Skocz do zawartości

Ultrasone Pure - zapowiedź nowości, połączona z preorderem!


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mp3storeBDG napisał(a):

i jak wrażenia ? :) moje się właśnie wygrzewają  , ale już wiem że będzie bardzo dobrze :D

 

Dźwiękowo fajne, funowe granie :) Jakość wykonania jednak nieco pozostawia do życzenia, nawet biorąc pod uwagę cenę.

 

W moim egzemplarzu pałąk skrzypi przy każdym zakładaniu słuchawek lub wzięciu ich do ręki. Mechanizm regulacji po jednej stronie jest dosyć luźny, a po drugiej mocno trzyma, więc jest gimnastyka żeby słuchawki nie zmieniały ustawienia podczas zakładania. Na szczęście jak już wylądują na głowie to te bolączki znikają. Komfort o dziwo jest na całkiem wysokim poziomie, więc tutaj na plus.

 

Wspomniane "wygrzewanie" to podejrzewam, że może być proces podobny jak w Beyerdynamicach, czyli po prostu pady się uklepią. Średnie się przybliżą, a midbasu nieco ubędzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
30 minut temu, Suszec napisał(a):

Dźwiękowo fajne, funowe granie :) Jakość wykonania jednak nieco pozostawia do życzenia, nawet biorąc pod uwagę cenę.

 

W moim egzemplarzu pałąk skrzypi przy każdym zakładaniu słuchawek lub wzięciu ich do ręki. Mechanizm regulacji po jednej stronie jest dosyć luźny, a po drugiej mocno trzyma, więc jest gimnastyka żeby słuchawki nie zmieniały ustawienia podczas zakładania. Na szczęście jak już wylądują na głowie to te bolączki znikają. Komfort o dziwo jest na całkiem wysokim poziomie, więc tutaj na plus.

 

Wspomniane "wygrzewanie" to podejrzewam, że może być proces podobny jak w Beyerdynamicach, czyli po prostu pady się uklepią. Średnie się przybliżą, a midbasu nieco ubędzie.

 

Dzięki za opinię. Niech Ci dobrze służą! ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sobie nieco więcej posłuchałem i muszę przyznać, że to granie robi wrażenie. 

 

W stosunku do moich preferencji może basu jest ciuteczkę za dużo (ciekaw jestem tych płytszych padów), ale nie przysłania on średnich w najmniejszym stopniu. Średnica jest bardzo ładnie zaprezentowana, a rejestry górne lekko zmiękczone, ale nie totalnie schowane. Zarówno elektronika jak i muzyka z wykorzystaniem instrumentów akustycznych brzmi bardzo dobrze. Stereofonia i holografia są naprawdę niezłe (szczególnie jak na zamknięte), ale trzeba zadbać o odpowiednie ułożenie słuchawek na głowie. Najlepiej poświećcie sobie w pady i zobaczcie jak umiejscowione są przetworniki.

 

Ciekaw jestem jak te słuchawki by wypadły na wykresie, bo brzmią jak strzał w 10, jeśli chodzi o zamknięte...

 

Jakby tak tylko dało się połączyć jakość wykonania Beyerdynamic z dźwiękiem tych Ultrasone, to by były zamknięte idealne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Mam i ja. Zupełnie szczerze i prywatnie - obłęd za taką kasę, no nie ma się absolutnie do czego przyczepić. Przyjemność w najczystszej postaci.

 

Pierwsze opinie naszych lokalnych Klientów są piorunujące. Chyba absolutnie nikt nie spodziewał się w trakcie składania zamówienia, że to zagra tak cholernie dobrze.

 

POLECAM!!!

 

IMG_20230831_203240.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, discodroid napisał(a):

Chyba absolutnie nikt nie spodziewał się w trakcie składania zamówienia, że to zagra tak cholernie dobrze.

 

Szczerze? Grają dobrze i do tysiaka na pewno się bronią, ale czy aż tak cholernie dobrze? No nie wiem... ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
2 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

Szczerze? Grają dobrze i do tysiaka na pewno się bronią, ale czy aż tak cholernie dobrze? No nie wiem... ;) 

 

 

Ja przekazuję póki co głównie to, co opiniują moi lokalni ludzie, którzy już posłuchali i kupili.

Ale wiesz - tak sobie tylko myślę - skoro bronią się do tysiaka, a założeniem Ultrasone było przesunięcie targetu w stronę rynku bardziej konsumenckiego oraz wypuszczenie modelu konkurencyjnego dla dotychczasowych, niekiedy już oklepanych konsumenckich opcji innych producentów dostępnych w podobnych cenach, to znaczy, że raczej grają cholernie dobrze. Relacja dźwięku do ceny produktu jest moim zdaniem rewelacyjna i trudno mi przywołać na myśl podobnie ciekawą rzecz za te pieniądze. No a cała reszta to wiadomo - kwestia perspektywy, potrzeby i gustu.

 

Pure spodoba się raczej każdemu. Ale wiadomo, że niektórym mniej, a niektórym bardziej.

 

No i warto podkreślić, że jest to jednak dalej ten słynny Ultrasone, gdzie standardowo miłości do słuchawki trzeba się nauczyć, a poziom zakochania często rośnie wraz z odkrywanym potencjałem. I nie powiem, że obiektywnie rzecz biorąc jest to szczyt marzeń, ale mi się osobiście cholernie podobają. 😛 

 

Pardon my French.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja liczyłem na trochę więcej po tych przedpremierowych zachwytach - znaczy wiadomo, to słuchawki za 6-7-8 stów zależnie kto ile za nie zapłacił i tu na pewno są w topce, ale jak ktoś tam rzucał gdzieś jakieś opinie, że to gra na poziomie słuchawek za 3k, no to sorry, ale nie (przy czym nie mówię, że odstają jakoś szalenie mocno) ;) 

 

Zgadzam się jednak, że jak ktoś szuka dobrych słuchawek i nie chce wydawać przesadnie dużo, to obecnie jest to jeden z najciekawszych kandydatów, a może i najciekawszy.

 

btw. będziecie może mieli do nich taki kabelek w najbliższej przyszłości? Na stronie Ultrasone jest jako "comming soon". Ta sprężynka z zestawu trochę irytuje swoim ciężarem, a i 4.4mm by się przydało pod moje sprzęty ;) 

 

ultrasone-signature-balanced-cable.jpg

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
2 godziny temu, Suszec napisał(a):

Pisałem wcześniej - pałąk jest wygodny, ale skrzypi niemiłosiernie, a regulacja działa w sumie jak chce.

 

Wygląda na to, że pałąki skrzypią w większości sztuk. To się pewnie trochę wyrobi i poluzuje.

 

@Dirian o kabel podpytam i przy okazji może uda się od razu załatwić dodatkowe pady :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, discodroid napisał(a):

 

Wygląda na to, że pałąki skrzypią w większości sztuk. To się pewnie trochę wyrobi i poluzuje.

 

@Dirian o kabel podpytam i przy okazji może uda się od razu załatwić dodatkowe pady :) 

 

Dzięki, jakby był w cenie nie kosztującej połowy słuchawek to pewnie wezmę ;)

 

U mnie pałąk też trochę skrzypi, ale jak już siedzą na głowie to problemu nie ma. Regulacja faktycznie jest trochę kiepska, bo nie da się jej ustawić na stałe i w sumie za każdym razem trzeba poprawiać, bo się przesuwa. Ale w sumie u mnie i tak są wysunięte na maksa więc mi to nie przeszkadza :D

 

Wydaje się jednak, że poza tymi mankamentami, to raczej trudno będzie je zajechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zgreg napisał(a):

Co do przewodu zbalansowanego z wtyczką 4.4, myślicie że to przewidzieli i gniazdo 3.5 w lewej słuchawce ma 4 styki plus masa?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

 

Tam jest 2.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności