Skocz do zawartości

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Serio jest u Ciebie symboliczna róznica jak przełączasz się z trybu „ambient” na „anc”? U mnie bardzo duża. Jeśli symboliczna to coś jest nie tak.

Oczywiście, że pomiędzy tymi trybami jest spora różnica. Chyba jednak nie mówimy o tym samym. Ja oceniam samo ANC, a Ty porównujesz tryb ANC (który słabo, ale jednak trochę szumu wycina), z trybem, który wzmacnia ten sam szum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, all999 napisał(a):


Oczywiście, że pomiędzy tymi trybami jest spora różnica. Chyba jednak nie mówimy o tym samym. Ja oceniam samo ANC, a Ty porównujesz tryb ANC (który słabo, ale jednak trochę szumu wycina), z trybem, który wzmacnia ten sam szum.

Oki. Jak odkurzasz i masz słuchawki w uszach z aktywnym anc i nagle wyłączysz bluetooth w tel. to różnica w poziomie wzrostu hałasu z otoczenia jest u Ciebie subtelna bo u mnie wyraźna i całkiem spora?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Jak odkurzasz i masz słuchawki w uszach z aktywnym anc i nagle wyłączysz bluetooth w tel. to różnica w poziomie wzrostu hałasu z otoczenia jest u Ciebie subtelna bo u mnie wyraźna i całkiem spora?

Różnica oczywiście jest, ale ważny jest punkt odniesienia. W porównaniu do słuchawek, które podałem, różnica jest dużo mniejsza. Ale fakt, to są słuchawki z topowej półki, jeśli chodzi o ANC. Tańszych rozwiązań zbyt wielu nie znam.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, w samolocie jak testowałem kilka dni temu to ZE8000 zupełnie nie zdały egzaminu (jeśli chodzi o ANC). W tej kwestii jest przepaść na korzyść Airpodsów czy to pierwszej czy drugiej generacji. 

 

Dla mnie największym problemem tych słuchawek jest ta nieszczęsna aplikacja, jak się ich idealnie nie wsadzi do ucha by złapać dobry seal, to nie zagrają jak trzeba. A w moim przypadku na załączonych gumkach nie ma możliwości by je dobrze zaaplikować, bo nawet te największe z zestawu są wyraźnie za małe. Tu Final dał ciała na całej linii, tym bardziej, że alternatywnych tipsów brak. 

  • Like 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dirian napisał(a):

Zgadzam się, w samolocie jak testowałem kilka dni temu to ZE8000 zupełnie nie zdały egzaminu (jeśli chodzi o ANC). W tej kwestii jest przepaść na korzyść Airpodsów czy to pierwszej czy drugiej generacji. 

 

Dla mnie największym problemem tych słuchawek jest ta nieszczęsna aplikacja, jak się ich idealnie nie wsadzi do ucha by złapać dobry seal, to nie zagrają jak trzeba. A w moim przypadku na załączonych gumkach nie ma możliwości by je dobrze zaaplikować, bo nawet te największe z zestawu są wyraźnie za małe. Tu Final dał ciała na całej linii, tym bardziej, że alternatywnych tipsów brak. 

toż to "wada fabryczna" skoro w zestawie nie ma gumek o odpowiednio dużym rozmiarze..

Cenna informacja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hibi napisał(a):

toż to "wada fabryczna" skoro w zestawie nie ma gumek o odpowiednio dużym rozmiarze..

Cenna informacja..

 

W przypadku słuchawek w których nie ma możliwości wymiany tipsów, trudno się z tym nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał(a):

 

W przypadku słuchawek w których nie ma możliwości wymiany tipsów, trudno się z tym nie zgodzić.

Miałeś kiedyś styczność z innymi Finalami? Czy tipsy typu E były odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

Dla mnie największym problemem tych słuchawek jest ta nieszczęsna aplikacja, jak się ich idealnie nie wsadzi do ucha by złapać dobry seal, to nie zagrają jak trzeba. A w moim przypadku na załączonych gumkach nie ma możliwości by je dobrze zaaplikować, bo nawet te największe z zestawu są wyraźnie za małe. Tu Final dał ciała na całej linii, tym bardziej, że alternatywnych tipsów brak. 

Używam największych gumek i są tak na styk. Dla mnie problem, to dosyć płytka aplikacja, ten gumowy pierścień, że tak to określę opiera się o wejście do kanału usznego i muszę wkręcać i dociskać, aby uzyskać seala. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Używam największych gumek i są tak na styk. Dla mnie problem, to dosyć płytka aplikacja, ten gumowy pierścień, że tak to określę opiera się o wejście do kanału usznego i muszę wkręcać i dociskać, aby uzyskać seala. 

Dokładnie. Problemem może być ten gumowy krążek, który ma wpływ na płytką aplikację. Ja jadę na przedostatnich.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Miałeś kiedyś styczność z innymi Finalami? Czy tipsy typu E były odpowiednie?

 

Ze słuchawkami nie, ale tipsów E używam regularnie - w rozmiarze L lub LL zależnie od wybranych słuchawek. 


Fakt, ten pierścień też przeszkadza. Ale nawet jak docisnę palcem słuchawkę to czuję, że gumki są po prostu za małe i po kilku sekundach tracę ten prowizoryczny seal. Ogólnie ergonomia tych słuchawek nie jest przemyślana - jak komuś podpasuje to super, ale co mają zrobić pozostali? ;) 

 

Zastanowię się jeszcze nad ZE3000 bo nie powiem, dźwiękowo to fajna alternatywa dla "mainstreamowych" TWS-ów. One mocno dźwiękowo odstają od ZE8000?

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Ze słuchawkami nie, ale tipsów E używam regularnie - w rozmiarze L lub LL zależnie od wybranych słuchawek. 


Fakt, ten pierścień też przeszkadza. Ale nawet jak docisnę palcem słuchawkę to czuję, że gumki są po prostu za małe i po kilku sekundach tracę ten prowizoryczny seal. Ogólnie ergonomia tych słuchawek nie jest przemyślana - jak komuś podpasuje to super, ale co mają zrobić pozostali? ;) 

 

Zastanowię się jeszcze nad ZE3000 bo nie powiem, dźwiękowo to fajna alternatywa dla "mainstreamowych" TWS-ów. One mocno dźwiękowo odstają od ZE8000?

@The Grand Wazoo ma ZE3000. Ja ich nie słuchałem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Ze słuchawkami nie, ale tipsów E używam regularnie - w rozmiarze L lub LL zależnie od wybranych słuchawek. 


Fakt, ten pierścień też przeszkadza. Ale nawet jak docisnę palcem słuchawkę to czuję, że gumki są po prostu za małe i po kilku sekundach tracę ten prowizoryczny seal. Ogólnie ergonomia tych słuchawek nie jest przemyślana - jak komuś podpasuje to super, ale co mają zrobić pozostali? ;) 

 

Zastanowię się jeszcze nad ZE3000 bo nie powiem, dźwiękowo to fajna alternatywa dla "mainstreamowych" TWS-ów. One mocno dźwiękowo odstają od ZE8000?

IMO są lepsze od ZE8000 ;)

Ale to przeciwny kierunek brzmienia. 

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dirian napisał(a):

Zastanowię się jeszcze nad ZE3000 bo nie powiem, dźwiękowo to fajna alternatywa dla "mainstreamowych" TWS-ów. One mocno dźwiękowo odstają od ZE8000?

Tak jak pisze @vonBaron to inny kierunek brzmienia, z tym, że dla mnie ZE8000 są lepsze :) @Dirian jak chcesz to mogę Tobie ZE3000 pożyczyć, sam wyrobisz sobie opinię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Tak jak pisze @vonBaron to inny kierunek brzmienia, z tym, że dla mnie ZE8000 są lepsze :) @Dirian jak chcesz to mogę Tobie ZE3000 pożyczyć, sam wyrobisz sobie opinię. 


Dzieki chętnie porównam do ZE8000, jak się odkopię z testowanego aktualnie sprzętu to się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał(a):

No cóż, u mnie między trybami Noise Canceling a Ambient Sound nie ma specjalnej różnicy...

No i ten szum...czuje się jak miałbym słuchać z gramofonu xd

Coraz ciekawsze wnioski się tutaj rodzą bo różnica jest bardzo czytelna, więc albo słuchawki do serwisu albo uszy do czyszczenia. 😊

Gramofon szumi?Ja tam słyszę czasami trzaski od zanieczyszczeń na płycie. Z tym szumem to masz nieustający problem. 🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał(a):

@lobuz1 ja rozumiem "influencerkę" ale uważaj bo pójdziesz o jeden most za daleko...

O jaki most? Słyszysz szumy a nie wyłapujesz różnicy pomiędzy tymi trybami?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Akurat pomiędzy tymi trybami to jest różnica.

Sprawdzałeś na iPhone?

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

O jaki most? Słyszysz szumy a nie wyłapujesz różnicy pomiędzy tymi trybami?

Niestety, u ciebie nie ma szumów w trybie NC?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Sprawdzałeś na iPhone?

Niestety, u ciebie nie ma szumów w trybie NC?

Jest to marginalne i mi nie przeszkadza. Za to różnica w tych trybach jest bardziej czytelna, więc dziwne że jej nie słyszysz, Spróbuj posłuchać w jakimś dużym hałasie, włącz np. odkurzacz.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności