Skocz do zawartości

Sansa Express 1gb - Moja Recenzja


adikk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Mialem Sanse Express 2G z radiem - zmienilem na Shuffle

 

SANSA EXPRESS VS. SHUFFLE

 

Skrotowo:

 

Nie kupujcie.

 

 

Dluzej:

 

1) Przez miesiac uzywalem pozyczonego Shuffle 1G (nowy wypusc Apple), w sumie wszystko bylo ok, ladny dzwiek, swietna ergonomia, okazalo sie ze _nie_ musze uzywac itunes (http://shuffle-db.sourceforge.net/), ale.... nie mial wyswietlacza :(

 

2) Nastepnie kupilem Sanse i ... ups to nie jest dobry mp3ek, niby ok ale przyciski malutkie, glosnosc zmineia sie z boku, najwieszy przycisk nie ma prawie zadnych funkcji, wykrywany jest jako sansa lub dysk w zaleznosci od wersji Media Playera (ograniczenia), odczytuje piosenki (kataloguje) wylacznei po mp3tagach !, ma kiepski dzwiek w porownaniu z shuffle (slaby bas, wymiana sluchawek nie bardzo pomaga), wyswietlacz naprawde jest niewielki - ale to nie jest takie up... najgorsze ze w dzien przy jasnym swietle nie widac co jest na nim :(, maly tez problem z przewijaniem utowru - odbywa sie to zbyt wolno co wiecej nie ma podsluchu na przewijany utwor.... Ok Sansa ma wiecej funkcji ale 99% czasu slucham mp3ek, czasami radio bylo uzyteczne ale naprawde zadko, a dyktafon dobrze ze jest z tym ze uzywa sie go tak samo czesto jak ten w telefoni (czytaj 0.0001% czasu), equalizer - no jest, ale przy tej jakosci dzwieku juz niewiele da sie uratowac - nie mowie ze dzwiek byl bardzo zly, ale po prostu kiepski...ostatecznie - sprzedalem toto.

 

3) Kupilem Shuffle, co prawda nie ma wyswietlacza i tylko 1G pamieci ale -> o niebo lepszy dzwiek a wlasnie to jest kluczowa sprawa w playerach ! Swietna ergonomia - i powtarzam: _nie_ trzeba wogole uzywac Itunes :) -> (http://shuffle-db.sourceforge.net/)

 

PS

Jezeli macie jakiekolwiek pytania zapraszam, porownalem oba playera szczegolowo -> bedek_bedkowski@o2.pl tytul: "SANSA EXPRESS VS. SHUFFLE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale pisząc

Shuffle 1G
ktoś może pomyśleć, że mówisz o Shuffle pierwszej generacji (co nie zgadza się z trześcią twojego nawiasu). Na przyszłość używaj prawidłowych o znaczeń czyli 1GB (gigabajt)
wykrywany jest jako sansa lub dysk w zaleznosci od wersji Media Playera
o ile mi wiadomo można zmieniać tryb w menu użądzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedek - kilka ciekawych spostrzeżeń ale recenzją czy testem bym tego nie nazwał. Niby to oceniałeś dźwięk ale nic o metodyce testu nie podałeś, mogę tylko podejrzewać użycie stockowych słuchawek (napisałeś "wymiana słuchawek nie bardzo pomaga" - na jakie?), niewiele wiadomo o użyciu equalizera (nie wydaje mi się, żeby jego wpływ był nieznaczny - raczej bardzo kiepskie słuchawki zepsuły wrażenie, te od mojej c240 po jednym odsłuchu niemal wylądowały w koszu :P ). Widać nieznajomość możliwości playera ("wykrywany jest jako sansa lub dysk w zaleznosci od wersji Media Playera" ???, "piosenki (kataloguje) wylacznei po mp3tagach !" - to jakaś wada wg Ciebie? :blink: ). Shuffle 1G to Shuffle 1 generacji czy Shuffle o pojemności pamięci 1GB - na pierwszy rzut oka nie wiadomo... (swoją drogą 1 czy 2 generacji?). Używaj właściwych oznaczeń - samo "G" to tylko przedrostek "Giga". Ogólnie nieco wygląda to na pisane pod Shuffle'a (zwłaszcza jeśli to był Shuffle 2 generacji raczej nie chwalony za jakość dźwięku), ale możesz rozwiać wątpliwości...

PS. Nie podawaj maila - forum służy zbieraniu informacji i wymianie opinii, jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia napisz to tak żeby było ogólnie dostępne. Poza tym zawsze kilka ofert sprzedaży Viagry mniej na skrzynce :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej wy sluchaliscie w ogole tego playerka? O_o Znajomy ma T10 moja dziewczyna wlasnie owa Sanse, przesluchalem obydwa playerki na Sennkach MX400 oraz EP 630 wiem, ze slcuhawki nie pochodza z highendu lecz sa na pewno lepsze od stockowych... Przy ustawieniach EQ normal T10 zagral ladniej na Sennkach, ze wzgeldu na to ze moim zdaniem ma wiecej basu od Expressa, lecz jesli podlaczylem Epki to sprawa wygladala zupelnie inaczej, Sansa Express, ktora przy ustawieniach EQ na normal ma dosyc malo basu + ep630, ktore maja go az za duzo, brzmiala bardzo przyjemnie przy utworach w stylu rap i rnb, natomiast w t10 bas sie zlewal z srodkiem i ingerencja w EQ byla niezbedna aby sluchac na nich dziekow z EPek. Moim zdaniem obydwa playerki graja podobnie, na sluchawkach, ktore testowalem wystawilbym im ta sama ocene. Jesli trafia mi sie lepsze sluchawki to napisze jak na nich gra Express i nie gadajcie glupot, ze gra zle bo tak nie jest:) ale to i tak tylko moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"piosenki (kataloguje) wylacznei po mp3tagach !" - to jakaś wada wg Ciebie? :blink:

Akurat dla mnie to ogromna wada, bo mp3ki mam zazwyczaj ściągane na pałę i nie wszystkie mają wypełnione tagi, poza tym zazwyczaj wrzucam je do katalogów, a tego Sansa nie obsługuje. Powinno być i po katalogach i po tagach, chociaż dla mnie tego drugiego w ogóle mogłoby nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,No moze troche pisalem nieskalnie ale i.. nie jestem (przynajmniej nie ostatecznym).Moze po kolei zaczne odpowiadac:bedek - kilka ciekawych spostrzeżeń ale recenzją czy testem bym tego nie nazwał. Nie zamierzlaem pisac recenzji tylko chcialem wymienic luzne informacje i spostrzezenia, ogolnie ostrzezenie :)Niby to oceniałeś dźwięk ale nic o metodyce testu nie podałeś, mogę tylko podejrzewać użycie stockowych słuchawek (napisałeś "wymiana słuchawek nie bardzo pomaga" - na jakie?), niewiele wiadomo o użyciu equalizera (nie wydaje mi się, żeby jego wpływ był nieznaczny - raczej bardzo kiepskie słuchawki zepsuły wrażenie, te od mojej c240 po jednym odsłuchu niemal wylądowały w koszu :P ). Test polegal cakowiecie na wlasnym odczuciu, slucham zarowno muzyki rockowej jak i elektro (od dnb po lounge), ipod wyroznial sie: duzo lepszym basem - znamiennym bylo tez to ze moglem zrozumie teksty piosenek w j.ang. z czym mialem problemu na sanse.Probowalem wymienic sluchawki sansy defaultowe na 2 zestawy sluchawek ktore sa standartowymi sluchawkami ipod - jakosc dzwieku nie poprawila sie znacznie, z czego wynika ze dzwiek generowany przez sanse nie jest najlepszy.Equalizererm podbilem max bas i sopran, nie zauwazylem niczgo oszalamiajacego - shuffle nie ma wogole equlizera (co prawda ma cos co dziala automatycznie w zaleznosci od mp3tag-u piosenki) a dzwiek jest o niebo lepszy, posiadalem obydwa playery rownolegle przez miesiac i mialem mase czasu na proby, polecam posluchac ipod-a i sansy ronolegle (szczegolnie sansay express).Widać nieznajomość możliwości playera ("wykrywany jest jako sansa lub dysk w zaleznosci od wersji Media Playera" ???, Informacja ta jest dostepna wprost z instrukcji uzytkownika 0 potwierdzielm ja w praktyce, w komputerze z MP10 Sansa jest widoczna jako dysk wymienny, przy MP11+ jako urzadzenie zewnetrzne (nie dysk wymienny)."piosenki (kataloguje) wylacznei po mp3tagach !" - to jakaś wada wg Ciebie? :blink: ). Dosc powazna, czesto piosenki maja nieprawidlowe wpisy w tagach - powoduje to ze gdy odtwarzasz po albumach (opcja w sansie express) i tag albumu w pliku mp3 jest nieprawidlowy bedize on widoczny jako osobny album (radze wytestowac w praktyce) - teoretycznie mozna poprawic wszystkie mp3tagi na prawidlowe ... ale komu by sie chcialo ? Ogolnie fajnie by bylo gdyby sansa miala mozliwosc czytania plikow zgodnie z drzewem katalogow - opcji takiej brakuje, nie ma tego problemu w shuffle.Shuffle 1G to Shuffle 1 generacji czy Shuffle o pojemności pamięci 1GB - na pierwszy rzut oka nie wiadomo... (swoją drogą 1 czy 2 generacji?). Używaj właściwych oznaczeń - samo "G" to tylko przedrostek "Giga". Ogólnie nieco wygląda to na pisane pod Shuffle'a (zwłaszcza jeśli to był Shuffle 2 generacji raczej nie chwalony za jakość dźwięku), ale możesz rozwiać wątpliwości...Rozwiewam watplikowaci - mam najnowszy wypust Apple - Shuffle 2 generacji z pamiecia 1GB, nie pisze "pod Shuffla" - po prostu mialem i mam 2 szufelki i wypadaja duzo lepiej niz sansa (tytulowa sprzedalem i nigdy wiecej), niestety nie mma shuffle 1 generacji aby porownac jakosc dzwieku, moze i byla lepsza, ale jak dla mnie 2 generacja ma swietny dzwiek i naprawde nie da sie tego porownac z sansa express nijako.PS. Nie podawaj maila - forum służy zbieraniu informacji i wymianie opinii, jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia napisz to tak żeby było ogólnie dostępne. Poza tym zawsze kilka ofert sprzedaży Viagry mniej na skrzynce :>Jak ktos ma ochote niech mi przysle reklame, chce po prostu podzielic sie informacjami i dac mozliwosc zdawania pytan - to forum niestety nie wysyla inf. o zmianie we w watku w tkorym sie bierze udzial.

Akurat dla mnie to ogromna wada, bo mp3ki mam zazwyczaj ściągane na pałę i nie wszystkie mają wypełnione tagi, poza tym zazwyczaj wrzucam je do katalogów, a tego Sansa nie obsługuje. Powinno być i po katalogach i po tagach, chociaż dla mnie tego drugiego w ogóle mogłoby nie być.
No wlasnie tego mi strasznie brakowalo w sansie - pisalem wyrzej, katalogowanie po tagach to pain in the ass :) i to co lezy na p2p niestety ma niezwykle zmieszane tagi, naprawde nie wiem czym kierowali sie producenci softu do sansy aby wybrac tak sadomasochistyczne rozwiazanie jak tagi :)
Nie chcę się czepiać ale pisząc ktoś może pomyśleć, że mówisz o Shuffle pierwszej generacji (co nie zgadza się z trześcią twojego nawiasu). Na przyszłość używaj prawidłowych o znaczeń czyli 1GB (gigabajt) o ile mi wiadomo można zmieniać tryb w menu użądzenia
Hej, mialem na mysli Shuffle 2 generacji z pamiecia 1GB (tym razem wikipedia moim drugim mozgiem).Co do zmiany trybu jakos nigdy mi sie to nie udalo - po prostu nie moglem znalesc takiej opcji, wiem ze w instr. o tym pisza ale za Chiny nie moglem tegowego pstyczka znalesc, teraz juz mi to nie potrzebne :)
Bedek a na jakich sluchawkach przeprowadzales ten swoj "test" ? :]
Test to troche duze slowo - probowalem na sluchawkach apple dolaczanych do roznych wrsji shuffle, niestety w obydwu przypakach dzwiek z sansy byl znacznie gorszy, zamierzalem kupic Sennheiser ale stwierdzilem ze jesli sansa produkuje kiepski dzwiek to nie bede jej ratowal takimi metodami - kupilem palyer ktory generuje o niebo lepszy dzwiek i kombinajce ze sluchawkami sa zbedne.Czytalem na CNET ze polecaja wymiane sluchawek na ... sluchawki za 250$ - sory ale to nie ma zadnego sensu, za tyle mozna kupic najbardziej wypasiony player Apple z mego wyp... :)
Po przeczytaniu wszystkiego mam wrażenie, że ten odtwarzacz to takie małe cacko co po miesiącu będzie się nadawać na śmietnik. :(
Krotko: tak.Dluzej: nie :) mozliwe ze dla kogos kto lubi 5001 funcji i pstycznikow sansa bedzie genialna, ale ja w koncu swierdzilem ze sluchanie muzyki i jakosc dzwieku w playerze to glowne cele (no nie blysnalem geniuszem).Wniosek:Nie wyrzucaj do smienitka - szkoda srodowiska, jak juz nabyles sprzedaj i kup inny odtwarzacz.
eeeee...ladnie napisane i tyle . Zebys mial skale porownawcza , musisz porownac swoj sprzet z np. iRiverem .A taki test doprowadzi Cie do frustracji.Wybacz , ale Sansa i iRiver , to jak "maluch" i mercedes...czyli OGROMNA roznica dzwieku .Jak dla mnie , wyrzucony w bloto szmal .
Nie wiem czy ten post do mnie ale ... i tak odpowiem :)Ja porownuje najtansza sanse (270z) z najtanszym ipodem (345zl) - roznica na poziomie 75zl nie jest specjalnym obciazeniem a jakosc ktora daje shuffle jest tego warta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedek stockowe sluchawki iPoda to wielkie G... :) tak samo jak te od Sansy, na takich sluchawkach nie mozna w ogole porownywac sprzetu... iPod gra lepiej na swoich bo sa robione pod niego a nie pod sanse, dodatkowo nieumiejetne obcowanie z EQ pogarsza tylko dzwiek, a nie polesza. A co do ceny to ja za dziewczyny sanse dalem 178zl w sklepie za 1GB bez FM, bo i po co ? 1GB Szufli kosztuje sporo wiecej ;) Jakbym mail kupowac dla siebie i wybioerac miedzy tym iPodem i Sansa wybralbym Sanse;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedek stockowe sluchawki iPoda to wielkie G... :) tak samo jak te od Sansy, na takich sluchawkach nie mozna w ogole porownywac sprzetu... iPod gra lepiej na swoich bo sa robione pod niego a nie pod sanse, dodatkowo nieumiejetne obcowanie z EQ pogarsza tylko dzwiek, a nie polesza. A co do ceny to ja za dziewczyny sanse dalem 178zl w sklepie za 1GB bez FM, bo i po co ? 1GB Szufli kosztuje sporo wiecej ;) Jakbym mail kupowac dla siebie i wybioerac miedzy tym iPodem i Sansa wybralbym Sanse;) Pozdrawiam
Ok, wybor nalezy do ciebie, a czy uzywales Ipod-a przed/rownolegle z sansa ? Moim zdaniem nie tylko dzwiek ale i ergonomia ma duze znaczenie, co prawda ipod nie ma wyswietlacza ale przyciski sansy wymysli chyba lekki sado, nie mowiac juz o probie czytania wyswietlacza przy slonecznej pogodzie :)
Bedek stockowe sluchawki iPoda to wielkie G... :) tak samo jak te od Sansy, na takich sluchawkach nie mozna w ogole porownywac sprzetu... iPod gra lepiej na swoich bo sa robione pod niego a nie pod sanse, dodatkowo nieumiejetne obcowanie z EQ pogarsza tylko dzwiek, a nie polesza. A co do ceny to ja za dziewczyny sanse dalem 178zl w sklepie za 1GB bez FM, bo i po co ? 1GB Szufli kosztuje sporo wiecej ;) Jakbym mail kupowac dla siebie i wybioerac miedzy tym iPodem i Sansa wybralbym Sanse;) Pozdrawiam
Zrobilem tak naprawde 4 proby ze sluchawkami0) sansa + sluchawki sansy = jakosc dzwieku 6/101) sansa + sluchawki ipoda = jakosc dzwieku 7/102) ipod + sluchawki sansy = jakosc dzwieku 9/103) ipod + sluchawki ipoda =jakosc dzwieku 10/10Wniosek - niezaleznie jakie sluchawki podlaczysz do sansy jakosc dzwieku nie przewyzszy ipoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście Sansy i tak bym nie kupił, bo raz że te tagi, a dwa, że strasznie wolno przewija (słucham głównie setów, to bym chyba oc**iał). Ale myślę że dla siostry będzie ok. Ona dotychczas słuchała tylko MuVo 256MB na stockowych słuchawkach, a potem na jakichś pasterskich za 20 zika (VAKOSS chyba), więc na pewno Sansa Express + MX400/MX500 mile ją zaskoczy.

 

Przy okazji, ostatnio dałem jej do posłuchania moje Sennki MX500 to przychodzi do mnie po jakimś czasi i...

-Ale fajnie grają! I w ogóle w jeden słuchawce słyszę inne instrumenty niż w drugiej, fajne!

-Magda... to się nazywa stereo ;)

 

Nie to że w każdych tak powinno być... B) Już więcej nie patrzy na mnie z politowaniem jak wydaję >50 zika na pchełki hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście Sansy i tak bym nie kupił, bo raz że te tagi, a dwa, że strasznie wolno przewija (słucham głównie setów, to bym chyba oc**iał). Ale myślę że dla siostry będzie ok. Ona dotychczas słuchała tylko MuVo 256MB na stockowych słuchawkach, a potem na jakichś pasterskich za 20 zika (VAKOSS chyba), więc na pewno Sansa Express + MX400/MX500 mile ją zaskoczy.

 

Przy okazji, ostatnio dałem jej do posłuchania moje Sennki MX500 to przychodzi do mnie po jakimś czasi i...

-Ale fajnie grają! I w ogóle w jeden słuchawce słyszę inne instrumenty niż w drugiej, fajne!

-Magda... to się nazywa stereo ;)

 

Nie to że w każdych tak powinno być... B) Już więcej nie patrzy na mnie z politowaniem jak wydaję >50 zika na pchełki hehe.

Ja wlasnie sie zorientowalem ze wlasciwie kupilem taniej Shuffle niz Expressa, kupowalem w Argos.ie (na stronie nie ma) ale w sklepie mozna dostac ipody shuffle za 69E (promo/wyprzedaz) wiec wychodzi taniej niz sansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie to ogromna wada, bo mp3ki mam zazwyczaj ściągane na pałę i nie wszystkie mają wypełnione tagi, poza tym zazwyczaj wrzucam je do katalogów, a tego Sansa nie obsługuje.

To jest usprawiedliwianie własnego lenistwa a nie wada playera :> :> :>

Powinno być i po katalogach i po tagach, chociaż dla mnie tego drugiego w ogóle mogłoby nie być.

A powinno, w każdym razie by nie zaszkodziło. Jak dla Ciebie to spróbuj opisać zbiory i może wtedy docenisz wygodę tego rozwiązania :P Chociaż dużo też zależy od swoistej nazwijmy to "kultury słuchania" - co innego będzie preferował ktoś słuchający ściągniętych z netu pojedynczych plików z aktualnymi przeboikami, które i tak za miesiąc skasuje bo będą nowe a co innego ktoś posiadający całe albumy z muzyką i przyzwyczajony do traktowania nagrań w mp3 czy podobnych formatach jak zwykłych płyt...

Dosc powazna, czesto piosenki maja nieprawidlowe wpisy w tagach - powoduje to ze gdy odtwarzasz po albumach (opcja w sansie express) i tag albumu w pliku mp3 jest nieprawidlowy bedize on widoczny jako osobny album (radze wytestowac w praktyce) - teoretycznie mozna poprawic wszystkie mp3tagi na prawidlowe ... ale komu by sie chcialo ?

(...)

No wlasnie tego mi strasznie brakowalo w sansie - pisalem wyrzej, katalogowanie po tagach to pain in the ass smile.gif i to co lezy na p2p niestety ma niezwykle zmieszane tagi, naprawde nie wiem czym kierowali sie producenci softu do sansy aby wybrac tak sadomasochistyczne rozwiazanie jak tagi

Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest usprawiedliwianie własnego lenistwa a nie wada playera :> :> :>

 

A powinno, w każdym razie by nie zaszkodziło. Jak dla Ciebie to spróbuj opisać zbiory i może wtedy docenisz wygodę tego rozwiązania :P Chociaż dużo też zależy od swoistej nazwijmy to "kultury słuchania" - co innego będzie preferował ktoś słuchający ściągniętych z netu pojedynczych plików z aktualnymi przeboikami, które i tak za miesiąc skasuje bo będą nowe a co innego ktoś posiadający całe albumy z muzyką i przyzwyczajony do traktowania nagrań w mp3 czy podobnych formatach jak zwykłych płyt...

 

Co do "kultury sluchania" to, pomine juz sam fakt sciagnabnia p2p :), osobiscie slucham zawsze i wylacznie albumami, i nie mowie to o smerfnych hitach vol. 37, niestety wielu riper-ow nie dba o mp3tagi, i kazdorazowe poprawianie mp3tagow jest meczace, zaraz odpowiesz ze mozna to zrobic programem, ok zgadza sie to przyspieszy z tym ze moze lepiej byloby wprowadzic mozliwosc sluchania muzyki katalogami i wszystkim byloby latwiej ... np tak jak w shuffle :) [o i za to szuflowanie mnie wyrzuca z tego forum]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wielu riper-ow nie dba o mp3tagi, i kazdorazowe poprawianie mp3tagow jest meczace,

Zapewne to ci sami co nie dbają też o jakość kompresji, ehh :> Jak wyżej - to się nazywa lenistwo.

zaraz odpowiesz ze mozna to zrobic programem, ok zgadza sie to przyspieszy z tym ze moze lepiej byloby wprowadzic mozliwosc sluchania muzyki katalogami i wszystkim byloby latwiej

Co do tego, że powinny być dostępne obie te metody sortowania niezależnie to masz rację. Co do programu - potrwa to minutę, może mniej, istnieją rozwiązania typu CDDB, etc. Idąc tym tokiem myślenia po co w ogóle tagi w mp3, przecież są zbędne, można identyfikować pliki po nazwie i trzymać w folderach posortowane alfabetycznie i wystarczy... A nie zauważyłeś większych możliwości kontroli nad nimi gdy są poprawnie otagowane? Nie wspominając o większych możliwościach sortowania i szukania pod kątem danej cechy?

Dobra, ale kończmy OT bo to temat o Expressie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedek 69Euro to jakies 255zl, jak pisalem sansa mnie kosztowala 178zl, czyli nie całe 80zl roznicy, ktore mozna wydac na przyzwoite sluchawki np. ep630 lub mx500 i taki zestawik w cenie szufli zagra o niebo lepiej niz szufelka na stockowych sluchawkach. Mozliwe, ze przy sluchawkach z gornej polki Szufla sie rozkreci, lecz nie moge tego powiedziec bo nie sprawdzalem jej na takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedek 69Euro to jakies 255zl, jak pisalem sansa mnie kosztowala 178zl, czyli nie całe 80zl roznicy, ktore mozna wydac na przyzwoite sluchawki np. ep630 lub mx500 i taki zestawik w cenie szufli zagra o niebo lepiej niz szufelka na stockowych sluchawkach. Mozliwe, ze przy sluchawkach z gornej polki Szufla sie rozkreci, lecz nie moge tego powiedziec bo nie sprawdzalem jej na takowych.

 

Ech mlodośc . Rozumiem , braki finansowe i niecierpliwosc wymuszaja pospieszne zakupy. Czasami jednak , lepiej zaczekac / uskladac wiecej pieniedzy / i kupic , naprawde cos znacznie lepszego i niekoniecznie drozszego -np.iRiverS7 -169 pln. Mam 4 playerki -Sansa m240 , S7 , Clix i Samsung K5 i uwierz mi Sansa jest beznadziejna .To dobry zakup dla malolata , np jako prezent na I-sza komunie.Angole powiadaja - "Nie stac nas , na kupowanie tanich rzeczy" i jest w tym wiele racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze Sansy kierowalem sie jej wygladem i rozmiarami cena byla rzecza drugorzedna;) bo to playerek dziewczyny... pozatym m240, a express to co innego. Niektorzy naczytaja sie stu pozytywnych opini o iRiverze i mowia ze tylko on sie liczy nie majac w reku innych odtwarzaczy. W tym przypadku tansze nie rowna sie gorsze, najpierw przesluchajcie expressa potem spekulujcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew, mówisz lenistwo, ale jakie lenistwo, skoro ja po prostu nie słucham singli. Ściągam całe sety i jak mi się coś spodoba, to zerkam na tracklistę i ściągam w formie singla, głównie po to, że kiedyś chcę nagrać swój własny mix (eh, ile to ja już odkładam...) więc że tak się uprzejmie spytam - po cholerę mi te tagi? To powinien być DODATEK do słuchania po katalogach, a nie coś na zasadzie "zamiast". Nie każdy ma otagowane mp3ki, a katalogi potrafi zakładać każdy.

 

I nie wciskaj mi tu kitu o jakimś lenistwie, bo niektórzy mają mp3ki, żeby ich słuchać, a nie onanizować się przy wyświetlanych tytułach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma otagowane mp3ki, a katalogi potrafi zakładać każdy.

Dobre...

I nie wciskaj mi tu kitu o jakimś lenistwie, bo niektórzy mają mp3ki, żeby ich słuchać, a nie onanizować się przy wyświetlanych tytułach.

No mocno zacząłeś, taki wielki joł jesteś? A może to z braku argumentów? :> Żałosne...

Co powinno a co mogło by być to dwie różne rzeczy, nawet te swoje "single" czy "sety" możesz otagować i na pewno to nie zaszkodzi - to jest takie myślenie "ja nie potrzebuję to ktoś inny też nie".

Widzisz, chyba dobrze Cię zakwalifikowałem do grupy "ściągnę coś tam co jest akurat na czasie i za pół roku nawet nie pamiętam, że to miałem więc olewam opis", ja i zapewne wiele innych osób ma gromadzone od lat płytoteki i podobny porządek próbuje zachować w elektronicznym odpowiedniku tychże płyt. Przecież nikt nie nakazuje Ci używać tagów - rozchodzi się o kwalifikowanie sortowania po tagach jako wady danego playera z czym zgodzić się nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze małe spostrzeżenie techniczne. Odtwarzacz widziany jest jako MTP tylko z WMP 10+ i wtedy tylko działa Sansa Updater (swoją drogą jest nowy Firmware, ale nie wiem jeszcze co poprawili). Ponadto playlisty można tworzyć poprzez menu kontekstowe w momencie gdy przeglądamy zawartość playerka na kompie. Tak utworzone playlisty działają bez problemu, może się jedynie pojawić problem z kolejnością utworów, ale nie ma problemu z edycją tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze małe spostrzeżenie techniczne. Odtwarzacz widziany jest jako MTP tylko z WMP 10

:blink:

A pod czym innym ( poza Vistą oczywiście ) może być widziany jako urządzenie MTP skoro

ten protokół Microsoftu to " ekskluzywna " część Framework'u właśnie Windowsa XP i WMP 10/11 .

 

Pod Linuxem , Mac OS X ? :D

 

(Żeby protokół MTP zadziałał po Windą XP potrzebne jest zresztą nie tylko zainstalowanie

WMP 10 lub 11 , ale także dodatek Service Pack 1 lub 2 . Dla Visty protokół MTP jest już natywny )

 

I choć rzeczywiście są takie playery MTP które nie dadzą się skonfigurować z żadnym innym systemem

niż Windows XP z WMP 10/11 ( np playery Philipsa , a w zamierzchłych czasach nawet Irivery T-series )

to Express na pewno się do nich nie zalicza > konfigurowny jako zewnetrzna pamięć masowa

( urządzenie MSC ) po kazdym innym system niż XP i Vista .

 

W dodatku mimo że pod Win XP i Windowsem Vistą Sansa Express faktycznie konfigurowana jest

automatycznie jako "MTP device " , to jednak można bardzo prosto wymusić zmianę na

protokół UMS w menadżerze Windowsa ( zajmuje to około 15 sekund ) dokładnie

w ten sam sposób jak na moim Trekstorze Vibezie .

 

Co zrobić aby Vibez /Express wykrywany był jako player UMS pod Windows XP i Vistą

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=17009

 

PS. Temat jak wymusić na Expressie UMS także pod Windowsem był już wielokrotnie "wałkowany"

na naszym forum . Informacja jak to zrobić znajduje się także w Sandisk Sansa FAQ

- znakomitym kompedium wiedzy o wszystkich playerach tej firmy opracowanym przez YogiCK`a. :rolleyes:

 

SanDisk MP3 Players - Opracowanie >> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=238270

 

Moim skromnym zdaniem dla wszystkich właścieli playerów tej firmy powinna to

być lektura obowiązkowa . Po co drugi raz odkrywać Amerykę , krzycząc przy tym

że dotarło się do Indii ? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew, ty jesteś niemożliwy. Idź sobie skarpetki do szuflady zakwalifikuj a nie będziesz kogoś do grup przypisywał. Zresztą co cię obchodzi jakiej muzyki słucham. Nie ważne, nawet jakbym słuchał Mozarta czy Chopina to jeśli JESTEM ZMUSZONY to otagować, bo nie ma odtwarzania po katalogach, to jest to MINUS. Kropka. Może ty nie masz innych zajęć to siedzisz i tagujesz sobie swoje pliczki, ale jak czasami mam akcje typu "ściągnęło się, mam 3 minuty na upload bo autobus ucieknie" i co mam jeszcze tagować jak jakiś pasterz?

 

Zresztą co ja będę dyskutował z kimś, kto poleca MXy seri x50. Wszystko w tym temacie. Dla mnie koleś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności