Skocz do zawartości
  • 0

Jakie zastępcze pady do fostex th610


buba008

Pytanie

Cześć, 

Testował ktoś zamienniki? Nie to że standardowe pady są bardzo złe, ale lepsze pady występują w dużo tańszych słuchawkach. Nie chcę kupić niczego w ciemno i jestem ciekawy czy ktoś próbował zamienników i znalazł coś ciekawego. Widziałem że kolega @bigmaras ma dekoni na allegro może jest coś ciekawego do dobrania? 

Edytowane przez buba008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z zamienników chyba najlepsze są te:
https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-hybrydowe-skora-welur-fostex-i-denon-8611220895

 

Znacznie wygodniejsze od oryginalnych, a jednocześnie najbliższe im dźwiękowo jeśli chodzi o zamienniki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Yaxi ciężko kupić, a do tych dekoni lepiej dokupić te plastikowe ringi? Do tego jest jeszcze jeden rodzaj hybrydowych padów, które mają kształt jak oryginalne https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-hybrydowe-skora-welur-do-fostex-th-x00-9330098649. Ciekawe jak brzmi reszta zamienników od dekoni.

Edytowane przez buba008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, buba008 napisał(a):

Yaxi ciężko kupić, a do tych dekoni lepiej dokupić te plastikowe ringi? Do tego jest jeszcze jeden rodzaj hybrydowych padów, które mają kształt jak oryginalne https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-hybrydowe-skora-welur-do-fostex-th-x00-9330098649. Ciekawe jak brzmi reszta zamienników od dekoni.

Nie no, normalnie się na stronie Yaxi kupuje. Tylko przychodzą Fedexem z Japonii (bardzo szybko swoją drogą), więc później listem dostajesz fakturę z haraczem do dopłacenia. :P Mam też jedną nową parę na zbyciu jbc.

 

Co do padów Dekoni to nie testowałem żadnych na Fostexach, natomiast jeśli chodzi o kształt, to na logikę chyba lepiej właśnie te z mniejszymi otworami. Z tego co się orientuję ludzie przekładali pady z TH610 do modelu TH900 dla lepszego brzmienia, a one się właśnie różnią wielkością otworów (i tym, że te z TH610 mają "wbudowane" attenuation ringi, tamte z większymi otworami to szczerze mówiąc nie wiem.

 

Yaxi też mają lekkie usztywnienie w środku, ale według mnie i tak zdecydowanie lepiej brzmią z włożonymi attenuation ringami.

 

Mamy tutaj na forum jakiegoś speca od druku 3D, co takie rzeczy załatwia po kosztach? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ringi do tych padów to konieczność. Raz sprawdzałem bez ringów, to dźwięk był strasznie analityczny i bez basu.  Ja akurat miałem wydrukowane, bo nie chciałem płacić za dekoni, ale jestem pewny, że te od Dekoni będą lżejsze. Do tego też mogą dźwiękowo być lepiej spasowane. Nie testowałem nigdy jak duży wpływ na dźwięk ma materiał, z którego te ringi są zrobione, ale pewnie jakiś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, buba008 napisał(a):

Czytałem że vat nie jest naliczamy do 150 euro

 

Coś poplątałeś. VAT jest automatycznie naliczany jeśli cena nie przekracza 150 euro na Aliexpress. Powyżej nie jest naliczany automatycznie, masz do zapłacenia poczcie.

 

8 godzin temu, buba008 napisał(a):

Ile płacisz dodatkowych opłat za przesyłkę? Czytałem że vat nie jest naliczamy do 150 euro

 

W przypadku Yaxi, jako że wysyłka jest przez Fedex, zawsze zapłacisz 23% od:

  • wartości deklarowanej przez Japończyka

                                        +

  • kosztów transportu (w moim przypadku ten koszt transportu to było 67,10 zł)

Kupiłem dwie pary żeby było taniej (bo tam jest kod -15% przy zakupie dwóch par), więc jeśli chcesz, to mogę ci odsprzedać jedną po cenie zakupu (wyślę ci dowód zakupu i papiery ile dopłaciłem Fedexowi).

 

8 godzin temu, buba008 napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/ringi-do-padow-dekoni-fostex-x00-th610-th900-14139715126 na allegro są ringi od dekoni. Będą pasować yaxi?

 

Tak, będą pasować.

 

3 godziny temu, buba008 napisał(a):

Teraz yaxi czy dekoni o to jest pytanie

 

Pady Yaxi wychodzą dużo taniej (około 220-230 zł w porównaniu do 350 za Dekoni), natomiast są też wykonane z ekoskóry a nie ze skóry. Materiał ma wpływ na dźwięk i pytanie byłoby raczej które pady mają lepsze właściwości w przypadku Fostexów. Ja mogę jedynie poręczyć za Yaxi które użytkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, buba008 napisał(a):

Rzeczywiście jest tak jak mówisz. Są jakieś zmiany w brzmieniu po założeniu nowych padów?

 

Zmiany zawsze są. To inne materiały, inna wielkość. Natomiast według mnie te zmiany w przypadku Yaxi są małe. Właśnie przed momentem założyłem lewą słuchawkę oryginalny pad i prawą Yaxi z attenuation ringiem - dało się słuchać, co utwierdza mnie w tym przekonaniu. :)

 

Porównałem całościowo i według mnie:

- szersza scena, ale też wokale delikatnie bardziej oddalone na Yaxi (pewnie kwestia trochę większej odległości od ucha),

- bas podobny albo minimalnie słabszy,

- jasność wysokich tonów podobna.

 

Dużo zależy od ułożenia padów (na prosto, pod kątem), czy pady grubszą częścią na dole czy na górze (grubsza na dole imo więcej basu, grubsza na górze jaśniejszy dźwięk - pewnie kwestia oddalenia od uszu i seala), attenuation ringów (one są niesymetryczne - otwór może być bardziej z przodu lub z tyłu uszu).

 

W przypadku padów pod delikatnym kątem (tak żeby dopasowane były do uszu), grubszą częścią do dołu, attenuation ringi włożone tak żeby otwór był bardziej z przodu uszu, dźwięk jest baaaaaardzo podobny. Ale jakby jakiś lepszy, natomiast no nie wiem, to kwestia moich preferencji a każdy ma różne. Na pewno jakieś lekkie różnice stricte tonalne są.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności