Skocz do zawartości

Wasz Ulubiony Wykonawca/zespół?


tomek__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obstawiałbym ze Neil Peart jest jednym z najlepszych perkusistów na świecie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja, w troszkę innym klimacie niż Wy.

 

1. Eldo najlepsza płyta- Eternia

2. OSTR- Jazz w wolnych chwilach

3. Tede- SPORT

 

do tego jeszcze w kolejności już raczej dowolnej Mioush, Straho, koRn, Him, Queen, Pezet i mógłbym tak naprawdę długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dzięki temu tematowi można trafić na nieznany wcześniej zespół i ciszyć się jego muzyką ;)

 

z alternatywy polecam wam royksopp -im dłużej się go słucha tym bardziej doskonały, niebanalny i niesamowity się wydaje;

polecam każdemu, jednak nie jest to muzyka dla ludu, trzeba ją poczuć i zrozumieć;

najlepszy ich moim zdaniem utwór to "Sombre Detune" -jest genialny, musicie to poczuć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz jak na 16 lat to dosyc wczesnie z progresywnym zaczynam....

Fakt zauważyłem że do tej muzyki trzeba dojrzeć... zrozumieć ją. Wielu młodym się nie podoba, choć są miłośnikami rocka, starszym już tak. Coś w tym jest...

 

Nie znam grupy Camel - czego na początek warto od nich posłuchać ?

Warto, tylko nie słuchaj ich w wyrwanym z kontekstu utworem, trzeba na spokojnie przesłuchać całą płytę (spokojnie nie są długie) od A do Z, słuchanie utworów z kontekstu to zbrodnia w tym przypadku ;) Ja zaczynałem od Stationary Traveller, potem Harbour Of Tears i dość długa przerwa potem poszło lawinowo... zaczęły podobać się mi wszystkie płyty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem od The Snow Goose i sądzę że nie przeszkodziło mi to w odbiorze tej muzyki. I miałem wtedy 14 lat, był to jeden z pierwszych progresywnych albumów jakie słuchałem (chyba drugi po zgoła odmiennym ale arcygenialnym Dark Side Of The Moon Floyd'ów).

Jak zacząłem prog rocka słuchać na początku wakacji, niemal całe spędziłem przy tym gatunku (poznawanie dyskografii Pink Floyd, Genesis z Gabrielem, Camel, Emerson Lake & Palmer i pojedyncze inne. Później ciężko mi było słuchać dajmy na to, U2 albo Dire Straits, wydawało mi się ich granie dość trywialne i bez jakiejś głębi, piękna spójności albumów ;) Ale teraz obok delektowanie się prog rockiem (30%) słucham też dla odpoczynku czy też pobudzenia łatwiejszej muzyki, głównie przeróżnego rocka (30%), składanek jazzowych czy wokalistek (Tori Amos, po części Kate Bush, Katie Melua i inne) (10%), sountracków (10%) oraz radia (20%).

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym ze Neil Peart jest jednym z najlepszych perkusistów na świecie ;).

 

słuchasz Rusha? :) Powiem tak - jest najlepszym solista rockowym na bebnach (słynna "O Baterista" z Rush in Rio czy tez Der Tromller), no jego polirytmia przechodzi ludzkie pojecie, ale np Buddy Rich tez byl wspanialym muzykiem (jego tremolo jedna reka, nawet Peart tego nie potrafi). A Portnoy - gra chyba czasami bardziej pogiete rytmy niz wykonuje to Peart (inny rodzaj muzyki) no i gra szybciej stopami :) (chociaż od razu mowie ze dla mnie nie jest lepszym ten, ktory potrafi szybciej zagrac)

Chociaż nadal nawet dla Portnoy'a Peart jest swoistym ideałem.

 

a z Polskich artystów to ostatnio bardzo podoba mi się projekt Wojtka Pilichowskiego - PI er kwadrat :) SWIETNE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka jak dla mnie rewelacyjna. Nigdy nie słyszałem wcześniej o tym zespole :(

Jeśli nie słyszałeś to polecam też "Pain Of Salvation" - jak dla mnie rewelacja. Czerpią z przeróżnych gatunków i spiewają o trudnych rzeczach. Warsztat muzyczny mają na najwyższym poziomie i nie lansują sie na posępnych kosiarzy :) Zdarzają się utwory z pozoru smieszne (np "Disco Queen" gdzie linia melodyczna może zniechęcić lub rozbawić), jednak traktujące o mrocznych aspektach ludzkiej natury, jak również akcenty trashowe ("Flame to the Moth"). Generalnie ważne są zarówno teksty jak i muzyka. Taki utwór "Beyond the Pale" - uderza za każdym razem. Zespół prawdopodobnie nie będzie sławny, bo nie trzymają gatunku pod masową publikę. Nie grają "hiciorów" ale mają pewien przekaz - i to się albo ludziom podoba albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matex zapoznaj się z Oldfieldem, na początek z Tubular Bells i Tubular Bells II. Poezja

 

mysle ze po przesluchaniu tych plut moge nieslialo dodac Oldfielda do listy ulubionych wykonawcow :D

 

Jutro czekam na Twoje sprawozdanie z Tubular Bells i Tubular Bells II (koncertowego albo studyjnego)

 

troche sie przeciagnelo, ale plyty naprawde mi sie spodobaly :D czekam na nast propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Camel

2. Mike Oldfield

3. Pink Floyd

 

@Warlock: lubisz prawie to samo co ja... ale Camel nie znam :( możesz podać jakiś tytuł albumu? (założę się, że jest niezłe skoro Oldfield'a i PF uplasowałeś na dalszych pozycjach)

 

u mnie tak:

1. !Mike Oldfield!=Planet Funk=Solar Fields=Pink Floyd=Jean Michel Jarre=The Doors=Moloko=C64 tunes=Jazz [prawie wszystko :)]

2. Kosheen=Billy Idol=Placebo=Prince

3. itd... itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K44, PFK.

Najlepszy polski rap.

 

@domzz Zacznij od Harbour Of Tears / Stationary Traveller (nie da sie polecić jakiejś jednej, szczegóły w linku poniżej :D) ;)

 

-> tytułowy kawałek z tej drugiej: http://youtube.com/watch?v=MKBwku-PsPY

+ temat o zespole: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domzz Zacznij od Harbour Of Tears / Stationary Traveller (nie da sie polecić jakiejś jednej, szczegóły w linku poniżej :D) ;)

-> tytułowy kawałek z tej drugiej: http://youtube.com/watch?v=MKBwku-PsPY

+ temat o zespole: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24929

ale wciąga! świetne! jak dobrze odkryć coś nowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię wskazywać ludziom coś nowego :D. Najlepiej zapoznawaj się w kolejności podanej przeze mnie w temacie (chociaż czy Rajaz czy Stationary Traveller przesłuchasz najpierw to bez znaczenia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jutro bede mial troche czasu przesluchac tego co mi podrzuciels - jeszcze raz dzieki:)

 

ja ze swej strony lubie tez starsze koncerty (np.oficjalne: Montreoux czy Exposed), swietny jest tez koncert na 10-lecie dzwonow rurowych (10th Anniversary Tubular Bells - 2 CD), czy pozniejsze - np.koncert z Katowic czy opisywany juz przez Ciebie TB2 i TB3 - live:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności