskim poziomie glosnosci(tak 30% w T2G) bedzie słychać dobrze bass, bo w niektórych słuchawkach jest tak ze jak sie poglosi to dopiero słychać coś basu^^,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam wszystkim posiadaczom CAL! i audinsta mx1 przestawienie zworek w mx1 na tryb dla słuchawek wysokoomowych.

Zaciekawiłeś, nie mam CAL ale mam Audinsta. Co to daje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim posiadaczom CAL! i audinsta mx1 przestawienie zworek w mx1 na tryb dla słuchawek wysokoomowych.

Zaciekawiłeś, nie mam CAL ale mam Audinsta. Co to daje? :)

 

http://www.head-fi.org/t/511350/audinst-hud-mx1-high-or-low-resistance-setting#post_6912220

 

Napisane jest tam "This setting basically provides more loudness should one need it, but brings absolutely no benefit to sound quality".

 

Nie zgadzam sie z tym. Na moje ucho po przestawieniu zworek te słuchawki zaczęły zupełnie inaczej grać. Inna przestrzeń, głębia. Jedne dźwięki przybliżyły się, a inne oddaliły. Łatwiej rozróżnić instrumenty i wokale. Całościowo mam wrażenie, że dźwięk stał się mniej natarczywy, a muzyka stała się przyjemniejsza w odbiorze.

 

Moje creativy są nieco zmodyfikowane (otwory basowe plus wypełnienie muszli watoliną, kabel oryginalny). Po raz pierwszy od ich zakupu (2 lata temu) mogę powiedzieć, że podobają mi się te słuchawki.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio usłyszałem dość dużo negatywnych opinii nt. nowszych modeli CAL, co nieco wyhamowało moje "napalenie" na nie. I teraz moje pytanie brzmi - warto je brać, czy jednak lepiej zainwestować w inny sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje pytanie brzmi - warto je brać, czy jednak lepiej zainwestować w inny sprzęt?

 

warto i nie warto. zalezy za ile kupisz CAL. i czy masz mozliwosc ich przesluchac. w podobnej cenie mozna juz cos niecos wybierac.

ja akurat bardzo lubie CAL - jednak czasami siegam po akg 518 czy shure shr 440. zalezy od humoru, nastroju muzyki.

jednak CAL mozna na upartego uznac za uniwersalne. i do domu jak i poza. do playera i stacjonarki. na lato i na zime. tłumia jako tako, nie sa za ciezkie. ponadto dosc latwo je kupic i latwo sprzedac. na serio to tylko kwestia kasy. jak masz okazje - kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc jeszcze odsluchu - to pelnia szczescia. przypasuja kupuj. cena wydaje sie byc akceptowalna. chociaz ja swoje kupilem za 169 pln. ale to bylo juz dawno temu. z samego poczatku jak sie tylko cale u nas pokazaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odgrzeje trochę kotleta... :]

 

właściwie zdecydowany jestem na wybór

RELOOP RHP-10 aaaale...

 

 

no właśnie... wiem jaka była przeszłość firmy i nie najlepiej zaczynali ale ponoć (ludzie którzy faktycznie maja te słuchawki) polecają... pasmo od 3 zadziwiająco niskie ale to dla mnie jak najlepiej... audiofil to slowo względne bo raczej w motoryzacji: audio na Alpine +Hertz wiec juz dosyć wysoka półka i straaaaasznie lubie nuty dubstepowe które faktycznie maja dupnięcie basem.

 

I druga sprawa czy takie słuchawki sprostaja mojemu gustowi...

 

 

no i po 3 trafilem na tą recenzję, przeczytalem pierwsze 5 stron i zacząłem sie zastanawiać jak to z nimi jest faktycznie... zaczynaja pasmo od 10 wiec nie najnizej... i jak to sie ma do mocnego i niskiego basu...

 

CAL czy Reloop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności