Skocz do zawartości

Philips Shp2700 - Krótka Recenzja


Karol1990

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

to moj pierwszy post wiec 'witam' szanowne grono forumowiczow i odrazu przepraszam za bezsensowane i długachne rozpisywanie sie.. jest poozno, popijam browary, robie sobie przerwe w nauce.. jakos tak mnie wzielo =] .

 

"wmiare" bez zbędnego memłania przejde do rzeczy. tj. z goory zaznaczam ze jestem totalnym amatorem jesli chodzi o kwestie techniczne sprzetu naglośnienowego tak wiec wszystko co napiszę w tym i ew. następnych postach jest wzasadzie tylko moimi prostymi odczuciami opartymi o totalny brak wiedzy technicznej aczkolwiek lekkie zamilowanie do jakosci, czystosci i dobrego odwzorowania dzwieku..

tak wiec.. w dniu dzisiejszym stalem sie posiadaczem shp2700, miedzyinnymi za sprawą postów z tego forum tak wiec postanowilem sie odwdzieczyc ogólnymi wrazeniami.

 

słuchawek uzywam przewaznie.. no w zasadzie tylko jako nagłosnienia do kompa. bedzie juz z 5-6 lat. od jakiegos czasu jestem posiadaczem "filipkow" hp 250 i sb live-a 5.1, jednak sluchawki od pewnego czasu dawaly po sobie znac ze juz wystarczajaco się ich nasluchalem (muza filmy gry tj. wszo, nontoper jak siedze przy kompie a siedze duzo) przedewszystkim za sprawa wielokrotnie połamanego pałąka, wielokrotnie lutowanych łączeń kabelka i głośniczka itede. ale mimo wszystko po dzis dzien grają ślicznie i zawsze będe pod ich wielkim wrazeniem(tym bardziej ze z tego co pamietam byly tanie jak barszcz). tak wiec z tego co juz wiecie, dzisiaj ostatecznie zdecydowalem sie na wyzyłowanie sie z tych 100 złotych i nowiuśkie shp leżą za mną podłączone do miniwiezy z ciagłym loopem kilkunastu wmiare zrooznicowanych tonowo kawalkow.

 

tj. wygrzewanie: po tym co przeczytalem tu i uwdzie dalem im troche czasu na "rozprostowanie kości", wkoncu niezaleznie od tego czy są to niewiadomo jak wypasione headphone-y za ilestam set czy proste stereofoniczne sluchawki za 100 nie szkodzi mi poczekac te 3-4 dni przed właściwym uzytkowaniem. no własnie.. "3-4 dni". na jakimkolwiek forum bym o wygrzewaniu nie czytal nigdzie nie podaja dokladnej instrukcji krok po kroku (i znowu)tj. obmyslilem sobie wlasny niecny plan na rozciagniecie membran czyli: paredziesiat (moze z 50.. zobaczymy po efektach i moim zapale) godzin puszczania wkoolko wmiare zroznicowanej muzy zaczynajac od malych wartosci regulatora głośności a kończąc na almost maxymalnych. muza ktoora puszczam pochodzi z kilku albumow ministry of sound a wiec house trance elektro o wmiare zrooznicowanej tonacji. na chwile obecna jestem po kilku godzinach powyzej opisanego zabiegu tak wiec nie powiem jeszcze nic na temat efektow ale z czasem bede aktualizowal. to co moge powiedziec teraz na temat tego jak graja.. no wlasnie:

 

brzmienie. pierwsze wrazenie w porownaniu z (sbc)hp250.. oz kurcze: jak to cos slicznie łupie:D (znowu)tj. baardzo odczuwalna linia basowa(celowo napisalem "odczuwalna").. nawet powiedzial bym ze z lekka zagluszajaca srednie i wysokie. nie zebym bym jakims fanem muzy i sprzetu (np. car-audio) w stylu mieszanie bebechow i oznajmienie ludziom w promieniu 10km ze sie przejeżdza, ale pierwsze wrazenie z basu na tych sluchawkach nader pozytywne. srednie tak samo jak w starych sluchawkach i w innym postach na tym forum.. no jakby to powiedziec.. srednie tony poprostu ciezko ocenic.. za bardzo wmieszane w brzmienie niskich i wysokich. wysokie: jak narazie.. wyraźne ostre, i zimne.. mimo zagluszenia "głaskającym" basem są dość "kłująco" odczuwalne. podejzewam ze wszystkie moje odczucia sa wyraznie zdefiniowane przyzwyczajeniem do starych 250tek.. przyznam sie ze nie zaspecjalnie chcialo mi sie szukac opisow brzmienia tak "starych" słuchawek wiec wrazie czego odwołuję do nich.

 

wykonanie: tak gwola zakonczenia tej katorgi dla czytelnika pare slow o jakosci produkcji.. no wiec: słuchawki wygladaja na pierwszy rzut oka na takie troszke za bardzo plastikowe, delikatne, co zresztą potęguje sie jak wezmiemy je do rąk - są bardzo lekkie. jednak po chwili obcowania z nimi wraznie totalnie znika.. pałąk jest odpowiednio elastyczny w miejscach zgięc i odpowiednio sztywny tam gdzie ma byc sztywny(mocowania muszli). po doswiadczeniach z hp250 mysle ze bedzie w stanie wytrzymac owiele wiecej "męczenia"(rzucanie, siadanie na/spanie w nich, wielokrotne klejenie i lutowanie;) ) sam wyglad jak powszechnie wiadomo jest kwestia gustu ale jak wiadomo nie jest to napewno tak wyszukany kształt jak shp8900 ale mysle ze tez ma swooj urok i niejednemu wydadza sie owiele bardziej prezencyjne. jak sprzęt leży na głowie? bardzo dobrze.. (i jeszcze raz)tj. mysle ze stopien regulacji jest wystarczający w zakresie od głowy dzieciecej do "bańki" biedaka z wodogłowiem. sluchawki swietnie trzymaja sie glowy za sprawa duzej sprezystosci pałąka jak i dobrze "trzymajacego" materialu nausznikow i tego fajniutkiego paska skaju ("skóry") u gory pałąka. nauszniki nie męczą, materiał sprawia wrazenie "oddychajacego", dobrze zakrywaja cale ucho i dodatkowo z doswiadczenia wiem ze z czasem z lekka miekknie i bardziej "przyzwyczaja sie" do głowy użytkownika.

 

oka. konkluzja. tak juz naprawde na zakonczenie powiem ze puki co jestem naprawde zadowolony z zakupu. jak na cos tak taniego, słuchawki sprawiaja wrazenie sprzetu z wyższej.. hmm no może średniej półki co chyba dla przecietnego uzytkownika liczy sie najbardziej=]

 

ps. czekam na poprawki, krytyke, bana, sugestie w kwesti wygrzenia.. o ile oczywiscie znajdzie sie chocby jeden odwazny na tyle zeby lyknąć ten tekst do tego momentu. z gory dzieki

 

 

z powazaniem;), marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jak masz możliwość, podłącz je do jakiegoś w miarę ciepłego wzmacniacza stacjonarnego, dopiero wtedy rozwijają swoje skrzydła-góra się uspokaja, średnica wyrównuje się z resztą pasma a bas... ten robi się jeszcze bardziej mięsisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak PHILIPS SHP2700 wypadają w porównaniu do SENNHEISER HD 428??? Te drugie są dwa razy droższe i je odsłuchałem (dźwięk rewelka), natomiast nie miałem okazji posłuchać niczego na nowych SHP2700, tyle tylko co na zużytych "publicznych" w Media Markt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak PHILIPS SHP2700 wypadają w porównaniu do SENNHEISER HD 428??? Te drugie są dwa razy droższe i je odsłuchałem (dźwięk rewelka), natomiast nie miałem okazji posłuchać niczego na nowych SHP2700, tyle tylko co na zużytych "publicznych" w Media Markt.

 

 

Mam od paru dni HD 428 i jestem bardzo zadowolony. Fajny, troche bardziej od reszty, wyeksponowany bass(kocham bassy), super wykonanie i bardzo wygodne, uszy nie męczą się po 5 godzinach słuchania(dłużej jeszcze nie próbowałem), do tego dobre do grania. Tłumią dobrze jak narazie(nie jechałem jeszcze z nimi autobusem albo tramwajem) mimo że czytałem na jakimś forum opinie że tłumią jak półzamknięte a nie zamknięte tak jak pisze producent. Nie mialem doświadczenia z SHP2700 ale chyba każdy wie że w tej kalsie z Sennheiserem tylko KOSS i AKG może się równać. Co do KOSSów słyszałem że mają mocny bass kosztem reszty za to np. QZ 99 świetnie tłumią(są w cenie HD 428 ale dźwięk gorszy) a z AKG nie miałem doczynienia. Poszukaj może HD 438, podobno mają bardziej naturalny dźwięk ale są trochę droższe(są jeszcze HD 448 ale czytałem że najbardziej różnią się wyglądem od 438.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności