Skocz do zawartości

Czy To Możliwe?


Madcoy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe, żeby te Philipsy grały mi lepiej niż te Sennheisery? :D

Parametry Philips ma lepsze, pasmo 10-24000Hz, 106dB, wiem że to nie zawsze idzie w parze z odsłuchem, ale odsłuchowo to Philipsy mają fajny środek i super basy, o czym pmx60 mogą tylko pomarzyć.

Za Philipsy dałem 99zeta w M Markt, a ze Senny 170 zł na Allegro.

Zgłupiałem bo myślałem że Sennheiser będzie o parę klas wyżej, a tu...patrzcie!

Mam IRivera 190 i muzę nagrywam średnio na bitrate 192. :lol:

Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... moim skromnym zdaniem problem z firmami ala philips polega na tym że produkt po parametrach podanych przez producenta wydaje się świetny, jednak w użyciu wychodzi niestety gorzej. Sennheisery z tego co mi wiadomo nie mają mieć jakiś hyper, super, extra ... e ...zabrakło mi inwencji, w każdym razie nie chodzi w nich o podbicie basów ale o wierne oddanie dżwięku. Jeśli słuchawki mają mocno podbite basy to już tego dżwięku wiernie nie oddają, swoją drogą ufam zespołowi wypuszczającemu płyte że zadbał o to aby dźwięk był zcharmonizowany. Sam się zastanawiam nad wyżej wyienionym modelem sennheiserów, ale myślę że nie kupię ich dopuki sam ich nie usłysze. Narazie nie wiem jak one brzmią ale wiedz że basy to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja zespolom nie ufam. Wiekszosc polskich produkcji nie jest na pozomie plyt zachodnich nawet z lat 90. Im zespol bardziej niezalezny od Majors tym gorzej z jakoscia nagran-tansze studia, slabsi realizatorzy.

 

Co do sluchawek-zauwazylem je ostatnio w zwiazku z tematem zapoczatkowanym przez Roqforta o "rasizmie sluchawkowym". Ja radzilbym przetestowac te philipsy, bo cena jest atrakcyjna. 60-tki sennh maja takie sobie parametry. Nie bralem ich nawet pod uwage przy zakupie czegos na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skusiłeś mnie Madcoy. Byłem w MM i oczywiście nie było mowy o wypróbowaniu.

Drogą zakupu bezpośredniego :) stałem się właścicielem tychże Philipsów za cenę 99złotych.

Ciekawe że w MM we Wrocku one kosztują 149 złotych, a w zasadzie kosztowały, bo jak facet powiedział, wymiotło je pare dni temu co do sztuki. Może to zasługa Twojego postu? :lol:

No i......naprawdę niezłe! Przyznaję! Philips się chwali na swojej stronie, że -"Najlepsza w swojej klasie wydajność i jakość dźwięku.".

Brzmienie jest naprawdę niezłe. Nawet w zakresie średnich tonów, co jest bolączką większośći słuchawek - "daje radę".

Basy imponujące ale nie sztuczne. Zresztą można je sobie ściągnąć "by EQ" iRivera jakby komuś było ich za dużo.

Generalnie dźwięk jest naturalny i pełny. Przechodzę na nie. Do tego są składane na płask i bardzo lekkie. No i fajnie wyglądają.

To najwyższy model tego typu słuchawek w ofercie Philipsa, i z tego co się zorientowałem, to ten model się kończy :(

Minusy.

Trochę mnie uwierają po 1,5- 2 godzinach chodzenia, ale można je sobie dopasować. Mnie się nie chce, bo jestem masochistą :D

Nietypowe, bo zamiast gabek, sa obszyte fajnym materiałem. Minus dotyczy chyba tylko mnie, bo ten materiał zaczepia się (ale tylko przy zakładaniu) o moją szorstką i często przycinaną trymerem brodę. Hehe. To ważne że trymerem, bo przez trymer moja szczecina jest łatwo czepliwa :lol:

Ale się zrobiło forum fryzjerskie....:-)

Na koniec konkluzja:

Moim zdaniem to dobre słuchawki za stosunkowo nieduże pieniądze, a moje Kossy idą "w kosz", bo zostały wykosszone przez "filipsiaka" :lol:

Brać i nie grymasić bo się kończą...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kossy mozesz oddac mi. No trudno chcialem porta ale wezme i s...porta. ;)

 

mozecie podac link do ich obrazka? Chyba rzeczywiscie zeszly, bo nie widze ich w e-sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę Cię uprzejmie drogi Wyborco!

Otóż i on..

http://www.consumer.philips.com/consumer/c...CSHQNHKFSESI5P#

 

Aha! Zapomniałem dodać że te Philipsy mają tę słynną i trudną do usunięcia wadę. Otóż nie są czarne... :rolleyes:

 

 

Ps. Ale pięknie śmiga na nich "Creep" by RadioHead :)

A basy i perkusja w "Whiskey in the jar" by Metallica powodują że oczy mi łagodnie wyłażą z oczodołów i wiszą na takich śmiesznych przewodach... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale MarcinK pisal o tajemniczych hp1000 i o nie wlasnie pytam.

 

820 tylko w jednym sklepie. 24 Euro z kosztami przesylki wlacznie-niezla cena... no i sa skladane. Czyli bardziej przenosne niz sennh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co o wygodzie sadzi roqfort?- zastanawialem sie, czy cos takiego jak 820 wejdzie pod kask? Czy tego typu sluchawki pasuja na kazda glowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K napisał:

Kupilem sobie do przetestowania (za cale 89zl) tytulowe hs820. Potwierdzam: dzwiek swietny. Wygoda znikoma.

:D Witam!

Cóż... Wygląda na to że nie możliwe jest skonstruowanie słuchawek wygodnych dla każdego. Mogę potwierdzić że są słuchawki wygodniejsze niż te Philipsy, ale różnica w komforcie jest wg. mnie znikoma. Mam chyba jakiś problem z krzywą głową albo krzywymi uszami ;) bo po ok. 3 godzinach noszenia Philipsów, czuję jakby mnie lekko uwierały w lewe ucho. Nawet jak patrzę do lustra, to widzę że ta lewa słuchawka jakby bardziej odstawała od prawej. W zasadzie dłużej jednorazowo nie słucham muzyki, więc nie jest to dla mnie dokuczliwa wada. Za to jakość dźwięku rekompensuje mi te drobną niedogodność.

Mało tego, to też zauważyłem efekt "docierania" słuchawek. :D

Teraz brzmią jeszcze lepiej i naprawdę jestem bardzo z nich zadowolony... Słucham bardzo różnorodnej muzyki. Od cieżkiego rocka, po subtelną muzykę insytrumentalną, i w każdej z tych kategorii spisują się świetnie...

Nadal twierdzę że w tej cenie nie mają konkurencji...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KSC55 teżmam odczucia, że im dłużej je noszę tym mniej je czuję..

 

Dziś po szkole załozyłem je i przez dwie godziny słuchania ni razu nie poczułem uwierania( a tak się rozpisywali, że niewygodne :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 1,5 godziny słucham muzy na standardowych słuchawkach do H120 (chyba senn'y to są?) i powoli zaczynają mnie boleć uszy  ;)

Podejrzewam że mam za delikatne....  :lol:  :D  :P

Ja już po pół godziny zaczynałem odczuwać lekki ból w prawym uchu, myślę że u niektórych uszy po prostu nie są stworzone do "pchełek" :(

Za to ostatnio wracając z konferencji miałem swoje porty prawie przez 6 godzin non stop i mogę polecić każdemu te słuchawki, naprawdę z****ście konfortowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( a tak się rozpisywali, że niewygodne :D )...

No to gites, obawiałem się że będziesz na nie narzekać.... Obydwoje z Oliverem stwierdziliśmy że są niewygodne....

 

 

Swoją drogą to dalej nie wiem cozrobić z drugą parą. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę poszukać wśód znajomych chętnych... Myślałęm, że juz się jej pozbyłeś... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności