Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel od HD600 dałem tylko jako przykład cenowy, wygląda on całkiem inaczej niż do hd5x5.

Co ciekawe ten pierwszy(do hd600/580/265/525/535/545/565) można kupić bez problemu, za to tego drugiego ani widu ani słychu...

Może w takim razie inaczej: za ilę dostanę porządny kabel słuchawkowy? Musi mieć cztery żyły(albo 3, najwyżej 2 od masy dam razem), bo tak wygląda podłączenie w hd5x5

(oczywiście nie mówię o jakiś dragonach za pareset $$ :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Grado SR-60 do muzyki klasycznej.

Wlasnie, moze opisalbys w jakiej muzyce forma prezentacji HD 650 dla Ciebie bardziej sie sprawdza a w jakiej SR60. Wiem, ze mozna tutaj zarzucic roznice klas, ale przeciez sama forma prezentacji mozna byc ponad te wszystkie klaso-roznice :)

 

Slyszalem tez, ze HD 650 potrafia byc bardzo transaprentne i padalo tez wiele opini, ze im lepszy naped tym lepiej sobie radza a Twoj na pewno zly nie jest :)

 

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc offtop odnośnie moich hd555,

Witam

Przewód do słuchawek HD 595 jest dostępny w sprzedaży. Cena 29zł brutto

 

Gąbki nauszne kosztują 74zł są dostępne tylko na zamówienie.

Czas oczekiwania 4-6 tyg.

 

pozdrawiam

Piotr Słuszkiewicz

Czyli w sumie za 180 zł będę miał prawie jak nowe hd555, za ~250zł prawie hd595 :D

 

A SR60 najprawdopodobniej lada dzień wystawię na sprzedaż, bo jestem niemal spłukany ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem HD555 bo nie miałem okazji posłuchać grado. Teraz gdy znam oba modele słuchawek to nie wiem czy bym kolejny raz skusił się na sennki. Gdybym szukał słuchawek uniwersalnych, czyli do muzyki, filmów i gier to możliwe, ale jeśli priorytetem była by muzyka to pewnie skończyłbym z SR60. Chociaż pozostaje też kwestia napędu, bo z moonlightem HD555 grają naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem uzytkownikiem RS1 ale mialem okazje sluchac ich kiedy zastanawialem sie wlasnie nad zakupem RS2 vs RS1. Moj wybor nie byl podytkowany cena a wlasnie brzmieniem. Ja umiescilbym RS1 przed RS2 poniewaz oferuja bardziej wykonturowane brzmienie i mniej naturalne w moim odczuciu. Jest to kierunek odwrotny do tego ktory wyznacza w pewien sposob GS1000.

 

RS1<RS2<GS1000

 

Za to nigdy nie slyszalem SR325i :) Mialem natomiast okazje sluchac SR-60 i SR-80.

 

Ciekawe gdzie bys Majkel, umiescil dodatkowo DT 880 Pro oraz AKG K701 :)

 

---edit----

A w zasadzie, to moze to powinno wygladac tak :) Bo RS1 jakos ida w strone wiekszego wykonturowania a RS2 graja jakos przynajmniej w moim odczuciu bardziej realnie/naturalnie niz RS1

				 
		 /   RS2  \
  SR325i				GS1000
		 \   RS1  /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba gdzieś wcisnąć CAL! ;) hehe

CAL to pewnie w tej samej szkole brzmienia co Ultrasone Edition 9 by nalezalo wcisnac :) W ogole przydalby sie taki podzial sluchawek ze wzglede nie na jakosc czy tam procenty zawierania idealu ale wlasnie ze wzgledu na sposob prezentacji i "szkole grania". To by moglo znaczaco ulatwic poszukiwania wielu ludziom. Ja np. nie wiem jak ugryzc takie ATH-W1000 i ATH-W5000 czy Denony AH-D2000 lub AH-D5000 albo HiFi 2200 Ultrasone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się pokusi o stworzenie wątku poświęconemu takiemu zestawianiu :) , coś na styl tego czecha co dawał procentowe oceny najlepszym swoim zdaniem słuchawkom... ale jakoś tak inaczej to ująć, jakoś bardziej klarownie i przystępnie ;) Mniej doświadczeni forumowicze mogliby się dużo dowiedzieć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zależy co od czego. :) Przykładowo: HD555<SR60<SR225<HD595<HD600<HD25-1<SR325i<RS2<GS1000

 

Nie wiem gdzie tu się HD650 plasują, ani RS1, gdyż ich nie słyszałem.

 

HD25-1 wolisz Majkel od HD600? 25tki to fajne sluchawki ale ja bym na pewno wolal 600tki zwlazcza w domu. Widac od razu ze lubisz Gradową szkole brzmienia - taki zyciowy zywiol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem uzytkownikiem RS1 ale mialem okazje sluchac ich kiedy zastanawialem sie wlasnie nad zakupem RS2 vs RS1. Moj wybor nie byl podytkowany cena a wlasnie brzmieniem. Ja umiescilbym RS1 przed RS2 poniewaz oferuja bardziej wykonturowane brzmienie i mniej naturalne w moim odczuciu. Jest to kierunek odwrotny do tego ktory wyznacza w pewien sposob GS1000.

 

RS1<RS2<GS1000

 

Za to nigdy nie slyszalem SR325i :) Mialem natomiast okazje sluchac SR-60 i SR-80.

 

Ciekawe gdzie bys Majkel, umiescil dodatkowo DT 880 Pro oraz AKG K701 :)

 

---edit----

A w zasadzie, to moze to powinno wygladac tak :) Bo RS1 jakos ida w strone wiekszego wykonturowania a RS2 graja jakos przynajmniej w moim odczuciu bardziej realnie/naturalnie niz RS1

				 
		 /   RS2  \
  SR325i				GS1000
		 \   RS1  /

 

sr325i to znakomite energetyczne sluchawki, podejrzewam ze znajda sie tacy ktorzy powiedza ze sa lepsze od RSow, prawde mowiac to chyba zapoluje na nie, bo nawet jesli do high-endu czegos im brakuje ( a wierzcie to sa naprawde wysmienite sluchawki pod wieloma wzgledami) to nadrabioaja to swoja energia i czadem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokonałem uporządkowania według oddania muzyki jako muzyki, poczucia realizmu. SR325i są mniej wyrównane i wyrafinowane od RS2, ale wcale nie dalej od poczucia obcowania z muzyką. Przynajmniej tak je pamiętam. Na iRiverze E10 (ja wiem, że to nie jest właściwe źródło), który radzi sobie z HD600 zaskakująco dobrze także w kwestii brzmienia, to jednak HD25-1 były bliżej odczucia obecności na koncercie Diany Krall w Paryżu. Mam te Sennki teraz ponownie pożyczone od kolegi, to sobie sprawdziłem. W domu jeszcze nie obadałem HD25-1 na sprzęcie stacjonarnym, ale wystarczy mi, że po kolejnej porcji wygrzewania RS2 równo dokopały HD600 w paru aspektach, i już mi nawet nie zależy na ich sprzedaży. Jak ktoś chce, może się też zgłaszać po DT880 Pro - jest ogłoszenie. ;) Te ostatnie postawiłbym na równi z Grado od SR325i począwszy w kwestii zawartości muzyki w muzyce, a w kategoriach bezwzględnej jakości około RS2, ale nawet dokładnie nie wiem, z której strony w rządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zależy co od czego. :) Przykładowo: HD555<SR60<SR225<HD595<HD600<HD25-1<SR325i<RS2<GS1000

 

Nie wiem gdzie tu się HD650 plasują, ani RS1, gdyż ich nie słyszałem.

 

a gdzie byś uplasował DT880? Słyszałem je tylko raz i mnie poraziły swoją dynamiką, są poniżej czy powyżej SR325i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL to pewnie w tej samej szkole brzmienia co Ultrasone Edition 9 by nalezalo wcisnac :) W ogole przydalby sie taki podzial sluchawek ze wzglede nie na jakosc czy tam procenty zawierania idealu ale wlasnie ze wzgledu na sposob prezentacji i "szkole grania". To by moglo znaczaco ulatwic poszukiwania wielu ludziom. Ja np. nie wiem jak ugryzc takie ATH-W1000 i ATH-W5000 czy Denony AH-D2000 lub AH-D5000 albo HiFi 2200 Ultrasone.

 

ATH maja swoja wlasna szkole brzmienia - chociaz W5000 nie brzmia wcale bardzo roznie od GS1000 (przynajmniej na tym materiale ktorego sluchalem). Maja bardziej uwypuklona srednice i sa mniej przestrzenne ale to nie jest wielka roznica. D2000/D5000 ida natomiast bardziej w kierunku UE9 - dzwiek z mocna linia basowa (w denonach ciut mocniejsza nawet niz w UE9), ciut wieksza przestrzenia i troche mniejsza iloscia "miesa". W1000 graja najbardziej srodkiem z tych wszystkich sluchawek i szczerze mowiac nie bardzo mi sie podobaja - wokale brzmia ladnie ale reszta jest taka nieostra jakby zza woala.

Dla fanow grado wrzucam fotke z dzisiejszego pobytu w Akihabarze :)

 

DSCF9691.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

To ja odkopie zacny wątek i dopisze się z Grado SR 125 ;)

 

Szczerze to narazie mnie specjalnie nie zachwyciły, bo spodziewałem się więcej... Choć nie ukrywam że grają poprawnie, baaa, bardzo dobrze.

Parę smaczków w swojej muzyce znalazłem, góra jest i to dość ładnie odgrywana, bas też jest i to ładnie kontrolowany choć niestety nie schodzi nisko...

 

Może ten mój niedosyt to wina tego że nie grają w duecie z jakiś wzmacniaczem? Nie wiem. Ale dam im jeszcze czas na oczarowanie mnie ;) No i w przyszłości pokuszę się o jakieś wzmocnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Grado Mafii :)

 

Pawlo: jezeli nie masz wzmacniacza sluchawkowego to raczej swojego potencjalu one po prostu nie osiagna :)

 

Do tego Grado niezwykle lubia sie z grajacym analogowo i bez smieci zrodlem czyli wszelkie karty dzwiekowe od razu do kosza.

 

To nie sa powiedzmy Senki HD 25-1 czy AT ESW9/10 ktore juz radza sobie bezposrednio z playera. To po prostu nie sa sluchawki przenosne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności