Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy - Konfirugacja - Opinie - Pomoc


piotr3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A wiec chlopaki i dziewczyny, prosze was o pomoc w skonfigurowaniu zestawu komputerowego za ok 1500zl, uwzgledniajac w to procesor,plyte,ram,grafike oraz dysk twardy.Szukam jaknajbardziej optymalnego zestawu jakosc/cena, ewentualnie nasunac mnie na tematyke najbardziej optymalnych podzespolow w swojej cene ;-). Czekam na wasze konfiguracje i male objasnienia.

 

Dodam ze komputer ma byc urzywany do grania oraz prac biurowych,wiem ze za te pieniadze ze wyciagne demona predkosci ale postarajmy sie cos wspolnie ustalic i nakreslic mi dawno zapomniany temat hardware`u.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może poczekasz z kupnem kompa bo słyszałem, że intel ma obniżać ceny core2duo

 

A to fajny procek jest... ;) Chociaż wiele aplikacji wciąż nie wykorzystuje w pełni jego możliwości to np. foobar przy konwersji plików korzysta z obu rdzeni, a to już coś. Ostatnio też chciałem sobie kupić drugi komputer właśnie w tych granicach, ale nie mam funduszy.

 

Zdaje się, że kompa za około 3k kupowałem stosunkowo niedawno, ale teraz za te same pieniądze miałbym już ram 800Mhz, a nie 667 i nieco lepszą płytę główną. Za procesor i kartę graficzną płaciłem po 150-200zł więcej niż zapłaciłbym teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się jakoś do tych porad na purepc nie potrafię do końca pozytywnie ustosunkować. Wynika to z tego, że kiedyś kierowałem się już radami z tego zacnego forum i się sparzyłem kupując wiecznie palącą się grafikę, a raczej 3 jej nowe sztuki ... Od razu mówię, że znawcą sprzętu nie jestem - nie mam na to czasu ani pieniędzy biorąc pod uwagę to, że producenci co chwila zasypują nas kolejnymi nowinkami. Interesują się tylko wtedy kiedyś potrzebuję coś wymienić. Spróbuję się odnieść do zaproponowanego zestawu.

 

MOBO EVGA nForce 650i Ultra ____________________ 339zł

Kompletnie nie mam zdania co do tej firmy - na rynku polskim nie istnieje chyba zbyt długo, aczkolwiek mają rekomendacje nvidii na tworzenie podzespołów wg wszelkich norm etc ... powiedzmy, że jest ok.

 

 

 

CPU Intel E2140 BOX__________282zł

Prawdę mówiąc zawsze byłem za intelem, zawsze sprawiał wrażenie producenta bardziej dopracowanych procków. To, że niekiedy amdki w jakichś grach były mocniejsze dla mnie w 90% najczęściej było mitologią. Jak bym sobie kupował kompa to bym inwestował w rdzenie intela ( choć wiem, że amd od czasu amd64 robi niezłe procki )

 

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

Nie do końca jestem przekonany, czy z miejsca będzie ci potrzebne 2 giga - prawda - obecnie pamiątki są tanie, a jak byś chciał instalować vistę to może się przydać, ale ja bym raczej proponował wziąć na początek 1gb i pozostać na xpeku jeszcze przez jakiś czas.

 

GRAFIKA Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3______________________ 288zł

Wiem co piszą o tej grafie na necie - świetnie się kręci, zegary mogą dobić wyżej niż nawet w droższej wersji, przebija tańsze wersje gigabayta e.t.c.. Pomijając radosne grono overclokerów pojawiają się głosy, że nie do końca jest w niej zachowana ostrość obrazu. Poza tym od około 10lat jak coś mi, albo znajomym siada w kompie to jest to grafa albo zasilacz - stąd radzę zainwestować zaoszczędzone wyżej 100zeta w bardziej markową kartę - HIS'a, Asus'a, czy nawet gigabayta. Wiem - nie kręcą się tak fajnie, może mają trochę gorsze osiągi, ale wydaje mi się, że nadrobią to wytrzymałością - sory ale dla mnie takie firmy jak palit czy galaxy ( z czego galaxy bardziej ) będą mi się jeszcze długo kojarzyć z firmami produkującymi na tańszych komponentach, które mogą w każdej chwili po prostu odmówić posłuszeństwa.

 

HDD Western Digital WD1600AAJS 160GB ______________ 177zł

Zawsze lubiłem wd, preferuję nad segaty, ale na dłuższą metę bez różnicy ( oby jeden z tych dwóch )

 

 

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Nie mam zaufania do napędów samsunga, lg, samsunga - mimo wszystko polecałbym coś bardziej pewnego, np benq czy dość taniego nec'a ( na neca swojego czasu jechano ale to przez to, że podrobiono całą firmę i sprzedawano lewy towar w tym właśnie do polski, oryginalne napędy neca są dobre ).

 

 

Zasilacz Modecom MC-350 ATX 350W __________________________ 108zł

Nie wiem czy zapodany zasilacz będzie w stanie spełnić stawiane przed nim wymagania - ja bym dorzucił chyba te 40 zeta na coś porządnego i 400watowego ( tak dla bezpieczeństwa i spokoju ducha )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt jak intel to tylko core2duo. Po porownania innych procków intela do amd na tej samej pólce cenowej wychodzi niekorzystnie dla intela bo amd(nie dlatego, że amd jest lepsze, a głownie ze wzgledu na ceny.

 

A co do zasiłki to ostatnio sie przekonałem, że i dobra zasiłka nic nie daje. Termaltake poszedl (przeszło przez 2 listwy ) i komp leży. A co do ramu to należy dostosować ram do procka(nie nie do karty grafiki ale chyba już wszyscy znamy te bdzury). Z tego co wiem intele potrzebuje wysokiej częstotliwości kiedy dla amdków bardziej liczą sie timingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda intele zawsze były droższe o kilkasetek nieraz, ale często zestawiano odpowiadające sobie teoretycznie wydajnościowo modele.

Co do zasiłki to Thermaltake zawsze mi się kojarzył z tuningowanymi obudowami - kompletnie nie wiem nic o ich zasilaczach.

Co do ramu - nie wiem - jakoś nigdy nie odczułem jakiegoś skoku wydajnościowego pomiędzy pamięciami o różnych timingach, czy taktowaniach - nie ukrywam - temat jest mi trochę obcy dlatego poruszyłem jedynie temat ilości ( a jeśli idzie o ilość to wydaje mi się, że jak na razie i do gier i do zastosowań biurowych 1gb w zupełności starczy na xpeku ).

 

I jeszcze odnośnie grafy - w przeciągu miesiąca rynek zostanie zasypany grafikami zgodnymi z dx10 a kosztującymi niewiele drożej niż obecne wersje. Na allegro pełno już np 8500, 8600 nvidii, a i mają się pokazać radki z serii 2xxx na dniach. Chyba jednak inwestował bym w grafę z młodszego pokolenia choć nie koniecznie z numerkami które wymieniłem - nie zdążyłem jeszcze się zorientować ile one mają potoków i ile bitową architekturę - a to często bywa dużo ważniejsze niż zegary i ilość pamięci, którymi hucznie reklamują się producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najwyższe modele 8800 sa czegoś warte bo niższe maja dobre wyniki w benchmarkach ale już w grach wypadają gorzej od np xt1900/1950 czy porównywalnie z 7900. Trzeba poczekać. A co do ilosci to 1gb nie starcza. Na moim starym setupie ( amd 3500+ na 939, 1gb kingstona 667mhz, xfx gf 7900gt ) pare gier nie dzialalo tak jak chcialem (stalker poniżej sredniej, rainbow six vegas over medium) i mam wrażenie ze ten 1gb mógłby pomóc. Zreszta teraz to niewazne bo leży spalony :/

 

A co do termaltake to jest to głownie tunerski zasilacz ale jednak jest to zasiłka wysokiej klasy i powinna ona wytrzymać a jednak nawet w warunkach z 2 listwami nic nie dała (poszło mi praktycznie wszystko w kompie :/ teraz tłuke sie ze stoenem o kase)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBO EVGA nForce 650i Ultra ____________________ 339zł

Kompletnie nie mam zdania co do tej firmy - na rynku polskim nie istnieje chyba zbyt długo, aczkolwiek mają rekomendacje nvidii na tworzenie podzespołów wg wszelkich norm etc ... powiedzmy, że jest ok.

To jest płyta referencyjna od nVidii. Mówiąc krótko płyta to dzieło nVidii, a sprzedawana jest z logiem EVGA. Co nie zmienia faktu, że jakkolwiek by tej płyty nie wychwalali to wolałbym kupić coś od ASUSa, Abita, czy nawet Gigabyte'a.

 

CPU Intel E2140 BOX__________282zł

Prawdę mówiąc zawsze byłem za intelem, zawsze sprawiał wrażenie producenta bardziej dopracowanych procków. To, że niekiedy amdki w jakichś grach były mocniejsze dla mnie w 90% najczęściej było mitologią. Jak bym sobie kupował kompa to bym inwestował w rdzenie intela ( choć wiem, że amd od czasu amd64 robi niezłe procki )

Premiera Core2Duo i AMD zalicza kolejne straty. Podobno nawet mają rezygnować z własnej fabryki i produkcji procesorów na masową skalę.

 

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

Nie do końca jestem przekonany, czy z miejsca będzie ci potrzebne 2 giga - prawda - obecnie pamiątki są tanie, a jak byś chciał instalować vistę to może się przydać, ale ja bym raczej proponował wziąć na początek 1gb i pozostać na xpeku jeszcze przez jakiś czas.

W nowszych grach i wymagających aplikacjach jednak przydatne ;)

 

GRAFIKA Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3______________________ 288zł

Wiem co piszą o tej grafie na necie - świetnie się kręci, zegary mogą dobić wyżej niż nawet w droższej wersji, przebija tańsze wersje gigabayta e.t.c.. Pomijając radosne grono overclokerów pojawiają się głosy, że nie do końca jest w niej zachowana ostrość obrazu. Poza tym od około 10lat jak coś mi, albo znajomym siada w kompie to jest to grafa albo zasilacz - stąd radzę zainwestować zaoszczędzone wyżej 100zeta w bardziej markową kartę - HIS'a, Asus'a, czy nawet gigabayta. Wiem - nie kręcą się tak fajnie, może mają trochę gorsze osiągi, ale wydaje mi się, że nadrobią to wytrzymałością - sory ale dla mnie takie firmy jak palit czy galaxy ( z czego galaxy bardziej ) będą mi się jeszcze długo kojarzyć z firmami produkującymi na tańszych komponentach, które mogą w każdej chwili po prostu odmówić posłuszeństwa.

Nie wiem jak się do tego odnieść - Galaxy podobno produkuje porządne karty. Sam czasami zastanawiam się skąd cała gromada firm sprzedających karty graficzne ze swoim logo. Pamiętam jeszcze jak dawniej interesowałem się tym trochę w związku z zakupem nowego komputera, najbardziej znane były mi firmy Gainward, MSI czy Gigabyte. I oczywiście Sapphire z Radeonami. Teraz jakieś Pality, Galaxy, EVGA, BFG - firm się namnożyło, a ich produkty różnią się przede wszystkim chłodzeniem, zawartością pudełka i ewentualnie fabrycznym podkręceniem (bądź jego brakiem).

 

HDD Western Digital WD1600AAJS 160GB ______________ 177zł

Zawsze lubiłem wd, preferuję nad segaty, ale na dłuższą metę bez różnicy ( oby jeden z tych dwóch )

Seagate'y są dla niektórych strasznie głośne. Za to wygrywają w testach wydajnościowych.

 

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Nie mam zaufania do napędów samsunga, lg, samsunga - mimo wszystko polecałbym coś bardziej pewnego, np benq czy dość taniego nec'a ( na neca swojego czasu jechano ale to przez to, że podrobiono całą firmę i sprzedawano lewy towar w tym właśnie do polski, oryginalne napędy neca są dobre ).

Tak to jest z masówkami, np. LG. Raz trafisz na model sprawny, raz felerny. Na szczęście mają w miarę porządną obsługę techniczną i na gwarancji naprawią albo wymienią.

 

Zygmunt jak intel to tylko core2duo. Po porownania innych procków intela do amd na tej samej pólce cenowej wychodzi niekorzystnie dla intela bo amd(nie dlatego, że amd jest lepsze, a głownie ze wzgledu na ceny.

Seria Intel E (2140) to nic innego jak C2D z okrojoną pamięcią Cache z 2 do 1mb. A droższe modele procesorów AMD nie są tak opłacalne jak te tańsze w porównaniu do intelowskich.

 

A co do zasiłki to ostatnio sie przekonałem, że i dobra zasiłka nic nie daje. Termaltake poszedl (przeszło przez 2 listwy ) i komp leży.

Thermaltake - nie mam zielonego pojęcia jakie zasilacze produkują, ale wydaje mi się, że produkty tej firmy nie należą do high-endowych. Zasilacz zdecydowanie jest ważny, ja stawiam na takie marki jak Chieftec, Antec, SilverStone, BeQuiet, Huntkey, Tagan, czy też ostatnio doceniany Corsair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innych produktach termala nie mówie bo tam wole np. wziać coś od zalmana ale zasiłki mają dość dobrą renome (tak nie jest to chieftec czy corsair ale wiele osób go poleca, a nie jest to raczej produkt budżetowy i jest w sumie bardzo popularny do OC). A co do droższych modeli to masz racje ale ww. specyfikacja jest raczej tania wiec nie mamy tu o czym chyba rozmawiać.

 

A co do sytuacji amd to to jest troche nieciekawa sytuacja bo jednak bardziej odpowiadaly mi ich ceny (do porażki z c2d )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odniosę się do kwestii kart graficznych Galaxy - zdecydowanie nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że są jakościowo gorsze, czy też zawierają słabsze podzespoły. Osobiście mam kartę tejże firmy (GF 7600 GS), która po drobnym OC osiągami dorównuje referencyjnym wersjom GF 7900 GS innych firm - a ile kasy zostało w kieszeni to już policzcie sobie sami :P Kartę mam już prawie rok i pracuje cały czas cicho i bezproblemowo. Dzięki zastosowanie przez Galaxy chłodzenia Zalmana, temperatura (po OC) nigdy nie przekroczyła mi jeszcze 50 C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu - nie wiem - jakoś nigdy nie odczułem jakiegoś skoku wydajnościowego pomiędzy pamięciami o różnych timingach, czy taktowaniach - nie ukrywam - temat jest mi trochę obcy dlatego poruszyłem jedynie temat ilości ( a jeśli idzie o ilość to wydaje mi się, że jak na razie i do gier i do zastosowań biurowych 1gb w zupełności starczy na xpeku ).

 

Nie starcza :P Mam GT7600gt, Core2dou 2.13 1gb RAM'u 667 i Gothic 3 się przycina bo wymaga 1,5gb. Niedługo sobie dołożę chyba jeszcze jedną kość.

 

White Haven - niewiele wyższe temperatury mam na swojej karcie z pasywnym chłodzeniem... :D

 

A teraz bywajcie... Wyjeżdżam do Greece, Sansa w kieszeń, Etysze w uszy i jadę na podbój greczynek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Nie mam zaufania do napędów samsunga, lg, samsunga - mimo wszystko polecałbym coś bardziej pewnego, np benq czy dość taniego nec'a ( na neca swojego czasu jechano ale to przez to, że podrobiono całą firmę i sprzedawano lewy towar w tym właśnie do polski, oryginalne napędy neca są dobre ).

 

Miałem dwa napędy LG, moi znajomi też mieli/mają i żaden z nich nie narzekał. Natomiast DVD samsung mam cały czas i zdecydowanie je odradzam. O ile płyty CD czyta bez problemu to odtwarzanie DVD to jest loteria, raz pójdzie, raz nie. Dość często występuje również problem z grami na DVD. Jak kiedyś o tym pisałęm na jakimś forum dowiedziałem się że to powszechna bolączka napędów samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Nie mam zaufania do napędów samsunga, lg, samsunga - mimo wszystko polecałbym coś bardziej pewnego, np benq czy dość taniego nec'a ( na neca swojego czasu jechano ale to przez to, że podrobiono całą firmę i sprzedawano lewy towar w tym właśnie do polski, oryginalne napędy neca są dobre ).

Co do napędu wtrącę swoje 3 grosze. Ja to bym polecał Pioneera 111/112 ewentualnie LiteOn LH18/20A1P/H ze wskazaniem na ten pierwszy. Napędów Benq już praktycznie nie ma po przejęciu firmy przez LiteOna. Nec niestety już nie to co kiedyś, połączył się z Sony i nie wyszło mu to na dobre. Jakość ich napędów spadła i raczej jest poza czołówką.

 

A co do kart graficznych firm Palit galaxy i im podobnych to są świetne karty, często o lepszych osiągach niż te bardziej znanych firm. IMO można je brać śmiało i nie bać się, że będą niższej jakości niż np Gigabyte, Asus Msi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widać z gierkami jestem trochę na bakier, ale na swoją obronę powiem, że wg mnie stalker jest beznadziejnie zoptymalizowany, a raczej niezoptymalizowany ). Ale chyba lepiej jest dokupić po jakimś czasie kość za stówę niż wymieniać grafę za 300.

 

Co do grafik - wiedziałem, że zaraz będzie o kręceniu i.t.d. .... Jestem trochę starej daty i nie napalam się tak bardzo na kręcenie, za to na wytrzymałość - nie lubię jak mi coś samo z siebie przestaje działać w kompie. Co do kwestii skąd tego tyle jest - jak dla mnie analogia z mp4 na allegro - ich też jest najwięcej. Kumple prowadzą sklep komputerowy i twierdzą, że o ile pality dobrze się sprzedają i mają z nimi spokój to galaxy z tymi wybajerzonymi zalmanami na przedzie często do nich na gwarę wracają ( kwestia prawdopodobieństwa dostania dobrej sztuki )

 

Napędy Pionera też dobre, ale kiedyś były sporo droższe od konkurencji.

 

 

Co do felernego spalenia kompa - nie zawsze jak się coś w kompie pali to jest to wina zasilacza ... Sam byłem świadkiem jak kumpel kupił nowiusi dysk - wpiął go do kompa i jak pieprzło prądem to popaliło mu port ide na płycie. Może to płyta dokonała żywota i pociągnęła resztę ?? Takie rzeczy trudno zazwyczaj określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palit zaczal robic dobre karty graficzne po tym jak przejal Gainward'a.

Palit nie przejął Gainwarda lecz Gainward zawsze bral od palita lepsze jakosciowo GPU (selekcjonowali te najelpsze do OC),

dokladali wlasne chlodzenie i lepsze pamieci. Ciezko tu mowic o przejeciu firmy - Gainward jest nadal osobna marka na rynku.

To ze Palit przejal Gainwarda jest nieporozumieniem - to tak jakbys powiedzial ze Netia przejela TP ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że "trochę" zajmuję się sprzętem PC (to znaczy składam dla ludzi co najmniej jeden w tygodniu) pozwolę sobie skomentować niektóre teorie ;)

 

A ja tam się jakoś do tych porad na purepc nie potrafię do końca pozytywnie ustosunkować. Wynika to z tego, że kiedyś kierowałem się już radami z tego zacnego forum i się sparzyłem kupując wiecznie palącą się grafikę, a raczej 3 jej nowe sztuki ...

PurePC to takie forum dla maniaków podkręcania? trochę poczytałem, i widę że raczej nie wypowiadają się tam praktycy tylko dzieciaki podniecające się sprzętem. Zresztą nie wiem, nie widac "who is who" bo nie ma tam takiego systemu oceny użytkowników jak np. na forum elektroda.pl. Do porad hobbystów trzeba podchodzić z rezerwą, to maniacy są ... prawda? :D

(absolutnie NIE robię aluzji do dyskusji na tym forum :P )

 

Spróbuję się odnieść do zaproponowanego zestawu.

 

MOBO EVGA nForce 650i Ultra ____________________ 339zł

Kompletnie nie mam zdania co do tej firmy - na rynku polskim nie istnieje chyba zbyt długo, aczkolwiek mają rekomendacje nvidii na tworzenie podzespołów wg wszelkich norm etc ... powiedzmy, że jest ok.

Płyta na chipsecie nVidia pod procesor Intela? no mozna, podobno nawet działa. Dowcip polega na tym że o ile płyty na chipsecie Intela są praktycznie "bezkonfliktowe" i nie trzeba za dużo kombinować, o tyle nVidia ma ciągle jakieś problemy ze sterwonikami: a to kontroler dysków ma niską wydajnośc (bez powodu), a to USB strzela focha, albo wbudowany firewall uszkadza pliki przy kopiowaniu ... Sprzęt dla ekstremistów, moim zdaniem.

 

CPU Intel E2140 BOX__________282zł

Prawdę mówiąc zawsze byłem za intelem, zawsze sprawiał wrażenie producenta bardziej dopracowanych procków. To, że niekiedy amdki w jakichś grach były mocniejsze dla mnie w 90% najczęściej było mitologią. Jak bym sobie kupował kompa to bym inwestował w rdzenie intela ( choć wiem, że amd od czasu amd64 robi niezłe procki )

Reklama czyni cuda :P

Intel do dziś ma problem z odprowadzeniem ciepła produkowanego przez procesor, a mocowanie coolera wygina płyty w piękny łuk ... co nie pozostaje bez wpływu na ich awaryjność. Procesory C2D są wydajniejsze od procków Athlon X2 o tym samym zegarze, ale za cenę większego zużycia prądu i wydzielanego ciepła. Lepiej się "podkręcają", co dla normalnego użytkownika nie ma znaczenia. Cenowo zestawy na intelu i na AMD - o zbliżonej wydajności - są porównywalne, nie wiem co będzie za miesiąc bo obaj producenci zapowiadają duże zmiany wcennikach.

Natomiast procesor E2140 do współczesnych gier się nie nadaje, to odpowiednik CeleronaD w serii C2D. To znaczy w zestawie z tym procesorem i kartą 7900GS to procesor będzie ograniczał ilość wyświetlanych klatek ("mocniejsze" wersje 7600GS/GT też będą miały ograniczoną wydajność).

 

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

Nie do końca jestem przekonany, czy z miejsca będzie ci potrzebne 2 giga - prawda - obecnie pamiątki są tanie, a jak byś chciał instalować vistę to może się przydać, ale ja bym raczej proponował wziąć na początek 1gb i pozostać na xpeku jeszcze przez jakiś czas.

Pracować da się spokojnie na 512MB (winXP), ale grać ... popatrzcie sobie co mają w wymaganiach sprzętowych najnowsze gry ;) I wcale nie są to przesadzone wymagania! Taki Gothic3, Oblivion ... przy 1GB nadal zamulają wczytując co chwilę tekstury z dysku. Nie wydaje mi się żeby producenci gier w przyszłości bardziej przejmowali się optymalizacją kodu, z czgo wynika że należy inwestować w RAM. Niekoniecznie Kingston, co do tej firmy mam mieszane uczucia. Za często zdarzało mi się korzystać z gwarancji jak na "firmową" pamięć"

 

GRAFIKA Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3______________________ 288zł

Wiem co piszą o tej grafie na necie - świetnie się kręci, zegary mogą dobić wyżej niż nawet w droższej wersji, przebija tańsze wersje gigabayta e.t.c.. Pomijając radosne grono overclokerów pojawiają się głosy, że nie do końca jest w niej zachowana ostrość obrazu. Poza tym od około 10lat jak coś mi, albo znajomym siada w kompie to jest to grafa albo zasilacz - stąd radzę zainwestować zaoszczędzone wyżej 100zeta w bardziej markową kartę - HIS'a, Asus'a, czy nawet gigabayta. Wiem - nie kręcą się tak fajnie, może mają trochę gorsze osiągi, ale wydaje mi się, że nadrobią to wytrzymałością - sory ale dla mnie takie firmy jak palit czy galaxy ( z czego galaxy bardziej ) będą mi się jeszcze długo kojarzyć z firmami produkującymi na tańszych komponentach, które mogą w każdej chwili po prostu odmówić posłuszeństwa.

Gigabajt, Asus ... a wiesz że sprzedawne u nas karty graficzne tych firm to najtańsze modele? Karta Palit jest wydajniejsza od gigabajta czy asusa za tą samą cenę, a psują się tak samo często. Powiedział bym nawet że gigabajt prędzej trafi na serwis niż palit, ale to tylko moja ocena.

Galaxy ... dobra karta, ale różne świry nagminnie je "przekręcają" i stąd duży procent reklamacji. Na domyślnych ustawieniach nie ma z nimi problemu ;) Palit nie daje się podkręcać :P

 

 

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Nie mam zaufania do napędów samsunga, lg, samsunga - mimo wszystko polecałbym coś bardziej pewnego, np benq czy dość taniego nec'a ( na neca swojego czasu jechano ale to przez to, że podrobiono całą firmę i sprzedawano lewy towar w tym właśnie do polski, oryginalne napędy neca są dobre ).

To o podrabianych napędach NEC jest bajką, fima uruchamiała fabrykę w rosji i stamtąd pochodziły całe serie bubli.

Wybierając między LG a Samsungiem proponuję rzucić monetę - LG ma mniej problemów z odczytem płyt, za to Samsung chodzi ciszej. W obu przypadkach po zakupie należy sprawdzić adres serwisu, przyda się.

 

Zasilacz Modecom MC-350 ATX 350W __________________________ 108zł

Nie wiem czy zapodany zasilacz będzie w stanie spełnić stawiane przed nim wymagania - ja bym dorzucił chyba te 40 zeta na coś porządnego i 400watowego ( tak dla bezpieczeństwa i spokoju ducha )

Może być, ale proponuję:

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

 

 

O innych produktach termala nie mówie bo tam wole np. wziać coś od zalmana ale zasiłki mają dość dobrą renome (tak nie jest to chieftec czy corsair ale wiele osób go poleca, a nie jest to raczej produkt budżetowy i jest w sumie bardzo popularny do OC). A co do droższych modeli to masz racje ale ww. specyfikacja jest raczej tania wiec nie mamy tu o czym chyba rozmawiać.

 

Żadna z podanych firm nie produkuje zasilaczy, wszyscy kupują OEM-y u dużych dostawców. Często są to wersje specjalne (tylko dla tego odbiorcy), ale zawsze są droższe niż podobne modele sprzedawane przez producenta.

 

subWOOFer - mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dolozyc 30 zlotych i kupic Galaxy 7300 GT 256 MB 1.3 ns?

 

 

A jesli koniecznie ma byc radeon x1550 to wzialbym Gigabyte'a o tego:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,36890/

 

Tyle z mojej strony.

 

Tak swoja droga to niektorzy maja calkiem ciekawe teorie na temat sprzetu komuterowego ;) Fajny watek xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na chipsecie nVidia pod procesor Intela? no mozna, podobno nawet działa. Dowcip polega na tym że o ile płyty na chipsecie Intela są praktycznie "bezkonfliktowe" i nie trzeba za dużo kombinować, o tyle nVidia ma ciągle jakieś problemy ze sterwonikami: a to kontroler dysków ma niską wydajnośc (bez powodu), a to USB strzela focha, albo wbudowany firewall uszkadza pliki przy kopiowaniu ... Sprzęt dla ekstremistów, moim zdaniem.

Z tym stwierdzeniem wyjatkowo sie zgodze.

 

Reklama czyni cuda tongue.gif

Intel do dziś ma problem z odprowadzeniem ciepła produkowanego przez procesor, a mocowanie coolera wygina płyty w piękny łuk ... co nie pozostaje bez wpływu na ich awaryjność. Procesory C2D są wydajniejsze od procków Athlon X2 o tym samym zegarze, ale za cenę większego zużycia prądu i wydzielanego ciepła. Lepiej się "podkręcają", co dla normalnego użytkownika nie ma znaczenia. Cenowo zestawy na intelu i na AMD - o zbliżonej wydajności - są porównywalne, nie wiem co będzie za miesiąc bo obaj producenci zapowiadają duże zmiany wcennikach.

Natomiast procesor E2140 do współczesnych gier się nie nadaje, to odpowiednik CeleronaD w serii C2D. To znaczy w zestawie z tym procesorem i kartą 7900GS to procesor będzie ograniczał ilość wyświetlanych klatek ("mocniejsze" wersje 7600GS/GT też będą miały ograniczoną wydajność).

Chyba cios Ci sie pomylilo bo C2d emituje mniejsze zuzycie pradu i zarazem mniejsze ciepło - dlaczego?? - nizszy proces technologiczny.

Nastepny zakochany w AMDku sie trafil.....

W dodatku jakbys sie sugerowal licznymi testami a nie cena procesora wiedzialbys ze wymienione procki znacznie nie odstaja od C2D i jest to naprawde niezla alternatywa za niska cene. Codo wyginania plyty - w niczym to nie przeszkadza - dobrej jakosci laminat nie powinien sprawiac najmniejszych problemow.

Pracować da się spokojnie na 512MB (winXP), ale grać ... popatrzcie sobie co mają w wymaganiach sprzętowych najnowsze gry wink.gif I wcale nie są to przesadzone wymagania! Taki Gothic3, Oblivion ... przy 1GB nadal zamulają wczytując co chwilę tekstury z dysku. Nie wydaje mi się żeby producenci gier w przyszłości bardziej przejmowali się optymalizacją kodu, z czgo wynika że należy inwestować w RAM. Niekoniecznie Kingston, co do tej firmy mam mieszane uczucia. Za często zdarzało mi się korzystać z gwarancji jak na "firmową" pamięć"

Zgodze sie ze 2 giga to dobry wybór an dzien dzisiejszy. Reklamowac Kingstona to normalka gdyz robi on na roznych kosciach (wlasnych, Nanya, nawet kiedys na infineonach widzialemOo) - byly zreszta swego czasu cale partie pamieci kingstone'a ktore wracaly. Jeszcze gorzej jest z TwinMosami (tylko na Emtecu sa ok). Natomiast produktor Geila, Patriota, OCZ jeszcze nie mialem okazji reklamowac.

 

Gigabajt, Asus ... a wiesz że sprzedawne u nas karty graficzne tych firm to najtańsze modele? Karta Palit jest wydajniejsza od gigabajta czy asusa za tą samą cenę, a psują się tak samo często. Powiedział bym nawet że gigabajt prędzej trafi na serwis niż palit, ale to tylko moja ocena.

Galaxy ... dobra karta, ale różne świry nagminnie je "przekręcają" i stąd duży procent reklamacji. Na domyślnych ustawieniach nie ma z nimi problemu wink.gif Palit nie daje się podkręcać tongue.gif

 

Zgodze sie za Gigabyte'a czy Asusa karty sa beznadziejne. Galaxy - sa okey do krecenia jednak producent przesadza - daje na przyklad zbyt dobre kosci do niskich modeli kart graficznych = w wyniku czego kosci wytrzymuja a sam rdzen karty nie bardzo (czesto ludzie podkrecaja rdzen na rowni z pamieciami) - stad problem z czestymi gwarancjami. Uwazam ze produkty eVGA, Gainward, BFG oraz MSI sa godne polecenia.

 

To o podrabianych napędach NEC jest bajką, fima uruchamiała fabrykę w rosji i stamtąd pochodziły całe serie bubli.

Wybierając między LG a Samsungiem proponuję rzucić monetę - LG ma mniej problemów z odczytem płyt, za to Samsung chodzi ciszej. W obu przypadkach po zakupie należy sprawdzić adres serwisu, przyda się.

A ja proponuje przeznaczyc dodatkowo rzucana monete na zakup Pioneera:)

Codo Modecoma sa to wporzadku zasilacze - na pewno wiele problemow spowodowalo wydanie taniej serii Feel (w wiekszosci tych zasilaczy po roku uzytkowania kondensatory sa w tragicznym stanie). Na pewno wole Modecoma od Macroxa chociaz sam od lat korzystam wylacznie z Tagana.

 

subWOOFer - mylisz się.

 

Ze strony Gainwarda:

Has its disadvantages but at Gainward we like to focus on the great advantages we benefit from being a member of Palit Microsystem Inc family. Our China factory which was established 1992 has a capacity of producing 1200K products per month., combined with a well structured and organized RD and purchasing departments allows us to keep on producing and resenting a full range of High-quality inovative products.

Co wcale nie swiadczy o tym ze Gainward zostal fizycznie wykupiony przez Palita - nadal zachowal swoja marke, swoja fabryke i czesciowa niezaleznosc.

A na laminatach Palita robili w zasadzie prawie od poczatku istnienia (miałem 6800Ultra kupionego w 2003 i mial laminat Palita).

Wiec nic a nic sie nie zmienilo od tego czasu. Gainward dalej pozostal ta sama marka wiez mi:)

 

Zeby nie bylo siedze w sprzencie od okolo 10 lat i wspolpracuje z kilkoma wiekszymi hurtowniami w Polsce - a komputerow skladam srednio 2-3 dziennie wiec wiem co mowie:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności