Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, PioterD napisał(a):

Poproszę dongiel, który będzie dawał 2V z wyjścia SE oraz 4V z BAL, ale mocowo niech się zbliży do 500mW przy 32ohm

FiiO KA13 ma 550mW po balansie :) - obecnie cenowo taniej niż ja kupiłem

https://pl.aliexpress.com/item/1005006052240388.html

Z wad, to że są lekkie zakłócenia jak się cicho słucha z telefonu (póki co tylko tak słuchałem, i tylko z jednego telefonu), ale tylko w lewym kanale - widać ta plastikowa obudowa słabo ekranuje. Za to dongiel sporo lżejszy od dongli podobnej wielkości, nie "ciągnie" tak gniazdka telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO KA13 ma 550mW po balansie  - obecnie cenowo taniej niż ja kupiłem
https://pl.aliexpress.com/item/1005006052240388.html
Z wad, to że są lekkie zakłócenia jak się cicho słucha z telefonu (póki co tylko tak słuchałem, i tylko z jednego telefonu), ale tylko w lewym kanale - widać ta plastikowa obudowa słabo ekranuje. Za to dongiel sporo lżejszy od dongli podobnej wielkości, nie "ciągnie" tak gniazdka telefonu.
Też kupiłem ale jeszcze paczka nie przyszła. Możesz sprawdzić te szumy na innym telefonie? Ciche słuchanie to ok. ile db 40,do 50 czy mniej?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vulthoom napisał(a):

Fiio KA13 w pl też już dostępne

I cena praktycznie jak na Aliexpress :) 

 

5 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Ciche słuchanie to ok. ile db 40,do 50 czy mniej?

Ciężko w dB powiedzieć, ale zakłócenia te słychać na 1 i 2 stopniu głośności i przy -10dB ustawionym na Wavelet dla całego sygnału. Podejrzewam, że nie przekraczam wtedy 40dB. To są takie typowo "komórkowe" zakłócenia, jak nieraz w głośnikach słychać, gdy komórka blisko leży.

 

5 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Możesz sprawdzić te szumy na innym telefonie?

Na Huawei P30 (moim codziennym) są, ale też nie zawsze. Sprawdziłem właśnie na szybko na P40 i były tylko na początku, przy wykrywaniu sprzętu, potem cisza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Huawei P30 (moim codziennym) są, ale też nie zawsze. Sprawdziłem właśnie na szybko na P40 i były tylko na początku, przy wykrywaniu sprzętu, potem cisza  
Ja mierzę wokółuszne telefonem, mikrofon między pady które stykają się że sobą.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splendapps.decibel

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 13:35, Perul napisał(a):

Z wad, to że są lekkie zakłócenia

To spora wada, ale mam nadzieję że jednak się okaże z innego powodu niż Fiio 😉 jest jeszcze jedna wada, a może nie, trzeba poczekać na więcej recenzji - impedancja wyjściowa ponad 1.5ohm, gdzie standardem jest jednak około 0.5ohm a w każdym razie poniżej 1ohm. Dajcie znać czy wpływa to jakoś neikorzystnie na zmiany sygnatury dźwiękowej niskoimpedancyjnych słuchawek, powiedzmy 18ohm i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór mam mały problem. Mianowicie stoję przed wyborem zakupu między: Shanling UA1 Plus a Moondrop Dawn Pro. Dokładnie chodzi mi o wartość pasmo przenoszenia dźwięku. Shanling posiada  20Hz-40kHz(+0.5dB), a Moondrop 5Hz - 82kHz (±1dB). Moje pytanie brzmi: Czy, kiedy i jak bardzo powinienem zawracać sobie głowę tym parametrem. Jaka będzie różnica między tymi dwoma grajkami?  Reszta sprzętu to Samsung a34 i słuchawki sony mdr xb60ex, słuchawki mają już swoje lata, więc pewnie będę je też chciał zamienić, na coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDHIFI TC28I

 

ada.jpg

 

Co prawda nie kabel, ale działa u mnie doskonale od kilku lat (obecna wersja iOS 17.1.1)

Nie sądzę aby z kablami miałoby być inaczej.

Produkty ddHiFi tanie nie są, ale wykonanie jest solidne i działają (moje doświadczenie).

Edytowane przez marek_m
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, OczyKobry napisał(a):

Czy, kiedy i jak bardzo powinienem zawracać sobie głowę tym parametrem.

Nie powinieneś ;) większą rolę gra sygnatura urządzenia i moc wyjściowa. Twoje obecne słuchawki nie są wymagające, natomiast zastanów się co będziesz chciał kupić w przyszłości? Obecnie dongle potrafią poradzić sobie nawet z napędzeniem dużych, wokół usznych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 21:48, OczyKobry napisał(a):

Czy, kiedy i jak bardzo powinienem zawracać sobie głowę tym parametrem. Jaka będzie różnica między tymi dwoma grajkami?

  1. Nie zawracać sobie głowy, to marketingowy bełkot.
  2. Trudno powiedzieć jaka różnica - UA1plus mam i moim zdaniem gra świetnie, to samo mogę powiedzieć o iFi GoLink - CS43131 (podobnie z resztą jak ES9219) to układy zintegrowane DAC+wzmak. Zatem możliwości spieprzenia implementacji zostały zminimalizowane 😉 Gdyby szanowna firma Moondrop zdecydowała się dawać więcej info na temat output voltage/current... A dają jeszcze mniej niż mało czyli jeszcze mniej niż wszyscy 😉 Moondrop daje wyjście zbalansowane, to może być plus jak potrzebujesz.

Moim zdaniem, z czym wielu się oczywiście nie zgodzi, taki UA1plus napędza bardzo dobrze nawet AKG k612 czy Fostexy T50RP - w zakresie oferowanego napięcia rzecz jasna i oferowanego przy tym prądu. Jednych i drugich nie dał bym rady słuchać na 100% głośności dłuzej niż kilka sekund, wystarcza 40-60% (MAX; windows10) a mam w spotify włączoną normalizację głośności na "normal" (-14dB LUFS). Obydwie pary mają czułość 101dB/1V.

 

Dla odmiany na GoLink głośność jest inaczej "dozowana" (napięcie inaczej podawane na skali głośności, dużo dokładniej przez pierwsze 40%, znacznie mniejsze skoki). Tutaj słucham na powyższych słuchawkach na 60-80%. Na 80% głośność na GoLink jest taka jak na UA1plus na 60%. Maksymalny output mają BARDZO podobny.

 

Moje setupy domowe/biurowe/stacjonarne to jednak (ZenDac/GoLink/UA1plus) + ZenCan, ze względu na XBass+3D i gałeczkę analogową. NIE ze względu na to że pojawia się tam jakaś dodatkowa magia po drodze z uwagi na obecność wzmaka 😉 w każdym razie nie przy tych słuchawkach jakie posiadam.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Najner napisał(a):

Colorfly CDA M1P oceniony przez Andyego bardzo wysoko. Pamiętam poprzednią wersję, grała świetnie, także jeżeli naprawdę jest taki duży upgrade jak mówi Andy, to w tej cenie może być hicior.

 

Screenshot_20231129_193601_YouTube.jpg

Hej kolego :) możesz dać linka do tego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Witaj Kumplu ;) Marek wrzucił w poprzednim poście. Chyba spróbuję tego cororflaja dla zabawy, co mi tam, inflacja oszczędności zżera i tak :D

 

To już ustawiam się w kolejce do komisu aby znów nie przespać... :) byle dotrwać do następnej jesieni ;) 

Edytowane przez prophet1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiego dongla polecicie do 400zl? Może być większa kwota do 500 zł bo np na audeos jeszcze jest promocja z kodem rabatowym.

Mój telefon vivo x80 pro

Słuchawki: akg k371, shure srh840 z modami, moondrop space travel, moondrop ssp, monolith m1070

Do pc mam ifi zen v2.

Chiny wykluczam, musi być gwarancja

Wcześniej korzystałem z fiio ka1 i ibasso dc05 (grzał się niemiłosiernie ale dźwięk w porządku) 

Najlepiej by było jakby był odpinany kabel bo już dwa razy mi kable się przerwały i następował zwrot środków za produkty po wysłaniu do serwisu.

Dzięki 

HiBy FC3 MQA

Colorfly CDA-M1

DUNU DTC-500

iBasso DC03 Pro

Tanchjim Space

Shanling UA2 Plus

Fosi Audio DS1

To co znalazłem na audeos + jeszcze inne propozycje możecie dawać 

Moondrop dawn pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truthear shio

30 minut temu, mch122__ napisał(a):

Panowie jakiego dongla polecicie do 400zl? Może być większa kwota do 500 zł bo np na audeos jeszcze jest promocja z kodem rabatowym.

Mój telefon vivo x80 pro

Słuchawki: akg k371, shure srh840 z modami, moondrop space travel, moondrop ssp, monolith m1070

Do pc mam ifi zen v2.

Chiny wykluczam, musi być gwarancja

Wcześniej korzystałem z fiio ka1 i ibasso dc05 (grzał się niemiłosiernie ale dźwięk w porządku) 

Najlepiej by było jakby był odpinany kabel bo już dwa razy mi kable się przerwały i następował zwrot środków za produkty po wysłaniu do serwisu.

Dzięki 

HiBy FC3 MQA

Colorfly CDA-M1

DUNU DTC-500

iBasso DC03 Pro

Tanchjim Space

Shanling UA2 Plus

Fosi Audio DS1

To co znalazłem na audeos + jeszcze inne propozycje możecie dawać 

Moondrop dawn pro

Truthear shio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś pierwsze opinie o iBasso DC-Elite:

 

https://www.head-fi.org/threads/the-ibasso-dongle-dac-thread-–-dc03-pro-dc04-pro-dc06-pro-dc-elite.967987/post-17843239

 

https://www.reddit.com/r/mobileaudiophile/comments/184ftwo/ibasso_dcelite_has_received_its_initial_sound/

 

Zapowiada się chyba mocno ciekawie, choć z tego co opisują, to raczej sprzęt pod cieplej grające słuchawki. 

 

Pozwolę sobie zapytać @bigmaras lub @Mayster czy wiedzą coś na temat dostępności w Waszych sklepach? ;) 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał(a):

Są już jakieś pierwsze opinie o iBasso DC-Elite:

 

https://www.head-fi.org/threads/the-ibasso-dongle-dac-thread-–-dc03-pro-dc04-pro-dc06-pro-dc-elite.967987/post-17843239

 

https://www.reddit.com/r/mobileaudiophile/comments/184ftwo/ibasso_dcelite_has_received_its_initial_sound/

 

Zapowiada się chyba mocno ciekawie, choć z tego co opisują, to raczej sprzęt pod cieplej grające słuchawki. 

 

Pozwolę sobie zapytać @bigmaras lub @Mayster czy wiedzą coś na temat dostępności w Waszych sklepach? ;) 

 

 

Rozpoczynają się wysyłki do dystrybutorów. Zatem do końca miesiąca już będzie dostępny. Cena 1799zł u nas. W razie czego krąży demówka, która już na AVS sporo z was zapewne słuchała. Będzie też DC06 Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał(a):

Zapowiada się chyba mocno ciekawie, choć z tego co opisują, to raczej sprzęt pod cieplej grające słuchawki. 

Zamiast zrobić coś o ciepłym, nasyconym brzmieniu w stylu DFB, ale mocniejszego i o trochę lepszych technikaliach, żeby zgrało się to z wymagającymi, pełnowymiarowymi słuchawkami, to wszyscy klepią te analityczne suchotniki, byle w pomiarach dobrze wypadły - co za barany. 🤦

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności