Skocz do zawartości

Koss Ur-40.


Sebus_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy Koss Ur40 dobrze współpracują z Iriverem T60, chodzi mi dokładnie o wysterowanie? Słuchał już ktoś takiego połączenia przez dłuższy okres czasu, szukam jakiś niedrogich i wygodnych z dobrą jakością dźwięku słuchawek do słuchania w fotelu i w wyrku z moim T60, pod uwagę biorę także Ur55 które za granicą zbierają świetnie recenzje i są ponoć best buy do 40-50 $ , u nas do wyrwania na Pixmanii za ok 200 , tak z ciekawości czy ktoś miał okazje ich słuchać , może jest taki szczęśliwiec?

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie ja nie uważam T60 za zamulacza i ciepłego grajka, dla mnie gra on w miarę neutralnie z fajna czysta górą, ma więcej basu niż Z5 i RioS10, podobnie ilościowo jak E2 ale reszta dla mnie lepsza w T60, teraz słucham na Hd228 i jest lekki problem z ich wysterowaniem bo często jadę na 38-39 w skali głosu , dlatego Koss pojawił się w okolicy zainteresowań, co do Ur40 to chyba zaryzykuję i wezmę z Pixmanii Ur55 , ponoć o wiele lepsze .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za odkopanie tematu, ale czy warto przesiadać się z AKG K 77 na Koss Ur-40? Interesuje mnie większa przestrzeń i lepszej jakości bass (nie chodzi o więcej basu, tylko o jego lepsze brzmienie). Trochę tęsknie za otwartą konstrukcją moich dawno już sprzedanych senków 555.

 

Źródło: komputer+creative x-fi na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba modele , więc warto i nie warto.

 

O co chodzi, przestrzeń na pewno będziesz miał zdecydowanie większą - K77 na moje ucho w nagraniach live/klasyka/rock prawie w ogóle nie miały przestrzeni. Tutaj będzie to spory postęp.

Z kolei bas na K77 schodzi niżej i ma większy impakt , co szczególnie jest odczuwalne w elektronice i HH , jednak jest mniej precyzyjny niż w UR40.

Dodatkowo UR40 mają odrobinę bardziej podbity midbas co może skutkować wrażeniem zamulenia . Ale to akurat szczegół w tym zestawieniu .

UR40 są o wiele bardziej wygodne na dłuższe odsłuchy.

 

IMO lepszym upgradem względem K77 byłyby SHP5401 (DUŻO lepsza separacja, głębia sceny, lepsza precyzja i zejście basu względem UR40 ) lub SL HD681. Z tym, że te ostatnie mają dosyć mocno podbite pasmo 7-10khz co może owocować męczącym dźwiękiem (przynajmniej na Xonar DG) .

 

Niestety obie te propozycje będą miał mniejszą, mniej napowietrzoną, scenę niż UR40. Jednak technicznie będą lepsze.

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegam od tematu pisząc o AKG K 77, ale one dla mnie są bardzo wygodne. Co do sceny - fakt, nie mają jej, za to wydają mi się dynamiczne, do metalu w sam raz, ale jednak chciałbym słyszeć poszczególne instrumenty w zdecydowanie bardziej odseparowany sposób niż "8 kierunków" w środku głowy, nawet już nie mówię o całkowitej zamianie słuchawek, tylko o jakiejś alternatywie.

 

Dzięki za nakierowanie mnie na inne modele niż Ur-40, chociaż od wielu lat zastanawiam się nad ich zakupem.

 

EDIT:

 

Poważnie? Słuchawki za 75zł (SHP5401) będą w stanie zagrać lepiej niż prawie 2x droższe AKG?Już chyba wole polować na okazyjne HD555 na aledrogo:P

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście - dobre słuchawki muszą być drogie, by faktycznie były dobre.

Ale w sumie skoro grają kable czy zasilanie w źródłach, to czemu snobizm miałby nie powiększać sceny czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Słuchawki za 75zł (SHP5401) będą w stanie zagrać lepiej niż prawie 2x droższe AKG?Już chyba wole polować na okazyjne HD555 na aledrogo:P

 

Teraz to nawet takie cuda się dzieją ,że słuchawki za 150 zeta grają jak towary za 800.

BTW. Te 5401 jak wychodziły to kosztowały wtedy nawet 160-180 , zaś jeszcze rok temu K77 można było dostać w sklepach po 125 . Nie ma co sugerować się tylko ceną, to nie audiostereo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Słuchawki za 75zł (SHP5401) będą w stanie zagrać lepiej niż prawie 2x droższe AKG?Już chyba wole polować na okazyjne HD555 na aledrogo:P

 

Teraz to nawet takie cuda się dzieją ,że słuchawki za 150 zeta grają jak towary za 800.

BTW. Te 5401 jak wychodziły to kosztowały wtedy nawet 160-180 , zaś jeszcze rok temu K77 można było dostać w sklepach po 125 . Nie ma co sugerować się tylko ceną, to nie audiostereo ;)

biorąc jeszcze poprawkę na rewelacje jakie wypisuje MrSheep nt Microlabów K860, które kupił za 80zł, a grają mu jak high-end za kilka tysięcy ;) W końcu miał parę drogich słuchawek, jakieś wysokie grado, k701 i inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zostawiałem je przez ostatnie noce z zapętlonym biały/różowy szym plus kilka kawałków (zimmer - i'am not hero) i odmuliły się bardzo teraz jest do zniesienia, brzmienie ogólnie bardzo na plus, nie spodziewałem się aż tak dużego skoku. Jedyne co mnie trochę denerwuje to, że często coś "strzela" i delikatnie trzeszczy w tle jak słucham muzyki nawet *.flac ale może to wina kabli.

Edytowane przez Zemlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Odkopię trochę temat.

Otóż przymierzam się na zakup tych oto słuchawek. Przeczytałem już chyba dostatecznie dużo opinii, żeby stwierdzić, że grają dobrze (na spokojnie np. w domu). Została mi tylko jedna kwestia do rozwiązania - jak je słyszą osoby stojące/siedzące obok np. na spacerze, w autobusie, czy w sklepie. Ponieważ nie są to słuchawki zamknięte, a otwarte, obawiam się o robienie zbyt dużo szumu dookoła swojej osoby, gdy będę np. na zakupach.

Kieruję teraz prośbę w stronę użytkowników tych słuchawek o podzielenie waszym doświadczeniem w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie słychać. Głośniki są skierowane do środka, ale przy trochę lepszych warunkach osoba siedząca blisko jest w stanie rozpoznać słowa. W autobusie niekoniecznie wszystko zrozumieją, ale spodziewałbym się, że spokojnie rozpoznają co to za utwór. Jeżeli nie chcesz uszczęśliwiać otoczenia to odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności