Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktos pokazac kilka zdjęc kanapki z ipoda 5g i mxm w obudowie hamonda?

 

Ależ proszę. :)

Dzieki, to teraz czekam za kilka dni jak to gra i co ma za bebechy.

Mój mxm bedzie miał trudne zadanie napedzić sl681, sl668 i k601:) (ostatnie chyba raczej nie za często).

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej jak gra ;)

Spokojnie dajmy tydzien, emocje opadną, a P1gu sie troche obsłucha z nowym zestawem.

Jeszcze raz dzieki spory ale do pracy jak najbardziej pasuje. Na codzien jednak spory ale ciagac mxm dla pchełek to też słaby pomysł. Jak komus nauszne nie przeszkadzają w drodze to i mxm na tym nie ucierpi.

 

Jakie aku teraz jest polecane, widziałem w auchanie jakies 9V za 20zł evera.

 

Heh no to tylko pozostaje polwac na hd668 lub cos innego cos co wykorzysta potenciał mxm.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy z tymi SL to będzie dobre połączenie. Jednak jasność iPoda + mój MxM, który też jak dla mnie jest jasny daje się we znaki i z takimi shp5401 jest trochę przysucho zmieniam zdanie- jest fajnie, ale z dość agresywną górą. Jeśli hd668 są jeszcze bardziej agresywne od filipsów to trzeba będzie się bawić EQ. Chociaż jak iMod łagodzi trochę tę górę to tylko lepiej może być. :)

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimuję właśnie zwłoki i mam małe pytanie do użytkowników MXM, czy to normalne że podczas ładowania jak odpalę wzmacniacz scalak na wirtualnej masie nagrzewa się do szalonej temperatury? Co może być przyczyną, za duży prąd ładowania? ładowarka jest impulsowa aż 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest to normalne. O ile się nie mylę na płytce jest zabezpieczenie prądowe ale nie mam teraz schematu, więc nie wiem na pewno. Ja bym raczej nie używał tak dużego prądu do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że nawet na zasilaniu bateryjnym robi się gorący tylko obudowa skutecznie go wychładza natomiast po podłączeniu ładowarki to już jest wariactwo bo obudowa robi się wyraźnie bardzo ciepła. ad8397 jest nowy dzisiaj wlutowany, poprzedni był padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że nawet na zasilaniu bateryjnym robi się gorący tylko obudowa skutecznie go wychładza natomiast po podłączeniu ładowarki to już jest wariactwo bo obudowa robi się wyraźnie bardzo ciepła. ad8397 jest nowy dzisiaj wlutowany, poprzedni był padnięty.

 

Miałem dokładnie taki sam problem. Poza tym po kilku minutach normalnego grania wzmacniacz się wzbudzał i okropnie buczał na wyjściu. W moim przypadku pomogło ponowne porządne przylutowanie tego scalaka. Może jakiś zimny lut, albo raczej zwarcie się robi i dlatego się tak grzeje,

 

 

 

A co do płytek, nie orientujecie się gdzie można w miarę tanio takie zamówić? Znalazłem stronę prototypy.com, ale tam płytka do MxM wychodzi ponad 27 zł. A to chyba średnia okazja.

 

Gdyby ktoś chciał sprzedać płytkę to chętnie przygarnę ;)

Edytowane przez Pete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wychodzi jak się poprawia po kimś, scalaki przylutowałem chyba ze 3 razy wszystkie luty poprawiłem bo ktoś kto go składał narobił kulfonów takich że nawet chińskie małe dzieci robią to lepiej, jeden z rezystorów 10 ohm był nadsmalony wymieniłem oba na większe 0,6 W tylko akumulator ledwo się zmieścił, chyba zrobię zakupy i wymienię rezystory na precyzyjne może to coś pomoże bo z tych co miałem 1% to tylko na wejście 2X1k i koło diody 10K, nie podoba mi się pomysł z dławikami na wyjściu, może jakieś węglowe alany zamiast tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że nawet na zasilaniu bateryjnym robi się gorący tylko obudowa skutecznie go wychładza natomiast po podłączeniu ładowarki to już jest wariactwo bo obudowa robi się wyraźnie bardzo ciepła. ad8397 jest nowy dzisiaj wlutowany, poprzedni był padnięty.

 

Mój też podczas ładowania wyraźnie się grzeje. Jak chodzi z aku też się grzeje, ale już wyraźnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posmarowałem scalak od spodu pastą termoprzewodzącą i dokładnie przycisnąłem do płytki w czasie lutowania polecam takie zabieg jest dużo chłodniejszy w zasadzie ledwo ciepły, jeżeli ktoś będzie zajmował się płytkami to proponuję na przyszłość zrobić pod wirtualną masą wylewkę masy do odprowadzania ciepła, tak dla świętego spokoju żeby nie uszkodzić układu przez przegrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności