Skocz do zawartości

Creative Zen - Ogolna Dyskusja


elliotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakladam ten temat, bo wsztkie tematy o Creative ZEN sa bardzo rozrzucone i ciezko cos znalezc. Piszmy o tym odtwarzaczu tutaj, nie tylko o jego zaletach ale tez wadach!

 

 

Ja stałem sie wczoraj szczesliwym posiadaczem tego odtwarzacza, zakupilem wersje 8GB, przed zakupem zastanawialem sie nad iPod Nano tez 8GB, na chwile obecna nie zaluje zakupu a nawet moge go smialo polecic. Ale tez moge smialo stwierdzic ze napewno kupie jeszcze iPoda Nano. Nie dlatego ze z Creativem cos nie tak, ale dlatego ze ogolnie zrobil na mnie dobre wrazenie. Jego wada bylo tylko to ze nie mial radia. Kupie go tez dlatego ze mojej zonie tez sie przyda jakis odtwarzacz.

 

Zalety Zena wg. mnie oczywiscie:

 

- Rewelacyjne wymiary

- naprawde dobra jakosc dzieku, smialo moge rzecz ze bardzo dobra! (slucham na EP630 i HQ1900)

- Rewelacyjny wyświetlacz

- świetne menu

- dobre radio

- swietna przegladarka zdjec

- czytnik kart SD

- wykonanie obudowy (jest tez w wadach)

 

 

Wady:

 

- wykoanie obudowy (odtwarzacz mogl byc caly matowy,obudowa wydaje sie delikatna)

- kopresja filmow (posiadam jeszcze Creative Vison M 30GB, tam wrzuca sie film i nic nie trzeba robic a tu niestety trzeaba)

- poki co nie znalazlem innych wad!

 

 

Zapraszam do dyskusji na temat w/w odtwarzacza. Piszmy w jednym wątku naprawde bedzie nam wszytkim latwiej.

 

Ps. jakich uzywacie sluchawek w swoich ZENach? Macie jakies spostrzezenia co do sluchawek? Co polecacie? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio miałem okazje porównać mojego irivera T60 z Creativem Zen V plus :P

 

Wygląd :

BAdzo dobrze się prezentuje , moglbym nawet stwierdzic ze jest ładniejszy od T60

 

BAteria :

wedlug właściciela nie trzyma zbyt długo , ok 5h a nawet mniej , tutaj T60 zdscydowanie zwycięża bo jest na baterie AAA co uważam za najlepsze możliwe zasilanie

 

Dzwiek

 

Oba odtwarzacze przesłuchiwałem na moich słuchawkach od irivera na kilku piosenkach róznego typu muzyki :

 

Creative jest zdecydowanie w tyle w stosunku do irivera, dzwiek nie jest taki czysty od czasu do czasu słychać szumy , płytkie brzmienie . Ogólnie jak lepszy no name :(

 

Jakbym mial mozliwosc zamiany nigdy bym z tego nie skorzystal nawet jakby mi dopłacali:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss
Ostatnio miałem okazje porównać mojego irivera T60 z Creativem Zen V plus :P

 

Wygląd :

BAdzo dobrze się prezentuje , moglbym nawet stwierdzic ze jest ładniejszy od T60

 

BAteria :

wedlug właściciela nie trzyma zbyt długo , ok 5h a nawet mniej , tutaj T60 zdscydowanie zwycięża bo jest na baterie AAA co uważam za najlepsze możliwe zasilanie

 

Dzwiek

 

Oba odtwarzacze przesłuchiwałem na moich słuchawkach od irivera na kilku piosenkach róznego typu muzyki :

 

Creative jest zdecydowanie w tyle w stosunku do irivera, dzwiek nie jest taki czysty od czasu do czasu słychać szumy , płytkie brzmienie . Ogólnie jak lepszy no name :(

 

Jakbym mial mozliwosc zamiany nigdy bym z tego nie skorzystal nawet jakby mi dopłacali:P

@chips, pomimo, że twoja wypowiedź nie ma zbyt wiele wspólnego z właściwym tematem wątku, to muszę się jednak do niej przyczepić, ponieważ te 5 godzin pracy Zena V Plus może wskazywać tylko i wyłącznie na niesprawną baterię. Z tego, co pamiętam, mój Zen V, trzymał koło 12- 13 godzin przy jednym, pełnym cyklu ładowania. Co do reszty, to twoje subiektywne odczucia, których nie powinno się komentować, jednak weź pod uwagę, że porównywałeś swój odtwarzacz z zdecydowanie niesprawnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga praktyczna - nie piszcie "Zen" tylko "The Zen" bo inaczej nie wiadomo o co chodzi (czy o serię odtwarzaczy Zen, o dowolny odtwarzacz z serii Zen, czy o stary odtwarzacz Creative Zen - ten który był zaraz po Nomadzie) ;)

czy mozn zmienic temat dyskusji na :

 

Creative "THE Zen" - Ogolna Dyskusja

Tylko i wyłacznie o The Zen-ie

 

----------------------------

 

Czy ktos z was probowal jakis dobrych lepszych słuchawke do Zena? jesli tak to jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem nowego ZEN'a od ponad dwóch tygodni. Do zakupu przekonała mnie atrakcyjna cena oraz czytnik kart SD. Jeśli chodzi o zalety, to mogę wymienić dobrej jakości wyświetlacz, wspomniane gniazdo kart SD i wygodną obsługę. Do dźwięku nie mam większych zastrzeżeń.

Co do wad. Materiał, z którego jest wykonany odtwarzacz (a właściwie jego przód) do wytrzymałych nie należy. Poza tym czas działania baterii był dla mnie niemiłym zaskoczeniem. Mimo deklarowanych przez producenta 25 godzin (wiem, że jest to informacja zawyżona) odtwarzacz po pełnym cyklu ładowania działa ok 12,5h. Problem zgłosiłem i otrzymałem radę, żeby uaktualnić oprogramowanie. Czy to pomoże przekonam się w najbliższym czasie. Kolejna wada to wymóg osobnego zakupu ładowarki. Czasem zdarza się, że wyświetlacz mignie, jednak nie dzieje się to często. Więcej wad/zalet wartych wzmianki nie stwierdziłem.

 

Moim zdaniem ZEN nie jest złym wyborem, jednak przy jego zakupie należy być gotowym na ewentualne problemy.

 

P.S. Ostatnio musiałem sformatować pamięć odtwarzacza. Niestety przed tym zapomniałem zgrać z niego tapet (wśród których było kilka naprawdę fajnych). Czy są one dostępne gdzieś na jakiejś stronie do ściągnięcia? Wiem, że pytanie jest dość dziwne, ale na internecie nie znalazłem nic ciekawego w zastępstwie, a te standardowe naprawdę mi się podobały i chciałbym je jakoś odzyskać.

 

EDIT.

Po wymianie oprogramowania zauważyłem, że wyświetlacz troche częściej miga. Prawdopodobnie może być to spowodowane płynniejszym przesuwaniem się nazw utwórów/wykonawców niż w starszej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) jestem zainteresowany kupnem Zena :) (Versji 2GB + karta pamięci 512 która leży mi na biurku :D ) jak dotąd słucham na MuVo V100 + She 9501 i jestem zadowolony lecz ludzie twierdzą że muvo to g***o czyli raczej ZEN powinien mieć lepszą jakość dźwięku :) moje wymogi

- - Jakość dźwięku lepsza niż na Muvo V100

- - Filmiki MP4 320x240 bez konwersjii (Może być konwersja byle nie jakaś że 1 filmik 10 megowy konwertuje 10 minut xP)

- - Możliwość doczepienia smyczy którą ddostałem wraz z MuVo w jakiejśtam edycjii :D (taka srebrna z napisem Creative)

- - Bateria min. 1H Video + 7H MP3

- - Po podłączeniu przez USB widoczny jako dysk wymienny, bez takich bajerów jak przy IPodach (czyli wymog ITunes itp)

To chyba na tyle dzięki z góry za pomoc szukałem dużo na forach ale trudno znaleźć coś ogólnego.Mam nadzieję że ZEN spełni wymogi bardzo zależy mi na smyczy także :) Pozdrawiam i ThX

 

EDIT #1

Troszke poszukałem wiem już że formatu mp4 nie obsługuje i trzeba konwertować ale sprzęt jeszcze nie wypada z gry

Dowiedziałem się też że trzeba dodatkowy soft do wgrania coś na playerka

Ale nadal dręczy mnie kilka pytań głownie czy jest miejsce na smycz i jakość dźwięku lepsza od muvo v100 (czy o dużo bo pewnie lepsza to na 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, odtwarzacz czyta karty SDHC, czyli nie ma najmniejszego problemu aby wsunąć w slot kartę 16GB i cieszyć się jej pojemnością. Do zalet dodam doskonały interfejs użytkownika - w dużej mierze konfigurowalny, wygodny układ klawiszy, klawisz szybkiego skrótu, obudowa nie jest nadmiernie podatna na zarysowania, wyświetlacz jest 24-bitowy.

W odpowiedzi na post SebekSa:

- czas konwersji zależy od Twojego sprzętu i softu jakiego używasz, standardowy konwerter Creative'a wypada blado dlatego go nie polecam, bardzo ciekawie prezentuje się XviD4PSP jeżeli zależy Ci na szybkości, możliwości dodawania napisów, normalizacji i synchronizacji dźwięku ...

- dołączony do playera soft nie jest potrzebny aby wrzucać pliki, i tak pójdzie tylko pod XP/Vista a w tych systemach urządzenie MTP wyświetla się jako dodatkowy napęd, kwestia dodania okładek też może być rozwiązana bez softu Creative'a ew. WMP

- nie rozumiem porównania jakości dźwięku w stosunku do muvo, co to znaczy czy jest dużo lepsza? to bardzo subiektywne i niewymierne określenie, ja jestem bardzo zadowolony z dźwięku Zena, ale Ty nie musisz być, zależy to w dużej mierze od Twoich własnych upodobań, nie dowiesz się jeśli nie usłyszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy to dobry temat ale ZEN obsłuży Micro SD + Adapter do SD ?

EDIT #1

Zainteresowałem się także meizu :D wiem że to nie ten dział ale co jest według was, forumowiczów lepsze :) i jak sprawa stoi ze smyczą wnim xP

Pozdrawiam

Z moich doświadczeń wiem, że Zen obsłuży karty micro i mini poprzez adapter. Na porównania z Meizu lepszy byłby chyba osobny temat, tutaj mieliśmy rozmawiać o wadach i zaletach (The) Zena. Ponadto jeżeli ktoś ma porównywać 2 playery dobrze aby posiadał oba, lub miał z obydwoma wystarczająco dużo styczności. Jeśli zależy Ci na porównaniu danych technicznych ten link może być pomocny. Uzupełnię tylko dane z tej strony: Zen obsługuje XviD/DivX do rozmiaru 320x240 bez konieczności transkodowania, dziwne też, że przy Zen nie wspomniano o dodanych słuchawkach i przejściówce USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was dołączał juz do swojego "The Zen-a" karte SD? interesuje mnie czy jak bedzie sie na nie wgrywac mp3 to czy beda sortowane tak jak na pamieci wewnetrznej po Tagach? bo obilo mi sie ze nie? a nie mam niestety karty zeby sprawdzic.

Na karcie SD nie ma sortowania/przeglądania plików audio po tagach, jedynie po strukturze katalogów. Plików tych nie zamieścisz na plejliście i nie dodasz do zakładek. Masz jedynie możliwość zmiany trybu odtwarzania w obrębie jednego katalogu. Dostępny jest również index alfabetyczny, który ułatwia wyszukiwanie plików i folderów. Jak dotąd nie znalazłem też sposobu na dodanie okładek do plików audio na karcie SD.

Restrykcje nie dotyczą wyłącznie plików audio, zdjęcia na SD nie mogą być obracane ani powiększane, natomiast filmy będą zawsze odtwarzane od początku. Jeżeli wyłączysz player będąc w którymś miejscu struktury SD po ponownym włączeniu znajdziesz się w menu głównym odtwarzacza.

Funkcjonalność jak widać jest dość ograniczona i przydałyby się poprawki w firmware jednak pomimo tego uważam slot SD za bardzo użyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karcie SD nie ma sortowania/przeglądania plików audio po tagach, jedynie po strukturze katalogów. Plików tych nie zamieścisz na plejliście i nie dodasz do zakładek. Masz jedynie możliwość zmiany trybu odtwarzania w obrębie jednego katalogu. Dostępny jest również index alfabetyczny, który ułatwia wyszukiwanie plików i folderów. Jak dotąd nie znalazłem też sposobu na dodanie okładek do plików audio na karcie SD.

Restrykcje nie dotyczą wyłącznie plików audio, zdjęcia na SD nie mogą być obracane ani powiększane, natomiast filmy będą zawsze odtwarzane od początku. Jeżeli wyłączysz player będąc w którymś miejscu struktury SD po ponownym włączeniu znajdziesz się w menu głównym odtwarzacza.

Funkcjonalność jak widać jest dość ograniczona i przydałyby się poprawki w firmware jednak pomimo tego uważam slot SD za bardzo użyteczny.

no to troche kicha.... ale w dalszym ciagu uwazam ze jest to uzyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz: Creative ZEN Vision M 30GB - Creative ZEN 8GB Słuchawki: Creative EP630, Creative HQ1900

Właśnie zauważyłem i mam pytanie, jak sprawują się EP630 z nowym Zenem? Słyszałem, że są zniekształcenia dźwięku z uwagi na niską impedancję. Ogólnie jak Ci się podoba dźwięk w tych słuchawkach podłączonych do Zena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem i mam pytanie, jak sprawują się EP630 z nowym Zenem? Słyszałem, że są zniekształcenia dźwięku z uwagi na niską impedancję. Ogólnie jak Ci się podoba dźwięk w tych słuchawkach podłączonych do Zena?

 

taj jestem zadowolony, ale moze byc tak ze tylko dlatego ze nie sluchalem na innych:) nie wydaje mi sie zeby byly zniekształcenia. MOze ma je ktos kto ma nie oryginalne EPki z allegro. Ja swoje kupilem, juz dawno za niemale pieniadze w Vobisie. Nie ukrywam ze chcialbym sporbowac innych sluchawek. Ale za bardzo nie mam mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taj jestem zadowolony, ale moze byc tak ze tylko dlatego ze nie sluchalem na innych:) nie wydaje mi sie zeby byly zniekształcenia. MOze ma je ktos kto ma nie oryginalne EPki z allegro. Ja swoje kupilem, juz dawno za niemale pieniadze w Vobisie. Nie ukrywam ze chcialbym sporbowac innych sluchawek. Ale za bardzo nie mam mozliwosci.

Dzięki, a próbowałeś słuchać przez te słuchawki z jakiegoś innego źródła (np. wieży) dla porównania dźwięku z Zenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności