Skocz do zawartości

Mojo2 vs Fiio Q15 vs Shanling H5 - amatorskie porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Szukam słuchawek odpowiadających sygnaturą dzwięku Focal Bathys

Byłoby mi łatwiej wyjść od Mest2, jakbyś napisał czego Ci brakuje. Próbowałeś pobawić się DSP Mojo2? Jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, warto dać szansę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z szeroką sceną i jednak cieplej grające niż MESTy MK II. Muszę jednak uderzyć się nieco w pierś. Wczoraj w nocy zgodnie z Waszą radą włączyłem sobie słuchawki z tipsami SpinFit i trzeba przyznać, że faktycznie słuchawki potrafią zagrać szczegółowo szczególnie w dolnych pasmach, w dobrze zrealizowanych kawałkach też wyraźnie zaznacza się co gra na pierwszym, a co na dalszym planie. Brakuje mi jednak chyba trochę szerokości sceny i nieco jednak więcej ciepła. 

Zaczynam dojrzewać do wniosku, że moja reakcja i ocena była zbyt emocjonalna. Nie ukrywam, że chciałem słuchawki głównie do słuchania w komunikacji miejskiej bo tam zwyczajnie mam na to czas i lubię się odciąć od świata zewnętrznego. W którymś z tematów pytałem, czy przy IEMach można uzyskać podobny poziom tłumienia jak przy TWSach z ANC, otrzymałem odpowiedź twierdzącą, ale póki co nie udało mi się z tipsami które posiadam uzyskać takiego efektu. Boje się, że pianki dorzuca sporo dołu, a tego w MESTACH i tak dostatek. I chyba stąd bierze się głównie moja frustracja. W komunikacji obawiam się, że nie będę w stanie wykorzystać potencjału UM MK II, z drugiej strony w domu spędzam niewiele czasu, a w pracy nie mam takiego komfortu, że mogę się uwiązać kablem do biurka i odciąć od reszty. 

Jesteście w stanie polecić jakieś tipsy/pianki które skutecznie odetną mnie od dźwięków otoczenia?  Może właśnie przy DACu dającym taką scenę jak pisał autor wątku (Fiio Q15) i odpowiednich tipsach udało by się zniwelować te niedociągnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie iem grających harmanem lub średnicą panuje taka zasada - jak jest dużo basu to zwykle scena nie jest zbyt szeroka, i na odwrót jak jest scena to to basu jest mniej. Mest mk2 to taki półśrodek z wyzyłowanymi technikaliami ze świetnym subbasem i scena ponad przeciętna w swiecie iem i to we wszystkich kierunkach, z nastawieniem na mikrofetal średnicy. I za takie wlasnie polaczenie trzeba odpowiednio zaplacic. Nie znam tańszych słuchawek oprócz Andromed które mają choćby porównywalne sq z szerszą sceną ale znów kosztem basu. 
Sa jeszcze iem które grają na planie V. Masz tam dużo basu i dużo wysokich tonów ale kosztem średnicy. To się zwykle kończy na tym że jak ktoś słucha wokali to robi głośniej i głośniej bo mu wokaliści grają za daleko. 
I po raz kolejny, jak chcesz znacząco poprawić granie Mest mk2 na szerokość to raczej nie w budżecie zbliżonym do Mojo2. Ale ja mogę nie być na bierząco.

Swoja drogą miałem Bathysy i ich scena wydawała mi się dość intymna, podobna do Elear/Clear/Utopia. To tylko kolejny przykład na to jak ludzie różnie definiują scenę lub różnie odbierają dane słuchawki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Jesteście w stanie polecić jakieś tipsy/pianki które skutecznie odetną mnie od dźwięków otoczenia? 


piankowe tipsy które nie ścinają  góry to crystaline , są w audeosie @Mayster

 

Sprobuj koniecznie tez silikonowych Dunu S&S - maja instant seal, pewnie przez ta dużą boczną powierzchnie oraz bardzo przyjemny silikon.

 

 

Edytowane przez kuman
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Coś z szeroką sceną i jednak cieplej grające niż MESTy MK II. Muszę jednak uderzyć się nieco w pierś. Wczoraj w nocy zgodnie z Waszą radą włączyłem sobie słuchawki z tipsami SpinFit i trzeba przyznać, że faktycznie słuchawki potrafią zagrać szczegółowo szczególnie w dolnych pasmach, w dobrze zrealizowanych kawałkach też wyraźnie zaznacza się co gra na pierwszym, a co na dalszym planie. Brakuje mi jednak chyba trochę szerokości sceny i nieco jednak więcej ciepła. 

Zaczynam dojrzewać do wniosku, że moja reakcja i ocena była zbyt emocjonalna. Nie ukrywam, że chciałem słuchawki głównie do słuchania w komunikacji miejskiej bo tam zwyczajnie mam na to czas i lubię się odciąć od świata zewnętrznego. W którymś z tematów pytałem, czy przy IEMach można uzyskać podobny poziom tłumienia jak przy TWSach z ANC, otrzymałem odpowiedź twierdzącą, ale póki co nie udało mi się z tipsami które posiadam uzyskać takiego efektu. Boje się, że pianki dorzuca sporo dołu, a tego w MESTACH i tak dostatek. I chyba stąd bierze się głównie moja frustracja. W komunikacji obawiam się, że nie będę w stanie wykorzystać potencjału UM MK II, z drugiej strony w domu spędzam niewiele czasu, a w pracy nie mam takiego komfortu, że mogę się uwiązać kablem do biurka i odciąć od reszty. 

Jesteście w stanie polecić jakieś tipsy/pianki które skutecznie odetną mnie od dźwięków otoczenia?  Może właśnie przy DACu dającym taką scenę jak pisał autor wątku (Fiio Q15) i odpowiednich tipsach udało by się zniwelować te niedociągnięcia. 

Sprawdź ifi go bar. Dostaniesz wtedy i scenę i bas.

Edytowane przez Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu mi w Mestach raczej nie brakuje, boje się, że właśnie pianki wpłyną na uszczelnienie ale i zwiększenie niskich tonów. Postaram się podjechać do mp3store Warszawa i jeszcze posłuchać innych DACów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AngelOfDeathPL Ja półtora roku temu miałem podobną zajawkę, aby znaleźć IEM-y, które podczas podróży i spacerów po mieście będą idealne, super dźwięk i przede wszystkim przestrzeń. Okazało się szybko, że w tak głośnym środowisku nie miało to dla mnie sensu. To znaczy, że za dużo rzeczy traciłem ze słuchania na dokach, które w domu dawały mi dużo frajdy, a w użyciu outdoorowo-mobilnym już nie. Chyba musiałbym mieć iemy izolujące na poziomie Etymotic, ale próbowałem tego i moje uszy powiedziały wy....laj :D

Okazało się dla mnie rozwiązaniem skupienie nie tyle na przestrzeni, ale barwie słuchawek, aby to właśnie ona była idealnie dobrana, nawet kosztem sceny. I tak na zewnątrz zacząłem używać (z radością ze słuchanie) dokanałówek trzy razy tańszych niż miałem w domu. I jest git.

Poza tym bardzo mi się spodobało i bliskie jest mi stwierdzenie chyba @Vaieta, że już nie zważa w dużej mierze na technikalia, ale właśnie przede wszystkim brzmienie. Ja przestałem zamęczać się, że musi być ******ście duża przestrzeń w dokach, ale brzmienie ma być pod mój gust bezkompromisowe. I to bez EQ ;)

Edytowane przez side
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma się co oszukiwać - w obecnym momencie już doki za kilka stówek potrafią grać naprawdę dobrze pod kątem technicznym. Będąc w ruchu czy w środowisku o wysokim współczynniku hałasu, duża przestrzeń będzie na przykład bardziej szkodzić, niż pomagać, bo mogą ginąć niektóre detale z tła, a nie wszystkie doki mają na tyle skuteczne tłumienie, żeby "zabezpieczyć" dźwięk przed taką degradacją. Wiadomo, fajnie jak słuchawki są w stanie zaprezentować brzmienie przestrzenne i złożone, jak potrafią oddać sporo detalu i rozłożyć go w tej przestrzeni, ale ja na przykład złapałem się na tym, że w 80% przypadków nie mam ani warunków na krytyczne odsłuchy, ani nawet szczególnie ochoty na doszukiwanie się smaczków. Do tego źródła cyfrowe (TIDAL) i realizacje które coraz częściej pozostawiają wiele do życzenia, nie pozwalają nawet takim wypasionym IEMom rozłożyć skrzydeł. 

Wiadomo, co kto lubi i jakie ma oczekiwania. Ja stawiam na muzykę, na relaks i przyjemność, i pod tym kątem szukam w razie czego słuchawek. Ważne, żeby nie grały w pysk i nie osaczały dźwiękiem, bo wtedy jest to na dłuższą metę męczarnia.

 

Z drugiej strony kto raz high-endu spróbował, ten wie ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 14:37, Marceli napisał(a):

@Najner Wielkie dzięki za to porównanie! 

Dałbyś radę podłączyć do nich coś wysokoohmowego, np: Senki HD 650 i opisać swoje wrażenia?

 

Mam Shanlinga H5. Daje bardzo dobrze radę z Sennheiserami, ale z wyjścia zbalansowanego. Wtedy wystarczy nawet medium gain. Z SE na high gainie będziesz w zależności od głośności nagrania (ale nawet bez popadania w ekstremum) zamykał pokrętło. Pod tym względem wygra z pewnością o wiele mocniejszy Shanling H7 - ale czy warto? Raczej nie, nie mógłbym przeboleć dużo gorszego ekraniku w sprzęcie ponad 2x droższym, poza tym dużo większym i mimo wszystko mniej w mojej ocenie praktycznym, bo nie wyobrażam sobie przenoszenia go w kieszeni. :)

 

Tymczasem jestem bardzo zadowolony z tego, jak H5 brzmi z IEMami również od Shanlinga, czyli MG600. Shanling H5 gra bardziej rozdzielczo niż iFi Zen One (Zen Dac), oferuje w moim odczuciu szerszą scenę, a jednocześnie faktycznie ma (bardzo delikatnie, ale zauważalnie) wygładzoną górę, co idealnie współgra z tymi słuchawkami. Jak to wszystko jest możliwe jednocześnie, nie mam pojęcia, ale brzmi po prostu dobrze.

 

Dla mnie główny seller feature względem reszty propozycji to playback z karty SD. Dobrze to działa, a wygoda jest w moim odczuciu niesamowita - odpalam z telefonu folder który chcę odsłuchiwać i mogę sobie po prostu gdzieś pójść, telefon zostawiając. Muzyka i ja. Chcę coś obejrzeć na telefonie? Klikam dwa (trzy) razy lewe pokrętło i po 4 sekundach można słuchać przez Bluetooth. O ile jest to lepsze rozwiązanie wie ten, kto podczas słuchania muzyki spotkał się z zakłóceniami w przypadku połączenia Bluetooth w tłocznych miejscach. Oczywiście poza tym na telefonie wiecznie brakuje miejsca, a niezbyt jest jak go dołożyć... 🤔

 

image.thumb.jpeg.4cd7adab01a9e687b3edc59562571889.jpeg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 22:10, Marceli napisał(a):

@Leairve

Dzięki za info.

Zostanę jednak przy Fiio A5 do napędzania HD 650. Na SE (high gain) jest duży zapas mocy. 

 

Możesz ewentualnie podesłać mi jakiś kawałek lub dwa na PW i zobaczę jaki jest zapas na SE High Gain, bo może się okazać, że niefortunnym zbiegiem okoliczności (tego, co znajduje się w bibliotece) moje uśrednione oczekiwania zapasu są wyższe niż twoje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam Shanlinga H5. Daje bardzo dobrze radę z Sennheiserami, ale z wyjścia zbalansowanego. Wtedy wystarczy nawet medium gain. Z SE na high gainie będziesz w zależności od głośności nagrania (ale nawet bez popadania w ekstremum) zamykał pokrętło. Pod tym względem wygra z pewnością o wiele mocniejszy Shanling H7 - ale czy warto? Raczej nie, nie mógłbym przeboleć dużo gorszego ekraniku w sprzęcie ponad 2x droższym, poza tym dużo większym i mimo wszystko mniej w mojej ocenie praktycznym, bo nie wyobrażam sobie przenoszenia go w kieszeni.
 
Tymczasem jestem bardzo zadowolony z tego, jak H5 brzmi z IEMami również od Shanlinga, czyli MG600. Shanling H5 gra bardziej rozdzielczo niż iFi Zen One (Zen Dac), oferuje w moim odczuciu szerszą scenę, a jednocześnie faktycznie ma (bardzo delikatnie, ale zauważalnie) wygładzoną górę, co idealnie współgra z tymi słuchawkami. Jak to wszystko jest możliwe jednocześnie, nie mam pojęcia, ale brzmi po prostu dobrze.
 
Dla mnie główny seller feature względem reszty propozycji to playback z karty SD. Dobrze to działa, a wygoda jest w moim odczuciu niesamowita - odpalam z telefonu folder który chcę odsłuchiwać i mogę sobie po prostu gdzieś pójść, telefon zostawiając. Muzyka i ja. Chcę coś obejrzeć na telefonie? Klikam dwa (trzy) razy lewe pokrętło i po 4 sekundach można słuchać przez Bluetooth. O ile jest to lepsze rozwiązanie wie ten, kto podczas słuchania muzyki spotkał się z zakłóceniami w przypadku połączenia Bluetooth w tłocznych miejscach. Oczywiście poza tym na telefonie wiecznie brakuje miejsca, a niezbyt jest jak go dołożyć... 
 

image.thumb.jpeg.4cd7adab01a9e687b3edc59562571889.jpeg

 
 
Ogólnie to mocno mnie interesuje jak H5 wypada względem ibasso elite do korzystania z IEM-ÓW (ta sama półka cenowa)

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Ogólnie to mocno mnie interesuje jak H5 wypada względem ibasso elite do korzystania z IEM-ÓW (ta sama półka cenowa)

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie ma baterii, nie ma bluetooth, nie jest odtwarzaczem. Taka średnia konkurencja bym powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie ma baterii, nie ma bluetooth, nie jest odtwarzaczem. Taka średnia konkurencja bym powiedział.
Tak zdaje sobie z tego sprawę ale każde z tych urządzeń ma swoje plusy i minusy jeśli chodzi o użytkowanie. Ja pytam tylko i wyłącznie o to które gra lepiej jako tako.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 21:08, Leairve napisał(a):

Dla mnie główny seller feature względem reszty propozycji to playback z karty SD. Dobrze to działa, a wygoda jest w moim odczuciu niesamowita - odpalam z telefonu folder który chcę odsłuchiwać i mogę sobie po prostu gdzieś pójść, telefon zostawiając. Muzyka i ja. Chcę coś obejrzeć na telefonie? Klikam dwa (trzy) razy lewe pokrętło i po 4 sekundach można słuchać przez Bluetooth.

Bardzo do mnie to przemawia, bardzo pozytywnie, choć pewnie będziesz miał na sumieniu mój portfel :D Dobrze że jest już H2, z takimi samymi funkcjami za połowę, mniejszy/wygodnieszy, ciekawe czy już ktoś byłby w stanie porównac do większego brata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iTomek napisał(a):

Bardzo do mnie to przemawia, bardzo pozytywnie, choć pewnie będziesz miał na sumieniu mój portfel :D Dobrze że jest już H2, z takimi samymi funkcjami za połowę, mniejszy/wygodnieszy, ciekawe czy już ktoś byłby w stanie porównac do większego brata?

 

Sam jestem ciekaw porównania, także pozwalam ci porównać i czekam na wnioski. 😁

 

Na papierze dobrze to wygląda, choć z funkcjonalności traci się wyjścia RCA i wejście COAX obecne zarówno w H7 jak i H5. Podobno sygnatura dźwięku jest inna, zarówno w H5 względem H7, jak i w H2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym chętnie porównał, choć nie wiem czy w ogóle pesel by mi pozwolił jakąkolwiek różnicę usłyszeć ;) Abstrahując juz od tego, ze nie mam ani jednego ani drugiego i jesli już to raczej tylko najnowszy/najmniejszy.

 

Na papierze to juz sobie porównałem ;) Dla mnie funkcjonalnie H2 jest dużo lepszy: wreszcie idealnie kompaktowy rozmiar więc typowo mobilny/kieszonkowy, w takim przypadku brak dodatkowych we/wy jest nieistotny. Przy okazji lżejszy, równiez finansowo.

Sygnatura dźwieku na pewno będzie inna, choćby przez zupełnie inny układ, w większych AKM, w H2 CS

Edytowane przez iTomek
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Leairve napisał(a):

 

Możesz ewentualnie podesłać mi jakiś kawałek lub dwa na PW i zobaczę jaki jest zapas na SE High Gain, bo może się okazać, że niefortunnym zbiegiem okoliczności (tego, co znajduje się w bibliotece) moje uśrednione oczekiwania zapasu są wyższe niż twoje. :)

 A jak to podesłać Koledze?

Wystarczy tytuł i artysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Markonelli napisał(a):

Czy w edict player macie Shanling H5 w urządzeniach bluetooth? Bo ja nie mogę go wykryć. Po kablu jest wykrywany, synclink się aktywuje. W systemie Android jest znaleziony i gra po ldac, nawet przez edict player.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka
 

 

Należy:

  1. Włączyć SyncLink w H5 (przytrzymać lewe pokrętło, tam poszukać w opcjach),
  2. W Eddict: menu z lewej -> SyncLink -> włączyć SyncLink Controller,
  3. Wybrać w menu SyncLink w aplikacji H5.

 

7 minut temu, Marceli napisał(a):

 A jak to podesłać Koledze?

Wystarczy tytuł i artysta?

 

Oj niestety tak się złożyło, że już nie mam Sennheiserów, także się spóźniłeś. :D Rzecz w tym że w części i 85/100 było odpowiednio głośno, a w części cicho nagranych dało się zamknąć pokrętło. Jeśli podobny zapas masz w swoim obecnym DAC/AMPie, to być może dałem tym ograniczeniom zapasu zbyt mocny wyraz.

 

Za cicho, lub z pokrętłem na max, będą utwory które w Foobarze mają RG na poziomie np. +5, +8, +10 (per-file track gain). Natomiast takie które mają RG na minusie lub bliskie zera, jak najbardziej będą z zapasem minimum 10%.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa.....w edict player w synclink shanling h5 jest na liście urządzeń sparowanych a nie połączonych (mimo że jest połączony). Jak w edict player otworzę listę moich urządzeń to mam tam ikonę dodaj urządzenia i go nie wykrywa, mimo że jest włączony w systemie

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leairve

No szkoda.

 

U siebie nawet na bardzo cicho nagranych utworach jest duży zapas mocy na High Gain.

z ciekawości popatrzylem na zmierzone parametry i okazało sie Fiio A5 przy 300 ohm daje ponad 100mW mocy przy nieoznaczalnych praktyczne szumach i dystorsji - to dlatego czuję taką rezerwę przy HD650 najwyraźniej.

 

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Markonelli napisał(a):

Nie działa.....w edict player w synclink shanling h5 jest na liście urządzeń sparowanych a nie połączonych (mimo że jest połączony). Jak w edict player otworzę listę moich urządzeń to mam tam ikonę dodaj urządzenia i go nie wykrywa, mimo że jest włączony w systemie

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka
 

Ale musisz włączyć na H5 playback z karty SD, nie tryb Bluetooth.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności