Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz słuchawkowy polecacie do brzmienia opisanego poniżej?


david_ames

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pytanie do forumowiczów, jaki wzmacniacz słuchawkowy polecalibyście do DAC-a i słuchawek, jeśli poszukiwalibyście następującej synergii w dźwięku i to właśnie wzmacniacz pełniłby KOREKCYJNĄ ROLĘ w torze? (bardzo proszę o propozycje do 3K monet, mogą być super budżetowe, im taniej tym lepiej)

- dźwięk zaokrąglony na górze (bez wyostrzeń, może być przyciemniona góra)
- niewycofana średnica
- ogólna przyzwoita jakość sceny
- niewyostrzone rejestry wyższej średnicy (korekcja ostrości wyższej średnicy)
- dobra rozdzielczość dźwięku

Czy to lampa, hybryda, czy tranzystor, nie ma znaczenia. 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić xduoo ta-26 . Ogólnie wpisuje się w brzmienie jakie opisałeś chodź rozdzielczość dźwięku nie była jakaś wybitna . Na pewno warto wymienić w nim lampki na lepsze wtedy brzmienie jest naprawdę klasowe . Należy pamiętać że to otl więc do słuchawek o niskiej impedancji nie za bardzo pasuje . 

Według mnie jest to jedna z tańszych propozycji godnych posłuchania , nie najtańsza ale też nie naciągająca zbytnio budżetu (przy tym solidnie zbudowany i wewnątrz znajdują się dobre jakościowo komponenty) . Bardzo fajnie paruje się ze słuchawkami o wyższej impedancji . Zabawa lampkami zwiększa koszty ale wzmacniacz odwdzięcza się wyższym sq . Użytkowałem między innymi z sennheiser hd660s , hd880 oraz beyerdynamic dt 800 . Scena nie była najszersza ale obrazowanie , głębia dźwięku bardzo przyzwoita. W każdym wypadku dźwięk był przyjemnie relaksujący, klimatyczny i plastyczny . 

Dość dobrze wspominam też LEHMANN AUDIO DRACHENFELS . Niezbyt mocarny , niezbyt znany ale dźwięk bardzo ciekawy . Dobra scena , sporo detali przy zachowaniu ciepłej , troszkę zmiękczonej sygnatury . (najlepiej współpracuje z niezbyt prądożernymi słuchawkami, wtedy najlepsza kontrola nad dynamiką i niskimi tonami , chociaż podłączałem do niego edition xs oraz sundary i też "biedy" nie było )

https://www.headfonia.com/review-lehmann-audio-drachenfels/2/

 

Zadam jeszcze pytanie z jakimi słuchawkami ma grać ten amp i jaki masz dac ?

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecnoselfrx Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i podzielenie się opinią. Wzmacniacze wyglądają na bardzo ciekawe, przyjrzę się im (szczególnie do xduoo mam duży sentyment, mam od 4 lat przenośny x20 i idealnie wpisuje się w mój gust). W sumie odtwarzam tor, który wyprzedałem kilka lat temu ze względu na budżet, a że obecnie mam środki to chciałbym wrócić do dźwięku, który lubię.
 

16 godzin temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Zadam jeszcze pytanie z jakimi słuchawkami ma grać ten amp i jaki masz dac ?


Mam obecnie Audeze LCD-2 i NuForce DAC-80 (tutaj dziękuję użytkownikowi @jd1210 za możliwość odkupienia daca i porady). Czyli dac i słuchawki, które miałem wcześniej i byłem z nich najbardziej zadowolony (odsłuchałem obecnie pod LCD 2 dwie integry - Coplanda 215 i Pathosa Converto MK2, ale to nie moja bajka). Okablowanie Forzy Audioworks. Dobieram wzmacniacz. Pytanie o charakterystykę wzmacniacza było celowe bo wiem czego szukam - jak gra reszta toru plus moje preferencje dźwiękowe. Wcześniej najbardziej zadowolony byłem ze wzmacniacza Bursona V2, ale obecnie nie jest produkowany i nie ma go na rynku wtórnym w tym momencie.  

 

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Dzięki, ale to jest V2+ dac plus amp (nie na mój budżet), V2 to tańsza wersja tylko ze wzmacniaczem. 



A może coś z wymiennymi OPAMP-ami?

Edytowane przez david_ames
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić dwie opcje - znam JDS Labs i SMSL

1. JDS LABS EL AMP II: https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/jds-labs/2020451289263102908/2021055800009/jds-labs-el-amp-ii-wzmacniacz-sluchawkowy

2. Jeżeli chodzi o SMSL - mam sAp-II który był dostępny w cenie 399 zł, mnie się udało kupić za 339 zł, niestety już jest niedostępny, ale mogę polecić SMSL SK PHA SANSKRIT w bardzo atrakcyjnej cenie obecnie: https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl/2016040444023160701/6970141850281/smsl-sk-pha-sanskrit-amplifier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar a mógłbyś własnymi słowami scharakteryzować ich brzmienie? Bo mi to coś wygląda na reklamę produktów na mp3 store (użyty język), które nie schodzą (mogę się mylić) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, david_ames napisał(a):

@Bednaar a mógłbyś własnymi słowami scharakteryzować ich brzmienie? Bo mi to coś wygląda na reklamę produktów na mp3 store (użyty język), które nie schodzą (mogę się mylić) ;) 

Chodzi Tobie o opisy na stronie sklepu - z tą reklamą? Od razu zaznaczam, że sprawdzałem na jazzie akustycznym - bo takiej muzyki słucham najczęściej. Po awatarze sądzę, że u Ciebie dominuje rock progresywny - siedziałem w tej muzyce ponad 20 lat temu, do King Crimson wciąż lubię wracać :) Słuchawki Fostex TH-610, AKG K240 Studio, Beyerdynamic DT770, Fostex T60RP, Hifiman HE400se.

JDS Labs słuchałem w mp3store - neutralny, detaliczny, ale nie wyostrzony. Mam wrażenie, że to jeden z tych wzmacniaczy, które starają się być przezroczyste i jak najmniej dodawać od siebie - mam to samo z moim sAp-II. Czyli bas obecny, ale kontrolowany, punktowy. Góra wyraźna, nie wyostrzona. Średnica na pierwszym planie, lekko uprzywilejowana. A jeżeli chodzi o serię Sanskrit firmy SMSL, to w zasadzie też blisko neutralności, ale z bardziej kremową, łagodniejszą górą (przynajmniej w porównaniu z moim sAp-II). W ogóle z chęcią poleciłbym Tobie ten mój sAp-II, ale niestety już jest wycofany z produkcji i dostępny (rzadko) tylko z drugiej ręki.

Z JDS Labs poleciłbym też tańszy ATOM AMP+, co prawda go nie słuchałem, ale jak znam życie, to gra tak samo, jak EL AMP II (którego wyższa cena wynika pewnie ze specyficznej stylistyki - ogromne pokrętło Volume na górze obudowy): https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/jds-labs/2021090843501231641/8500177944982/jds-labs-atom-ampplus-wzmacniacz-sluchawkowy-i-preamp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar dzięki za opinię i szczegółowy opis, wcześniej wydał mi się on zbyt generyczny stąd podejrzenia. SAP-II dodaję do moich preferowanych, niby mały ale cena zachęca do sprawdzenia, bez ryzyka wtopy, nie jestem uprzedzony do sprawdzania tanich sprzętów audio bo można miło się zaskoczyć. A z awatarem trafiłeś. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david_ames napisał(a):

@Bednaar dzięki za opinię i szczegółowy opis, wcześniej wydał mi się on zbyt generyczny stąd podejrzenia. SAP-II dodaję do moich preferowanych, niby mały ale cena zachęca do sprawdzenia, bez ryzyka wtopy, nie jestem uprzedzony do sprawdzania tanich sprzętów audio bo można miło się zaskoczyć. A z awatarem trafiłeś. 

Po prostu opisywanie brzmienia to nie jest coś, co mi wychodzi najlepiej ;) A propos awatara - u mnie z kolei Lester Bowie z Art Ensemble Of Chicago ;)

A jeżeli chodzi o SAP-II - tak naprawdę trudno byłoby mi ocenić, czy ten kilkakrotnie droższy JDS Labs gra od niego lepiej (musiałbym porównać bezpośrednio - JDS słuchałem w salonie, nie miałem mojego SMSL przy sobie). To mój najlepszy zakup audio w życiu, mam go już 3 lata. Zmieniłem firmowy zasilacz impulsowy na polski stabilizowany liniowy Abasco - koszt ok. 70 zł, a gra trochę lepiej. Jedno, czego w SAP-II brakuje, to regulacja gain - bo jest ustawiony bardzo wysoko i pokrętło głośności mam na godz. 8 - i to już jest głośno ze słuchawkami AKG K271 MkII, kiedyś zrobiłem zdjęcie, na jakim ustawieniu zwykle słucham muzyki, jak pokręcę w okolice godz. 9-tej - już jest bardzo głośno (ale mam na to receptę - naprawię swój odtwarzacz CD Denon DCD-485 z regulowanym poziomem na wyjsciu RCA):

image.jpeg

Godzinę temu, david_ames napisał(a):

nie jestem uprzedzony do sprawdzania tanich sprzętów audio bo można miło się zaskoczyć

Dokładnie to samo miałem z SAP-II. Przed zakupem obawiałem sie tylko, że gra podobnie ostro, jak Holdegron H1, którego wcześniej miałem - bo to podobna kontrukcja do SAP-II, ale okazało się, że są róznice: łagodniejsza góra i mocniejszy bas w SAP-II. Może nieco mniej detaliczny, ale za to nie tak męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bednaar napisał(a):

Z JDS Labs poleciłbym też tańszy ATOM AMP+, co prawda go nie słuchałem

Również jego brzmienie śmiało można nazwać neutralnym , czystym , dość detalicznym . 

Pokazuje charakter jaki podamy ze źródła , warto łączyć z raczej muzykalnymi dac-ami . 

W tym względzie zachowuję się podobnie do droższych braci . 

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Również jego brzmienie śmiało można nazwać neutralnym , czystym , dość detalicznym . 

Pokazuje charakter jaki podamy ze źródła , warto łączyć z raczej muzykalnymi dac-ami . 

W tym względzie zachowuję się podobnie do droższych braci . 

Czyli wypisz wymaluj jak droższy EL AMP II, a także... parę razy tańszy mój SMSL sAp-II ;) Pewnie znalazłyby się jakieś różnice, jakby porównywać je bezpośrednio.

U mnie źródłem jest CD-amplituner Marantz M-CR503 (sygnał idzie po RCA, nie mam zewnętrznego DAC-a).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco tańszą propozycją wzmacniacza, który też wpisuje się w twoje wymagania, jest iFi Zen Can. Niestety nie ma pilota ani wyświetlacza, jeśli na tym ci zależy. Ja używam go z Zen Dac V2, to już w ogóle jest ciepłe i miękkie połączenie, ale testowałem też z Toppingiem DX3 Pro+ i rzeczywiście dodaje szlachetności i ciepła przetwornikom, którym trochę tego brakuje.

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności