Skocz do zawartości

Mały, ładny I Glosny Odtwarzacz :p Bezcenny


Tralien

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widac w sygnaturce jestem szczesliwym posiadaczem Cowona A2 :) Teraz potrzebuje czegos bardziej "kieszonkowego" bardziej w mocnym tego slowa znaczeniu :) Interesuje mnie cos co zmiesci sie do kieszeni nie bedzie uwierac, bedzie w miare ladnie wygladac i przedewszystkim miec duza moc wyjsciowa i porzadny dzwiek :)

Dodam ze będe podłączał sluchaweczki nauszne zamkniete o parametrach

Nominal impedance 65(70) Ohm

Load rating 0.2 W

Sound pressure level (SPL) 120 dB(SPL)

Cena odtwarzacza nie gra roli :P Oczywiscie w granicach rozsondku :D Aha no i pamiec :P ze wzgledu na rozmiar to raczej flash :P Jakies 2,4,8 GB w sumie bez roznicy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odtwarzacz iriver clix1. mam ten odtwarzacz w wersji 4gb i jestem bardzo zadowolony. dźwięk jest czysty, bardzo ładne góry i środek, bas miękki, i oczywiście jest przestrzeń, tzn. czuć np. jakby dźwięki przechodziły z jednego ucha do drugiego drogą wiodącą za głową. da się też odczuć gdzie dźwięki zawisły w przestrzeni. jak dobrze poszukasz to w wersji 4gb znajdziesz go w atrakcyjnej cenie. moc ma mnieszą niz podawałeś, ale przyznam że i tak jest wystarczająco głosny. a nawigacja jest świetna! system d-clix działa naprawde intuicyjnie i szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iAudio F2

 

 

polecam odtwarzacz iriver clix1. mam ten odtwarzacz w wersji 4gb i jestem bardzo zadowolony. dźwięk jest czysty, bardzo ładne góry i środek, bas miękki, i oczywiście jest przestrzeń, tzn. czuć np. jakby dźwięki przechodziły z jednego ucha do drugiego drogą wiodącą za głową. da się też odczuć gdzie dźwięki zawisły w przestrzeni. jak dobrze poszukasz to w wersji 4gb znajdziesz go w atrakcyjnej cenie. moc ma mnieszą niz podawałeś, ale przyznam że i tak jest wystarczająco głosny. a nawigacja jest świetna! system d-clix działa naprawde intuicyjnie i szybko

 

Tyle ze ponizej 20 mW to szkoda w ogole zainteresowania :P Te sluchawki potrzebuja wiecej mocy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee po co ci te słuchawki? I tak z nich nie wyciagniesz all z playera. Kup te cx300 co masz w opisie i dokup do nich meizu.

A po co odpowiadasz pytaniem na pytanie ? Tu nie chodzi o to zeby robic idiotyczne dyskusje tylko zeby postarac sie doradzic na temat a nie na około :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ten VTec V39 ma mocy, ale jest głośny. 2 - 16GB obiecują. Slota nie ma, przycisk tylko jeden - jest ekran dotykowy. Bez wyciągnięcia z kieszeni za wiele nie zrobisz. Meizu M6 wydaje się na temat. Ma wprawdzie 18mW na kanał, ale gra dynamcznie. Poza tym opis mi pachnie Sennheiserami HD25. Ja nie wiem, czy takie słuchawki poprawnie pogoni jakikolwiek player. Tu trzeba wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ten VTec V39 ma mocy, ale jest głośny. 2 - 16GB obiecują. Slota nie ma, przycisk tylko jeden - jest ekran dotykowy. Bez wyciągnięcia z kieszeni za wiele nie zrobisz. Meizu M6 wydaje się na temat. Ma wprawdzie 18mW na kanał, ale gra dynamcznie. Poza tym opis mi pachnie Sennheiserami HD25. Ja nie wiem, czy takie słuchawki poprawnie pogoni jakikolwiek player. Tu trzeba wzmaka.

Masz dobry węch :) To HD 25-1 MK II :) mowisz ze nie pogoni :/ to dlaczego skoro te sluchawki maja 65 Ohm nie mogą działać normalnie a inne pchelki majace 64 Ohm dzialaja normalnie :) ? mysle ze te 25tki mogą byc ok bo maksymalna moc wejsciowa to 0.2 W :) czyli 200 mW :)

 

a VTec V39 ma 2 x 20 mW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry węch :) To HD 25-1 MK II :) mowisz ze nie pogoni :/ to dlaczego skoro te sluchawki maja 65 Ohm nie mogą działać normalnie a inne pchelki majace 64 Ohm dzialaja normalnie :) ? mysle ze te 25tki mogą byc ok bo maksymalna moc wejsciowa to 0.2 W :) czyli 200 mW :)

 

Dlatego że słuchawki o tej samej impedencji mogą mieć zupełnie różną skuteczność .

> czyli tak zwany SPL

 

Sprawdzmy jak to wygląda na dwóch modelach słuchawek Twojej ulubionej firmy

- zarówno pchełki Sennhesisera MX500 jak zamknięte PX200 mają taką samą

liniowa impedencję 32 ohm.

 

Podpinamy je do napiecia wyjściowego = 1 V .

( w przeliczeniu na mW dla 32 ohm bedzie to ~30 mW dla 16ohm około 60 mW)

 

Otrzymujemy takie wyniki

 

Sennheiser MX500

sennheisermx500reponseyh3.gif

 

Sennheiser PX200

sennheiserpx200reponserb8.gif

 

Jak z tego widać z podpinając MX500 do napięcia wyjsciowego 1V otrzymujemy w miarę

liniowy dla wszystkich częstotliwości poziom głośnosci = 115 dB , natomiast w przypadku

PX 200 ten poziom jest wybitnie nieliniowy od 112dB w basie do około 105dB powyżej 600 Hz.

 

Z pozoru takie różnice (od -3dB do -10dB ) pomiedzy wykresami SPL PX200 a SPL MX500 to niewiele

, ale żeby skompensować SPL słuchawek niższy o 3dB musisz podwoić moc playera ,

- 6 dB dysponowac czterokrotnie większą mocą , a -10 dB aż dziesięciokrotnie większą mocą .

 

Jak te zaleznosci pomiedzy głośnością , skalą decybelową , mocą wyjsciową

napieciem wyjściowym wyglądają w praktyce , możesz prześledzić w tej tabelce :)

 

skala decybelowa ------ napięcie -------- moc wyjściowa -------- zmina głośności

+3dB ............................... 1.4X .................. 2X .................................. 1.23X

+6 dB .............................. 2.0X .................. 4.0X ............................... 1.52 x

+10dB ............................. 3.16X ................ 10X ................................ 2 x

+20dB ............................. 10 X .................. 100X .............................. 4 x

+40dB ............................. 100 X ................ 10,000 ........................... 16 x

 

mysle ze te 25tki mogą byc ok bo maksymalna moc wejsciowa to 0.2 W :) czyli 200 mW :)

 

To oznacza tylko że podpinając swoje HD25 do stacjonarnego zródła które ma napięcie wyjsciowe 3.5 V

( 200 mW dla 64 ohm to mniej więcej tyle ) nie uszkodzisz w tych słuchawkach przetworników

lub membran. Natomiast napiecie wyjściowe w portable playerach nigdy nie przekracza 1 V

- a realnie nawet w tych odtwarzaczach które uchodza za głośne maksymalny poziom napiecia to tylko 0.6V- 0.8V. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że słuchawki o tej samej impedencji mogą mieć zupełnie różną skuteczność .

> czyli tak zwany SPL

 

Sprawdzmy jak to wygląda na dwóch modelach słuchawek Twojej ulubionej firmy

- zarówno pchełki Sennhesisera MX500 jak zamknięte PX200 mają taką samą

liniowa impedencję 32 ohm.

 

Podpinamy je do napiecia wyjściowego = 1 V .

( w przeliczeniu na mW dla 32 ohm bedzie to ~30 mW dla 16ohm około 60 mW)

 

Otrzymujemy takie wyniki

 

Sennheiser MX500

sennheisermx500reponseyh3.gif

 

Sennheiser PX200

sennheiserpx200reponserb8.gif

 

Jak z tego widać z podpinając MX500 do napięcia wyjsciowego 1V otrzymujemy w miarę

liniowy dla wszystkich częstotliwości poziom głośnosci = 115 dB , natomiast w przypadku

PX 200 ten poziom jest wybitnie nieliniowy od 112dB w basie do około 105dB powyżej 600 Hz.

 

Z pozoru taka różnica (od -3dB do -10dB ) pomiedzy SPL PX200 a SPL MX500 to niewiele , ale

żeby skompensować SPL słuchawek niższy o 3dB musisz podwoić moc playera , - 6 dB dysponowac

czterokrotnie większą mocą , a -10 dB aż dziesięciokrotnie większą mocą .

 

Jak te zaleznosci pomiedzy głośnością , skalą decybelową , mocą wyjsciową

napieciem wyjściowym wyglądają w praktyce , możesz prześledzić w tej tabelce :)

 

skala decybelowa ------ napięcie -------- moc wyjściowa -------- zmina głośności

+3dB ............................... 1.4X .................. 2X .................................. 1.23X

+6 dB .............................. 2.0X .................. 4.0X ............................... 1.52 x

+10dB ............................. 3.16X ................ 10X ................................ 2 x

+20dB ............................. 10 X .................. 100X .............................. 4 x

+40dB ............................. 100 X ................ 10,000 ........................... 16 x

To oznacza tylko że podpinając swoje HD25 do stacjonarnego zródła które ma napięcie wyjsciowe 3.5 V

( 200 mW dla 64 ohm to mniej więcej tyle ) nie uszkodzisz w tych słuchawkach przetworników

lub membran. Natomiast napiecie wyjściowe w portable playerach nigdy nie przekracza 1 V

- a realnie nawet w tych playerach które uchodza za głośne poziom napiecia to tylko 0.6V- 0.8V. :)

 

Dzieki za rozbudowaną wypowiedź :) To bedzie trzeba dokupic wzmacniacz kieszonkowy :) Chociaz tych sluchawek i tak nei bede wynosil zbyt często :) Dokupie moze Shure e4g albo cos na tym poziomie i bedzie super tyle ze teraz potrzebuje odtwarzacz o ktorym mowa w opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności