Skocz do zawartości

Szukam.. nie wiem jak to się nazywa.


Chives

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Jestem miłośnikiem muzyki, lubię jak jest czysta, bez żadnych defektów. Męczą mnie te zintegrowane karty z płyty głównej i chciałbym ten problem wyeliminować. Nie kupię wewnętrznej karty dźwiękowej, ponieważ mam małą obudowę:

 

https://www.x-kom.pl/p/651304-obudowa-do-komputera-kolink-citadel-mesh-rgb-biala.html

 

Przy zamontowanej karcie graficznej radeon rx 6600 mam może 5-7 cm swobody. Karta w maksymalnym stresie osiąga do 75 stopni. Gdybym tam zainstalował kartę dźwiękową, to bałbym się że szybko jej żywotność przez temperatury by spadła (Temperatury od karty graficznej). Nie chciałbym wiszącej za komputerem karty zewnętrznej, ponieważ w końcu od tego uginania, przepinania kabli lub podobnych rzeczy pęknie w przewodzie i będzie przerywać albo przestanie działać. Jest jakieś urządzenie podpinane np. na USB, mam wolny port usb c, który wyeliminuje mi te defekty typu drewniany dźwięk, który nie jest czysty? Chciałbym mieć krystaliczny dźwięk z dobrym głębokim bassem. Mam zamiar kupić te słuchawki:

 

https://www.x-kom.pl/p/420230-sluchawki-przewodowe-isk-hd9999-czarny.html

 

W przyszłości pewnie droższe + jakieś głośniki z subuferem. Szukam sprzętu który zadziała normalnie na windowsie 11 jak i na linuksie. Używam dystrybucji CachyOS opartej na arch linux, tam zawsze są najnowsze stabilne kernele, sterowniki itd. Po prostu musi mieć sterowniki od producenta pod windowsa i linuxa. Chyba że są takie że działają od razu po podłączeniu i nic nie trzeba ustawiać? Muzyka mnie relaksuje. Uczę się programować i nie chciałbym aby mi ta "drewniana" muzyka psuła humor/drażniła mnie. Głównie słucham różnego rodzaju rocka, metali czy techno, disco, elektro itd. 

 

Czy macie jakieś propozycje dla mnie? Nie chciałbym aby to był jakiś mocno drogi sprzęt za pare tysięcy. Coś co będzie stać na biurku. Potrzebuję coś jako pierwszy sprzęt. Co do płyty głównej, posiadam takową:

 

https://www.x-kom.pl/p/649400-plyta-glowna-socket-1200-asus-tuf-gaming-b560m-plus.html

 

Tam jest opis jakie są wejścia, aby nie było problemu z doborem. A, zapomniałbym że mikrofon mam na USB. Pozdrawiam was wszystkich i życzę miłego dnia! :)

 

Edytowane przez Chives
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz czegoś w tym rodzaju:

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2022161053071171229/5060738786749/ifi-audio-zen-air-dac

 

Czyli DAC z wbudowanym wzmacniaczem. Podłączasz po usb do komputera, stawiasz na biurku i dostajesz dobrej jakości dźwięk na słuchawki.

Ze współpracą na linux nie powinno być problemu, chociaż tu @hibi może się więcej wypowiedzieć.

Są też tańsze opcje.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

 

3 godziny temu, timecage napisał(a):

Potrzebujesz czegoś w tym rodzaju:

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2022161053071171229/5060738786749/ifi-audio-zen-air-dac

 

Czyli DAC z wbudowanym wzmacniaczem. Podłączasz po usb do komputera, stawiasz na biurku i dostajesz dobrej jakości dźwięk na słuchawki.

Ze współpracą na linux nie powinno być problemu, chociaż tu @hibi może się więcej wypowiedzieć.

Są też tańsze opcje.

 

Godzinę temu, Marek_N napisał(a):

Zacznij od kupna słuchawek - mogą dużo zmienić w twoim odbiorze dźwięku. Tylko daj im się trochę "rozegrać", bo w pierwszą godzinę mogą  brzmieć drewnianie / mułowato ;)

 

Dzięki wam wszystkim za odpowiedź. Pomyślałem, że dobrze by było aby te urządzenie również miało taką funkcję, że mogę podłączyć do niego mikrofon i wszystkie szumy, bzyczenia itd byłyby usunięte. Dobrze mieć czysty i krystaliczny dźwięk z mikrofonu. Rozmowy poprzez skype, discord czy nagrywanie filmów było by lepsze.  A co do testu samych słuchawek @Marek_N to nie ważne ile bym ich testował, zawsze mi jest mało. Znajdę jedne dobre, a usłyszę lepsze to nie mogę przeboleć i muszę mieć te lepsze :D Od dziecka uwielbiałem muzykę i codziennie jej słucham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chives napisał(a):

Czy macie jakieś propozycje dla mnie? Nie chciałbym aby to był jakiś mocno drogi sprzęt za pare tysięcy.

Sound BlasterX G6, gra trochę lepiej od X1, a przede wszystkim daje radę bardziej wymagającym słuchawkom. Nieraz na wyprzedażach tzw b-stock są w okolicach 350zł (śledź Peppera).

Podobno można go nawet podpiąć do telefonu (tak jak X1), choć akurat z moim nie zadziałał (Huawei P30), ale z PC śmigał bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał(a):

Sound BlasterX G6, gra trochę lepiej od X1, a przede wszystkim daje radę bardziej wymagającym słuchawkom. Nieraz na wyprzedażach tzw b-stock są w okolicach 350zł (śledź Peppera).

Podobno można go nawet podpiąć do telefonu (tak jak X1), choć akurat z moim nie zadziałał (Huawei P30), ale z PC śmigał bezproblemowo.

 

Hm, sam już nie wiem. Czy ten który podsyłasz będzie lepszy niż ten? 
 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2022161053071171229/5060738786749/ifi-audio-zen-air-dac

 

Widzę że ma wejście na mikrofon jako jack. Jakbym zrobił przejściówkę z usb na jack to raczej nie powinno być problemu z jego działaniem? Jakość mikrofonu, dźwięku czy buczeń poprawia się na tym urządzeniu? Czy to po prostu jest, bo jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam jakiegoś sprzętu, który będzie przetwarzał sygnał mojego mikrofonu. Szukam czegoś niedrogiego, co usunie brzęczenie i inne często znane problemy w mikrofonach + będzie miał możliwość podgłoszenia mikrofonu. Mikrofon do komputera. Do rozmów i nie tylko. Nie lubię jak ktoś mi buczy i ja nie chcę aby odemnie buczało, świerszczało czy coś podobnego. Pod słuchawki kupię chyba raczej to:

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2022161053071171229/5060738786749/ifi-audio-zen-air-dac

 

Ma działać na windowsie 11 i systemach linux. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mikrofon na usb, to nie ma sensu byś próbował się z nim wpinać po jack i specjalnie dobierał pod to urządzenie. Nie będzie tu żadnej poprawy jakościowej, może wręcz być odwrotnie. Po prostu nie ma to sensu.

Jeżeli zaś miałbyś mikrofon analogowy, nie na usb, to propozycja Perula jak najbardziej.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, timecage napisał(a):

Jeżeli masz mikrofon na usb, to nie ma sensu byś próbował się z nim wpinać po jack i specjalnie dobierał pod to urządzenie. Nie będzie tu żadnej poprawy jakościowej, może wręcz być odwrotnie. Po prostu nie ma to sensu.

Jeżeli zaś miałbyś mikrofon analogowy, nie na usb, to propozycja Perula jak najbardziej.

A jest jakieś dobre urządzenie nie za miliony pod mikrofony z usb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chives napisał(a):

A jest jakieś dobre urządzenie nie za miliony pod mikrofony z usb? 

 

Nie ma, bo mikrofony na usb skonstruowane są tak właśnie po to, by owych urządzeń nie potrzebować - mają wbudowaną ich mini wersję w kabel/wtyk/obudowę.

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał(a):

 

Nie ma, bo mikrofony na usb skonstruowane są tak właśnie po to, by owych urządzeń nie potrzebować - mają wbudowaną ich mini wersję w kabel/wtyk/obudowę.

 

Hm. Nie wiedziałem, myślałem że coś takiego jest. Jakiś dobry mikrofon do 500? Z możliwością podgłaszania i przyciszania? Słyszałem coś o novox nc-x ale nie wiem czy jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chives napisał(a):

Hm. Nie wiedziałem, myślałem że coś takiego jest. Jakiś dobry mikrofon do 500? Z możliwością podgłaszania i przyciszania? Słyszałem coś o novox nc-x ale nie wiem czy jest ok :)

 

Na mikrofonach się zbytnio nie znam. Ale całe zastępy youtuberów robią recenzje i testy, więc łatwo coś wybrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chives napisał(a):

Hm. Nie wiedziałem, myślałem że coś takiego jest. Jakiś dobry mikrofon do 500? Z możliwością podgłaszania i przyciszania? Słyszałem coś o novox nc-x ale nie wiem czy jest ok :)

Tbone bc 500 + interfejs Behringer UMC22.

 

Fifine ma fajne mikrofony z opcją USB, ale chyba miałem do nich pecha, bo przez USB w moim przypadku były bardzo ciche. W większości recenzji w necie ludzie je jednak chwalą.

AM8 i K688.

 

 

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Focusrite. Ma wszystko czego potrzebujesz łącznie z osobną kontrolą wyjścia słuchawkowego i głośnikowego.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 12:23, Perul napisał(a):

Sound BlasterX G6, gra trochę lepiej od X1, a przede wszystkim daje radę bardziej wymagającym słuchawkom. Nieraz na wyprzedażach tzw b-stock są w okolicach 350zł (śledź Peppera).

Podobno można go nawet podpiąć do telefonu (tak jak X1), choć akurat z moim nie zadziałał (Huawei P30), ale z PC śmigał bezproblemowo.

To jest przenośny dac? Czy bardziej pasuję ten xduuo po balansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marco-polo napisał(a):

To jest przenośny dac?

Teoretycznie nie, ale jest na tyle mały, że jako "kanapkę" (z telefonem) od biedy mógłbym użytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Teoretycznie nie, ale jest na tyle mały, że jako "kanapkę" (z telefonem) od biedy mógłbym użytkować.

Mnie bateria w little bear -b4 pada i się zastanawiam. Co z nim zrobić. Leży w szufladzie i się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G6 nie ma baterii, ciągnie prąd z USB, ale podejrzewam, że jeśli jakiś telefon go obsłuży, to spokojnie kilka godzin pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności