Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, marek_m napisał(a):

Co nie zmienia faktu, że są osoby, które mają z tym problem.

Może była jakaś felerna partia. Poza tym nie wiadomo jak kto traktuje sprzęt i z jakich kabelków korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Duoo Link 2 bal nie widziałem narzekań na luźne gniazdo, a nieoryginalne kabelki potrafiły przerywać. Te same kabelki w DC04 Pro

Jak wypada DC04pro przy Link2Bal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szukam nowego dongla do używania z PC. Obecnie posiadam CX-Pro Audio CX31993, który gra lepiej od używanego wcześniej i znacznie droższego swojego czasu SB X-Fi Xtreme Gamer wyprowadzonego na front panel i który jest obecnie koniecznością z racji wymiany płyty głównej. Charakterystyka dźwięku z CXa mi odpowiada (EQ już nie używam), ale jestem ciekawy czy usłyszę coś więcej z lepszego sprzętu. Początkowo planowałem wydać ok. 200 zł, ale widzę, że w tej cenie nic wyraźnie lepszego nie znajdę, a jak już to recenzje są mieszane. Co do słuchawek to zacząłem od Lafitear LF1, później CCA CRA, Tangzu Wan'er SG, a ostatnio KZ Krila. Jak widzicie modele budżetowe, ale nie wiem czy do CXa warto byłoby kupować coś droższego. Ze słuchawek jestem jednak zadowolony i muszę powiedzieć, że częściowo kierowałem się właśnie opiniami z tego forum z innego wątku. To co mnie zaciekawiło w akceptowalnym budżecie to choćby iBasso DC03 Pro lub Tanchjim Space Lite (niestety okrojona wersja nie ma regulacji głośności). Jak już coś zakupię, to raczej nie będę zmieniał szybko, więc szukam czegoś sprawdzonego, grającego w stylu CXa. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Praedo Hmmm mam problem z poleceniem czegokolwiek bo miałem tego CX-Pro i praktycznie każdy inny dongiel grał zupełnie inaczej i jednocześnie jak dla mnie znacznie lepiej. Bez popadania w skrajności ale klarowniejszy, żywszy i z lepszą dynamiką to Keysion DAC lub Abigail.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Presto napisał(a):

jestem ciekawy czy usłyszę coś więcej z lepszego sprzętu

Jeżeli tego oczekujesz, to tak 🙂

https://tu-dresden.de/tu-dresden/newsportal/news/menschen-hoeren-das-was-sie-zu-hoeren-erwarten?set_language=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioterD napisał(a):

Może coś w tym jest, ale miałem takie oczekiwania co do CXa, że zagra lepiej niż sam telefon. Tymczasem po podłączeniu grał po prostu głośniej i niewiele ponadto, chociaż bardzo chciałem coś więcej usłyszeć (nie wiedziałem wtedy, że trzeba jakieś specjalne apki). Dopiero podpięty do USB w PC dostał mocy i pokazał znacznie więcej.

 

@x86 może źle się wyraziłem, bo nie musi to być kolejny CX. Lubię jasne brzmienie, przybliżoną średnicę, napowietrzoną scenę i detale. Bas owszem, ale nie może dominować, tylko być na swoim miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Presto napisał(a):

Lubię jasne brzmienie, przybliżoną średnicę, napowietrzoną scenę i detale. Bas owszem, ale nie może dominować, tylko być na swoim miejscu :D

Zapoluj na coś porządnego pokroju Tanchjim Space, a nie będziesz musiał rozważać nad tym czy niemieccy naukowcy mieli rację ;) Do propozycji dorzucam Creative X1 pomimo nie najlepszego doświadczenia z SB X-Fi Xtreme Gamer to może Ci się spodobać :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, x86 napisał(a):

Zapoluj na coś porządnego pokroju Tanchjim Space, a nie będziesz musiał rozważać nad tym czy niemieccy naukowcy mieli rację ;) Do propozycji dorzucam Creative X1 pomimo nie najlepszego doświadczenia z SB X-Fi Xtreme Gamer to może Ci się spodobać :) 

 

Widziałem już tego Tanchjim Space i patrząc teraz po recenzjach, to może faktycznie brzmienie by mi odpowiadało. Cena już wyższa, ale na Shenzenaudio wychodzi 90 $. X-Fi Xtreme Gamer był ok dopóki nie miałem porównania i jako wewnętrzna karta wypadł gorzej niż "kabelek" za ok. 30 zł. Czyli X1 nie odrzucam, bo jednak ma trochę pozytywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby ktoś polecić coś typu przejściówki z USB c na mini Jack o jak najbardziej kompaktowym wymiarze iż będę używać z telefonem w czasie podróży ale jak i w domu , słuchawek nie mam jeszcze jakichś lepszych ale mam w planie kupić jakieś porządne . Budżet na adapter czy przejściówkę czy co tam bo jestem zielony. W tym temacie do 70 EUR jak warto moge dopłacić zależy mi na jakości , żeby jak wezmę dobre słuchawki była odczuwalna różnica.

Tapnięte z Notka 20 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, SirPavvSon napisał(a):

Witam czy mógłby ktoś polecić coś typu przejściówki z USB c na mini Jack o jak najbardziej kompaktowym wymiarze iż będę używać z telefonem w czasie podróży ale jak i w domu , słuchawek nie mam jeszcze jakichś lepszych ale mam w planie kupić jakieś porządne . Budżet na adapter czy przejściówkę czy co tam bo jestem zielony. W tym temacie do 70 EUR jak warto moge dopłacić zależy mi na jakości , żeby jak wezmę dobre słuchawki była odczuwalna różnica.

Tapnięte z Notka 20 Ultra
 

sound blaster x1, mam i polecam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, meehooj said:

sound blaster x1, mam i polecam

Dzięki dla pewności czy to ten ?
https://www.muziker.nl/creative-sound-blaster-x1

I czy potrzebuję jakichś dodatkowych przejściówek żeby podłączyć do telefonu czy w zestawie jest już USB c w pudełku ?

I co do rozmiarów czy noszony z telefonem w kieszeni nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SirPavvSon napisał(a):

Dzięki dla pewności czy to ten ?
https://www.muziker.nl/creative-sound-blaster-x1

I czy potrzebuję jakichś dodatkowych przejściówek żeby podłączyć do telefonu czy w zestawie jest już USB c w pudełku ?

I co do rozmiarów czy noszony z telefonem w kieszeni nie przeszkadza?

Tak to ten.

Jest USB-c. Ja używam w domu tylko ale jest nieduży, sprawdź wymiary. Działa z androidem choć może nie być takiej informacji

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla pewności czy to ten ?
https://www.muziker.nl/creative-sound-blaster-x1
I czy potrzebuję jakichś dodatkowych przejściówek żeby podłączyć do telefonu czy w zestawie jest już USB c w pudełku ?
I co do rozmiarów czy noszony z telefonem w kieszeni nie przeszkadza?
Tak mi przyszło do głowy że może zwrócę ci uwagę na to że noszenie dongla z telefonem w kieszeni może być problematyczne z tego powodu że gniazda USB w obydwu urządzeniach mogą ulec dewastacji. Nie lepiej będzie kupić coś pokroju fiio btr3k? Możesz to przypiąć do odzieży np. pod szyją

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 07:50, jarzyna napisał(a):

Info z head-fi, wątek o wrażeniach z CanJam London. Uzupełniłem poprzedni post o więcej znalezionych informacji. 

Pojawił się już oficjalnie na stronie Questyle:

https://www.questyle.com/cma/cma-18p.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 14:01, mantr napisał(a):

Aune Yuki. 2x CS43198 i 16 tranzystorów. Cena w Chinach 1199 juanów.

F67G101aAAASIOb.jpeg

e14dc699af638b448a942b140bc9a452.jpeg

379908760_831779578736617_4392074938646575616_n.jpg

 

 

Te czerwone wstawki na laminacie paskudne - szkoda, bo psują cały design. To pozostaje liczyć, że obroni się dźwiękowo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mantr napisał(a):

Tu jest trochę pierwszych wrażeń:

https://zhuanlan.zhihu.com/p/658011719

 

Dzięki, chociaż niewiele się z tego dowiedziałem - brak porównań do innych dongli i tłumaczenie z chińskiego nie pomagają ;) Niemniej jeśli to nie będzie chłodnawe granie w stylu DC04 Pro, to chętnie go sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności