Skocz do zawartości

Najlepszy dap na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Palpatine napisał(a):

Już lepiej wyciągnąć sobie jakąś średnią na podstawie tysięcy opinii użytkowników niż przepłaconych portali o wątpliwej reputacji.

Wychodząc z chłodnicy to większość zostaje z n30le AP, lp6 ti 7th ae, lp p6 pro ti99 i w jakimś stopniu wmz1m2, dx320 max też ale ma analityczną sygnaturę. Choć jest jeszcze dmp z1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kajetanjazz napisał(a):

To ja +1 głos za Odin. Jedyną wadą jest trochę ostra/krzykliwa wyższa średnica, ale to można źródłem dostroić. Tak to wszystko z wymienionych rzeczy mają, a bas jest bardzo kompetentny. No i super wychodzą na zdjęciach :) Może też nowe Raven byłyby jakimś wyborem, ale ich nie słuchałem, może @Beh0lder się wypowie;) 

 

DSC_0131.jpeg

 

 

Dziękuję za propozycję, ale chwilowo zmieniłem dziedzinę zainteresowań i teraz się bawie w innej - zupełnie niezwiązanej z audio klamotami - piaskownicy ;) Zresztą system audio mam kompletny, nic mi więcej nie potrzeba👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

W kwestii najlepszego DAP na rynku i rankingów: https://headfonics.com/top-reader-voted-daps/

Jak widać w tym rankingu A&K w ogóle nie uwzględniony... Nie wnikając dlaczego, zastanawia mnie, że dwuletni raptem SP3000 ma znacząco obniżoną cenę w MP3Store: https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/astellkern/2022470920011141123/8809755503079/astellkern-sp3000-silver-odtwarzacz-audio-hi-fi

Czyżby na horyzoncie miał się pojawić następca? Niby jest już zapowiedź SP3000T ale czy to jest powód?

 

Headfonics to nie jest poważne źródło, jakby wczytać się w ich recki i przeanalizować to co piszą / mówią na temat danego sprzętu inni, bardziej kompetentni recenzenci, to wychodzi na to, że ich teksty są ewidentnie sponsorowane. Może nie wszystkie, ale nie traktowałbym werdyktów tej strony poważnie. Często nie wspominają o wielu istotnych wadach / niedociągnięciach danego sprzętu.

 

Co do obniżki - cóż, ja zawsze jestem zdania, że takie zabawki w Polsce sprzedają się miernie, co chyba nikogo nie powinno dziwić przy naszej średniej zarobków ;) 20k to jest ogromna kwota za audio-zabawkę, nie tylko zresztą dla Polaka ale i przeciętnego Europejczyka.

 

Może zamówili za dużo egzemplarzy na magazyn i nie schodzi? Zresztą pewnie marża sklepu na takie sprzęty jest ogromna, to mogą sobie pozwolić na obniżkę. A nuż klient dobierze jeszcze jakieś słuchawki ;)

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dirian napisał(a):

Co do obniżki - cóż, ja zawsze jestem zdania, że takie zabawki w Polsce sprzedają się miernie, co chyba nikogo nie powinno dziwić przy naszej średniej zarobków ;) 20k to jest ogromna kwota za audio-zabawkę, nie tylko zresztą dla Polaka ale i przeciętnego Europejczyka.

Ciekawi mnie, ile flagowych Astell sprzedało się w Polsce (rząd wielkości ofc). Mam wrażenie, że rynek u nas jest całkiem spory, porównując do innych krajów Europy. Wystarczy zobaczyć jakie są u nas sklepy audio i z jaki asortymentem. Chyba tylko Francuzi mają większego audiobzika.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, ale tego się nie dowiemy ;) Na pewno rynek nie jest super mały bo faktycznie trochę tych sklepów jest, ale mimo wszystko nie podejrzewam, że jest kolejka chętnych na te topowe DAP-y. Może jednak się mylę, to tylko moje przemyślenia.

 

Sporo jest też ludzi, co faktycznie inwestuje dużo kasy w audio, ale bardziej w stacjonarne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dirian napisał(a):

No ciekawe, ale tego się nie dowiemy ;) Na pewno rynek nie jest super mały bo faktycznie trochę tych sklepów jest, ale mimo wszystko nie podejrzewam, że jest kolejka chętnych na te topowe DAP-y.

Kolejki na pewno nie ma ;) Może Marcin @kuropnam powie więcej jak będzie mógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupuję i są w stanie wyłożyć na audio spore kwoty. To co tutaj widzimy na tym naszym powiatowym bazarku to pikuś.

Na polskim AVS można było zobaczyć jak wygląda branża- bogato. Nie organizują tego biznesu dla garstki porąbańców- audiofilów, kilku bogatych dzieciaków czy podstarzałych Panów w wieku przedemerytalnym z grubym portfelem. Firmy handlowe, producenci rozwijają się a nie zwijają.

Polskie czopki można wyceniać już na 6 koła Euro a kabelek do nich to koszt 800 Euro. Zainwestowałbym w to jakbym miał co. 😅

Można też napisać kilka recenzji, wyrobić jakąś markę i sprzedawać kabelki za 3 czy 6 koła z niewiadomo czego, koszulki i inne gadżety. Zastanawiam się co ludzie jeszcze mogą łyknąć i ile więcej zapłacić, gdzie jest granica i czy ta napompowana bańka kiedyś pęknie..

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak porównywałem z K5 to na Yamaha efekt jest taki, że robi się buła na basie, a mam tylko niskoomowe s,luchawki.

W takim stanie i 4 stówy za twoje DT to nie zastanawiałbym się. W sumie też się dziwię, że nikt tych 880 nie chce kupić. Naczyta się jeden z drugim forum i wymarzy sobie jakieś zamulone, czy wręcz po kilku miechach rozpadające się planary, albo wykonane w kuźni z płaskownika, a porządny sprzęt nie ma nabywcy.

Kilka dapów posłuchałem w życiu, bo się przymierzałem, ale w porównaniu do BTR żaden nie spowodował chęci wydania kasy. Czyli dla mnie najlepszy dap to fon+wzmak.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Naczyta się jeden z drugim forum i wymarzy sobie jakieś zamulone, czy wręcz po kilku miechach rozpadające się planary

Lata mijają, w Ty dalej zamknięta głowa :P

Różni ludzie wolą różne słuchawki i słuchają różnej muzyki. Twój pogląd na dźwięk nie jest tym jedynym właściwym.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał(a):

Lata mijają, w Ty dalej zamknięta głowa :P

Różni ludzie wolą różne słuchawki i słuchają różnej muzyki. Twój pogląd na dźwięk nie jest tym jedynym właściwym.

Wieczorową porą, taki mamy klimat. Ale co jak co...ma trochę racji ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

Nie wysyłając totka przez 30 lat to zaoszczędziłem chyba więcej, niżbym wygrał  😄

 

No nie wiem, ja w tym roku już trzy czwórki trafiłem w Mini Lotto, więc gram prężenie z nadzieją na piątkę :D 

 

Może wtedy będzie mnie stać na SP3000 z promocji empetrzystore 🙈

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 6.04.2024 o 20:05, Palpatine napisał(a):

Kolejki na pewno nie ma ;) Może Marcin @kuropnam powie więcej jak będzie mógł. 

 

Nie chciałbym tutaj operować liczbami, ale na topowe DAP'y rynek w Polsce jest raczej niewielki, ale na drogie zasilane sieciowo klamoty wprost przeciwnie. Podobnie jak na słuchawki i głośniki. 

Ogólnie DAP'y to bardzo niszowy produkt. Dla wielu klientów jest to rozszerzenie domowego systemu a nie główny system. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2024 o 00:22, Kajetanjazz napisał(a):

To ja +1 głos za Odin. Jedyną wadą jest trochę ostra/krzykliwa wyższa średnica, ale to można źródłem dostroić. Tak to wszystko z wymienionych rzeczy mają, a bas jest bardzo kompetentny. No i super wychodzą na zdjęciach :) Może też nowe Raven byłyby jakimś wyborem, ale ich nie słuchałem, może @Beh0lder się wypowie;) 

 

DSC_0131.jpeg

 

Nie odpisałem od razu gdyż uparłem się początkowo na połączenie N7 + PB5 - bo nowsze droższe 1bit ple ple - ale podobnie jak ze Stealth, miałem bardzo kiepską synergię i coś mi nie grało w porównaniu z N7 i ADI pro. Podłączyłem "playera vintage" jakim jest DX312 i jest sztos z Ravenami podłączonymi zarówno bezpośrednio jak i przez PB5. Nie ma nadmiaru basu który "przeszkadzał" mi w Odinach (Whiskey in the Jar Metalliki bardzo się nie zgrało z Odinami). Reszty nie porównam bo Odiny słuchałem 2 lata temu. Na dzień dzisiejszy combo Raven/Rn6 są w najczęstszym użyciu, pierwsze na krótsze bardziej rozrywkowe sesje a drugie na dłuższe, bardziej relaksujące odsłuchy. Zarówno ze względu na bardziej neutralne granie Rn6, jak i na wygodę tychże. Chociaż Raveny są dość wygodne jak na taki kawał słuchawki, ale przebiłem się przez wszystkie kilkanaście rodzajów tipsów w kilku rozmiarach żeby stanęło na Spinfit Omni :)

 

 

 

19 godzin temu, kurop napisał(a):

 

Nie chciałbym tutaj operować liczbami, ale na topowe DAP'y rynek w Polsce jest raczej niewielki, ale na drogie zasilane sieciowo klamoty wprost przeciwnie. Podobnie jak na słuchawki i głośniki. 

Ogólnie DAP'y to bardzo niszowy produkt. Dla wielu klientów jest to rozszerzenie domowego systemu a nie główny system. 

AVS był dobrym tego przykładem, jedna salka na wszystkie sklepy z przenośnym/awym audio vs całe piętro na sprzęt stacjonarny. Co prawda głośniki wymagają innych warunków na odsłuch vs słuchawki/iemy, ale wrażenie niszy w niszy było dość mocarne!

 

 

Edytowane przez Beh0lder
AVS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetanjazz napisał(a):

A jak ten PB5? Ja w C9 nie byłem fanem tych Nutubes względem układu bez nich. N7 za to połączyłem ze zmodowanym mass kobo i współgra to fajnie 

DSC_0144.jpeg

Imo wybitnie jak na obecne czasy wyceniony Amp. Świetne analogowe granie, głębia. Tona mocy, bardzo lekki, tylko ładowanie przez usb A jest mocno upierdliwe. Nic mnie tak nie zaskoczyło na AVS tak mocno jak PB5, posłuchany nomen omen na końcu ze zmęczonym słuchem. To co zrobił z U12t to szok, tego brakowało tym słuchawkom. Naprawdę polecam :) Jak gra MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beh0lder Eh to mnie ominął na AVS. Trochę hype na niego jest, ale trochę osób było też wobec niego obojętnych po zakupie. MK bardzo dynamiczny i trochę analityczny. Znajomy wylutował mi stockowe cztery opampy i zamontował adaptery, teraz sobie mogę montować lepsze/ciekawsze opcje czego jeszcze będę w trakcie. Bardzo utwardził bas w Traillii i daje największe ogólne wrażenia jakie uświadczyłem w IEM


Opcja ładowania jest super, a raczej jego braku. Gra 10h+, a potem tylko zamieniam set baterii na naładowany, więc może grać bez przerwy 

Edytowane przez Kajetanjazz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności