Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy - Konfirugacja - Opinie - Pomoc


piotr3k

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Co wcale nie swiadczy o tym ze Gainward zostal fizycznie wykupiony przez Palita - nadal zachowal swoja marke, swoja fabryke i czesciowa niezaleznosc.

A na laminatach Palita robili w zasadzie prawie od poczatku istnienia (miałem 6800Ultra kupionego w 2003 i mial laminat Palita).

Wiec nic a nic sie nie zmienilo od tego czasu. Gainward dalej pozostal ta sama marka wiez mi:)

A czy to nie było po prostu tak, że Palit wykupił prawa do nazwy handlowej Gainward za 1mln $ i nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sam mam Palita Sonic 7600 gs 256 mb ddr3. Spokojnie wykręcony na GT i nigdy nie było problemów z tą kartą. Jak kupowałem była sporo tańsza od Galaxy. Na 8500, czy 8600 nie ma co się pchać bo one obsługują DX10 tylko na papierze i nadają sie raczej do efektów w Viscie :)

 

Co do nagrywarki, mam Pioneer 111D i też sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej zaczal sie temat nagrywarek dvd. co proponujecie? dodam tylko ze aktualnie mam neca nd-4550a, ale niezbyt udany zakup. odczyt plyt dvd to naprawde loteria. z nagrywaniem tez nie jest tak rozowo - zdarza sie error na poczatku wypalania i plytka nadaje sie tylko do rzucania. z odczytem czy zapisem cd nie ma problemow, ale na milosc boska nie kupilem nagrywarki cd tylko dvd :P. chcialem reklamowac, ale niestety nagrywarke ta dostalem od ojca pod choinke poltora roku temu no i paragon i gwarancja gdzies sie zawieruszyla... co proponujecie z aktualnej oferty? do 150zl. bardziej by mnie zatysfakcjonowal sredni zapis i sredni odczyt niz swietny zapis i beznadziejny odczyt, czy odwrotnie. jesli nie jest to mozliwe to jestem skory kupic jakis czytnik dvd za 7 dych i do tego nagrywarke dvd swietnie wypalajaca i kiepskim odczytem. nie wypalam zbyt wiele - na miesiac z 10 CD, a dvd tak 2-3 na miesiac, wiec nie wiem czy osobne napedy sa az tak wazne. glosnosc pracy napedu jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter6576: a poza tym ze glosna to jak z zapisem albo odczytem? halas to najmniejszy problem, bo i tak przy ogladaniu spokojnie predkosc mozna zmniejszyc do 8x czy 16x, a nagrywanie i tak czasochlonne nie jest zbyt. zreszta i tak u mnie muzyka leci nonstop nienajciszej, wiec glosnosc napedu naprawde nie ma znaczenia.

 

moze przedstawie jeszcze raz wymagania: zapis plyt audio cd dobry/bardzo dobry. odczyt audio przecietny/dobry (ale nie popadajac w skrajnosc - nie tak jak moj nec, ktoremu problemy robi lekki kurz na plycie audio, czy drobniutkie rysy, bo to naprawde uciazliwe jak plyta z drobnymi rysami zgrywala sie eacem kilkadziesiat minut). zapis dvd/odczyt dvd na podobnym raczej przecietnie-dobrym (korzystam jedynie z markowych plyt - tdk, verbatim, ale zeby jednak zapisane plyty dawaly sie odczytac tez w napedzie - nec potrafil zapisac, ale odczytac juz nie - nawet swiezo wyciagnietych plyt z wypalary...). plyty szanuje - sa nieporysowane, niepopalcowane, a jednak nec sobie z nimi nie dawal rady, wiec raczej sie juz na niego nie skusze - no chyba, ze zrobili jakis przelom od czasu nd-4550a... glosnosc czy czas dostepu nie maja znaczenia, overburning rowniez nie ejst dla mnie istotny (wiec i obsluga 90 minutowych czy 99 minutowych nieistotna), jak i "obsluga" zabezpiezcen. mile widziane nagrywanie zabezpieczonych plyt (chociaz nie jest konieczne), ale odczytywanie zabezpieczonych plyt juz nie jest w ogole priorytetem. ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel do dziś ma problem z odprowadzeniem ciepła produkowanego przez procesor, a mocowanie coolera wygina płyty w piękny łuk ... co nie pozostaje bez wpływu na ich awaryjność. Procesory C2D są wydajniejsze od procków Athlon X2 o tym samym zegarze, ale za cenę większego zużycia prądu i wydzielanego ciepła. Lepiej się "podkręcają", co dla normalnego użytkownika nie ma znaczenia. Cenowo zestawy na intelu i na AMD - o zbliżonej wydajności - są porównywalne, nie wiem co będzie za miesiąc bo obaj producenci zapowiadają duże zmiany wcennikach.

Natomiast procesor E2140 do współczesnych gier się nie nadaje, to odpowiednik CeleronaD w serii C2D. To znaczy w zestawie z tym procesorem i kartą 7900GS to procesor będzie ograniczał ilość wyświetlanych klatek ("mocniejsze" wersje 7600GS/GT też będą miały ograniczoną wydajność).

No tutaj troche przekłamałeś... bo ciekawe jakim cudem C2D niemal milczał, przy rozsądnej temperaturze(zdarzyło mi się, że komputer klienta był włączony, a ja nawet nie zauważyłem!)

To o wyginaniu też troche śmieszne... żeby zepsuć płytę zakładając procesor trzeba być niezłym łamagą... ja nie mam jakiś specjalnych zdolności manualnych(wręcz przeciwnie, powiedziałbym nawet) i składając po kilka kompów miesięcznie NIGDY nie zdarzyło mi się, żeby płyta główna uszkozdiła się od owego mocowania.

E2140 to nie jest demon wydajności, jednak jak na tą cenę sprawuje się bardzo ładnie.

Najbardziej mnie rozbawilo to:

 

"Modecoma sa to wporzadku zasilacze"

Modecomy nie są na tyle słabe, żeby można było się śmiać z takich stwierdzeń. Jeśli komuś specjalnie nie zależy na dużym zapasie mocy i nie chce wydawać na zasilkę tyle co na RAM, to modecom będzie niezły.

 

piter6576: a poza tym ze glosna to jak z zapisem albo odczytem? halas to najmniejszy problem, bo i tak przy ogladaniu spokojnie predkosc mozna zmniejszyc do 8x czy 16x, a nagrywanie i tak czasochlonne nie jest zbyt. zreszta i tak u mnie muzyka leci nonstop nienajciszej, wiec glosnosc napedu naprawde nie ma znaczenia.

LG odradzam, bo imo są zwyczajnie przeciętne. Rozejrzyj się za czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter6576: a poza tym ze glosna to jak z zapisem albo odczytem? halas to najmniejszy problem, bo i tak przy ogladaniu spokojnie predkosc mozna zmniejszyc do 8x czy 16x, a nagrywanie i tak czasochlonne nie jest zbyt. zreszta i tak u mnie muzyka leci nonstop nienajciszej, wiec glosnosc napedu naprawde nie ma znaczenia.

 

U mnie to wyglada tak, ze co wsadze to odczyta, ale zdazylo mi sie, ze niektorych plyt, lezacych jakis czas gdzies za szafka nie nagrala. Tu sie zgodze z The_pGo, ze LG jest przecietne. Najlepiej poczytac opinie ludzi, ktorzy zajmuja sie piraceniem zawodowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo lite-on mam taki maly offtop, odkad zrobilem ostatnio formata przestaly mi chodzic obydwie nagrywarki (dvd benq i cd lite-on'a). wyglada to tak, ze wlaczam nagrywanie, bufferuje sie do powiedzmy 5% a potem mieli plyte caly czas (obraca i przstaje i tak w kolko), dzieje sie tak samo na obydwu nagrywarkach, a poprzednio chodzily bez problemu... any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo lite-on mam taki maly offtop, odkad zrobilem ostatnio formata przestaly mi chodzic obydwie nagrywarki (dvd benq i cd lite-on'a). wyglada to tak, ze wlaczam nagrywanie, bufferuje sie do powiedzmy 5% a potem mieli plyte caly czas (obraca i przstaje i tak w kolko), dzieje sie tak samo na obydwu nagrywarkach, a poprzednio chodzily bez problemu... any ideas?

 

Może sprawdź czy DMA masz włączone? Można spróbować wywalić kanaly ide i pozwolić żeby system zainstalował sobie je na nowo. Szansa, że padły 2 nagrywarki w tym samym czasie jest raczej znikoma.

 

Caleb mam wrażenie, że jakoś nie jesteś przekonany do Pioneera. W takim razie polecam "krótką" lekturkę

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=68975

 

i jeszcze

 

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=68371

 

Miłego czytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modecomy nie są na tyle słabe, żeby można było się śmiać z takich stwierdzeń. Jeśli komuś specjalnie nie zależy na dużym zapasie mocy i nie chce wydawać na zasilkę tyle co na RAM, to modecom będzie niezły.

 

Wiesz wydaje mi sie ze jesli ktos kupuje sprzet komputerowy to nadrzedna zasada jest zadbanie o bezpieczenstwo. Dziwia sie potem ludzie ze nowy komp sie wiesza po godzinie grania skoro w ich budzie siedzi taki modecom ktory ma 20A na 12V linii z ktorej i tak nie wycisnie sie 100%... bo takie zasilacze na pewno maja sprawnosc <80%... Ja wole wziac gorsza grafike a porzadsny zasilacz. Takie jest moje zdanie. Dla mnie priorytetem jest stabilnosc i bezpieczenstwo. 10 fpsow wiecej nie robi na mnie wrazenia bo gram tylko w starocie xD

 

A odnosnie napedow...

 

Kupcie cos Plextora... xD A tak na serio to nie wiem czemu tak jedziecie po LG... W wielu testach nagrywarki LG wypadaly przynajmnbiej dobrze. Nie wiem jak sytuacja rysuje sie na chwile obecna...

 

Intel do dziś ma problem z odprowadzeniem ciepła produkowanego przez procesor, a mocowanie coolera wygina płyty w piękny łuk ... co nie pozostaje bez wpływu na ich awaryjność. Procesory C2D są wydajniejsze od procków Athlon X2 o tym samym zegarze, ale za cenę większego zużycia prądu i wydzielanego ciepła. Lepiej się "podkręcają", co dla normalnego użytkownika nie ma znaczenia. Cenowo zestawy na intelu i na AMD - o zbliżonej wydajności - są porównywalne, nie wiem co będzie za miesiąc bo obaj producenci zapowiadają duże zmiany wcennikach.

Natomiast procesor E2140 do współczesnych gier się nie nadaje, to odpowiednik CeleronaD w serii C2D. To znaczy w zestawie z tym procesorem i kartą 7900GS to procesor będzie ograniczał ilość wyświetlanych klatek ("mocniejsze" wersje 7600GS/GT też będą miały ograniczoną wydajność).

 

Poczytajcie testy procesorow a potem stwierdzajciew co lepsze... Moim zdaniem C2D jest lepsze tylko ze wzgledu na OC i nie faworyzuje tutaj AMD'ka. Od kiedy procki porownuje sie zegarami :D skoro na wydajnosc calego ukladu maja wplyw jeszcze inne czynniki. A odnosnie ciepla to tez bajeczki... Gdzies bodajze na pclab.pl widzialem test i pomiar zuzycia energii przez procki AMD i C2D... Warto poszukac i poczytac.

 

Pozdr0 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wydaje mi sie ze jesli ktos kupuje sprzet komputerowy to nadrzedna zasada jest zadbanie o bezpieczenstwo. Dziwia sie potem ludzie ze nowy komp sie wiesza po godzinie grania skoro w ich budzie siedzi taki modecom ktory ma 20A na 12V linii z ktorej i tak nie wycisnie sie 100%... bo takie zasilacze na pewno maja sprawnosc <80%... Ja wole wziac gorsza grafike a porzadsny zasilacz. Takie jest moje zdanie. Dla mnie priorytetem jest stabilnosc i bezpieczenstwo. 10 fpsow wiecej nie robi na mnie wrazenia bo gram tylko w starocie xD

 

Zgadza sie, ale przeciez nikt do komputera za powiedzmy 1,5k zl nie bedzie wsadzal tagana za ponad 300zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź czy DMA masz włączone? Można spróbować wywalić kanaly ide i pozwolić żeby system zainstalował sobie je na nowo. Szansa, że padły 2 nagrywarki w tym samym czasie jest raczej znikoma.

 

mozesz mi napisac jak sprawdzic to dma albo wytlumaczyc ta druga opcje? bo nie bardzo kumam i sorry za offtop ale meczy mnie to troche a nie znam zadnego dobrego forum pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np w pakiecie z Nero o z niego korzystasz jest program Nero Info Tool. Tam zakładka Configuration. Powinny się pokazać Napędy IDE a tam powinno być napisane czy jest włączone czy nie. Albo w menedzerze urządzeń kontrolery Ide/Atapi > Podstawowy kanał IDE > zakładka ustawienia zaawansowane > tryb transferu ustwaic na DMA jezeli dostępne. Tam własnie można wywalic kontrolery ide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale przeciez nikt do komputera za powiedzmy 1,5k zl nie bedzie wsadzal tagana za ponad 300zl.

 

Powiem Ci szczerze planuje zakup komputera za pi*drzwi 1,5k zl i mam zamiar kupic sobie nie modecoma tylko enermaxa do tego... Przynajmniej bede mial porzadek w budzie i nic nie bedzie zaklocalo mojego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie! Ja, jak kupowałem kompa za ok 1,8 k, to zainwestowałem w porządną zasiłkę - topowera za ok 220 zł. Na stabilności i bezpieczeństwie się nie oszczędza! (szczególnie, że bawię się w OC :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze Modecom są IMO całkiem niezłe. Sam mam wersję budżetową czyli Feel 350 i nie narzekam na niego. Z testów wynika, że ładnie trzymają napięcia, są w miarę ciche. Nadają sie do zestawów raczej średnio wydajnych i tak też jest mój komp. Nawet radzą sobie nie najgorzej przy podkręcaniu. Jeśli ktoś montuje zestaw, który nie będzie demonem wydajności to te zasiłki powinny sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale popatrzcie w przyszlosc... Dolozysz kostke ramu dysk twardy jeden naped i co wtedy zrobisz? Bedzie ogladal miniaturowy grzyb atomowy unoszacy sie nad Twoim komputerem.

 

Ja kupilem 3 lata temu Chiefteca za 280 zl (zal;/ 360 Watow i nie dosc ze cichy to jeszcze stabilny choc demonem mocy to on nie jest a i moj zestaw jest dosc slabawy nie bede sie tutaj chwalic;p

 

Mialem taka mala przygode kiedys... Zachcialo mi sie wlozyc jesszcze jeden wnetylator do obudowy i robilem to podczas pracy komputera... Kabelki do podlaczenia tego ustrojstwa nie byly zakonczone wtyczka - byla zdjeta izolacja i po prostu musialem wsadzic kabelki w odpowiednie dziurki w molexie xD Pech chcial ze wkladajac te kabelki przypadkowo jednym wloskiem kabelka zetknely sie ze soba 12V i -5? Bylo tylko wielkie "dooop" wszystko padlo. Serce mialem na ramieniu... Takie zwarcie juz myslalem zeby isc do lazienki z zestawem nowiutkich zyletek xD Wlaczam kompa i wszystko dziala xD

 

White Haven masz calkowita racje. Na bezpieczenstwie sie nie oszczedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale popatrzcie w przyszlosc... Dolozysz kostke ramu dysk twardy jeden naped i co wtedy zrobisz? Bedzie ogladal miniaturowy grzyb atomowy unoszacy sie nad Twoim komputerem.

 

Ja nie będę bronił tych zasilaczy. Wiem, że są lepsze itd. Ale bardzo często jest tak, że ludzie kupują jakiś tani zestaw, mało wymagający jeśli chodzi o zasilacz i potem w nim nic nie zmieniają, nie dokładają nowych części. Jak postawią pod biurkiem to tak będzie stał nieruszany do wymiany na nowy. I dla takich rozwiązań to jest moim zdaniem odpowiedni zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności