Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser 600 HD - HifiMan Sundara - ATH-AD900X


Reynevan2

Pytanie

Hej,

 

przychodzę z pytaniem co kupić z tych trzech otwartych słuchawek. Obecnie mam AKG K550 MKI (chyba mają z 10-12 lat, ale po zmianie padów i gąbki na pałąku dalej są okej) i rozglądam się za otwartymi słuchawkami. Niestety nie mam zbytnio możliwości przetestowania słuchawek innych niż ATH-AD900X więc musiałbym zamawiać i robić zwroty 14 dniowe, a to też jakieś ryzyko i nie do końca fair zachowanie względem sprzedawców.

Zależy mi głównie na tym by słuchawki grały ciepło, by dobrze zaakcentowane były damskie wokale. 

Muzyki słucham na tidalu przy wykorzystaniu samsunga s23+ i AudioQuest Dragonfly Red + USB Player i raczej to jest na obecną chwilę moje źródło bez większych planów na zmianę. 

Jakieś propozycje? Oczywiście inne propozycje w podobnym budżecie wchodzą również w grę, jednak chciałbym słuchawki otwarte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 minuty temu, Reynevan2 napisał(a):

Muzyki słucham na tidalu przy wykorzystaniu samsunga s23+ i AudioQuest Dragonfly Red + USB Player i raczej to jest na obecną chwilę moje źródło bez większych planów na zmianę. 

To hd600 możesz śmiało skreślić, bo one z tego nie zagrają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, bakus1233 napisał(a):

To hd600 możesz śmiało skreślić, bo one z tego nie zagrają.

To dobrze wiedzieć, bo były moimi faworytami do kupna, a tak to by była rozterka co jest nie tak i czy je sprzedawać albo zmieniać inne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sundary też nie pójdą z dongla. Podpinałem kiedyś Edition XS do Dragonfly Black i grały źle. Nawet Beyery T1v1 grały dużo lepiej z dongla. 

Poza tym, jak zależy Ci na wokalach to nie patrzyłbym w stronę hifimana. 
Zostałbym na Twoim miejscu przy słuchawkach dynamicznych.

 

Ciepło i bardzo analogowym dźwiękiem grają Avantone Planar, ale to też planary (jak można się zorientować po nazwie :) ) Nie są zbyt wymagające prądowo. W razie czego mogę sprawdzić jak chodzą z DF black. 

Ja bym Ci proponował Fostexy TH610 używki (najlepiej z jakimś lepszym kablem). Niby zamknięte, ale bardzo lekki docisk i słaba izolacja. Scenę mają bardzo dużą jak na słuchawki zamknięte. Zachowują się bardziej jak półotwarte. Wszystkie pasma brzmią w nich świetnie. Mimo sporej sceny nie grają V-ką. Bardzo przejrzyste, detaliczne, ale nie drażniące w żadnym wypadku. Wokale też świetne, lekko nawet ocieplone. 

W swojej cenie bardzo dobre są HD560s. Nie są ciepłe, ale wszystko brzmi na nich poprawnie. Nie jest to poziom TH610, bo porównywałem je bezpośrednio, ale stosunek cena vs jakość jest znakomity.  Nie wiem czy to będzie wystarczający przeskok jakościowy z K550 mkI. Miałem tylko K551 i one były dość dobre jeśli chodzi o środek i górę, ale zupełny brak basu, więc do większości gatunków się nie nadawały. K550 ponoć dużo lepsze. 



 

Edytowane przez BearPL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wychodzi na to, że albo trzeba szukać czegoś co niekoniecznie będzie jakąkolwiek wartością dodaną do AKG K550 albo myśleć nad zmianą źródła...

 

A te Audio Technica jak wypadają? Jeszcze myślałem nad Nighthawkami ale są tylko używki na olxie, a nawet widzę że na allegro nie ma jakichś padów na wymianę więc musiałbym dobierać z czegoś podobnych gabarytów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Aero79 napisał(a):

Nighthawki już nie są produkowane, więc tylko używki są na rynku.

Tak, wiem, że tylko używki. Nie miałbym z tym ogromnego problemu ale nie widzę nawet zamienników padów na allegro i gąbek do pałąka, a raczej to podstawowa rzecz do zmiany przy zakupie używanych słuchawek... 

 

Nie widzę również na obecną chwilę większego sensu w kupowaniu kolejnych zamkniętych słuchawek, dlatego chciałem jeżeli już otwarte który byłyby jakimś tam dopełnieniem dla moich obecnych AKG K550. 

Edytowane przez Reynevan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Reynevan2 napisał(a):

A podłączenie Dragonflya pod USB do zwykłego leciwego laptopa coś zmienia w napędzeniu Sennheiserów lub tych Sundarów czy raczej nie ma to większego znaczenia? 

Nie ma znaczenia

Ale z takich mocniejszych źródeł mobilnych to możesz na przykład zobaczyć topping G5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi 😀.

 

Obecnie nie mam aż takiego parcia na takie zmiany oraz czasu na testowanie tego wszystkiego więc zakup odsuwam w czasie na pół roku zostając z tym co mam. IEMy u mnie niestety nie wchodzą w grę bo mam od dłuższego czasu problemy skórne z prawym uchem, które są dodatkowo potęgowane przez pchełki, bo korzystałem też z Galaxy Budsów jako słuchawek poza domem, więc nie chcę ich jako codziennych słuchawek na co dzień do odsłuchów w domu. 

 

Jeżeli jeszcze mógłbym prosić to ktoś wskazałby czy te AD900X będą dobrze napędzone tym dragonflyem bo to jedyne słuchawki, które z łatwością mogę przetestować bez potrzeby kupowania - u siebie stacjonarnie w jednym ze sklepów audio. Jak mi siądą to może je wezmę a jak nie to tak jak mówię zakup odraczam na pół roku kiedy będę miał sporo większy budżet i więcej czasu na testowanie/ rozkminianie co i jak najlepiej połączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AD900X powinny bez problemu iść z dongla. Nie jest to raczej brzmienie o jakie Ci chodzi. Jak masz możliwość posłuchać to na pewno warto.
Jak będziesz miał możliwość, to sposluchaj sobie Fostexów TH610, o których wspomniałem. Nieważne, że zamknięte.  One grają bardzo otwartym dźwiękiem. Używane można często kupić za ok 1700 zł często na OLX już z lepszym kablem. Wg mnie są znacznie lepsze niż Sundary. 

Co do Beyerów DT880 - miałem wersję 250 Ohm nie polecam a już na pewno nie z dongla. Ten model to zupełnie nie moja bajka. Technicznie bardzo dobre, ale przyjemności z ich słuchania nie miałem. Bolała mnie od nich głowa. Wokale oddalone. Ostra perkusja. Ogólnie cieszę się, że się ich pozbyłem.  Wersja 32 Ohm spokojnie pójdzie z dongla.

Hawki są bardzo ciemne, ale bardzo przyjemne i relaksujące w odbiorze. Albo się je kocha albo nienawidzi :) Jeśli Ci się spodobają to może to być strzał w 10tkę. Dekoni ostatnio zaczęło robić do nich pady - bodajże ok 250 zł. Panowie z forum testowali.  Mi się wydawało, że nigdy ich nie sprzedam, bo są tak fajne, ale jak kupiłem TH610 to zacząłem ich bardzo rzadko używać i w końcu się sprzedały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest rzeczywiście fajna oferta na nighthawki na olx, no ale za pady płacić 100$ to trochę słabo (zobaczyłem ofertę dekoni). Niby w ofercie opis, że słuchawki używane 20 godzin, zdjęcia też przekonują do dobrego stanu, mimo to nie wiem czy chcę używać słuchawek z niezmienionymi po kimś padami (chyba że jakieś dobre czyszczenie spirolem? :D). Te TH610 przetestuję jak będę w Krakowie. 

 

Nie żebym jakoś specjalnie podważał poprzednie posty o napędzaniu HD 600 DragonFlyem ale pogooglowałem sobie to zestawienie i na anglojęzycznych stronach reddit.com, head-fi.org wszystkie komentarze jednoznacznie mówią o tym, że ten DAC sobie spokojnie radzi z tymi słuchawkami. 

Edytowane przez Reynevan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Reynevan2 napisał(a):

Nie żebym jakoś specjalnie podważał poprzednie posty o napędzaniu HD 600 DragonFlyem ale pogooglowałem sobie to zestawienie i na anglojęzycznych stronach reddit.com, head-fi.org wszystkie komentarze jednoznacznie mówią o tym, że ten DAC sobie spokojnie radzi z tymi słuchawkami.

Sam przez około 2 lata używałem HD650 z czerwoną ważką podłączoną do komputera stacjonarnego. Było wystarczająco głośno i byłem całkiem zadowolony z takiego połączenia bo całkiem synergiczny duet no ale trwało to do czasu zakupu mocniejszego wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Jakbyś chciał posłuchać dt880 edition 32Ohm to pisz, jestem z Krakowa. 

Bardzo dziękuję za propozycję. Ja jestem przejazdami w Krakowie i do tego mało mobilny / mało dyspozycyjny czasowo, więc w wolnej chwili przejdę się do jakiegoś sklepu ze słuchawkami i sobie te propozycje potestuję, żeby nikomu niepotrzebnie nie robić kłopotu.

13 minut temu, x86 napisał(a):

Sam przez około 2 lata używałem HD650 z czerwoną ważką podłączoną do komputera stacjonarnego. Było wystarczająco głośno i byłem całkiem zadowolony z takiego połączenia bo całkiem synergiczny duet no ale trwało to do czasu zakupu mocniejszego wzmacniacza. 

Rozumiem. Nie mówię, że nie kupię mocniejszego wzmacniacza w przyszłości, niemniej jednak no nie chcę kupować HD600 żeby mi "ledwo działało" jeżeli działa na tej ważce dobrze, a jedynie przy lepszym wzmacniaczu działa jeszcze lepiej to może warto zaryzykować, kupić i poczekać pół roku z zakupem "poważnego" wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, Reynevan2 napisał(a):

Rozumiem. Nie mówię, że nie kupię mocniejszego wzmacniacza w przyszłości, niemniej jednak no nie chcę kupować HD600 żeby mi "ledwo działało" jeżeli działa na tej ważce dobrze, a jedynie przy lepszym wzmacniaczu działa jeszcze lepiej to może warto zaryzykować, kupić i poczekać pół roku z zakupem "poważnego" wzmacniacza. 

Na bazarku chyba był wzmacniacz Forum608 - za jakieś 350 zł o ile dobrze pamiętam. To był wzmak robiony specjalnie pod te słuchawki. Może warto się jednak zastanowić nad HD650.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, BearPL napisał(a):

Na bazarku chyba był wzmacniacz Forum608 - za jakieś 350 zł o ile dobrze pamiętam. To był wzmak robiony specjalnie pod te słuchawki. Może warto się jednak zastanowić nad HD650.

Mam taki bo zakupiłem z ciekawości i potwierdzam, że z HD600/HD650 brzmi świetnie choć nie tylko z nimi. Jakby był ktoś chętny to zapraszam na PW. Oddam taniej niż we wspomnianej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez wiele lat miałem ten wzmak (choć oczywiście jakąs inną wersję) z Hifimanami HE-500 i świetnie się sprawdzał. 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mało wymagających otwartych warto rzucić uchem na Fidelio X1, X2.

Łagodniejsze w brzmieniu są X1/X1s, ale trudniej nowe znaleźć.

X2 można sprowadzić do ich poziomu prostym zaklejeniem plastrem w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio K5pro + HD650.

Co do ATH. Dla mnie były ciepłe aż za bardzo więc sprzedałem. Do tego przez brak regulacji w osi poziomej bardzo niewygodne, a to wyszło dopiero po kilku godzinach użytkowania jak zaczęło boleć pod uchem (tam gdzie zawias szczęki mniej więcej). Zwłaszcza to drugie spowodowało kompletną utratę zainteresowania słuchawkami Audio-Technica. Tak samo miałem z pamiętnymi ts671, dlatego radzę na to wziąć uwagę. 10 osobom to nie robi różnicy, a tobie może.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję jeszcze raz za wszystkie udzielane odpowiedzi (ogranicza mnie limit likeów).

 

Plan jest taki, że przesłucham wszystkie trzy pary. Z zakupem mi się nie śpieszy, za miesiąc będę w Krakowie, podejdę do mp3store i poproszę o przygotowanie sundarów i hd600 a do tego poproszę o jakiś wzmacniacz żeby zobaczyć, czy rzeczywiście coś bez tego stracę i na bazie tych subiektywnych testów podejmę decyzję. W ciemno nie ma co brać, lepiej trochę tego dnia poświęcić niż potem nie być do końca przekonanym do zakupu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności