Skocz do zawartości

Wells Audio Headtrip II


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, saudio napisał(a):

Aaaa, no to co innego, popatrz sobie na Farad Super10, tylko pewnie potrzebne dwa, bo pewnie jest + i -. Farad przynajmniej w wersji Super3 robi specjalną konstrukcję na ujemne napięcie, tylko potrzebne byłoby równoczesne załączanie, taki z ujemnym się ładuje dość długo.

napiszę do nich, zobaczę, co zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, saudio napisał(a):

Mattijs dość szybko odpowiada.Farad jest juź dostępny w Polsce https://audiosource.pl .

ok., maila wysłałem, zobaczę, co zaproponują; nie wiem jak tam stoją z flagowcem - SuperATX, może prace są na ukończeniu, choć cena pewnie zabójcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy!

 

To mój pierwszy post na niniejszym forum, ale tematy czytam już od dawna.

Posiadam wzmacniacz słuchawkowy Pass Labs HPA-1 z którego jestem zadowolony, ale... zawsze można przecież lepiej.

Strasznie napaliłem się na tego Headtripa 2, tyle że w wersji Level 2.  Tutaj cena wynosi 15 tys. USD, a to już naprawdę spora kwota, czyli w graniach 60 tysięcy zł. Do tego dochodzi chyba ponad 20% cła... no chyba, że można jakoś to przeskoczyć...?

Biorąc pod uwagę tak dużą sumę, w podobnej kwocie można zapewne kupić Rivierę AIC-10. Ciekawy jestem, który wzmacniacz w bezpośrednim porównaniu by wygrał to starcie tytanów.

Z Headtripem jest jeszcze jeden problem - brak polskiej dystrybucji i konieczność zamawiania bezpośrednio u producenta, co rodzi obawy w przypadku awarii sprzętu. Trzeba wtedy słać go za ocean.

Na razie jestem dopiero w trakcie zbierania pieniędzy, więc to jeszcze melodia przyszłości. 

Pytanie czy Level 2 faktycznie gra o tyle lepiej, że kosztuje dwukrotnie więcej od podstawowego modelu...

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi przemyśleniami.

 

Pozdrawiam

 

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolałabym HeadTrip którego ma Marcin od AIC10 który jest jeszcze droższy a nie gra wcale lepiej z tego co pamiętam. 

1 minutę temu, Samuel_ napisał(a):

level 2 na pewno nie gra dwukrotnie lepiej niż wersja podstawowa; osobiście brałbym Rivierę AIC-10

Zdania ekspertów są podzielone. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vonBaron napisał(a):

Szczerze wolałabym HeadTrip którego ma Marcin od AIC10 który jest jeszcze droższy a nie gra wcale lepiej z tego co pamiętam. 

Zdania ekspertów są podzielone. 

no dobra, w takim razie odszczekuję; Riviery AIC-10 nie słuchałem, więc nie wiem jak gra, ale zakładałem, że gra bardzo dobrze i lepiej niż mój headtrip, ale jak Ty słuchałeś obu i masz takie zdanie na ten temat no to już w ogóle :) levelu II też nie słuchałem, ale wydawało i wydaje mi się, że dwukrotnie lepiej nie gra, ale nie porównywałem, więc nie wiem. Wiem za to, że w maju będę miał do mojego wellsa hiendowy zasilacz plus wymianę okablowania i rezystorów na węglowe plus kondy z wersji II, więc mnie wystarczy level I :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_czyli ten twój HeadTrip to nie jest level II? Cały czas myślałem że to "dwójka". 

17 minut temu, Samuel_ napisał(a):

no dobra, w takim razie odszczekuję; Riviery AIC-10 nie słuchałem, więc nie wiem jak gra, ale zakładałem, że gra bardzo dobrze i lepiej niż mój headtrip, ale jak Ty słuchałeś obu i masz takie zdanie na ten temat no to już w ogóle :) levelu II też nie słuchałem, ale wydawało i wydaje mi się, że dwukrotnie lepiej nie gra, ale nie porównywałem, więc nie wiem. Wiem za to, że w maju będę miał do mojego wellsa hiendowy zasilacz plus wymianę okablowania i rezystorów na węglowe plus kondy z wersji II, więc mnie wystarczy level I :) 

Co więcej wolałbym od AIC-10 WA33 + lepsze lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał(a):

@Samuel_czyli ten twój HeadTrip to nie jest level II? Cały czas myślałem że to "dwójka". 

Co więcej wolałbym od AIC-10 WA33 + lepsze lampy. 

nie, to level I, czyli podstawa (tyle, że upgradowany :)  ), ale formalnie jest to wersja podstawowa, więc jak weźmiesz level II (obecnie to headtrip III) no to będziesz miał już w ogóle hi-end i z butów będzie wyrywać :)  i może być wtedy lepszy dla Ciebie będzie wells niż woo wa33 z lepszymi lampami, bo z tego co pamiętam to chyba wyżej stawiałeś wa33 z wymienionymi na lepsze lampami niż mojego headtripa; ja słuchałem wa33 bez tych super lamp i oceniłem go niżej niż headtripa, ale bardzo możliwe, że byłbym tego samego zdania co Ty po wymianie lamp w wa33 na topowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności