Skocz do zawartości

Konsole


Mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Sony dalo rade na wczorajszej konferencji. Niby wszystko przecieklo wczesniej (nazwanie PSP Go "Najgorzej ukryta nowoscia na E3:) Ale i tak dobrze bylo zobaczyc kilka gier w gameplayu. Nie moge doczekac sie Gran Turismo (http://www.youtube.com/watch?v=kn5rBftQ1b0) na obie konsole Sony i Heavy Rain (http://www.youtube.com/watch?v=kd97bGyRGfU). Szkoda tylk ze trzeba bedzie sporo poczekac. Narazie umilam sobie ten czas stukaniem w Rock Band Unplugged:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozbywam się NDS i iPoda i kupuję PSP po sesji z powrotem :P

 

Co do gran turismo, to imo nie pokazali nic specjalnie nowego, przynajmniej w wersji PSP. Czekam jeszcze tylko na konferencję Square Enix, ale nie mogę nigdzie znaleźć daty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozbywam się NDS i iPoda i kupuję PSP po sesji z powrotem :P

 

Co do gran turismo, to imo nie pokazali nic specjalnie nowego, przynajmniej w wersji PSP. Czekam jeszcze tylko na konferencję Square Enix, ale nie mogę nigdzie znaleźć daty :(

 

#1 No i dobrze robisz. Moim zdaniem PSP zostala bardziej dopieszczona pod wzgledem gier niz PS3:)

#2 Nie wiem czy widziales film z mojego poprzedniego postu dotyczacy GT na PSP. To jest Gameplay a nie suche zdjecia i renderowe trailery!!! Ta gra wyglada jak GT3/4 na ps2 IMO. Tak samo swietnie wyglada MGS i LBP, ktory (przynajmniej na filmikach) wyglada identycznie jak na PS3. Nie wiem jak mozliwe bylo wycisniecie takiej mocy z PeeSPeka. No ale chwala za to Sony, ze wreszcie sobie przypomniala o kieszkonsolce. Cos mi sie wydaje, ze wiecej czasu spedze z PSP niz z PS3 w najblizszych miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie oglądałem wcześniej filmiku, obejrzałem przed chwilą. Kilka wrażeń:

- nie wiem dlaczego nie pokazali tego na samej konfie zamiast tych renderów (w ogóle to skąd dorwałes ten filmik?)

- koleś który grał to kompletna lama - jak nie wie z jaką prędkością wchodzić w zakręty to niech patrzy na to okienko, które mu pokazuje do którego biegu ma redukować jak za szybko jedzie

- grafika faktycznie zbliżona do ps2

- mam nadzieję, że będą jakieś nowe trasy bo autumn ring to my chyba już od gt1 wałkujemy...

- ikona wyboru trasy prezentuje kontur trasy high speed ring (dlaczego?)

- mam nadzieję, .ze to bardzo wczesna beta, bo widziałem lagi po tym jak chciał coś zmienić w ustaiweniach auta

 

Co do metal gear solid nie byłbym tak hura optymistyczny, bo to co pokazali na e3 było graficznie gdzieś pomiędzy ps1 a ps2. I teraz na koniec słowo sprostowania: nie żebym psioczył, bo obie serie bardzo lubię i pewnie w nie zagram. Na ps3 jeszcze na razie mnie nie stać. Może jak zacznę zarabiać.

 

Ps: to chyba najdłuższy tekst napisany z g1 jak do tej pory hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: to chyba najdłuższy tekst napisany z g1 jak do tej pory hehe..
i jak wrazenia? daje rade ta klawiatura wg ciebie? co do mgsa to portable ops tez niby nie zachwycal - kijowy byl w porownaniu do np snake eatera, ale jednak ta gra ma w sobie cos... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie oglądałem wcześniej filmiku, obejrzałem przed chwilą. Kilka wrażeń:

- nie wiem dlaczego nie pokazali tego na samej konfie zamiast tych renderów (w ogóle to skąd dorwałes ten filmik?)

- koleś który grał to kompletna lama - jak nie wie z jaką prędkością wchodzić w zakręty to niech patrzy na to okienko, które mu pokazuje do którego biegu ma redukować jak za szybko jedzie

- grafika faktycznie zbliżona do ps2

- mam nadzieję, że będą jakieś nowe trasy bo autumn ring to my chyba już od gt1 wałkujemy...

- ikona wyboru trasy prezentuje kontur trasy high speed ring (dlaczego?)

- mam nadzieję, .ze to bardzo wczesna beta, bo widziałem lagi po tym jak chciał coś zmienić w ustaiweniach auta

 

Co do metal gear solid nie byłbym tak hura optymistyczny, bo to co pokazali na e3 było graficznie gdzieś pomiędzy ps1 a ps2. I teraz na koniec słowo sprostowania: nie żebym psioczył, bo obie serie bardzo lubię i pewnie w nie zagram. Na ps3 jeszcze na razie mnie nie stać. Może jak zacznę zarabiać.

 

Ps: to chyba najdłuższy tekst napisany z g1 jak do tej pory hehe..

 

- Nie pokazali tez Heavy Rain (byc moze dlatego, ze Quantic Dream mial swoje stoiska) na konferencji, ani nic o Nowym MGSie (chyba, ze M$ zalatwil sobie wylacznosc na ten pokaz). Z PSP nic o SOCOM, MotorStorm, nowym Kratosie, Tylko screen z RE. Wiadomo, czas konferencji byl ograniczony, duzo do pokazania. I tak 2 godziny szybko zlecialy. Film znalazlem na PSP-Team.

- Ciezko jest krecic i grac w jednym czasie, to go tlumaczy. Choc w przypadku filmu z LBP koles wykazal sie brakiem znajomosci tej gry (zawiecha pod bumerangiem) http://psp-team.pl/newsy/e3-09-gameplay-li...smo-na-psp-4717

- Chodza sluchy, ze skok jakosciowy w grafice idzie w parze z redukcja samochodow na trasie do 4...

- Ma byc 35 tras (pewnie lustrzane odbicia included)

- Nie mam pojecia, nawet tego nie zauwazylem

- Gra wychodzi 1 pazdziernika i ma byc title launchem dla PSP GO, wiec wydaje mi sie, ze juz raczej dopinaja produkcje gry na ostatni guzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie pokazali tez Heavy Rain (byc moze dlatego, ze Quantic Dream mial swoje stoiska) na konferencji, ani nic o Nowym MGSie (chyba, ze M$ zalatwil sobie wylacznosc na ten pokaz). Z PSP nic o SOCOM, MotorStorm, nowym Kratosie, Tylko screen z RE. Wiadomo, czas konferencji byl ograniczony, duzo do pokazania. I tak 2 godziny szybko zlecialy. Film znalazlem na PSP-Team.

- Ciezko jest krecic i grac w jednym czasie, to go tlumaczy. Choc w przypadku filmu z LBP koles wykazal sie brakiem znajomosci tej gry (zawiecha pod bumerangiem) http://psp-team.pl/newsy/e3-09-gameplay-li...smo-na-psp-4717

- Chodza sluchy, ze skok jakosciowy w grafice idzie w parze z redukcja samochodow na trasie do 4...

- Ma byc 35 tras (pewnie lustrzane odbicia included)

- Nie mam pojecia, nawet tego nie zauwazylem

- Gra wychodzi 1 pazdziernika i ma byc title launchem dla PSP GO, wiec wydaje mi sie, ze juz raczej dopinaja produkcje gry na ostatni guzik...

 

Musiales przegapic bo w filmie w ktorym pokazywali wszystkie wieksze premiery byl i SOCOM i MotorStorm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Musiales przegapic bo w filmie w ktorym pokazywali wszystkie wieksze premiery byl i SOCOM i MotorStorm

 

Ale z tego co pamiętam nie było dokładnego review, tylko jakieś pojedyncze ujęcia pokazane wśród masy tytułów.

 

>> - Chodza sluchy, ze skok jakosciowy w grafice idzie w parze z redukcja samochodow na trasie do 4...

 

:(

 

>> - Ciezko jest krecic i grac w jednym czasie, to go tlumaczy.

 

On nie trzyma kamery, bo obie ręce ma położone na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiales przegapic bo w filmie w ktorym pokazywali wszystkie wieksze premiery byl i SOCOM i MotorStorm

 

Ale z tego co pamiętam nie było dokładnego review, tylko jakieś pojedyncze ujęcia pokazane wśród masy tytułów.

 

Dokladnie

 

 

AWESOME!

 

Niezle jaja sobie robili na pokazie. Fajna zabawka, ale to raczej celowanie w niedzielnych graczy, bo watpie, zeby wykorzystywali w przyszlosci ten kontroler w "duzych" produkcjach. Musze jeszcze obczaic Natala od X360, bo podobno lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to raczej celowanie w niedzielnych graczy, bo watpie, zeby wykorzystywali w przyszlosci ten kontroler w "duzych" produkcjach

Żartujesz?! Obejrzyj jeszcze raz ten moment z rycerzem z mieczem i tarczą i wyobraź sobie jaką grę można z tego zrobić! :) Żadnego uczenia się kombosów - SAM ROBISZ KOMBOSY NA FRISTAJLU! :D W połączeniu z dobrą fizyką będzie to prawdziwy PRZEŁOM! Albo w grach FPP - już coś takiego próbowano na Wii za pomocą Wiilota, ale w tym przypadku liczę że wyjdą naprawdę porządne gry.

 

Nie no ja to ostatnio do wszystkiego podchodzę jakoś tak bez emocji, ale tym razem aż się podjarałem :) Naprawdę wierzę, że to będzie prawdziwy przełom.

 

Z innej beczki - chciałbym rozpocząć taki subtemat: "Co oprócz grania robicie na swoim PSP?"

 

Ja ostatnio miałem dość długą podróż samochodem w 2 strony i wgrałem sobie czytnik PDFów. Całkiem dobrze sobie poradził. Niestety nie otworzy PDFa, który w całości składa się ze skanowanych rysunków (czyli np. jakiegoś magazynu sobie nie poczytamy), ale "normalne" e-booki łyka. Ja akurat czytać nie lubię, ale na w PDFie miałem materiały do magisterki.

 

Przy okazji wgrałem sobie czytnik komiksów i jakieś tam wydanie Spidermana, ale raczej do testów. Sprawdza się bardzo dobrze - poruszanie się po stronach jest megapłynne, naprawdę przyjemnie się używa.

 

No i oczywiście filmy. Jak kogoś interesuje, to mogę przesłać swój profil do GOM Encodera. Konwertuję za pomocą AVC h.264. Co prawda czas konwersji jest dość długi, ale za to jakość bajka, a rozmiar: z 700MB pliku robi się 150-200. Trochę siedziałem nad tym i doszedłem do w miarę optymalnych ustawień konwersji. Dla porównania: zwykłe mp4 bez AVC: jakość o wiele gorsza, a rozmiar dużo większy, jedynie czas konwersji o wiele szybszy. No cóż... coś za coś. Ogólnie filmy na PSP ogląda się świetnie. Jedynie nie mam sposobu na odbijanie się światła od ekranu. Nawet nie musi być słonecznie. Wystarczy że jest jasno i jak jadę w samochodzie to nic nie widzę. Ktoś zna na to sposób?

 

No i jest jeszcze muzyka, ale jak dla mnie mija się z celem: brak EQ i strasznie niski poziom głośności. Jedynie na plus można zaliczyć szybkość przewijania (słucham głównie setów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już PSP (ale kupuję po sesji chyba), ale jak miałem, służyło mi do grania, od czasu do czasu przeglądania netu, youtuba (i rt :D) i.. hm, nie pamiętam. Musiałbym sobie przypomnieć.

 

edit:

rozdziewiczyli PSP3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka w psp jest akurat dosc dobrej jakosci, a problem glosnosci to raczej problem zepsutych uszu sluchacza... :P co do filmow to sie zgadza, chociaz wole osobisice na laptopie, ale psp tez daje rade :P

edit:

rozdziewiczyli PSP3000

chyba psp2000 z nowa plyta. z tego co mi wiadomo to psp3000 jeszcze nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Panowie obznajemieni z tematyka PSP, tak wiec mam pytanko. Jesli chodzi o PSP jestem laikiem, jednak ostatnio zainteresowala mnie ta konsola- tylko przegladajac allego zauwazylem wiele roznych wersji, ktora najlepiej brac? ktora jest najbardziej oplacalna wg was? I moze jakies konkretne allegrowe okazje ?

 

pozdrawiam

vorio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?! Obejrzyj jeszcze raz ten moment z rycerzem z mieczem i tarczą i wyobraź sobie jaką grę można z tego zrobić! :) Żadnego uczenia się kombosów - SAM ROBISZ KOMBOSY NA FRISTAJLU! :D W połączeniu z dobrą fizyką będzie to prawdziwy PRZEŁOM! Albo w grach FPP - już coś takiego próbowano na Wii za pomocą Wiilota, ale w tym przypadku liczę że wyjdą naprawdę porządne gry.

[...]

Z innej beczki - chciałbym rozpocząć taki subtemat: "Co oprócz grania robicie na swoim PSP?"

[...]

Jedynie nie mam sposobu na odbijanie się światła od ekranu. Nawet nie musi być słonecznie. Wystarczy że jest jasno i jak jadę w samochodzie to nic nie widzę. Ktoś zna na to sposób?[...]

 

Ide o zaklad, ze Sony nie zrezygnuje z Dual Shocka zeby wprowadzic te piloty do normalnej rozgrywki np w GOWIV czy KZ3. To sie mija z celem. A napewno nie wprowadza gier, ktore umozliwiaja granie i na tym i na tym. Zobacz jak bylo z KZ2 do tej pory. Gracze sie buntowali, ze nagle wprowadzili tzw "precyzyjne sterowanie" - pozbyto sie efektu ciezaru broni, przez co niektorzy zostali faworyzowani. Idac dalej, dlaczego nie mozna grac w FPSy na myszce i klawiaturze? Nie kazdy posiada taki zestaw. Wyobrazasz sobie sytuacje, w ktorej (jezeli piloty faktycznie dawalyby przewage) Klany w KZ 3 dominuja i piora wszystkich jak wlezie? Na padzie wszyscy maja rowne szanse. Dlatego zobacz jakie gry przedstawial Natal i w jakich ludzi celuje. Ten przedzial spoleczenstwa, na ktorym totalnie panuje Wii. Dzieciaki ktore bawia sie w godzille i ich rodzice ktorzy graja w niedzielne popoludnia i na imprezach ze znajomymi. Jezeli wolisz skakac przed TV to kup sobie Wii;)

 

A jezeli chodzi o subtemat to poza graniem czytam ebooki na ebookr, przegladam strony na HtmlMax (polecam! kilka razy szybsza od standardowej, poniewaz umozliwiono korzystanie z calej pamieci podrecznej konsolki) i ogladam filmy w lozku jak zasypiam. No i tu jest ciekawa sprawa, poniewaz istnieje cos takiego jak Playstation Media Server ktory udostepnia pliki przez siec z kompa do PS3. Dalej PS3 umozliwia podglad (remote control) obrazu na psp i takim sposobem moge bez bawienia sie w konwertowanie ogladac filmy na ekraniku PSP. Fajny bajer. Tym bardziej, ze odtwarza tez format .mkv (PS3 tego nie potrafi z wiadomych wzgledow;) i wszystkie inne wazne formaty, umozliwia przegladanie zdjec z dysku, sluchanie muzyki, radia internetowego czy nawet przegladanie archiwow .rar. Jest mozliwosc streamowania obrazu, dzwieku na PSP takze przez internet, nie tylko przez siec.

 

Denerwuja mnie tylko te diody od wifi i od poziomu naladowania baterii, ktore w nocy potrafia niezle swiecic po oczach. W dzien ze sloncem tez mam problem. Probowales naklejac te folie ochornno-antyrefleksyjne na ekran?

 

edit:

rozdziewiczyli PSP3000

 

No tak nie do konca... Chodzi o PSP200X z plyta glowna ktorej do tej pory nie mozna bylo przerobic jak i PSP3000. Mozna odpalac na nich homebrew, jednak ISO jest zablokowane;]

 

Widze ze Panowie obznajemieni z tematyka PSP, tak wiec mam pytanko. Jesli chodzi o PSP jestem laikiem, jednak ostatnio zainteresowala mnie ta konsola- tylko przegladajac allego zauwazylem wiele roznych wersji, ktora najlepiej brac? ktora jest najbardziej oplacalna wg was? I moze jakies konkretne allegrowe okazje ?

 

pozdrawiam

vorio

 

PSP2004 czyli tzw Slime&Lite ale ze starsza plyta glowna. Zapytaj sie na aukcjach jaka plyte glowna posiadaja konsole. No i szukalbym nowej chociaz z tym moze byc ciezko. No i poczytaj tutaj http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=46&t=22822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuja mnie tylko te diody od wifi i od poziomu naladowania baterii, ktore w nocy potrafia niezle swiecic po oczach. W dzien ze sloncem tez mam problem. Probowales naklejac te folie ochornno-antyrefleksyjne na ekran?

Już pozapominałem jak coś się nazywało, ale pewne pluginy pozwalają np. na blokadę przycisków z wyłączonym/włączonym ekranem co wiąże się ze zgaszeniem diody od wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na psp-3000 też już można homebrew odpalać, a ma od psp-2000 o wiele lepszy ekran (mimo scanlines). A to już chyba kwestia czasu, aż będzie można odpalać ISO. Niedawno złamano psp-2000 z jak do tej pory nieprzerabialną płytą główną, a 3000 podobno ma prawie te same zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności