Skocz do zawartości
  • 0

ANKER SOUNDCORE LIBERTY 3 PRO vs Technics AZ60M2


Saiya-jin

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

Możemy się umówić Robercie, że gdybyś je nabył, ale nie przypadłyby do gustu, to odkupię je od Ciebie :)

Dzięki, bardzo kusząca propozycja 🙂. Jeszcze muszę na spokojnie przemyśleć. Jutro wracam do domu po 5 tygodniach nieobecności i  czekają na mnie Aune. Więc na razie  one będą na tapecie.

O TWS-ach pomyślę już po świętach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co prawda miałem pierwszą wersję AZ60, ale zgodzę się co do spostrzeżeń autora wątku odnośnie ANC, mnie również rozczarowało - wysokie dźwięki przechodzą mocno, a to one na ogół irytują mnie najmocniej. W sumie, to moje zajechane Soundmagic TWS50 lepiej tłumią pasywnie, niż ANC w Technicsach.

Space A40 też miałem i o ile były w miarę wygodne, to SQ już nie zachwycało - zbyt mid bassowe, konsumenckie granie.

 

Całkiem fajne, równo grające są Tanchjim Echo, ale w moich uszach nie siedziały zbyt stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę więcej ich posłuchać. Dzisiaj włączyłem test gumek z apki i kazało mi zmienić na L. Pierwsze wrażenie jest takie, że chyba średnica jest lekko cofnięta, a ja właśnie lubię średnicowe granie. Idealne dla mnie byłyby niskoschodzące słuchawki z dobrym walnięciem, bliską średnicą i detaliczną, ale niekłującą w uszy górą. Podobały mi się na meecie we Wro Audeze LCD-3, ale cena nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Saiya-jin napisał(a):

Muszę więcej ich posłuchać. Dzisiaj włączyłem test gumek z apki i kazało mi zmienić na L. Pierwsze wrażenie jest takie, że chyba średnica jest lekko cofnięta, a ja właśnie lubię średnicowe granie. Idealne dla mnie byłyby niskoschodzące słuchawki z dobrym walnięciem, bliską średnicą i detaliczną, ale niekłującą w uszy górą. Podobały mi się na meecie we Wro Audeze LCD-3, ale cena nie dla mnie.

To może Klipsch T5 II by ci spasował. Ma charakterystyczny bas Klipscha, fajną średnicę i nie kłuję górą pasma. Mam wersję ANC McLaren Edition i jestem zadowolony z nich. Jedyna wada jak po włączasz wszystkie ficzery to grają tylko 4-4,5 godziny na ładowaniu. Ciekawe mają ANC, np stoisz na peronie i przejeżdża pociąg to od strony pociągu mocniej tłumi niż z drugiej. Zmiana utworów poprzez potrzaśniecie głową, mają Dirac Sound, bardzo poprawia dźwięk 

 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Saiya-jin napisał(a):

Przy porównaniach head to head wydaje mi się, że te Technicsy są lepsze od K712. Więcej detali, więcej basu, ale coś nie do końca mi w nich leży. Chyba właśnie ta cofnięta średnica.

Ale dzięki tej cofniętej średnicy słuchawki mniej grają "w głowie", a w dokach to chyba zaleta?! Dla mnie przynajmniej ogromna, bo dźwięk jest mniej męczący i jak z większych słuchawek. 😉 Przypominam też, że mówimy o malutkich TWS'ach po BT, nie wymagajmy od nich dźwięku bez wad, bo nawet stacjonarka za grube tysiące nie jest ich pozbawiona. 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, Markonelli napisał(a):

Mam ankery liberty 3 pro i Technics az60 pierwszej generacji. Dla mnie Technicsy zjadają ankery na śniadanie. Ankery w porównaniu do nich brzmią dla mnie niespójnie, sztucznie i cyfrowo.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka
 

 

To dość rzadka opinia nt. Liberty. Ja jestem nimi oczarowany. Grają rozrywkowo, lekką v-ką ale moim zdaniem spójność i ogólna naturalność przekazu to ich najmocniejsze strony. 

 

Przykładawa recka, która odwiodła mnie od zakupu az60 i skupiam się na trafieniu dobrej promki na az80:

 

"Słuchawki AZ60 swoją jakością dźwięku zdecydowanie wbijają się na bardzo wysoką pozycję w moim osobistym rankingu. I choć wciąż liderem pozostają tu Soundcore Liberty 3 Pro, to Technics AZ60 depczą im po piętach."

 

I podsumowanie:

 

"AZ60 to świetna alternatywa dla chociażby na przykład Sony WF-1000XM4 i to Technics w tym zestawieniu brzmią lepiej. Mój osobisty wybór nadal padłby na Soundcore Liberty 3 Pro, które są tańsze o około 300 złotych, a grają lepiej, mają indukcję i są wygodniejsze."

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, neonlight napisał(a):

Ale dzięki tej cofniętej średnicy słuchawki mniej grają "w głowie", a w dokach to chyba zaleta?! Dla mnie przynajmniej ogromna, bo dźwięk jest mniej męczący i jak z większych słuchawek. 😉 Przypominam też, że mówimy o malutkich TWS'ach po BT, nie wymagajmy od nich dźwięku bez wad, bo nawet stacjonarka za grube tysiące nie jest ich pozbawiona. 😉

 

Ja lubię bliskie wokale. ;) W obecnych słuchawkach brakuje nieco walnięcia i niskiego zejścia. Rozdzielczość jest ok, choć mogłoby być lepiej. Sivga 023 są też mega ciekawymi słuchawkami o epickiej wygodzie, ale minimalnie za jasne i też im trochę mocy na dole brakuje. Monolithy 1070 były też spoko, ale za mała różnica względem K712. LCD-3 są ******ste, ale tu cena 9000 zł mnie rozwala.

 

TWS kupiłem, bo bon dostałem, a chciałem coś do jazdy na trenażerze, bo tam kable nie mają racji bytu i myślałem, że anc lepiej działa.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight dziękuję za informację🙂👍 Jednak po rozmowie z Kubą myślałem, że coś więcej zadziałałeś. Jednak i tak jesteś dla mnie magik, bo efekt jest super🧙‍♂️🎶😉

 

@Lord Raydenprzepraszam za pomyłkę🙏

 

W dniu 15.12.2023 o 16:35, ichris napisał(a):

Mnie kusi sprawdzić AZ80 czy będą lepsze od Liberty 3 Pro...

 

@The Grand Wazoo posiada AZ80 i warto go podpytać. Brzmienie jest podobno mniej rozrywkowe, bardziej neutralne oraz o ogólnie wyższych technikaliach. Na pewno warto na nie polować :)

 

23 godziny temu, deadman42 napisał(a):

Dzięki, bardzo kusząca propozycja 🙂. Jeszcze muszę na spokojnie przemyśleć. Jutro wracam do domu po 5 tygodniach nieobecności i  czekają na mnie Aune. Więc na razie  one będą na tapecie.

O TWS-ach pomyślę już po świętach.

 

Naprawdę nie ma o czym mówić Robercie :) Życzę wspaniałych chwil z muzyką na AR5000 (w starszych kawałkach rockowo-metalowych są znakomite) i jesteśmy w kontakcie :)

 

@Saiya-jin jeśli lubisz taki przekaz na pewno warto zwrócić uwagę na Arye Organic, ZMF Bokeh lub tańsze od nich neutralno-ciepłe Ollo S5X, które posiada @kajo1971 i bardzo się jemu podobają. Osobiście też uważam je za znakomite słuchawki, szczególnie w cenie około 2000 zł. Tym bardziej, że bardzo dobrze skalują się z resztą toru i chociaż technicznie ustępują wspomnianym wyżej pozycjonowanym modelom, to w ich przekazie nic nie przeszkadza za sprawą równowagi między pasmami, a także brakiem skłonności do peaków. Poza tym ich bas schodzi nisko i potrafi zaoferować całkiem dobry impakt. Jeśli możesz przeznaczyć kwotę bliższą 4-5k zł, a cenisz bliską, intymną, ciepłą, gęstą średnicę, to Bokeh powinny Tobie zapewnić to, czego oczekujesz :) Jednak scenicznie są gorsze od wspomnianych modeli otwartych. Najlepiej je wszystkie na spokojnie przetestować, aby znaleźć najbardziej odpowiednie do swojego toru, a szczególnie preferencji :)

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

@neonlight dziękuję za informację🙂👍 Jednak po rozmowie z Kubą myślałem, że coś więcej zadziałałeś. Jednak i tak jesteś dla mnie magik, bo efekt jest super🧙‍♂️🎶😉

 

@Lord Raydenprzepraszam za pomyłkę🙏

 

 

@The Grand Wazoo posiada AZ80 i warto go podpytać. Brzmienie jest podobno mniej rozrywkowe, bardziej neutralne oraz o ogólnie wyższych technikaliach. Na pewno warto na nie polować :)

 

 

Naprawdę nie ma o czym mówić Robercie :) Życzę wspaniałych chwil z muzyką na AR5000 (w starszych kawałkach rockowo-metalowych są znakomite) i jesteśmy w kontakcie :)

 

@Saiya-jin jeśli lubisz taki przekaz na pewno warto zwrócić uwagę na Arye Organic, ZMF Bokeh lub tańsze od nich neutralno-ciepłe Ollo S5X, które posiada @kajo1971 i bardzo się jemu podobają. Osobiście też uważam je za znakomite słuchawki, szczególnie w cenie około 2000 zł. Tym bardziej, że bardzo dobrze skalują się z resztą toru i chociaż technicznie ustępują wspomnianym wyżej pozycjonowanym modelom, to w ich przekazie nic nie przeszkadza za sprawą równowagi między pasmami, a także brakiem skłonności do peaków. Poza tym ich bas schodzi nisko i potrafi zaoferować całkiem dobry impakt. Jeśli możesz przeznaczyć kwotę bliższą 4-5k zł, a cenisz bliską, intymną, ciepłą, gęstą średnicę, to Bokeh powinny Tobie zapewnić to, czego oczekujesz :) Jednak scenicznie są gorsze od wspomnianych modeli otwartych. Najlepiej je wszystkie na spokojnie przetestować, aby znaleźć najbardziej odpowiednie do swojego toru, a szczególnie preferencji :)

 

A Peacocków słuchałeś? Z opisów też wydają się ciekawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Arturze🙂

 

@Saiya-jin wybacz późną odpowiedź. Miałem okazję posłuchać w tym roku Peacocków w połączeniu z Shanlingiem EM7. Potrafiły one zaoferować bardzo bliski kontakt z wykonawcami za sprawą podkreślonej niższej średnicy i przybliżenia postaci wokalistów oraz instrumentów, jak choćby wiolonczel, dodając im dość sporo wolumenu. Jeśli lubisz brzmieni słuchawek Sigva P-II powinny przypaść do gustu. Są od nich bardziej szczegółowe przy zachowaniu barwnego i nadal ciepłego charakteru oraz jeszcze lepszej kreacji przestrzennej wraz z obrazowaniem dalszych planów. Jednak z Shanlingiem było dla mnie odrobinę zbyt dużo dobrego😉 @Weird_O miał okazję posłuchać egzemplarza @audionanik w połączeniu ze swoim Mojo 2 i bardzo się jemu spodobały w takiej neutralniejszej, dynamiczniejszej konfiguracji :) Na pewno też warto wziąć je pod uwagę :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Saiya-jin rozumiem. Jak się podobały, to Peacocki powinny również podejść. Dziękuję za podzielenie się swoim EQ🙂👍 Jak będę się widział z Chłopakami, to je chętnie sprawdzę :)

Pozdrawiam! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.12.2023 o 18:06, Lord Rayden napisał(a):

No mam.juz ZE2000, Soundcore Anker A40, Melomania 1 plus. Niestety nie można już dostać Melomania Touch. 

JVC od Jarka już słuchałem. Sony mnie nie pociągają ..

Jak nie można? Można tylko trzeba kupić DYI czyli osobno etui, osobno słuchawki i osobno tipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności