Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczak, fajnie ten Colorfly gra - jest mocna podstawa basowa, jest rozdzielczość i dynamika, są naturalne i raczej gładkie soprany, jest wypełnienie. Powiedziałbym, że taki klasyczny AKM, który bardzo lubię ;) Szkoda, że z takich małych urządzeń mam do porównania tylko "stare" Qudelixa i Pee51, bo te dongle z roku na rok robią się coraz lepsze, ciekawe jakby wypadł w porównaniu z takim FC6. Mocy ma tyle, że Noire czy Takstary 580 brzmią dobrze, z moimi dokami nie szumi. Fajny sprzęcior, tylko chyba mało "kieszonkowy" - jest jednak metalowy, dosyć ciężki i masywny. 

 

20231206_182934.jpg

 

Ps. Wielkie dzięki dla @marek_m za super szybką wysyłkę.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perul napisał(a):

... i z Moondrop Dawn (mogę podesłać).

Chętnie, wyślemy je do siebie i porównamy na spokojnie ;)

 

14 godzin temu, side napisał(a):

Tu aż prosi się o porównanie z Lotoo Paw s1 na akm.

Miałem S1 i bardzo lubiłem, tak z pamięci to jednak Colorfly bardziej dynamiczny, żwawszy. Ale pamięć mylna jest ;)

 

@Dirian, @Play jeszcze tak a propos barwy dongli, o której wspominaliście wcześniej, to Andy wrzuca info czy urządzenie gra bardziej po analogowej czy analitycznej stronie. Z tą częścią rankingu muszę się zgodzić (jeżeli chodzi o te urządzenia, które słyszałem):

Screenshot_20231207_100930_YouTube.jpg

 

Porównywałem dzisiaj Colorfly do Shanlinga M8 i tonalnie jest blisko, czyli ciepło i masywnie. M8 gra większym subbasem i bardziej rozległą sceną z lepiej oddzielonymi planami, ale barwa jako taka jest zbliżona, co dla mnie jest dużym plusem.

 

Nowe dongle Ibasso:

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AP20, nieco różniący się budową, ale niby na tym samym układzie.

 

Na dłuższą metę bałbym się o implantację tego pokrętła w AP10. Znając chińską QC mogą pojawić się rozjazdy, problemy z płynnością, itp.

 

Pod względem brzmienia i mocy jest super.

Raczej ciepławo, dynamicznie.

 

Mój opis AP20 z fotkami:

https://forum.mp3store.pl/topic/18815-muzyczne-zakupy/?do=findComment&comment=2007098

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, HappyBlack napisał(a):

czytałem. Ciekawe urządzenie owszem pytanie czy gra tak samo. Bateria mi nie potrzebna skoro ma i tak po kablu lecieć, moc też, rozmiar jeszcze większy. Twój opis dźwięku różni się sporo od tego co na hedfaju można o AP10 przeczytać (niewiele). Pokrętło głośności jest jednocześnie przyciskiem Pause/play i to może rodzić problemy głównie po czasie. 

Ma ktoś porównanie jakości dźwięku tych większych chińskich dongli z takim dajmy na to Fiio BTR3K? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 13:46, Birken napisał(a):

Ciekawie się prezentuje ten JCally AP10

No ciekawie - znalazłeś może ile mam mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Birken napisał(a):

po prawej stronie jak trochę niżej zjedziesz

znalazłem tylko to, i tu niestety nie ma mocy, jedynie napięcie wyjściowe, omylnie podane w mW zamiast w mV

Sea4e85fb0fbc4b9f91b2907cafdce0d6U.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2023 o 17:12, PioterD napisał(a):

Zerkam co porabiają w Fosi Audio i Hiby. Jeszcze Aune. Ibasso właściwie mnie zupełnie nie interesuje bo robią zbyt mały progres kolejnymi donglami. 
 

Może kogoś zainteresuje że na alledrogo można obecnie wyrwać Creative XFi X1 za 170zl, są 4 sztuki z uszkodzonymi pudełkami i gwarancją 30 dniową. Do 2.6V i 80mA prądu na wyjściu to są super parametry jak na takie maleństwo, właściwie nie wiem czy jakikolwiek dongiel z wyjścia 3.5mm daje tyle mocy co ten creative.

 

Kupiłem jedną sztukę i niestety nie było mi dane nawet jej porządnie posłuchać, bo zwyczajnie sprzęcik przestał działać. Telefon nie wykrywa urządzenia, a na pececie dostaję info o nieprawidłowym działaniu urządzenia na USB i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 17:03, Perul napisał(a):

znalazłem tylko to, i tu niestety nie ma mocy, jedynie napięcie wyjściowe, omylnie podane w mW zamiast w mV

Sea4e85fb0fbc4b9f91b2907cafdce0d6U.jpg

 

 

 

Nooo, 3500mW przy 600Ohm to by była miazga xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 12:03, mch122__ napisał(a):

Panowie jakiego dongla polecicie do 400zl? Może być większa kwota do 500 zł bo np na audeos jeszcze jest promocja z kodem rabatowym.

Mój telefon vivo x80 pro

Słuchawki: akg k371, shure srh840 z modami, moondrop space travel, moondrop ssp, monolith m1070

Do pc mam ifi zen v2.

Chiny wykluczam, musi być gwarancja

Wcześniej korzystałem z fiio ka1 i ibasso dc05 (grzał się niemiłosiernie ale dźwięk w porządku) 

Najlepiej by było jakby był odpinany kabel bo już dwa razy mi kable się przerwały i następował zwrot środków za produkty po wysłaniu do serwisu.

Dzięki 

HiBy FC3 MQA

Colorfly CDA-M1

DUNU DTC-500

iBasso DC03 Pro

Tanchjim Space

Shanling UA2 Plus

Fosi Audio DS1

To co znalazłem na audeos + jeszcze inne propozycje możecie dawać 

Moondrop dawn pro

Ja polecam Creative SXFI AMP lub Sound Blaster X1, bo to chyba to samo.

 

W dniu 2.12.2023 o 12:17, Birken napisał(a):

teeee Panie bo ja od ciebie CharmTeka TPR 22 kupiłem i nic o awaryjności nie pisałeś😔 

No i u mnie działa wzorowo ze 2 lata.

Ja mam go już prawie 3 lata i też zero problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności