Skocz do zawartości

[700-1500pln] głośniki do komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam czegoś na biurko do posłuchania muzyki podczas pracy. Czasami tez się krzątam po pokoju słuchając muzyki. Pokój ok. 17m2. Słucham ambitnych gatunków jak klasyka, rock czy jazz. Preferuję głośniki, które będą miały połączenie bluetooth. Najlepiej z dobrym kodekiem, ale zakładam że zazwyczaj jednak będzie z SBC.

 

Głównym problemem dla mnie jest rozmieszczenie tego sprzętu. Biurko ma 160cm, ale jestem otoczony 3 monitorami. Z tego powodu wydaje mi się, że wchodzą w grę 3 opcje:

- głośniki pod środkowym monitorem - między monitorem, a blatem jest ~16cm. Jestem w stanie środkowy monitor umieścić na uchwycie mocowanym do biurka. Może nawet o te 2 cm do góry mógłbym go podnieść. Wtedy całe miejsce pod mógłbym wykorzystać na głośniki.

- głośniki nad monitorami - kupić uchwyty lub podstawki i głośniki umieścić nad. Nie wiem jak to wpłynie na akustykę, że będę miał głośniki przynajmniej kilkanaście centymetrów nad głową.

- głośniki obok zewnętrznych monitorów - to by oznaczało, że głośniki będą bardzo daleko od siebie i dosyć blisko moich uszu. Tutaj mam największe wątpliwości co do akustyki.

 

Myślałem o IK Multimedia iLoud Micro Monitor. Są małe, więc może nawet się zmieszczą pod monitorem. Obok też je będzie łatwiej postawić, bo są wąskie. Prościej też na czymś zawiesić, bo będą lżejsze. Jedyna wada to cena, ale za dobrą jakość dźwięku i kompaktowość może byłbym w stanie dać więcej.

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

 

biurko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iLoudy Micro są dobre. Jednak miej na uwadze, że a.) głośniki należy umieścić na wysokości uszu dla optymalnej jakości dźwięku b.) one nie będą grać niesamowicie kiedy odejdziesz od biurka, choć na moje i tak zagrają wystarczająco dobrze. ;) Niesamowicie oczywiście jak na takie maleństwa. No spełniają wszystkie twoje wymagania, o co będzie ciężko w przypadku jakichkolwiek innych głośników. Ale słuchawki z długim przewodem też warte rozważenia. :D

 

PS. Od biedy możesz je nawet położyć na bokach, więc zmieszczą się pod monitorami na 100%. Tyle że dźwięk będzie trochę gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. iLoudy Micro, chyba mają kąt nachylenia lekko w górę, więc może jakoś by dało radę. Natomiast faktycznie, mało uniwersalne rozwiązanie - optimum grania przy biurku, a jeszcze ciężko to upchnąć.

 

Słuchawki w sumie i tak będę potrzebował. Myślę, że coś zamkniętego z ANC jak sony wh 1000xm5 do samolotu, czy do rozmów.

 

Nie jestem jednak przekonany czy to się sprawdzi do muzyki. Chyba nie ten profil. Do tego mi nawet w Koss ur-40 po godzinie się grzeją uszy, tu jeszcze szybciej. Mógłbym rozważać 2. otwartą parę. Miałoby to dodatkowe plusy jak to, że nie denerwowałbym sąsiadów graniem muzyki, mógłbym sobie posłuchać również w kuchni itp. Jak to rozwiązać koncepcyjnie to chyba kwestia na inny temat. Często puszczam muzykę z telefonu, więc jak po kablu to pewnie raczej przez wzmacniacz. No chyba, że faktycznie coś po BT. Dzięki za naprowadzenie, pomyślę o tym jako alternatywnym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEMy za $40 z Chin to już nawet mam. MOONDROP SSP. Całkiem dobrze grały - dźwięk był na poziomie. Do momentu aż kanały nie zaczęły grać z różną głośnością (cóż, nie sprawdzałem jeszcze innego kabla...). Do tego po czasie zaczęła wypadać osłonka oddzielająca membranę. Może 3 lata jak na taki sprzęt to i tak nie najgorszy wynik. No i nigdy nie wygrałem z idealnym doborem tipsów, więc jeden zawsze trochę wypadał - w pewnym momencie się poddałem. Natomiast na pewno rozwiązuje to problem grzejących uszu, więc może warto zrobić jeszcze jedno podejście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności