Skocz do zawartości

VTec PRO V39 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

recka super, w sumie spostrzeżenia mam podobne, tylko co do jakoci lcd si nie zgadzma- uważam, że jest naprawdę w porządku, może i d2 ma lepsze kąty, ale uważam, że w codziennym życiu nie zwraca się na to uwagi.

 

co do dżwięku - miałem porównanie tylko z z5f i t10 i t39 to najlepszy player jakiego do tej pory słuchałem - tu zgadzam sie w 100% co do charakterystyki dżwięku

 

Jedyne co mnie w t39 boli, to ta niemożność bezwzrokowej obsługi i tagi wg mnie - chociaż to 2gie pewnie można poprawić aktualizacją firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by nie patrzeć V39 dołączył do grupy pierwszoligowej, do D2 i Clix2. który najlepszy?

Podejrzewam, że zdania były by bardzo mocno podzielone. Każdy z nich ma coś, co czyni go niezwykłym.

Jak wyświetlacz i nawigacja w Clixie2, jak SDHC, możliwości w D2 czy jak jakość dźwięku i wyposażenie w V39.

 

Ciekawe jest to, że jeszcze niedawno totalnie inne odtwarzacze były uważane za naprawdę dobre. Więc jednak są postępy!!!

 

No i wszystkie te odtwarzacze z czołówki będzie można kupić w MP3store ;)

 

 

ps. Khron świetny test! widziałem jak powstał i gratuluje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje bol w sercu, jak sobie pomysle ze jeszcze 4 dni temu byly dostepne po 111$ z przesylka -_- 4gb oczywiscie ... teraz to juz jest player poza moim budrzetem, naswieta moze go sobie dziabne ;) a teraz meizu m6 z hong kongu za 310zł xaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRZMIENIE

 

co ciekawe V39 nie szumi (zasługa nowszego DAC-u?) ani nie słychać żadnych odgłosów pochodzących od elektroniki odtwarzacza

 

jest głośny, głośność 13 na iFP-ku to 15 na V39 (skala również do 40, głośność przyrasta jak w iFP-ku a nie jak w D2 - czyli równo) a odtwarzacz ma po 20mW na kanał (iFP-ek ma po 18, D2 po 37)

 

dźwięk jest ciepły, ale ciemniejszy niż iFP-ka... nie żeby miało to znaczyć że przez to góry brakuje

 

w ogóle dźwięk V39 jest zbliżony do iFP-ka... może momentami bas jest nieco bardziej głuchy i krótszy niż w iFP-ku, ale za to nie jest dudniący jak w D2... środek nieco jest cofnięty... ale dźwięk - mimo że nie tak barwny - jednak jest dość intymny, szczegółowy, przestrzeń jest wyraźna i czuć głebię... i w przeciwieństwie do D2 można mieć wrażenie uczestniczenia w nagraniu a dźwięk jest całkiem przyjemny i relaksujący

 

poza tym ma znakomitą dynamikę (co nie jest najmocniejszą stroną iFP-ka)

 

jeśli chodzi o samo brzmienie, V39 pozostawia D2 daleko w tyle... dźwięk D2 jest w porównaniu do V39 suchy i mało efektowny, bardzo zbity i prawie pozbawiony stereofonii, brak mu też głębi - jest taki "nieprzystępny", niektórzy określają go że jest "jak zza szyby"... dźwięk V39 w tym porównaniu jest zaś pełen życia, szeroki, z dobrą stereofonią i przekonywującą głębią - wciągający i relaksujący

 

 

Wszystko tylko nie to ze D2 gra malo efektownie i sucho, zbity? bez stereofonii? i bez glebi?... zza szyby gral Meizu, rozumiem ze to czysto marketingowe zagranie bo nie wierze ze Vtec jest lepszy oczywiscie wyprobuje go przy najblizszej okazji...

 

Dzwiek D2 jest bardzo dobry, testy miarodajne nalezaloby przeprowadzac na dobrych sluchawkach, bo na sredniej klasy sprzecie to kazdy player potrafi zagrac dennie, osobiscie testowalem Meizu i D2 na 8 parach roznych sluchawek za rozne pieniadze i tak na prawde to co te odtwarzacze potrafia slychac dopiero na sprzecie wysokiej klasy, dla przykladu na Philipsach 8900 Meizu i D2 graly diametralnie roznie....

 

To wlasnie D2 dla mnie gra typowo jak seria IFP z podkolorowywaniem dzwieku i daje nam dzwiekowa uczte slodyczy.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jungli, to powyżej to jest moje zdanie... oczywiście mogę się mylić albo po prostu mieć inny gust muzyczny

 

zaś co do dźwięku D2 zgadza się ze mną m.in. majkel, więc to nie jest tylko moja opinia... inna sprawa że może na innych słuchawkach D2 pokazuje się z innej strony (niestety, nie posiadam "tych innych" słuchawek - nic na to nie poradzę)

 

tak czy inaczej najlepiej by było, gdybyś mógł napisać własną recenzję czy choćby opis dźwięku - nie ma to jak opinie różnych osób, zwłaszcza przeciwstawne, na których temat można dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jungli, to powyżej to jest moje zdanie... oczywiście mogę się mylić albo po prostu mieć inny gust muzyczny

 

zaś co do dźwięku D2 zgadza się ze mną m.in. majkel, więc to nie jest tylko moja opinia... inna sprawa że może na innych słuchawkach D2 pokazuje się z innej strony (niestety, nie posiadam "tych innych" słuchawek - nic na to nie poradzę)

 

tak czy inaczej najlepiej by było, gdybyś mógł napisać własną recenzję czy choćby opis dźwięku - nie ma to jak opinie różnych osób, zwłaszcza przeciwstawne, na których temat można dyskutować

 

To moze ja cus zaproponuje, otoz byl bym za tym aby stworzyc grono tzw. testerow sprzetu, byly by to osoby, ktore dzieki uprzejmosci firm lansujacych swoje produkty opiniowaly by produkty, kilka recenzji danego sprzetu mogloby poznac go doglebnie jego wady i zalety, mysle ze byla by to fajna sprawa dla wielu potencjalnych kupujacych, ktorzy nie maja dostepu, mozliwosci, odsluchania np kilku playerow, sluchawek na raz, zreszenie tego na jednym forum mogloby dac miarodajne wyniki.

 

Do tej pory przewaznie jest tak, ze biegamy po roznych forach szukajac opinii na dany temat i ile opinii tyle watpliwosci, ustaliloby sie np liste utworow odsluchiwanych o okreslonych parametrach, rodzaj i ilosc sluchawek uzytych do testu itd.

 

Jestem w trakcie prowadzenia rozmow z dystrybutorem Sennheisera w 3miescie wiec niebawem bede mial dostep do wiekszosci produktow tej firmy, w moim posiadaniu jest tez ok 7 par sluchawek roznej masci, a do kolejnych 15 par mam staly dostep, dysponuje takze bogatym arsenalem muzycznym w zasadzie kazdej masci...

 

Wystarczy odrobina dobrej woli ze strony producenta/dystrybutora sprzetu badz sklepu aby zrobic cos na prawde fajnego i potrzebnego, Majkel na pewno bedzie za, mozemy dac ludziom rzetelne info na temat mp3 i stac sie mocnym portalem o wyrobionej renomie, a chyba tlumaczyc wymiaru i efektywnosci nie musze...

 

Czekam na odzew ze strony Zarzadcow i Adminow

 

Oczywiscie swoje spostrzezenia na temat dzwieku D2 niebawem zamieszcze, jak tylko moja kruszynka z Avatara wyzdrowieje bo niestety teraz 90% czasu poswiecam Jej.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem D2 na Sennheiserach PX100, CX300 i HD595. Chyba wystarczy. Muzyka z FLACa (moje płyty CD) lub te same kawałki w mp3 320kb/s, eksperymentalnie wma i ogg w różnych smakach.

 

@jungli, moje zdanie na temat podkolorowań w playerach przedstawiłem już w innym wątku, pewnie czytałeś. Akurat D2 tutaj jest dobry, nie wyszarza i nie "dusi" dźwięków. Wgraj sobie do Cowona D2 zamiast FLACa pliki w formacie wma VBR Quality 98 i napisz swoje wrażenia odsłuchowe wtedy, czy się bardziej "neutralnie" nie zrobiło? Mnie się podobał dźwięk Cowona D2 z wma VBR 98 na pokładzie, ale to jest dla mnie maskowanie jednej niedoskonałości drugą. Powtarzam, iż nie jestem wyznawcą poglądów, że żywa muzyka jest szara, brzydka i bezpłciowa, a wręcz przeciwnie. Opis KHRoNa dźwięku D2 powtórzony tutaj jest bardzo adekwatny, ale należy podkreślić, że jest to bardzo udany i stylowy kombajn multimedialny, a że nie trafia w moje potrzeby (bo tu nawet nie chodzi o gusta), to już inna sprawa. Przyglądnę się wkrótce iAudio 7, bo wiem, że nowsze produkty Cowon Systems to nie jest jedna sztampa jak jeszcze 2 lata temu.

P.S. Twojej pociesze życzę rychłego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz ostatecznie ostal mi sie M6 do zakupu bo kolejnego touch screena nie potrzebuje. D2 ma sie dobrze i jego mozliwosci rozszerzenia pamieci poprzez slot sa dla mnie na tyle cenne ze po prostu odpada wymiana na VTeca ktorego GUI wyglada jakos tak amatorsko (czcionki) takie mam wrazenie od poczatku ale to pewnie przez PL jezyk. Czuje ze Meizu to bedzie to i stworzy fajny tercet z Vibezem i D2 u boku a czy sie myle to sie okaze za jakis czas jak tylko zamowie u chiniola tego M6. Recka OK na taka czekalem pytania mi sie nawet nie nasuwaja bo wszystko dla mnie sie wyjasnilo.

@majkel

A pamietasz moze jak w M6 wygladalo porownanie FLAC vs lossy ? Bo widze D2 mocno sprawdziles w tych aspektach i moze z M6 tez masz jakies doswiadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietasz moze jak w M6 wygladalo porownanie FLAC vs lossy ? Bo widze D2

mocno sprawdziles w tych aspektach i moze z M6 tez masz jakies doswiadczenia...

 

Niestety największym problem większości odtwarzaczy przy odgrywaniu formatów lossless

(i to z uwagi na samą wielkość tych plików) jest pojemność bufora (kosci SDRAM ).

Jeżeli dodasz do tego jeszcze jakieś ustawienia EQ czy inne "dopalacze" player ma prawo

się krztusić nawet przy normalnym playbacku ( nie wspominając już o przewijaniu )

 

W przypadku odtwarzaczy dyskowych producenci byli niejako zmuszani

( przez prądożerność dysku rzecz jasna ) do stosowania w miarę dużej pamięci RAM .

 

Co prawda Karma czy iAudioX5 mają tylko 16MB RAM ale optymalizacja

FLAC-u ( i gapless w przypadku Karmy rzecz jasna ) dla takiego

buforu została uznana za programistyczny majstersztyk .

Irivery iHP 120/320 oraz iPody Video (30GB) mają większy 32MB bufor

,więc nawet na platformie Rockboxa z odgrywaniem formatów bezstratnych

( ostatnio doszło ape ) z tymi playerami jest jakby mniej kłopotów niż z X5

(także Vibez ma 32MB kość SDRAM )

 

Natomiast w przypadku playerów flashowych do tej pory było tak

że nie mając "na plecach" problemów z buforawanim dysku producenci niestety

cieli koszty własnie kosztem pamięci bezpośredniej Dopiero najnowsze flashowe playery

multimedialne Cowon D2 , Clix 2 , LG37 ( według zdjęć hardware które porobił Ksy :rolleyes: )

(- i to pewnie z uwagi właśnie na płynnosć odtwarzania video , a nie żadne formaty

bezstratne ) dorobily się wreszcie przyzwoitych kości RAM czyli 32MB. Przy okazji

mogła zyskać bardzo właśnie jakosć odtwarzania FLAC czy WMA Lossless.

(Niestety sporo jest także przykładów w drugą stronę > na przykład Meizu M3

ma taki sam SoC , codec i nawet lepsze radio niż M6 ... ale o połowę mniejszy RAM (8MB). :(

 

W przypadku 16MB ( a tyle ma Meizu M6 , T 39 lub X20 ) optymalizacja formatów bezstratnych

oczywiście też jest możliwa , tyle żeby nie było przykrych niespodzianek nalezałoby wyłaczyć na

przykład 10 pasmowy EQ Meizu bo jego ustawiania "zjadają " pewnie sporą część bufora.

Na Rockboxie mój IHP 120 (32MB ) przy włączonych ustawieniach crossfeedu i korektora lossless też zaczyna

się "krztusić" i na to nie ma w tej chwili żadnego remedium . Musimy poczekać z rok , dwa

na aż w playerach normą staną się kości RAM 64MB lub nawet 128MB :rolleyes: ( taką na razie ma tylko iPhone )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że trzeba brać poprawkę że przecież nie cały RAM

służy do buforowania plików - spora jego część zajęta jest

także przez system operacyjny samego playera .

 

Im bardziej rozbudowany firmware , im bardziej wyrafinowane kontrolery

obrazu , ustawienia dzwięku czy inne dodatkowe opcje które oferują

współczesne multimedialne odtwarzacze ( wyświetlanie okładek płyt ,

przeglądanie plików tekstowych czy graficznych w czasie odgrywania

muzyki ) tym bardzie pamieć bezposrednia która służy do buforowania

plików audio lub video się kurczy .

 

Dla przykładu - Rio Karma i Meizu M6 mają taką samą kość SDRAM (16 MB )

ale z uwagi na to że Karma to jednak player "pure audio" z naprawde archaicznie

już dziś wyglądającym monochromatycznym wyświetlaczem o małej rozdzielczości

,tylko jedną biblioteką metadaty indeksującą pliki za pomocą tagów ( a nie dwoma

równoległymi bazami danych : folderowa i tagową - jak to ma miejsce w coraz

wiekszej ilości playerów ) jej "skromny" system operacyjny zajmuje mniejszą

część pamięci bezpośredniej i pozostawia więcej miejsca zostaje na

prebuferowanie plików audio niż "multimedialny" OS Meizu .

 

Niestety , im więcej opcji posiada nasz odtwarzacz , tym większy procent

pamięci bezpośredniej te wszystkie możliwości po prostu zajmują . :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho Meizu M6 odtwarza wszelkie formaty plików bez dodawania lub psucia czegokolwiek. W firmware 2.002.3 pojawiały się zacięcia na początku utworu w mp3, a FLAC na jadnym kawałku zawieszał mi playera - wersja kodeka 1.1.2, niezależnie od bitrate. Można było przekonwertować album na wma lossless, zwiechy zniknęły, ale doszły zacięcia na początku, jak przy mp3, ale podobno to była "nowość" w firmware, i mam nadzieję, że już to poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy a kiedy można się spodziewać tego odtwarzacza w mp3store? Skoro piszesz, że wszystkie będą dostępne? :)

 

Cholera czyli nacieszyłem się moim t60? Trzeba będzie zmienić na ten odtwarzacz? Bo jednak mam wrażenie,że T60 z X3 pozostawia jednak niedosyt i blokuje chyba ten playerek trochę te słuchaweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności