Skocz do zawartości

Fanklub Symphonium Audio


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Starałem się coś poczytać, posłuchać o tych meteorach na anglojęzycznych stronach, YouTube i dawno nie widziałem tak sprzecznych opinii nt. jednych słuchawek. Jest spora część która je absolutnie uwielbia, bo brzmią “inaczej, tak jak słyszy ludzkie ucho, bez zbędnych szczegółów i ostrości” natomiast są też tacy, którzy zwracają te do sklepu po paru dniach, twierdząc że są na tyle basowe i zmulone na średnicy, że wręcz “asłuchalne, nie do zaakceptowania za tą cenę”. Czy to jest ten sam case co audeze, gdzie w niższych modelach jedni mówią o pięknym, gęstym dźwięku, a drudzy o bułach, grubych kocach”? Przyznam się, że szukam tego typu iemów, które nie idą w stronę eksponowania wyższej średnicy (co jest ostatnio modne), a właśnie bardziej dają fun z słuchania bez dużej buły charakteryzującej tanie przetworniki dynamiczne. Natomiast to co przeczytałem… no nie wiem, bez odsłuchu chyba nie odważę się ich kupić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, delfin150 napisał(a):

Starałem się coś poczytać, posłuchać o tych meteorach na anglojęzycznych stronach, YouTube i dawno nie widziałem tak sprzecznych opinii nt. jednych słuchawek. Jest spora część która je absolutnie uwielbia, bo brzmią “inaczej, tak jak słyszy ludzkie ucho, bez zbędnych szczegółów i ostrości” natomiast są też tacy, którzy zwracają te do sklepu po paru dniach, twierdząc że są na tyle basowe i zmulone na średnicy, że wręcz “asłuchalne, nie do zaakceptowania za tą cenę”. Czy to jest ten sam case co audeze, gdzie w niższych modelach jedni mówią o pięknym, gęstym dźwięku, a drudzy o bułach, grubych kocach”? Przyznam się, że szukam tego typu iemów, które nie idą w stronę eksponowania wyższej średnicy (co jest ostatnio modne), a właśnie bardziej dają fun z słuchania bez dużej buły charakteryzującej tanie przetworniki dynamiczne. Natomiast to co przeczytałem… no nie wiem, bez odsłuchu chyba nie odważę się ich kupić.  

Napisz do @bigmaras by wysłał Ci testową parę. Ja nie znoszę kocy a swoje Meteory wręcz uwielbiam... Prawda (moja) jest też taka, że jeszcze żadne słuchawki nie wymagały ode mnie tyle cierpliwości podczas wygrzewania. Pierwsze kilkanaście (!) godzin to był okres niedowierzania, że można tak chwalić tak zamulone słuchawki. No, ale cierpliwość popłaca. Faktem jest też, że nie są to najbardziej detaliczne słuchawki jakich słuchałem ale tzw fun faktor jest nie do pobicia. 

A pisząc o Audeze to raczej był problem niskiej jakości wykonania. Sam miałem zamknięte EL-8 i co słuchana sztuka to inne strojenie i inne niedoróbki.

Meteorom warto dać szansę. Nie lubię basowych słuchawek ale z M. się nie rozstaję. 

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZebLong Zazwyczaj mam tak, że nowe słuchawki wkładam od razu do szafki na wygrzanie i do kanału słuchowego trafiają po raz pierwszy po ok. 3-4 dobach wygrzewania. Także problem pierwszych kilkunastu godzin by mnie ominął :>. A czy w Twoim przypadku nie jest tak, że słuchasz tylko ich i mózg Ci się do nich przyzwyczaił? Bo często tak jest, że po jakimś czasie słuchania nawet mocno odchylone sygnatury dźwiękowe mogą stać się dla człowieka referencją, która jest dla niego najbardziej strawna. Wiesz staram się rozkminić dlaczego niektórych tak od tych iemów odrzuca. Może sami są przyzwyczajeni do strojenia typu moondrop variations czy theaudio oracle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delfin150 wg mnie to kwestia dopasowania do uszu i dobrania tipsów. Meteory nie mają wentylacji i trzeba znaleźć dobrą pozycję aby podciśnienie czy ciśnienie w uchu było minimalne. U mnie sprawdzają się tipsy Azla Standard. Na JVC Spiral Dot jest więcej góry, mniej basu i to też bardzo dobre połączenie. A chyba najlepiej było z Divinus Velvet. W Velvet bas najbardziej przypominał uderzenie dynamika.

Najlepiej wypożyczyć i potestować.

Ja nie miałem odczucia, że zmieniły się z czasem. Gdzie w Simgotach EA500 i EW200 z czasem jest słyszalna różnica na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarzyna U mnie z tych które znam, najbardziej pasują mi przezroczyste tipsy z flc8. Leżą jakby były customami a muzyka nabiera dynamiki bez zbędnego pogrubienia dźwięku :). A czy Tobie bardzo przeszkadzała barwa dźwięku meteorów, czy od razu się z nimi polubiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delfin150 napisał(a):

@ZebLong Zazwyczaj mam tak, że nowe słuchawki wkładam od razu do szafki na wygrzanie i do kanału słuchowego trafiają po raz pierwszy po ok. 3-4 dobach wygrzewania. Także problem pierwszych kilkunastu godzin by mnie ominął :>. A czy w Twoim przypadku nie jest tak, że słuchasz tylko ich i mózg Ci się do nich przyzwyczaił? Bo często tak jest, że po jakimś czasie słuchania nawet mocno odchylone sygnatury dźwiękowe mogą stać się dla człowieka referencją, która jest dla niego najbardziej strawna. Wiesz staram się rozkminić dlaczego niektórych tak od tych iemów odrzuca. Może sami są przyzwyczajeni do strojenia typu moondrop variations czy theaudio oracle.

 

Nie do końca, gdyż dzielę odsłuchy na różne słuchawki. Tak ciepłe, masywne i basowe granie to nie moja bajka. Dość powiedzieć, że z oferty Symphonium Audio najbardziej podobają mi się Heliosy, które grają zupełnie inaczej nić Meteory.

Pozwól, że powtórzę - zamów testową parę, będzie już zapewne wygrzana i sam ocenisz czy to słuchawki dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delfin150 mi Meteory od razu pasowały i złapałem seala. Tylko tipsów szukam, bo o ile z tych co mam Azla mi dźwiękowo odpowiada to po dłuższym czasie ich materiał jest dla mnie trochę niewygodny. Final E z kolei są najwygodniejsze i najłatwiej je ułożyć żeby dobrze grały. Ale z finalami już dla mnie za ciemno. Każdy ma inne uszy i skoro jest możliwość testów to warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dirian napisał(a):

Jak już się wątek rozkręcił, to zapytam - słuchał ktoś może modelu Crimson? W sieci zbiera dużo świetnych opinii, a u nas coś cisza.

Cisza bo do tej pory wyszła jedynie seria "próbna". Kto dorwał ten ma. A w sklepie SA nowy wypust pojawił się niedawno. Poza tym naród ubogi to i na audio szczędzi. Coś mi się wydaje, że AVS pojawi się Crimson gotowy do odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZebLong napisał(a):

Poza tym naród ubogi to i na audio szczędzi.

 

Ubogi, albo zmądrzał 😅

 

Anyway, z tych nielicznych opisów z sieci jawią się na ciekawą propozycję, bo każde Symphonium miały jakieś "ale", a tutaj mało kto na coś narzeka (ale też opinii nie ma zbyt wielu). No nic, może jak się rozpowszechnią trochę bardziej to się uda posłuchać.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Choliba, wewnętrzna średnica 3 mm? Kiepścizna..

3 mm to chyba średnica cienkiego wypustka na dole, dzięki któremu nie zsuwają się z tulejki która ma ząbek. Poza tym ten fragment jest raczej rozciągliwy. Nie powinno być problemu z założeniem, bo średnica na wylocie na pewno większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swoje Velvety.

Mimo początkowych obaw o to, że ich dość wąska średnica wewnętrzna (3 mm) będzie ograniczająca, rzeczywiście okazało się, że są rozciągliwe. Pasują nawet na 6 mm tulejki i to bez żadnych wymagających manewrów. Nic na siłę.

 

Nazwa jak najbardziej adekwatna, bo do uszka wchodzą bardzo gładko - jak aksamit. Nie są "czepliwe", kleiste.

Podołały moim wymagającym przewodom. Seal złapany i nie puszcza. Nie wywierają nadmiernego ucisku na wnętrze kanału - nie czuję dyskomfortu nawet przy dłuższej sesji.

 

Wydają mi się być neutralne dźwiękowo, bez eksponowania konkretnych częstotliwości. Bas nadal głęboki i o odpowiedniej dynamice, góra krystalicznie czysta. Środki niezamulone, nie zmieniło się ich położenie w mixie. Może delikatnie poszerzyła się scena, ale to na granicy błędu percepcji.

 

All in all: bardzo dobry towar, polecam.

Edytowane przez HappyBlack
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności