Skocz do zawartości
  • 0

Doki do ok 1500zł.


ddmkr

Pytanie

Hej,

obecnie posiadam FiiO FH3 grające z FiiO BTR5, szukam jakiegoś znaczącego upgradu w przedziale do około 1200-1500zł (w grę wchodzą tylko nówki, używki dla mnie odpadają).

Charakterystyka brzmienia FH3 tak generalnie mi się podoba, więc nie chciałbym znacząco od takiego grania odchodzić.

Słucham głównie progresywnego rocka/metalu i szeroko pojętej elektroniki.

Co powinienem rozważyć w tym przedziale cenowym?

Dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz sprawdzić m.in.:

- Letshuoer S12 Pro - dobrze wyważone granie, które dobrze radzi sobie we wspomnianych gatunkach. Nie mają tak pełnego midbassu, ale nadrabiają szybkością i impaktem, dużo wyższą rozdzielczością i separacją (alternatywnie DUNU Talos są niezłe w rocku i metalu, ale wypadają gorzej w elektronice - chudszy dół);

- iBasso IT05 - przyjemne naturalne i dobrze wyważone brzmienie, niezły poziom techniczny, dobrze nasycony dół, żywa, ale gładka góra. Są jednak bardzo skuteczne, więc z mocnymi źródłami może pojawić się odrobina szumu - lepiej będą grać z BTR7 z kabelka miedzianego z wtykiem 3,5 mm (niż 4,4 mm SPC);

- Softears Volume - świetnej jakości dół w tym budżecie, ale mają sporo mniej midbassu niż FH3, więc aż tak nie będą wypełniać przestrzeni. Technicznie to wyraźny przeskok - klarowność, rozdzielczość i separacja to co najmniej klasa wyżej;

- Unique Melody 2HT - U-shaped z mocnym dołem i żywą górą, który świetnie sprawdza się w elektronice. Zagrają także większość metalu, ale mają nieco chudszą niższą średnicę, więc gitarki nie będą aż tak pełne.

- Anew X-One - niezła V-ka do elektroniki, a do tego metal zagra nieźle i można dopasować brzmienie modułami. Nie są jednak łatwo dostępne.

 

Jeżeli coś mi przyjdzie do głowy, to dodam.

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Methuselah napisał(a):

- iBasso IT05 - przyjemne naturalne i dobrze wyważone brzmienie, niezły poziom techniczny, dobrze nasycony dół, żywa, ale gładka góra. Są jednak bardzo skuteczne, więc z mocnymi źródłami może pojawić się odrobina szumu - lepiej będą grać z BTR7 z kabelka miedzianego z wtykiem 3,5 mm (niż 4,4 mm SPC);

 

 

A jak tu wokale wypadają? Na headfi piszą w opiniach, że są dość "chude / cienkie". Napisałbyś coś więcej?


W elektronice by sobie dobrze radziły? Podobno mega wygodne, więc trochę mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

A jak tu wokale wypadają? Na headfi piszą w opiniach, że są dość "chude / cienkie". Napisałbyś coś więcej?


W elektronice by sobie dobrze radziły? Podobno mega wygodne, więc trochę mnie interesują.

 

Wokale są wysunięte przed instrumenty. Dość neutralne męskie i lekko rozjaśnione, żywsze żeńskie. Nie są może pełne, ale są gładkie, nie ma sybilantów oraz nie brzmią nienaturalnie. Wiele także od źródła zależy. IT05 są bardzo skuteczne i lubią naturalnie grające źródła, które mają ciemne tło (Lotoo PAW S2, LP W2). W parze w Questyle M15 czy Cayin RU-6 pojawia się szum, więc lepiej korzystać z kabla 3,5 mm (są dwa w zestawie).

 

W eletronice wypadają dobrze. Radzą sobie z EDM, ambiencie, synthwave czy industrialu. Tyle, że nie są to IEM-y dominującą linią basową. Uderzenia są całkiem mocne, faktura jest niezła, ale nie mają takiego wygaru na dole jak np. Metalure Wave czy nawet IKKO OH5.

 

IT05 nie tylko są wygodne, ale i bardzo dobrze wykonane. Plus także za zawartość zestawu, ale więcej będę pisał w wątku o iBasso.

 

To wątek z pytaniem użytkownika @ddmkr, więc następnym razem albo PW, albo w innym wątku pytanie do mnie. Nie ma co zaśmiecać offtopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem upgradem FH3 w przedziale 1500 zł są Moondrop Blessing2 Dusk (poczytaj sobie o nich), a barwowo i w ogóle grają bardzo podobnie do FH3, tylko akcent jest w nich trochę bardziej przesunięty z dolnego pasma na górne 

A tak poza tym FH3 są bardzo dobre więc, żeby doświadczyć znaczący wzrost jakości to trzeba wydać ok. 3 tys 

Jaki kabel używasz z FH3? Ich brzmienie można poprawić lepszym kablem od stokowego

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Methuselah napisał(a):

To wątek z pytaniem użytkownika @ddmkr, więc następnym razem albo PW, albo w innym wątku pytanie do mnie. Nie ma co zaśmiecać offtopem.

 

Zdałem pytanie o elektronikę, której autor też chce słuchać, więc trudno nazwać to offtopem bo takie info przyda się też zapewne autorowi. Czasami dziwią mnie zapędy moderacji na tym forum, szczególnie gdy dyskusja prowadzona jest w temacie i raczej nikomu prócz Ciebie nie przeszkadza ;)

 

Anyway, dzięki za opis IT05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, blueme napisał(a):

A tak poza tym FH3 są bardzo dobre więc, żeby doświadczyć znaczący wzrost jakości to trzeba wydać ok. 3 tys 

Jaki kabel używasz z FH3? Ich brzmienie można poprawić lepszym kablem od stokowego

 

Używam kabla FiiO LC-2.5C

A tak hipotetyczne narazie mówiąc, gdybym budżet znacząco zwiększył, to czy warte rozważenia są FH7s lub FH9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Dirian napisał(a):

FH7s grają zupełnie inaczej od FH3, więcej tam wysokich tonów. Bardziej FH9 byłyby rozwinięciem FH3.

 

W FH3 podoba mi się głównie dół pasma, tak więc jeśli FH7s mają lepszą górę która nie odbija się negatywnie na tym jak przedstawiany jest dół pasma, to dla mnie nie jest żadna wada. Jakimś bassheadem to ja zdecydowanie nie jestem, ale lubię jak bas jest wtedy kiedy być powinien i kiedy nie wylewa się na resztę pasma.

 

  

8 godzin temu, sar44 napisał(a):

A może Fiio fh5s pro.

 

One się chyba niczym nie różnią od wersji nie Pro poza kablem, jak już to bym rozważał tańszą wersję, bo dobry kabel już mam.

Edytowane przez ddmkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Najlepiej jakbyś skoczył do mp3store posłuchać FH7s i FH9 i sobie porównać, może też FH5s. Bo one wszystkie generalnie grają inaczej od FH3.

 

Tak planuję zrobić, robię sobię listę tego co powinienem sprawdzić.

Następnym razem jak będę w Polsce to skoczę i obsłucham oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To spoko. Myślę, że któreś FiiO ci podejdą, ja mam FH9 i grają super z BTR7, to z BTR5 też powinny się zgrać. Tylko one mają dość specyficzną konstrukcję, jakby pół-otwartą, chociaż niektórzy twierdzą, że te maskownice są tylko atrapą. Mi się wydaje, że nie, bo po wsadzeniu do ucha czuć, że nie ma takiego seala jak w typowo zamkniętych dokach co odcinają dopływ tlenu do ucha. A wiąże się to z tym, że tłumią trochę gorzej, ale z dobrze dobranymi tipsami nie jest źle - może przy ruchliwej ulicy nie odetną idealnie, ale już idąc przez miasto nie miałem problemów z izolacją.

 

W pozostałych FiiO będzie podobnie - FH7s, FH5s.

 

 

Propozycje od Methuselah na pewno też warte uwagi ale będzie trudniej przesłuchać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem FH7S ale po paru godzinach testów stwierdzam że wcale nie grają lepiej niż FH3, poza trochę lepszą górą i szerszą sceną, napewno nie są dla mnie warte 4 razy więcej, więc je zwracam. Poszukiwań ciąg dalszy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i tutaj wchodzisz w ten moment, gdy masz dobrze grający zestaw (FH3 po balansie) i droższe słuchawki niekoniecznie muszą być upgardem wartym swojej ceny. Bo umówmy się, że czasami doki za 600-700 zł potrafią zagrać równie dobrze jak te za 2-3k, ale są momenty gdy warto wydać te 4-5 razy tyle, bo np. droższy sprzęt jest wygodniejszy, lepiej wykonany, bardziej się podoba... Trudno jednak powiedzieć by grał 4-5x lepiej czyli tyle ile wynosi róznica cenowa.

 

Ja właśnie słucham IT05 z BTR7 tak jak wyżej rekomendował Methuselah i gra to naprawdę świetnie jak na cenę tego zestawu, ale nie wiem czy takie granie ci podejdzie jeśli lubisz FH3. 


Dlatego najlepiej mimo wszystko podskoczyć do jakiegoś sklepu audio i porównać kilka różnych modeli by wyrobić sobie jakieś własne zdanie / mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, ddmkr napisał(a):

Kupiłem FH7S ale po paru godzinach testów stwierdzam że wcale nie grają lepiej niż FH3, poza trochę lepszą górą i szerszą sceną, napewno nie są dla mnie warte 4 razy więcej, więc je zwracam. Poszukiwań ciąg dalszy. ;) 

 

Odsłuchaj to co polecił Ci Methuselah, masz bardzo precyzyjnie rozpisaną listę. Czemu od tego nie zacząłeś? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Mayster napisał(a):

 

Odsłuchaj to co polecił Ci Methuselah, masz bardzo precyzyjnie rozpisaną listę. Czemu od tego nie zacząłeś? :) 

 

Bo nic z tego co polecił nie ma dostępnego na Amazonie :D 

Nie mam w swojej okolicy żadnego porządnego sklepu ze słuchawkami, więc muszę na tą chwilę korzystać z tego co jest dostępne.

 

  

45 minut temu, Dirian napisał(a):

No i tutaj wchodzisz w ten moment, gdy masz dobrze grający zestaw (FH3 po balansie) i droższe słuchawki niekoniecznie muszą być upgardem wartym swojej ceny. Bo umówmy się, że czasami doki za 600-700 zł potrafią zagrać równie dobrze jak te za 2-3k, ale są momenty gdy warto wydać te 4-5 razy tyle, bo np. droższy sprzęt jest wygodniejszy, lepiej wykonany, bardziej się podoba... Trudno jednak powiedzieć by grał 4-5x lepiej czyli tyle ile wynosi róznica cenowa.

 

Ja właśnie słucham IT05 z BTR7 tak jak wyżej rekomendował Methuselah i gra to naprawdę świetnie jak na cenę tego zestawu, ale nie wiem czy takie granie ci podejdzie jeśli lubisz FH3. 


Dlatego najlepiej mimo wszystko podskoczyć do jakiegoś sklepu audio i porównać kilka różnych modeli by wyrobić sobie jakieś własne zdanie / mieć porównanie.

 

Jak tylko będę miał okazję podskoczyć do mp3store lub innego podobnego sklepu to oczywiście to zrobię. Narazie testuję to co jest dostępne na Amazonie, bo mogę bez problemów zwrócić po testach jak nie podejdzie.

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego że od pewnego poziomu to trzeba i czasem wydać dwa razy więcej za kosmetyczny upgrade, ale jednak myślę że robiąc więcej niż czterokrotny przeskok cenowy to powinienem jednak znaleźć coś co będzie grało zauważalnie lepiej. No ale może się mylę. 

Edytowane przez ddmkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzęty wymienione przez kolegę @Methuselah można wypożyczyć w Polsce ze sklepów Audeos i AudioHeaven (obecnie jako BigMaras na Allegro). Można je wszystkie wziąć na odsłuch za kaucją, a później po odesłaniu dostajesz pełny zwrot - kilka razy osobiście skorzystałem z tej opcji.
Jako były użytkownik kilku modeli, stwierdzam że słuchawki wielo-przetwornikowe od FiiO nie są już jakościowo tak konkurencyjne jak jeszcze 2-3 lata temu.
Z oferty FiiO sprawdziłbym FD5, ale to może nie być duży upgrade jeśli chodzi o technikalia względem FH3.

Jako, iż sam słucham bardzo dużo progresywnego metalu, polecam zacząć od Shuoerów S12 Pro, za dźwięk odpowiada w nich szybki, planarny przetwornik, który dobrze radzi sobie w zarówno gęstych i technicznych sekcjach utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przespałem się trochę z decyzją o zwrocie FH7s i jeszcze raz porządnie je w nocy osłuchałem i zrobiłem bezpośrednie porównania z FH3, no i kurcze jednak mi się podoba jak one grają, bas jest gorszy niż w FH3, ale nadrabiają wszystkim innym, średnicą, wysokimi tonami i sceną.

 

Zostawiam je i koniec tematu. :D 

Tylko kompletnie nie rozumiem czemu Fiio nie dało jacka 2,5mm do zestawu, ot zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie dlatego, że przerzucili się we wszystkich swoich sprzętach na 4.4mm, choć w FH9 jeszcze 2.5mm jest w zestawie.

 

Swoją drogą może FH9 jeszcze bardziej by ci podeszły - mają więcej basu i  ogólnie jakościowo grają lepiej, a cenowo różnica jest niewielka przynajmniej w Polsce. No ale jak FH7s podpasowały to może nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Dirian napisał(a):

Pewnie dlatego, że przerzucili się we wszystkich swoich sprzętach na 4.4mm, choć w FH9 jeszcze 2.5mm jest w zestawie.

 

Swoją drogą może FH9 jeszcze bardziej by ci podeszły - mają więcej basu i  ogólnie jakościowo grają lepiej, a cenowo różnica jest niewielka przynajmniej w Polsce. No ale jak FH7s podpasowały to może nie ma co kombinować.

 

No cóż, musiałem wydać dodatkowe 10 euro i kupić wtyk 2,5mm z ich sklepu na Aliexpressie :D nie wiem czemu ale z moim kablem LC2.5C prawa słuchawka mi przerywa. Na tym co dołączają do zestawu (LR-RC?) nic nie przerywa, LC2.5C na Fiio FH3 też działa idealnie, dziwna sprawa.

 

A co do FH9, być może tak, ale różnica to ponad 200 euro tutaj. FH7s kupiłem za około 2000zł w przeliczeniu na złotówki, więc chyba sporo taniej niż da się je kupić w Polsce.

Edytowane przez ddmkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności