Skocz do zawartości

Jaki to model trzydziestoletnich pchełek Sony i gdzie dostanę gumki???


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze, te lepsze pchełki. Wiecie może jaki to model i gdzie dostanę gumki? Grają płasko, jasno i chudo (tak w stylu cyk, cyk, cyk), ale mam do nich sentyment.

IMG_2280.jpeg

IMG_2281.jpeg

IMG_2282.jpeg

IMG_2283.jpeg

IMG_2285.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lobuz1 zmienił(a) tytuł na Jaki to model trzydziestoletnich pchełek Sony i gdzie dostanę gumki???
Godzinę temu, x86 napisał(a):

Przypatrz się na wtyku jack czy nie ma na nim modelu słuchawek :) 

Niestety jest tylko Sony.

@x86 jest za to w innym miejscu, dzięki.😊

 

To model MDR- E525. Teraz tylko pozostaje pytanie gdzie dostać takie gumki. 

 

 

IMG_2287.jpeg

IMG_2288.jpeg

IMG_2289.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Moje pierwsze, te lepsze pchełki. Wiecie może jaki to model i gdzie dostanę gumki? Grają płasko, jasno i chudo (tak w stylu cyk, cyk, cyk), ale mam do nich sentyment.

Napiszę tylko, że miałem kilka rodzajów podobnych pchełek: Aiwa, Sennheiser i AKG (te ostatnie chyba jeszcze mam). Aiwa grała soczyście i barwnie, z mocnym basem, ale kluchowato, Sennki trochę podobnie do tych Twoich Sony, a AKG - tak pośrodku, więc chyba najlepiej z tych trzech :) Używałem ich jeszcze z walkmanami, tylko AKG przetrwały do ery DAP-ów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób moda i załóż zwykłe gąbeczki, będzie lepiej brzmieniowo i pewnie też wygodniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perul napisał(a):

Zrób moda i załóż zwykłe gąbeczki, będzie lepiej brzmieniowo i pewnie też wygodniej :) 

No właśnie tak planuję. Te oryginalne gumki zakrywające w pewnym stopniu siateczkę podobno mają jednak wpływ na większy bas. Można zakleić trochę siateczkę nieprzepuszczającą taśmą i przykryć gąbeczką.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Można zakleić trochę siateczkę nieprzepuszczającą taśmą

Polecam taśmę samowulkanizującą do tego celu.

Jest w Castoramie: https://www.castorama.pl/tasma-samowulkanizujaca-diall-25-mm-x-3-m/3663602932239_CAPL.prd?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_wentylacja_i_klimatyzacja_pm_LIA&gclid=Cj0KCQjw_5unBhCMARIsACZyzS1k_VTVwKR0ImMhL0VWTd7wVs6mGx3AYOGuEenKx0Z5Sc339uRF3nEaAksLEALw_wcB

30467.jpg?type=

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bednaar napisał(a):

Polecam taśmę samowulkanizującą do tego celu.

Mam taką w skrzyneczce. Ma wiele zastosowań. Dzięki.

 

Może ktoś ma takie gąbeczki albo podpowie gdzie kupić? Średnica to około 14mm.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Te oryginalne gumki zakrywające w pewnym stopniu siateczkę podobno mają jednak wpływ na większy bas.

Dlatego napisałem

24 minuty temu, Perul napisał(a):

Zrób moda

a dopiero potem

25 minut temu, Perul napisał(a):

załóż zwykłe gąbeczki

 

Ja przerobiłem całą masę pchełek (uwzględniając oczywiście, że każda wersja modu to sztuka, a nie przerobiona sztuka słuchawek, bo tych to będzie 7 sztuk ;) ) i każde z nich sporo zyskały zwłaszcza na basie.

 

Mogę Ci na PM podpowiedzieć co i jak pozmieniać.

 

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Może ktoś ma takie gąbeczki albo podpowie gdzie kupić? Średnica to około 14mm

Mam, zrobiłem sobie zapas odkąd zajarałem się pchełkami :) 

Mogę Ci jakoś podesłać, ale jak masz miejsce i Amazon Prime to podobny koszt będzie kupić własny zapas 

https://www.amazon.pl/dp/B09P7Y1LX5?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał(a):

Dlatego napisałem

a dopiero potem

 

Ja przerobiłem całą masę pchełek (uwzględniając oczywiście, że każda wersja modu to sztuka, a nie przerobiona sztuka słuchawek, bo tych to będzie 7 sztuk ;) ) i każde z nich sporo zyskały zwłaszcza na basie.

 

Mogę Ci na PM podpowiedzieć co i jak pozmieniać.

 

Mam, zrobiłem sobie zapas odkąd zajarałem się pchełkami :) 

Mogę Ci jakoś podesłać, ale jak masz miejsce i Amazon Prime to podobny koszt będzie kupić własny zapas 

https://www.amazon.pl/dp/B09P7Y1LX5?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Dziękuję. Zamówione. Super. Odezwę się to podpowiesz co poprawić. Chciałbym je podkręcić i może używać- tak z sentymentu. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Chciałbym je podkręcić i może używać- tak z sentymentu. 😊

Doskonale to rozumiem, ja ostatnio słucham głównie na zmodowanych SonyEricsson HPM64 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Mam taką w skrzyneczce. Ma wiele zastosowań. Dzięki.

Otóz to - oprócz zastosowania podstawowego (taśma izolująca - dużo lepsza, niż taśmy samoprzylepne) służy też drobnym naprawom - otulina w moich rekablowanych KPP "wyszła" przy nausznikach pozostawiając nagie kable - zawinąłem taśmą samowulknanizującą i już tak trzyma jakieś 3 lata :) Też w moich IEM-ach kabelek w jednym miejscu dawno by się przetarł, gdybym nie zabezpieczył tą taśmą.

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Chciałbym je podkręcić i może używać- tak z sentymentu. 😊

Motywujesz mnie, żebym znalazł swoje pchełki AKG K309 ;)  

i-akg-k-309.jpg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bednaar napisał(a):

Otóz to - oprócz zastosowania podstawowego (taśma izolująca - dużo lepsza, niż taśmy samoprzylepne) służy też drobnym naprawom - otulina w moich rekablowanych KPP "wyszła" przy nausznikach pozostawiając nagie kable - zawinąłem taśmą samowulknanizującą i już tak trzyma jakieś 3 lata :) Też w moich IEM-ach kabelek w jednym miejscu dawno by się przetarł, gdybym nie zabezpieczył tą taśmą.

Motywujesz mnie, żebym znalazł swoje pchełki AKG ;) 

Ta taśma wulkanizacyjna będzie idealna bo jest nieprzepuszczająca i dobrze się formuje. Niestety nie mam jej teraz przy sobie bo jestem w moim domu rodzinnym (mama ma poważne problemy ze zdrowiem), wygrzebałem z szuflady te pchełki, mam pod ręka jedynie plaster lekarski, więc dalem 2 warstwy tak tymczasowo.

 

Sony mają potencjał bo grają na szczęście tak bardziej analitycznie (niż grubo, misiowato, nieprecyzyjnie), jest fajna separacja, nic się nie wylewa, lecz przydałoby się więcej ciała. Na Shanlingu H7 zagrały znacznie lepiej niż z tel. Myślę, że to dobre strojenie pod takie Walkmany- szkoda, ze kiedyś go wywaliłem. Miałem chyba z tych moich najlepszych Panasonica-jeśli dobrze pamietam. Póżniej używałem tych pchełek z discmanem Sony (też poszedł do kosza), który nie był odpprny na wstrząsy i przeskakiwał jak używałem go w autobusach. 😊

IMG_2290.jpeg

IMG_2291.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zaklejać połowę zrób lepiej "pacmana" z 3-4 warstw, a na to doklej kolejną warstwę pełne kółko.

Oczywiście "mordkę pacmana" skieruj do kanału słuchowego, żeby bas właśnie tam skierować. Na tym opierają się moje mody pchełek, choć kształty i materiały kierujące bywają różne.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał(a):

Zamiast zaklejać połowę zrób lepiej "pacmana" z 3-4 warstw, a na to doklej kolejną warstwę pełne kółko.

Oczywiście "mordkę pacmana" skieruj do kanału słuchowego, żeby bas właśnie tam skierować. Na tym opierają się moje mody pchełek, choć kształty i materiały kierujące bywają różne.

3 x  Pacman jak na zdjęciu poniżej i 1 pełne, zakrywające 100%? z jakiego materiału proponujesz w moim przypadku?

Wypada jedna metalowa siateczka i musze ją chyba najpierw podkleić do przetwornika/obudowy bo na wcisk się nie trzyma.

spacer.png

IMG_2292.jpeg

IMG_2293.jpeg

IMG_2294.jpeg

IMG_2295.jpeg

IMG_2296.jpeg

Noe mam nawet tutaj taśmy dwustronnej czy kleju, więc podkleiłem złożonym plastrem opatrunkowym

IMG_2298.jpeg

Tripple Pacman Prototype 1

IMG_2299.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "pacmany" robiłem (w niektórych opcjach modu) z samoprzylepnych filcowych podkładek pod meble (grubość filcu ok 1mm).

Miałem też na myśli takie "pacmany" z mniejszym "trójkątem" wyciętym (ok 60 stopni), właśnie po to by skierować potem falę dźwiękową (basową) w stronę kanału usznego, aczkolwiek może być on głębszy, bardziej takie U wycięte z kółka, żeby ten środkowy otwór też mógł pracować.

Możesz nawet coś takiego zrobić (fotka z modu Kbear Knight), tylko z racji grubszego plastra w Twoim przypadku, to raczej z jednego kawałka.

348361068_1426773621454384_2156792274652953081_n.jpg

 

Pacman może zachodzić dalej na pchełkę (w sensie nie obcinaj zewnętrza do kółka), wtedy będzie trzymał siateczkę i będziesz mógł zrezygnować z tego podklejenia pośrodku. Czarna taśma, ale chyba widać, że był to prostokąt, którego rogi zawinąłem na dalszą część pchełki.

351672276_563839979233981_4917293955691312869_n.jpg

 

Po założeniu gąbeczki i tak tego nie widać.

348361104_635353035130374_5618369360807608946_n.jpg

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę się bawił. Mój tripple pacman z plastra opatrunkowego, materiałewego dodał więcej dołu i jestem zadowolony z pierwszej wersji. Póżniej dalem więcej taśmy na pchełkę, żeby siateczka nie spadała. W śtodku też dałem trochę taśmy, żeby przetwornik nie wypadał/obracał się. Będę kombinował. 

Te słuchawki graja bardzo klarownie, muzykalnie. Jak nie Sony xm3 tws, które znam. Słucha się z wielką przyjemnością.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Play napisał(a):

żeby odmulić średnicę w pchełkach i trochę otworzyć górę

Trzeba zwiększyć damping przetwornika - jeśli są jakieś otwory z tyłu słuchawki (basreflexy), to je zakleić.

 

A co to za słuchawki, że trzeba odmulać, ja się jeszcze nie spotkałem z zamulającymi pchełkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał(a):

Trzeba zwiększyć damping przetwornika - jeśli są jakieś otwory z tyłu słuchawki (basreflexy), to je zakleić.

 

A co to za słuchawki, że trzeba odmulać, ja się jeszcze nie spotkałem z zamulającymi pchełkami?

Tomahawki. Wszyscy piszą, że są jasne, a u mnie na odwrót - grają zbyt ciepło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Play napisał(a):

Tomahawki

Tutaj przy wejściu wtyczki widać 3 małe otwory, zaklej taśmą/plastrem 2 z nich i sprawdź jaki jest efekt

9daba46949bfbc3643f82a7f1e2d

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności