Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do muzyki elektronicznej


Zahi

Pytanie

Cześć,

 

Poszukuję słuchawek wokółusznych przewodowych, które idealnie sprawdzą się do muzyki elektronicznej - dających przede wszystkim bardzo nisko schodzący bass. Nie chodzi też o to, by było go jak najwięcej kosztem innych częstotliwości, zależy mi na ogólnej jakości brzmienia, ale jednak unikam studyjnego, wyrównanego pasma. Nie słucham muzyki przez wiele godzin, max 2-3 godziny dziennie, więc powinny być dość wygodne, ale nie musi to być topka pod tym kątem. Co do konstrukcji nie jestem do końca zdecydowany, raczej zamknięte z uwagi na bass, ale jeśli znajdą się otwarte czy półotwarte ze świetnym bassem, to czemu nie.

 

Obecnie posiadam:

- stare Sony MDR-XB700 - dużo bassu, ale reszta trochę przymulona. Mało wygodne, po godzinie słuchania aż chce się je zdjąć z głowy.

- douszne Sennheiser Momentum In Ear - to najlepsze słuchawki jakie póki co miałem - dobry bass, reszta nieprzymulona, dość klarowna, na moje potrzeby wystarczające, ale wiadomo, że z czasem człowiekowi rosną wymagania. Te słuchawki kosztowały ok 300zł, więc jeśli mam dać 2 czy 3 razy więcej, to fajnie by było, żeby grały lepiej.

 

Budżet powiedzmy max do 1000zł z adnotacją, że szukam czegoś bardziej w okolicach 600zł, ale jeśli powiecie, że za 1000zł dostanę coś dużo lepszego, to jestem w stanie dopłacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 minut temu, Zahi napisał(a):

Poszukuję słuchawek wokółusznych przewodowych, które idealnie sprawdzą się do muzyki elektronicznej

Czy pisząc "muzyka elektroniczna" masz na myśli Klausa Schulze, Tangerine Dream, JM Jarre'a, Vangelisa itp? Czy tzw. muzykę klubową a'la rave, drum&bass...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Zahi napisał(a):

 

Mam na myśli Trance, Techno, House i pochodne.

Ano właśnie,  dla mnie muzyka elektroniczna to klimaty w rodzaju szkoły berlińskiej, a trance itp. to muzyka klubowa. Stąd nieporozumienia z młodym pokoleniem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiser Momentum M4 świetnie grają elektronikę opartą na basie (M3 zresztą też). Bezprzewodowość w gratisie ;)

 

Otwarte dadzą Ci oczywiście inne doznania - będziesz miał bezkresną scenę kosztem braku wyższego ciśnienia akustycznego, ten bas będzie podany inaczej. Sam nie wiem co jest lepsze, jeżeli masz dobre doki (a masz), to chyba na Twoim miejscu bym poszedł w słuchawki otwarte, żeby mieć dwie totalnie różne szkoły grania. Słuchawkom zamkniętym jednak dużo bliżej do doków. Ja właśnie największą przyjemność ze słuchania deep techno czy d&b mam ostatnio w słuchawkach otwartych, które aż tak dużo tego basu nie podają, a jednak niesamowicie wciągają kreując scenę. Z otwartych mam zmodowane Takstar HF580 (bez moda są chudsze, także uwaga). Z otwartych bardzo fajnie potrafią zagrać X2HR i budżetem nie zabiją, w dodatku łatwe do napędzenia. Również mam i również polecam (nie dlatego, że mam :p)

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, kuman napisał(a):

to pewnie dt770 wersja 80ohm.

Też chciałem zaproponować DT770.

Choć z drugiej strony nie wiem, czy jest sens, skoro:

19 godzin temu, Zahi napisał(a):

zależy mi na ogólnej jakości brzmienia, ale jednak unikam studyjnego,

 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie dobre DT770 do elektroniki czy EDM, jeśli chodzi o słuchawki z większą ilością basu

Studyjne to bardziej by były AKG K361/K371.

 

DT770 można łatwo tuningować zarówno górę jak i bas. A drugich takich zamkniętych z taką sceną w tym przedziale i pewnie dużo wyżej nie ma.

Jest jeszcze ta seria Pioniera HRM5/HRM6/HRM7 ale tego nie wiem czy ktoś słuchał. Zawsze pewni można pójść w M50x audiotechinki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.12.2023 o 12:54, Zahi napisał(a):

Budżet powiedzmy max do 1000zł z adnotacją, że szukam czegoś bardziej w okolicach 600zł, ale jeśli powiecie, że za 1000zł dostanę coś dużo lepszego, to jestem w stanie dopłacić.

Napisz jeszcze jakie masz źródło, bo niektóre planary nie zagrają np. z integry w laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Najner napisał(a):

Napisz jeszcze jakie masz źródło, bo niektóre planary nie zagrają np. z integry w laptopie.

 

Póki co słucham muzyki z komputera i telefonu (LG G7 ThinQ oraz Samsung S23), ale nie wykluczam dokupienia przenośnego DACa, gdyby zaszła taka konieczność.

 

W lutym będę w Warszawie, to chyba zajadę do mp3store i odsłucham kilka modeli, bo być może przykładowo przywołane tutaj DT770 nie będą tak płaskie i nudne, jak może mi się, laikowi wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Najlepsza opcja 👌 

 

Do tego Samsunga jak podłączasz słuchawki, przez fabryczną przejściówkę?

 

Nie, ona już nie jest produkowana. Kupiłem coś takiego: Wzmacniacz Sygnału Audio DAC na USB-C - Realtek ALC5686. Sprawdzałem to na starym telefonie, który ma i jacka i USB-C i na tej przejściówce dźwięk jest cichszy. Ale najważniejsze, że działa, więc na razie to zostawiam; i tak więcej słucham muzyki na komputerze. Chyba, że polecasz coś sprawdzonego i taniego. Między innymi przez zmianę telefonu zacząłem zastanawiać się nad przenośnym DACem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności