Skocz do zawartości

iAUDIO 7 - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

spodziewalem sie ogolnie lepszej oceny I7.

obsluga flac-a to w takim razie pomylka - zapewne to poprawia nowym FW, ale niesmak pozostaje.

jakos przestalem rozwazac mozliwosci zakupu i7 po przeczytaniu tego tekstu :)

dzieki za porcje informacji. ale swoja droga player do testu moglby byc w pelni sprawny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opis mi mowi ze to

 

znaczy wiesz... bywały już gorsze odtwarzacze - ale zwykle nie kosztowały tak dużo

 

poza tym proszę jednak pamiętać, że jakkolwiek staram się by opis dźwięku był "w miarę obiektywny", jest jedna bardziej "w miarę subiektywną" rzeczą... no i jednak odtwarzacz jest uszkodzony i nie wiem czy i w jaki właściwie sposób wpływa to na jego brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoNie - mam pytanie - zainstalowałeś najnowszy firmware ? (chyba jest to 1.3 ). :)

 

Jeżeli nie to , może problemy z playerem związane są z tym że masz przedprodukcyjny

egzemplarz z próbnym /niedorobionym softem , a niekoniecznie uszkodzony odtwarzacz po upadku?

 

Prawdę mówiąc , opis szumu (szum wąskopasmowy / "pisk " ) zdaje się sugerować że coś jest albo nie tak

z zamianą kompesji stratnej na PCM ( wszystkie tak samo "piszczą " , czy tylko ogg ? .)

albo też podczas konwerowania sygnału cyfrowego na analogowy przez DAC ( mniej prawdopodobne )

 

Sprawa jest rzeczywiście bardzo dziwna , ponieważ iAudio7 doczekał się już co najmniej kilku recenzji w necie

( tu np.recenzja CNET-u >> http://reviews.cnet.com/mp3-players/cowon-...=prod.edlogo.2)

, podnoszono krytycznie wiele szczegółowych aspektów jego dzwięku

( że jest np. trochę zbyt chłodny i jasny ) , ale nikt przed Tobą specjalnie się nie skarżył

na jakieś szczególne dobrze słyszalne czy wyjątkowo spektakularne zniekształcenia elektroniczne . :huh:

( choć dobrze wiemy że własciwie wszystkie bez wyjątku playery zawsze trochę szumią )

 

Może jego powodem jest rzeczywiście uszkodzenie playera o którym wspominałeś

/ albo też jakiś niedopracowany "przedprodukcyjny" firmware .

Mógłbyś sprawdzić czy da się go uaktualnić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz JEST uszkodzony, a konkretnie ma conajmniej uszkodzony (złamany w prawej części) wyświetlacz - widać to na zdjęciach

 

firmware mam w wersji... hmm... ciężko powiedzieć w jakiej wersji, bo po prostu nie widzę :/ (to też widać na zdjęciu)

 

i pamiętajcie, że cnet każdemu odtwarzaczowi daje dopisek "incredible sound" ;)

 

[edit]

 

już widzę recenzje cnetu - wg. nich ten odtwarzacz brzmi dobrze dopiero po załączeniu efektów... a ja słucham "na płasko" (efekty mnie nie interesują bo - w moim mniemaniu - brzmią kiepsko... jakkolwiek faktycznie słychać że działają)

 

więc jaki to dźwięk, skoro są odtwarzacze brzmiące dobrze (czytaj: tak, jak w opisie cnetu) bez żadnych efektów czy dodatkowej korekty dźwięku? :)

 

[/edit]

 

a pisk jest słyszalny przez cały czas, nie tylko podczas słuchania muzyki czy kiedy podświetlenie wyświetlacza działa... tylko że się zmienia i w różnych momentach brzmi nieco inaczej (w czasie odtwarzania, działania podświetlenia etc.)

 

[edit] gdzie jest jakikolwiek firmware do i7? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy wszystkim daja dopisek "incredible sound" no ale większośći , ale za to napewno nie daje wszystkim rekomendacji Cnet.

 

KHRoN - już widzę recenzje cnetu - wg. nich ten odtwarzacz brzmi dobrze dopiero po załączeniu efektów...

Gdzie tam jest napisane ze brzmi dobrze dopiero po załączeniu efektów ? poprostu podkreśla jakość dzwięku.

No chyba ze trafiłem na inny test ;/ http://reviews.cnet.com/mp3-players/cowon-...?tag=prod.txt.1

 

Pozatym nie tylko Cnet podkreśla dzwięk- http://www.anythingbutipod.com/archives/20...review.php#more

 

No ale kazdy odbiera dzwiek playera inaczej i jego efekty.

 

Dlatego trzeba czekac na inny review tego playera (dobrego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie tam jest napisane ze brzmi dobrze dopiero po

 

nie jest to napisane bezpośrednio, de facto dosłownie w ten sposób nie jest to napisane... ale takie było moje pierwsze odczucie po przeczytaniu tamtego akapitu...

 

a drugi podany link nie działa...

 

> trzeba czekac na inny review

 

oczywiście, jedna recenzja to o wiele za mało... nie wiem czy mnie się po prostu ten dźwięk nie podoba, czy jest on (w znaczeniu "nieciekawy dźwięk") efektem uszkodzenia odtwarzacza... ale ja się z tamtymi huraoptymistycznymi recenzjami nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przydźwięk mi wskazuje na uwalony układ zasilania (PMU, filtracja). Podczas urazu mógł się odłączyć jakiś elektrolit i śmieci z SoCa włażą do toru audio. Poza tym, i7 z reguły opisują jako "neutralny", co dla wielu osób oznacza dźwięk bezbarwny i "nieobecny". Pozostaje posłuchać samemu, albo poczekać na korektę recenzji po przetestowaniu sprawnego egzemplarza sklepowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie trzeba czekać na inne recki.

A moze dostanie Pan Admin dobrego iaudio7(bo przeciez pracujesz w mp3store:P) wtedy moze inaczej test wypadnie:).

 

- Khron nie pracuje w MP3store.

- i7 nie pojawi się za szybko w Polsce (nie licząc kilku sztuk 8GB, ale one nie będą testowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN radzę poczytać jeszcze te 2 recenzje i skonfrontować je z Twoimi odczuciami:

 

http://www.anythingbutipod.com/archives/20...review.php#more

http://www.iaudiophile.net/e107_plugins/co....php?content.98

 

No ale chyba faktycznie dostałeś uszkodzony egzemplarz i w tym tkwi cała wina <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli się nie mylę, na forum mamy już przynajmniej trzech użytkowników tego modelu... Ludzie, nie trzymajcie nas w niepewności - napiszcie jakieś wrażenia... Mnie interesuje, jak wypada ten parametryczny eq, czy to taka sama kiszka jak w d2, a może funkcjonalnością bardziej zbliża się do Vibeza? Jak z szumami? Przy głośności 1-8/40 w IEMach? Piszcie, piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie byl to jakis "uwalony" egzemplarz :) dla mnie byl to pierwszy odtwarzacz iaudio, ktorego dzwiek mi sie naprawde podobal - nie wiem jak u Ciebie KHRoN z flac'kami, ja odslu****e wylacznie plyty w nich nagrane z wlasnych - ale wersji kodeka nie pamietam - nie mam zadnych probnelmow, to tyczy sie takze obslugi tag'ow.

jedyne co mnie denerwi to ten cholerny panel dotykowy - jest bardzo czuly, anawet po przestawieniu czulosci na "low" - rozwiacaniem bylby - jak w vibezie - blokada klawiszy z mozliwoscia wylaczenia jej na klawisze glosnosci.

 

ja w kazdym razie jestm do niego bardzo pozytywnie nastawiony - korzystam z niego na co dzien - w/g mnie mocy mam wiecej - przynajmniej odczuwalnie - od d2 - px100 napedza bez wysilku dajac naprawde "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz zdziwiony - bo jestem do niego jeszcze bardziej pozytywnie nastawiony niz do vibeza - gra z pieknym glebokim ale nie rozlazlym basem, z bardzo ladna przestrzenia - czuc ze muzyka ma "oddech" - zarowno na muzyce elektronicznej (Olldfield, Kitaro), jak i repertuarze rockowym (Gilmour, Pink Floyd), czy ambientowym (Enigma).

 

KHRoN - moja taka uwaga - czy mozna tworzyc recenze w oparciu o niesprawny egzemplarz? - dla mnie jest ona jakas, takas...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@squonk, nie jestem w żaden sposób zdziwiony, ponieważ nie słuchałem i7. Mnie się ten player podoba, bo ma line-in, radyjko, fajny kształt, powera i gdyby jeszcze grał nie gorzej od ifp/T39, to mógłbym go nabyć. Nie lubię ekranów dotykowych, zwłaszcza przy jednoczesnym braku przycisków, a filmów nie oglądam na ekranach mniejszych niż 14 cali. BTW, dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności