Skocz do zawartości

Najlepszy zakup / odsłuch / wydarzenie 2022


Najner

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MrSheep napisał(a):

I ja również rzutem na taśmę uznaję Truthear Zero za najlepszy zakup tego roku (mam je od dwóch dni) ;) Fantastyczny stosunek cena/jakość. Jedyna wada to fakt, że po ich zakupie zadaję sobie pytanie „po co mi to wszystko?” :D 

 

W punkt 👍 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zakup: deck Sony K222ESJ.

Największe niespodziewane odkrycie: B&O Beoplay H2.

Najlepszy odsłuch: Sendy Audio Peacock.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWS
Soundcore liberty 3 - anc brzmienie jest dobrze po za wykonaniem no i nie trzymały się uszu. Możliwości apki dostrojenie pod uszy to jak customowane tipsy. SQ/cena lepiej sony 1000xm4.

Sony 1000xm4 ogólnie dobry średni poziom, automatyczny tryb rozmowy i świetne ANC czy sterowanie lepsze niz soundcore. Malutkie opakowanie z makulatury

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 13:52, lobuz1 napisał(a):

Final D8000 Pro Limited Edition

W listopadzie była ich zapowiedź i z braku dalszych info pozostał tylko niedosyt :( Przesłanie zdjęć tych rarytasków to wręcz forumowy obowiązek, a więc czekamy na foty i więcej info ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x86 napisał(a):

W listopadzie była ich zapowiedź i z braku dalszych info pozostał tylko niedosyt :( Przesłanie zdjęć tych rarytasków to wręcz forumowy obowiązek, a więc czekamy na foty i więcej info ! :)

Wrzuciłem fotki do wątku Final. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupów i dziękuję🙂, za podzielenie się swoim podumowaniem audio hobby w 2022 roku.

 

W 2022 nie bylem na wielu koncertach, wydarzeniach czy odsłuchach. Dokonałem jedynie kilku zakupów, które myślę warte sa odnotowania.

 

I tak w lutym zakupiłem HiFiMan HM100 Red z legendarnymi (tak mówią, dlatego sprawdziłem dlaczego)  pcm1702 grającymi w trybie NOS, czyli tak jak lubie najbardziej.

Grał rewelacyjnie tak jak stacjonarne sprzęty, oglądając film czułem się jak w kinie.

Oczywiście opampy to nie było najlepsze co moglo spotkać te kości, ale i tak w Nos można bylo słuchać bez końca.

Najlepsze wzmocnienie w dac dla tych kości słyszałem w Lite Dac 83, ale tam chyba było to na bipolarach chyba (metalowe okragłe obudowy tranzystorow). Na bipolarach jest też nowy Hiby RS8, więć może coś w tym jest.

Kostki te mają jednak delikatny posmak zbytniej techniczności, bezduszności w dłuższych odsłuchach.

1171125459_hm1000.jpg.36e3fc77b80c7d0451e14c1dd3c94baa.jpg

Niestety wyzionął ducha po pół roku użytkowania, prawdopodobnie jeden chip się uszkodził.

Ostatnio padła też bateria w moim Teac ha-p90sd.

To mnie wyleczyło troche od kupowania drogich przenośnych grajków, raz że baterie właśnie, a dwa z razji użytkowania łatwiej uszkodzić, zgubić. Trudniej naprawić niż pełnowymiarowe sprzęty. Hiby rs2 lub mojo2 to max cenowy, ale mam jeszcze hifiman hm-601, więc w sumie nie muszę. Muślałem kiedyś o Luxury and Precision, ale już nie chce.

 

Pod koniec marca kupiłem mój pierwszy w życiu wzmacniacz lampowy głośnikowy.

Diy z lampami EL95 (zaprojektowanie do wzmacniaczy samochodowych) i 6n2p. Wzmacniacz single enden z 2,5 W mocy na kanał.

Gra super, ale testowałem tylko na jedych głośnikach, które późnie oddałem i nie mam na razie żadnych. Pomógł mi zrozumieć magię lamp i hajp na tego typu wzmacniacze. Słodko,  naturalnie, inaczej. Tyle wiem na razie🙂 Taki wzmacniacz, wygodny fotel i ogień w kominku. Taki klimat.

2146271710_diyel95.thumb.jpg.85eb958966c79bfe2c04a3b1bf456bac.jpg

 

Kwiecień

Metrum Acoustics Octave - Nowoczesny dac Nos, grający dźwiękiem pomiędzy tda1541 i pcm1704. Jest na pewno bardziej szczegółowy od pcm1702.

Mam szacunek dla marki i konstruktora Ceesa Ruijtenberga, który pracuje teraz w Sonnet. Wykonuję on dacki oparte na tej samej  idei co pcm63 czy pcm1704. Za nie wielkie pieniądze można mieć już high end jeśli chodzi o dac i mam nadzieję, że przedsmak tego co w Pasithea. Sprzedałem.

Abbas Audio usb/spdif conveter - u mnie nie działał z dackami nos tyko w tych w z oversamplinkiem i dodawał im naturalności  w dźwięku. Fajnie było mieć coś o czym praktycznie nigdy nie słyszałem, czyli lampowym konwerterze usb/spdif. Zwróciłem.

metrum.jpg.3d0aefb7691cf605265f3bfee0ff14dc.jpg

1160807109_abbasusbspdif.jpg.b8a37c95ddd2f0761e5339f7aa9dc54c.jpg

 

Czerwiec

Nanocamp - Metronom 2.0. Podstawka pod tda1541, która sprawiła, że sprzedałem Metrum Octave, bo tda zambrzmiał prawie tak samo szybko, ale za to pełniej i barwniej.

825778746_metronom.jpg.83a82db16bc2e4480d3f1d525ec29738.jpg

 

Lipiec

Stax SRM-313 - rewelacyjny wzmacniacz w klasie A na FET, potencjoimetr Alps. Już nie wróciłem ani razu do srm-252s, nawed dla porównania.

DAC NOS z wyjściem na lampie ECC82 - ANK 1.1, tutaj zaczyna się hajend. Gra w tej klasie co mój dac tda1541 tylko inaczej.Bardziej szczegółowo, ale mniej barwnie.

313.thumb.jpg.3cf332069e198e282b98e793cf9c4f2e.jpg

 

ank1.jpg.55af839e5d31ae944fcdf1f70fde9804.jpg

 

Sierpień

Dac- PH na TDA1545A, który po wygrzaniu gra dla mnie lepiej od daca Dice na tda1543. Więcej szczegółów, szybszy, lepsza góra. Niedrogi DAC NOS.

ph.jpg.aa5960001b2851f4b57548bb58c96d57.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 13.01.2023 o 03:56, Gracjan napisał(a):

Najlepszy zakup: FiiO FH3 

Najlepszy odsłuch: w salonie MP3store w Bydgoszczy obu wersji Kiner Nanna z sp3000 

Mój "efekciarski" odsłuch był za młodego jak w prawie pustym 60m2 pokoju puściłem Kraftwerk "The Robots" na prawie 2x100W wzmaku na  kolumnach z NRD :

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-rft-tonica-b9161-75w-35-4-ohm-i7419122063.html

Kupiłem je za miesiąc praktyk w ostatniej klasie technikum, za prawie 1000 Marek NRD-owskich ;) Mam je do dziś

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności