Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsze słuchawki BT


thieftime

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 godzin temu, thieftime napisał(a):

Witam zastanawiam się czy są już jakieś słuchawki BT dorównujące jakością dźwięku dużym słuchawkom przewodowym do 3000zl ?

https://headfonics.com/hifiman-ananda-bt-wireless-weekend/

Jeśli do słuchania wewnątrz i nie muszą być zamknięte zdecydowanie głos na ananda bt . (oczywiście  bez anc )

Spokojnie mogą zastąpić cały tor słuchawkowy , szczególnie jeśli chodzi o scenę-obrazowanie-dynamikę-neutralność dźwięku . 

Bathys będą grały przy nich bardziej "w głowie" ale ogólnie też bardzo przyzwoite sq . 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, thieftime napisał(a):

Czy zakupienie tych HifiMan Ananda BT może wykluczyć potszebe posiadania Dapa i słuchawek przewodowych ?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi.

Teoretycznie tak, ale wszystko zależy od tego czy to Tobie przypasuje ich granie. Od tego, czego oczekujesz od słuchawek BT.

Ananda to jedne z lepszych słuchawek BT, ale jeżeli nie spodoba Ci się ich sygnatura dźwiękowa, to dalej możesz nie być przekonany do słuchawek BT.

 

Miałem kilkanaście par słuchawek BT. B&O H9 3rd, Denon GC-30, Sennheiser Momentum 3 itp. Wszystkie miały przyzwoitą jakość, ale różne granie. Z tego wszystkiego to Sennheiser-y były dla mnie najlepsze. Ale że mi nie przeszkadza kabel, to mam Hifiman Edition XS oraz Dac xDuoo Poke II (za kilka tygodni będzie xDuoo Xd-05 Pro 😁)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak szukasz dobrego dzwieku w systemie BT (tak, to nie oksymoron) to szukaj sluchawek, ktore wspieraja bezstratne kodeki jak apt-hd czy ldac (transmisja odpowiada przepustowosci wymaganej przez flac) oraz nie posiadajacych NC. Niestety algosy NC maja silny wplyw na dzwiek, poniewaz musza go modyfikowac. Najlepiej szukac sluchawek sprzed ery NC lub takich ktore tego nie wspieraja.

 

Ze swojej strony polecam IE 80S BT.

 

https://hi-fi.com.pl/testy/słuchawki/5030-sennheiser-ie-80s-bt.html

Edytowane przez _marek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Jeżeli chodzi o dźwięk to Solitaire T nie mają konkurencji tak po BT jak i kablu. Po jacku grają w trybie pasywny nie jak Bathys. Jedynie tryb USB DAC jest wyjątkowo słaby. 

Szkoda, że takie drogie. Dla mnie już sporo za barierą bólu :)

 

9 godzin temu, _marek_ napisał(a):

Jak szukasz dobrego dzwieku w systemie BT (tak, to nie oksymoron) to szukaj sluchawek, ktore wspieraja bezstratne kodeki jak apt-hd czy ldac (transmisja odpowiada przepustowosci wymaganej przez flac) oraz nie posiadajacych NC. Niestety algosy NC maja silny wplyw na dzwiek, poniewaz musza go modyfikowac. Najlepiej szukac sluchawek sprzed ery NC lub takich ktore tego nie wspieraja.

 

1. To nie są bezstratne kodeki

2. Lepsze słuchawki na gorszych kodekach grają lepiej niż gorsze na lepszych. Niby truizm a warto powtarzać. 

3. NC w części słuchawek można wyłączyć, a na przykład Focalowi udał się taki numer że NC jest może nie auper skuteczne, za to nie psuje dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. FLACi potrafią chyba mieć więcej niż 990kbps? Niiie wiem nie będę się kłócił, bo nie jestem aż tak pewny tego jak to działa kodowanie jednego kodeka przez drugi kodek :P . Dla mnie już nawet zwykły AptX jest akceptowalny w 99% mojego użytku.

2. No jacha, ale niektórzy olewają bardzo dobre słuchawki bo nie majo LDAC.

3. Sprawdź Bathysy, chociaż tu ciężko będzie sprawdzić w sumie, bo nie ma opcji całkowitego wyłączenia. Opcja mild jest natomiast na tyle łagodna, że jest to jedno z niewielu implementacji NC której mogę używać kiedy chcę, jak długo chcę, a grają rewelacyjnie. W paru innych modelach które ostatnio testowałem jak PX8 czy Momentum 4 różnice w dźwięku były, natomiast dużo mniejsze niż miało to miejsce kiedyś. Do tego w większości słuchawek NC da się wyłączyć, więc jeśli już to nie trzeba szukać modeli bez ANC tylko patrzeć czy można je wyłączyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Szkoda, że takie drogie. Dla mnie już sporo za barierą bólu :)

Spoko dla mnie też, chociaż kiedyś może się na nie szarpnę bo tak naprawdę one zastępują słuchawki BT jak i pełnoprawne słuchawki przewodowe. Po kablu to grają przynajmniej tak dobrze jak choćby D7200.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, zdzichon napisał(a):

1. FLACi potrafią chyba mieć więcej niż 990kbps? Niiie wiem nie będę się kłócił, bo nie jestem aż tak pewny tego jak to działa kodowanie jednego kodeka przez drugi kodek :P . Dla mnie już nawet zwykły AptX jest akceptowalny w 99% mojego użytku.

2. No jacha, ale niektórzy olewają bardzo dobre słuchawki bo nie majo LDAC.

3. Sprawdź Bathysy, chociaż tu ciężko będzie sprawdzić w sumie, bo nie ma opcji całkowitego wyłączenia. Opcja mild jest natomiast na tyle łagodna, że jest to jedno z niewielu implementacji NC której mogę używać kiedy chcę, jak długo chcę, a grają rewelacyjnie. W paru innych modelach które ostatnio testowałem jak PX8 czy Momentum 4 różnice w dźwięku były, natomiast dużo mniejsze niż miało to miejsce kiedyś. Do tego w większości słuchawek NC da się wyłączyć, więc jeśli już to nie trzeba szukać modeli bez ANC tylko patrzeć czy można je wyłączyć. 

1. Flac daje bezstratna zmiane wielkosci .wav o 20-30%. CD bez kompresji to okolo 1440kbps - Flac najczesciej jest w granicach 800-900. Niemniej w tej technologii nie ma jeszcze systemu 'bitperfect', ale jestesmy juz blisko. Tak czy siak jakosc jest bardzo wysoka.

2.  Najlepiej dobre z dobrym kodekiem ;)

3. Mam nadzieje, ze kiedys na nie trafie i poslucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, _marek_ napisał(a):

1. Flac daje bezstratna zmiane wielkosci .wav o 20-30%. CD bez kompresji to okolo 1440kbps - Flac najczesciej jest w granicach 800-900. Niemniej w tej technologii nie ma jeszcze systemu 'bitperfect', ale jestesmy juz blisko. Tak czy siak jakosc jest bardzo wysoka.

2.  Najlepiej dobre z dobrym kodekiem ;)

3. Mam nadzieje, ze kiedys na nie trafie i poslucham ;)

AD. 1 Flac (96khz/24bity takich używam) to ok 2500 kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niejaki aptX Lossless ma podobno 1,411kbps, ale nie testowałem, bo nie mam smartphona z Snapdragonem 8 (gen 1 co najmniej) i słuchawek które to wspierają - np. NuraTrue Pro (wykupione przez Denona). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Przecież to wcale lepiej nie gra od mp3 320 czy nawet 256. No ale dla audiofila sama świadomość robi różnicę 🤣

Grać to może i gra lepiej, bo technicznie jest niby lepiej niż mp3, ale inna sprawa, że nie wiedząc co gra i tak praktycznie nikt różnicy nie słyszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Grać to może i gra lepiej, bo technicznie jest niby lepiej niż mp3, ale inna sprawa, że nie wiedząc co gra i tak praktycznie nikt różnicy nie słyszy.

Ja nigdy nie słyszałem różnicy pomiędzy flakiem a mp3 320 czy 256 na tzw hiendowych słuchawkach.  Jedynie DSD grało coś tam lepiej na senkach hd800, ale równie dobrze mogło to wynikać z innego nagrania. Złośliwi mogą napisać, że jestem głuchy, ale jednak różnicę pomiędzy mp3 128 a 320 słyszę wyraźną. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Ja nigdy nie słyszałem różnicy pomiędzy flakiem a mp3 320 czy 256 na tzw hiendowych słuchawkach.  Jedynie DSD grało coś tam lepiej na senkach hd800, ale równie dobrze mogło to wynikać z innego nagrania. Złośliwi mogą napisać, że jestem głuchy, ale jednak różnicę pomiędzy mp3 128 a 320 słyszę wyraźną. 

Mam podobnie - czyli nie odrózniam FLAC czy nawet muzyki z płyty CD od mp3 256-320, zaś róznicę między 128 a 320 też słyszę. Podobnie mam z kabelkami - słysze róznicę między interkonektem no-name za 5 zeta a najtańszym "firmowym" (np. moja Melodika), natomiast już nie słyszę między drogim ickiem (miałem kiedyś pozyczonego Atlasa - ok. 1000 zł za 0,5 metra - wiem, że dla niektórych to jest "entry level") a takim na poziomie mojej Melodiki Purple Rain, czy nawet Prolink Exclusive.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Bednaar napisał(a):

Mam podobnie - czyli nie odrózniam FLAC czy nawet muzyki z płyty CD od mp3 256-320, zaś róznicę między 128 a 320 też słyszę. Podobnie mam z kabelkami - słysze róznicę między interkonektem no-name za 5 zeta a najtańszym "firmowym" (np. moja Melodika), natomiast już nie słyszę między drogim ickiem (miałem kiedyś pozyczonego Atlasa - ok. 1000 zł za 0,5 metra - wiem, że dla niektórych to jest "entry level") a takim na poziomie mojej Melodiki Purple Rain, czy nawet Prolink Exclusive.

a ja to czasem nie wiem czy tp sasiad cos wlaczyl czy to u mnie, albo czy w ogole cos leci. Ale nastepnego dnia czlowiek zawsze trzezwieje 😃

  • Haha 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, _marek_ napisał(a):

a ja to czasem nie wiem czy tp sasiad cos wlaczyl czy to u mnie, albo czy w ogole cos leci. Ale nastepnego dnia czlowiek zawsze trzezwieje 😃

No widzisz, a ja od 2015 roku zero alko - i nie mam takich problemów, jak Ty :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności