Skocz do zawartości

W Co Gracie?


deritv

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadzam się, Mafia to świetna gra :P Nie obchodzą mnie szczegóły. Ważne że na wysokich detalach gra nie zacina się. Fabuła jest bardzo ciekawa.

 

Mi się jakoś nie spodobała. Do GTA się za nic nie umywa, nawet 3ki, nie mówiąc już o VC albo SA. Postacie chodzą jakby chciały a nie mogły a jazda samochodem to już w ogóle parodia. Jednym słowem zakup mafii uważam za zmarnowane 25pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś nie spodobała. Do GTA się za nic nie umywa, nawet 3ki, nie mówiąc już o VC albo SA. Postacie chodzą jakby chciały a nie mogły a jazda samochodem to już w ogóle parodia. Jednym słowem zakup mafii uważam za zmarnowane 25pln.
mam to samo zdanie. niby fajna gra, ale czegos w niej brakuje, co dostaje w gta - tej swobody... mafia ok, ale nie jest super i wole gta 3, a tym bardziej VC czy SA.

 

Tak najezdzacie na crysisa a graliscie moze po sieci w niego? najlepsza imo gra na siec aktualnie. arma, quake wars, a tym bardziej cs sie umywaja... po prostu mistrzostwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś nie spodobała. Do GTA się za nic nie umywa, nawet 3ki, nie mówiąc już o VC albo SA. Postacie chodzą jakby chciały a nie mogły a jazda samochodem to już w ogóle parodia. Jednym słowem zakup mafii uważam za zmarnowane 25pln.

Nie wiem czy wolałem Mafię od VC ale od SA na pewno - jakoś San Andreas w ogóle mnie nie wciągnęło. Może Miami Vice to moje klimaty :)

Co do animacji postaci - GTA też pod tym względem nie błyszczy. Nawet filmiki ludzie kręcili zlewające z tego kwadratowego konsolowego chodu bohatera.

Co do jazdy samochodem - w obu grach fizyka niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, ale GTA brakuje jednej rzeczy, co właściwie dla mnie dyskwalifikuje ją, jako grę, w której można pojeździć autem - obsługi kierownicy. To odbiera 80% przyjemności z jazdy. W Mafii obsługa jest i działa w porządku, dzięki czemu jeździ się całkiem przyjemnie. No i pościgi samochodowe są nieporównywalnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze to w mafii jest bardziej wiernie oddane prowadzenie auta. za to w gta jest bardziej nastawione na "fun" i taka "plynnosc", i to mi sie podoba, chcoiaz jesli chodzi o samochodowki to jestem kategorycznym przeciwnikiem arcade'owek - need for speedy mnie w ogole do siebie nie ciagna - tylko symulatory... co do SA - mnie tez takie klimaty srednio bawia, ale ogrom mapy i mozliwosci naprawde wciaga. Klimat najlepszy ma imo gta 3, a same misje VC, chociaz wydaje mi sie taka troche brzydka graficznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omfg... ty chcesz w taką parodię symulatora jazdy grać kierownicą?

padem to rozumiem - sam wolę nim jeździć, a zwłaszcza latać. Ale kierownicą? Samobójstwo :P

imo kierownica nadaje się tyko do symulatorów

Parę lat temu po raz pierwszy zagrałem w Richard Burns Rally i od tamtej pory wszystkie inne samochodówki są dla mnie "parodiami symulatora". Także przyzwyczaiłem się grać kierownicą w różne samochodówki - zarówno takie, które udają, że są symulatorami, jak i takie, które, jak Mafia, są uczciwe i nie udają :)

Moim zdaniem jeżeli w grze kierownica jest w miarę przyzwoicie zaimplementowana, to zawsze w samochodówkę lepiej grać kierownicą niż padem czy tym bardziej klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz kierownice?

A nic wypasionego.

Jakiś Tracer - dostany od żony na gwiazdkę kilka lat temu - więc złego słowa nie mogę powiedzieć ;)

Ale FF działa przyzwoicie, kręci się jak trzeba, ma skrzydełka i dodatkowe przyciski i ogólnie jeździ się bardzo fajnie. Jedyne co, to pedały mogłyby mieć większy skok. Ponadto kierownica w ostatnim czasie zaczęła mocno skrzypieć i trzeszczeć, co dodatkowo dodaje realizmu, bo podobnie skrzypi i trzeszczy w trakcie jazdy mój opel :P

 

Żona mówi, że to jej ulubiony prezent dla mnie, bo jak dostałem, to cieszyłem się jak małe dziecko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pojęcie symulator jazdy w odniesieniu do gier komputerowych jest jak na razie bardzo naciągany. Cała seria Colina polega w zasadzie na umiejętnym wchodzeniu w zakręty łatwo wpadającym w poślizg pojazdem. W Richardzie samochód mniej się ślizga za to częściej lata jak worek kartofli na każdym wertepie. Są jakieś twory przejściowe typu toca3 ( na xboksie mam jeszcze forza motosport a kumpel na pleyu gran turismo ) a także amatorskie produkcje takie jak LFS ale w każdej produkcji czegoś brak.

 

A ja natomiast tęsknie za prostymi arcadowymi rajdówkami takimi jak pierwsze dwie części sega rally czy też nfsami 3 i 4 - hak z tym, że nierealistyczne - ale z kumplami na split screenie albo po lanie świetnie się w to grało - teraz najnowszych nfsów po lanie bez dostępu do netu się nie uświadczy, a i sama rozgrywka dużo mniej emocjonująca jakoś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria Colina polega w zasadzie na umiejętnym wchodzeniu w zakręty łatwo wpadającym w poślizg pojazdem. W Richardzie samochód mniej się ślizga za to częściej lata jak worek kartofli na każdym wertepie.

Ostatni Colin w jaki udało mi się pograć to 2005 - to była bardziej zręcznościówka niż symulator.

A w RBR to trzeba sobie ustawić uszkodzenia na Realistic - wtedy, jak raz dopuścisz do tego, żeby ci auto poskakało jak worek kartofli, to dalej nie pojedziesz :)

 

 

Ripper: juz myslalem ze masz MOMO logitecha czy G25, ze taki fan kierownic jestes... :P

Ha ha ha ha, I wish!

Na razie takie rzeczy to tylko w... planach ;)

Musiałbym mieć dwa pokoje do grania chyba, żeby być szczęśliwym - w jednym setup do RBR, a w drugim do Ilka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś lubi strategie to polecam Stars! Gra jest stara i nie grzeszy grafiką. Jest to gra niszowa, hardcorowa. Na pewno nie jest to gra dla wszystkich, ale jak ktoś się wciągnie to nie ma lepszej strategii. Zachęcam, naprawdę warto.

 

W moim podpisie jest link do zaktualizowanego FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem ostatnio GTA:SA, oraz Gears of War. To drugie całkiem fajne, tylko walka z finalnym bossem(ten cały generał) totalnie idiotyczny, podobnie jak brumakiem. I A.I. kompanów załamujące...

Ale soundtrack genialny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni gram nałogowa na pierwszym xboxie. Mam go w sumie jako media center do filmow SD, muxyki, zdjec, ale uważam, że Forza Motorsport to najlepsza ściganka na świecie ;). Rewelacyjnie odwzorowany model jazdy, realizm, ale dający sporo zabawy.

Oprócz tego jeszcze Fifa Street 2 dopóki nie zacznie się sezon na prawdziwym boisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności