Skocz do zawartości

Co po AIM SC8000?


Silu00

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Silu00 napisał(a):

też nie podpinałem tego małego panelu. Ale w manualu znalazłem coś takiego, zapewne o to chodzi :)

 

Aim SC808 User Manual (Page 16 of 76) | ManualsLib

 

To pewnie podpisałeś kabel HD Audio z obudowy i dlatego Ci nie działało złącze słuchawkowe po wybraniu Headphones z lewej - bo sygnał leciał wtedy na złącze Jack, ale na obudowie komputera :D Podłącz słuchawki pod to gniazdo, a nie z AIMa i zobaczysz czy mam rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to zanim zapytałem, bo własnie nie mam dźwięku z przedniego panelu. Ale nie wiem jak to jest dokładnie podłączone, bo robił to serwis przy okazji składania komputera. 

 

Tak czy siak, z przedniego panelu nie korzystam, a wychodzi na to, że same słuchawki podłączone i "odklikane" w sofcie są poprawnie :)

 

Co do dźwięku względem SC8000, nie miałem jeszcze czasu, by porządnie to potestować, ale pierwsze, na co zwróciłem uwagę, to że słuchawki (Edifier H880) są jakby mocniej napędzone, nie mówię tu oczywiście o głośności, ale o wrażeniu wzmocnienia dźwięku. Fajnie to współgra z moimi słuchawkami, które grają z natury rozrywkowo i efektownie (nie efekciarsko). Już SC8000 pod tym względem były fajne, a tutaj mamy krok w przód. Po drugie, zauważyłem nieco szerszą scenę i większą przestrzenność. W połączeniu z "mocniejszym" dźwiękiem mamy większą kinowość, na czym mi zależy w grach, bo to wyciąga z mojego nausznego zestawu 2.1 (Audiofanatyk określił te Edifiery w recenzji jako symulator dobrego 2.1) ile się da :)

 

Ogólnie czuć, że to upgrade do SC8000, chociaż bez rewolucji. Wydaje mi się, że większą różnicę poczułem gdy przechodziłem z Creative X-FI Xtreme Music na AIMa SC8000. Oba AIMy mają podobną charakterystykę dźwięku ogólnie. Tutaj również lekko przygasiłem bas w EQ APO. Przechodząc z SC8000 na SC808 otrzymujemy to, co znamy, ale lepiej. Jestem zadowolony. 

 

Posłuchałem teraz trochę muzyki, jest zaważalnie lepsza separacja instrumentów/wokalu, co słychać najbardziej przy muzyce gitarowej, np z akustykami, które jakby wyraźniej plumkają :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.02.2023 o 10:14, Silu00 napisał(a):

Ogólnie czuć, że to upgrade do SC8000, chociaż bez rewolucji. Wydaje mi się, że większą różnicę poczułem gdy przechodziłem z Creative X-FI Xtreme Music na AIMa SC8000. Oba AIMy mają podobną charakterystykę dźwięku ogólnie. Tutaj również lekko przygasiłem bas w EQ APO. Przechodząc z SC8000 na SC808 otrzymujemy to, co znamy, ale lepiej. Jestem zadowolony. 

 

Gdyby SC8000 miał normalne złącze PCIe to do dzisiaj bym go miał, bo za cenę 150zł jaką dałem za nową kartę to był mój najlepszy zakup audio poza SOMiCami V2 :D Także bardziej byłem zmuszony przejść na SC808, bo różnice dźwiękowe rzeczywiście są, ale na fabrycznych opkach nie są znaczne, dopiero po wymianie opków w SC808 ta różnica wzrasta.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności