Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę słabo, że to piszczy i pierdzi bo zastanawiałem się nad tym donglem .
Wczoraj słuchałem na WA8 z czułymi iemami Final Piano Forte 16 Om, 108dB i było czarne tło, żadnych trzasków/brumów. Słuchałeś z PC czy z telefonu?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Trochę słabo, że to piszczy i pierdzi bo zastanawiałem się nad tym donglem .
Wczoraj słuchałem na WA8 z czułymi iemami Final Piano Forte 16 Om, 108dB i było czarne tło, żadnych trzasków/brumów. Słuchałeś z PC czy z telefonu?

 

Tylko z PC i laptopa, podpinane pod USB-c z przejściówką i pod zwykłe USB bezpośrednio. W obu przypadkach piszczało, w reckach tego urządzenia też o tym często wspominają. Pod telefon nie podłączałem, bo nie miałem przejściówki na Lighting. 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś jeszcze tańszego na podwójnym CS43131 niż https://audeos.pl/shanling-ua1-pluis ? Moc nie ma dla mnie znaczenia bo będzie współpracowało z ZenCanem, byle dawało nie mniej niż 1.5V w trybie lineout z dziurki 3.5mm (dla 32ohm).

 

Ok, znalazłem coś takiego (wersja na podwójnym CS jest 2X tańsza niż na ES9038Q2M):

https://www.aliexpress.com/i/1005005310727211.html

 

Ktoś coś o tym wie? Działa? 😉 

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znam na pojedynczym i obserwuje od dawna nic nie wiem poza opisem producenta:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003072090579.html?gatewayAdapt=glo2pol

Przycisk pauzy dla mnie mus przy droższym donglu. Ktoś widział jakie info na jego temat?

20 godzin temu, PioterD napisał(a):

Ktoś coś o tym wie? Działa? 😉 

recka jest https://www.head-fi.org/showcase/epz-tp20.26595/reviews

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś z Was może do czynienia z tym? https://www.q21.pl/fosi-audio-ds1-czarny.html

Podobno iście cudowna i niespotykana muzykalnie implementacja 9038Q2M jakkolwiek to rozumieć.  Może jakieś promki czarne tygodnie przyniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, PioterD napisał(a):

A czy miał ktoś z Was może do czynienia z tym? https://www.q21.pl/fosi-audio-ds1-czarny.html

Podobno iście cudowna i niespotykana muzykalnie implementacja 9038Q2M jakkolwiek to rozumieć.  Może jakieś promki czarne tygodnie przyniosą.

Tak jak sobie przeglądam Facebooka to na temat fosi pojawiają się dość pozytywne opinie. W tej cenie to może być ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obsługa DSD: do DSD512"

Po co jest takie DSD? Istnieją w sprzedaży takie pliki? Przecież już normalne dsd64 to są duże kobyły. A to?

Zresztą tak samo z 32/384. Po co to?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Po co jest takie DSD

Bo jest OGROMNA różnica pomiędzy 44,1khz/16bit a DSD512, która się znakomicie sprzeda, ale której niestety człowiek nie usłyszy i w zastosowaniach 99% konsumentów ma to zaspokoić trudne do zdefiniowania potrzeby 🙂 tzn człowiek usłyszy, bo w większości słyszymy to co usłyszeć chce nasz mózg 😉 tzn nie usłyszy ale usłyszy, rozumiesz ? 😉 

 

Choćby z tego powodu że takie tematy wzbudzają dyskusje o psychologii, socjologii, psychoakustyce to jest to dla mnie interesujące.

 

Być może dziś jeszcze nie wiemy po co jest to nam potrzebne, ale są takie możliwości to się je rozwija, i to wydaje się być dobre - na tyle mogę się z tym zgodzić, i z tego póki co nie korzystać 🙂

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

"obsługa DSD: do DSD512"

Po co jest takie DSD? Istnieją w sprzedaży takie pliki? Przecież już normalne dsd64 to są duże kobyły. A to?

Zresztą tak samo z 32/384. Po co to?

Żeby głowa audiofila była spokojna, że słucha muzyki w możliwie najlepszej jakości 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał nagrany w studiu w formacie 96kHz i zrobiony oversampling do DSD512.

To samo zapewne może zrobić programowo, w locie z 44.1 taki Roon czy Audirvana.
Kiedyś się w to bawiłem.

IMG_3155.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z poniższych (ewentualnie jakiś inny dostępny w pl) polecacie?

 

Fosi DS1, Shanling UA3, iBasso DC04 Pro

 

zależy mi na dwóch rzeczach:

1. współpracuje bez problemu z iPhonem

2. nie syczącej czy też szeleszczącej wyższej średnicy / góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zOrg napisał(a):

nie syczącej czy też szeleszczącej wyższej średnicy / góry

To będziesz musiał sprawdzić samodzielnie na swoich uszach i swoim repertuarze/realizacjach. Każdy z wyżej wymienionych ma opinie zarówno takie że kogoś tam coś drażniło a inny piszę że łagodna góra... Zerknij na recenzje na HeadFi i będziesz miał pełne spektrum wrażeń odsłuchowych 😉 

 

Na przykład UA3 - zdaniem Andy'ego nie brzmi jak AKM i nie jest "Velvet", a kolejny "recenzent" już pisze że jest "Velvet" 🤣

https://www.head-fi.org/showcase/shanling-ua3-portable-dac-amp.25836/reviews

 

Ja polecam iFi GoLink, nic mnie w nim nie drażni, ale czytałem opinie takich co ich drażni 😉

I współpracuje bez problemów z iPhonem.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PioterD napisał(a):

To będziesz musiał sprawdzić samodzielnie na swoich uszach i swoim repertuarze/realizacjach. Każdy z wyżej wymienionych ma opinie zarówno takie że kogoś tam coś drażniło a inny piszę że łagodna góra... Zerknij na recenzje na HeadFi i będziesz miał pełne spektrum wrażeń odsłuchowych 😉 

 

Na przykład UA3 - zdaniem Andy'ego nie brzmi jak AKM i nie jest "Velvet", a kolejny "recenzent" już pisze że jest "Velvet" 🤣

https://www.head-fi.org/showcase/shanling-ua3-portable-dac-amp.25836/reviews

 

Ja polecam iFi GoLink, nic mnie w nim nie drażni, ale czytałem opinie takich co ich drażni 😉

I współpracuje bez problemów z iPhonem.


no fakt, że każdy może to odbierać inaczej

 

ten GoLink to ma jakąś przejściówkę z USB c na Lighting, czy trzeba dokupić osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PioterD napisał(a):

Bo jest OGROMNA różnica pomiędzy 44,1khz/16bit a DSD512, która się znakomicie sprzeda, ale której niestety człowiek nie usłyszy i w zastosowaniach 99% konsumentów ma to zaspokoić trudne do zdefiniowania potrzeby 🙂 tzn człowiek usłyszy, bo w większości słyszymy to co usłyszeć chce nasz mózg 😉 tzn nie usłyszy ale usłyszy, rozumiesz ?

Na pewno będzie ogromna różnica w rozmiarze pliku. Naście czy kilkadziesiąt MB do kilkuset w przypadku zwykłej piosenki  DSD512.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zOrg napisał(a):

ten GoLink to ma jakąś przejściówkę z USB c na Lighting

są przejściówki w zestawie. USB-C - lightning i USB-C - USB-A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audeos działa już kod promocyjny “BF2023”. Można kupić np 

 

https://audeos.pl/shanling-ua1-pluis

za 226 z przesyłką 😉 

 

albo chwalony i mocny:


https://audeos.pl/tanchjim-space

Za 382 z przesyłka 🙂

 

EDIT:

 

Dzisiaj ZenCan dostanie sygnał z podwójnego CS43131 zamiast pojedynczego ES9219MQ/Q i puści go na (za-rą-bi-ste) fostexy T50RP50th 🙂 oczywiście z Xbassem i 3d 🙂 

 

Podłączone do ZenCan przez Jack-RCA dają oba bardzo podobne napięcie, w okolicy 1.6V (ale dokładnie jeszcze nie mierzyłem) więc nawet na 0dB gain jest duży zapas głośności.

 

image.jpeg

 

 

Edytowane przez PioterD
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Akustik napisał(a):

Shanling UA4

No nie wiem, jeszcze dopakowali wyświetlacz który zawsze jest zagwozdką czy minimalnie nie będzie zakłócał sygnału.

 

Fosi DS1 na ES9038Q2M daje też 220mW@32ohm balanced (450zł, a teraz są promki)

Hiby FC4 na podwójnym ES9219 (9218 już nie produkują) daje ponad 330mW@32ohm balanced (550zł, są promki)

 

Powyższe implementacje już pokazały jak znakomicie potrafią grać ESS'y, pozostanę sceptyczny czy 9069Q z wbudowanym renderem MQA (niektórym to nie odpowiada przecież) zagra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 21:34, Vulthoom napisał(a):

Ibasso DC-Elite

czekam z utęsknieniem aż któraś firma jako pierwsza zacznie podawać zamiast nieprzydatnych mWatów, wartości prądu, obok wartości napięcia które może dostarczyć sprzęt dla danej impedancji. Jak taki iBasso elite podnosi próg napięcia z wyjścia BAL do ponad 4.5V, ale jednocześnie nadal zapewnia juz od dawna zapewniane przez inne sprzęty raptem 280mW przy 32ohm to w zasadnie nic nowego w kwestii mocy nie oferuje. A może nawet będzie mniej prądu.

Poproszę dongiel, który będzie dawał 2V z wyjścia SE oraz 4V z BAL, ale mocowo niech się zbliży do 500mW przy 32ohm.  Wtedy to będzie sensowny sprzęt do wokółusznych planarów o skuteczności poniżej 105dB/V.

A z takimi sprzętami jak powyżej to się kręcimy w kółko.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PioterD napisał(a):

Poproszę dongiel, który będzie dawał 2V z wyjścia SE oraz 4V z BAL, ale mocowo niech się zbliży do 500mW przy 32ohm.  Wtedy to będzie sensowny sprzęt do wokółusznych planarów o skuteczności poniżej 105dB/V.

I żeby jeszcze pobierał 1% baterii z telefonu na godzinę odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Play napisał(a):

I żeby jeszcze

Tak ujęta sprawa pozostaje względna, bo może się zmieści w tym 1% jak będzie czerpał z baterii o pojemności 6000mAh 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności