Skocz do zawartości

Sennheiser Px100


MacMax

Rekomendowane odpowiedzi

W podwarszawskim EW można było od ręki dostać kartę gwarancyjną Konsbudu w punkcie obsługi klienta. W sumie chyba wszystko jedno czy weźmiesz gwarancję czy zostaniesz z paragonem. Zależy gdzie Ci wygodniej dochodzić w razie czego warunków gwarancji, czy wolisz zwrócić się do sklepu czy do serwisu dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 601
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam nadzieje, ze jak pojawię się w EW jak znowu będę w Łodzi z samym paragonem to nie będą protestować przy wydawaniu karty.

 

Bo w sumie gwarancja Konsbudu by się przydała

 

Różnica jest taka, ze z paragonem w razie czego oddaje sprzęt w łódzkim EW, a z gwarancją Konsbudu wysyłam im do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za moje laickie pytanie, ale od tego przeszukiwania forum już mi się w głowie miesza ;) :

 

Czy PX'y 100 są najlepszym wyborem (do 200 zł) do słuchania muzyki w domu (tylko z odtwarzacza mp3)?

 

- stawiam na dobry wokal, tony wysokie i środek, bas mile widziany choć byłby tylko dodatkiem.

Wydaje mi się że izolowane Epki lepiej sprawdzą się w szkole na korytarzu i generalnie po za domem, więc te zostawię w swoich czterech ścianach. Choć w grę wchodzą też PMX'y 100 (IMHO lepsze z wyglądu), które ze względu na swoją konstrukcje, na podwórku nie powinny być obiektem dziwnych spojrzeń bo są bardziej dyskretne, choć w nich nie posłucham niczego na leżąco. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PX'y 100 są najlepszym wyborem (do 200 zł) do słuchania muzyki w domu (tylko z odtwarzacza mp3)?
UR-40 sa lepsze... tym bardziej, ze stawaisz na srodek i gore... niestety jesli z nimi zamierzasz chodzic po dworze to moze byc niewygodnie - strasznie uciskaja szyje, jesli na niej nosimy i wyglad dosyc przyciagajacy spojrzenie usportowionej czesci spoleczenstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglad dosyc przyciagajacy spojrzenie usportowionej czesci spoleczenstwa.

 

Wg mnie każde większe słuchawki (większe niż pchełki/douszne) mają przyciągający wygląd i nie tylko wyżej wspomnianej części społeczeństwa.

Chyba będę musiał wypróbować to na własnej skórze, bo w Cresynach mi jack padł i nie mam w czym słuchać muzyki poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mixed

 

Powiem ci, ze twoje przypuszczecia co do uzytkowania sluchawek, ktore wymieniles sprawdzaja sie w rzeczywistosci ;) . 'Zimne' Px graja duzo gora, po dogrzaniu sluchawki troche 'ciemnieja' i pojawia sie mily bas. 'Rozgraly' sie tak fajnie, ze czasem zabieram je na wieczorne spacery, kiedy jest juz ciszej i ... jest poprostu pieknie :) Kiedy wychodze, zabieram ze soba czapeczke z daszkiem i wtedy jest calkiem spoko - jesli chodzi o wyglad. Mi ogolnie brzmienie wszystkich Senkow odpowiada... wiec trudno mi mowic o UR-40. Oryginalne px/pmx graja na pewno dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o

 

głuchy jesteś??

 

 

ja mam 20mW na H100 i nie przekroczyłem -15 (skala iRiver'a ~25 (?))

 

równiez na mieście ;]

 

Ja myśle o pełnych doznaniach,słysze wyraźnie od 20,ale muzyka nie wciąga,jest tylko tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na discmanie, ktory ma na kanal 6mW@16ohm slucham na 12/25 i na braki glosnosci nie narzekam - oczywiscie na miescie... jak dla mnie jest to wystarzcajaco glosno - wiecej nie potrzeba. chyba ze mamy material cicho nagrany - wtedy 17 to absolutne maximum. nei sadze, zeby ktos niegluchy sluchal glosniej, bo sie robi "sieczka" w negatywnym tego slowa znaczeniu - glowa boli, uszy przechodza w "stan obronny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 20 w jednym odwarzaczu ma się ni jak do 20 w innym,i nie na wszystkich płytach musze tak głośno dawać,ale np. KPP posiadające wyrzszą impedancje grają wyraźnie głośniej,dodatkowo nie korzystam z korektora który pdbijając pasmo zwiększa głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Px'y mnie trochę męczą nawet na płaskim eq. Musze Cresyny naprawić żeby ostatecznie stwierdzić, ale z tego co pamiętam to lepiej mi sie na nich słuchało... :/

 

Poza tym px'y okazały się trochę niepraktycznie dla mnie, bo w sumie w domu mam głośniki do odsłuchu, na mieście w px'ach się raczej średnio słucha o szkole już nie wspominam.

Dam im jeszcze trochę czasu na przekonanie mnie, ewentualnie na wygrzanie lub dostosowanie brzmienia EQ i jeśli mi albo im się nie odmieni poszukają innego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym px'y okazały się trochę niepraktycznie dla mnie, bo w sumie w domu mam głośniki do odsłuchu, na mieście w px'ach się raczej średnio słucha o szkole już nie wspominam.
do domu jak najbardziej kolumny :). mi za to pxow sie wyjatkowo dobrze na miescie slucha - wlasciwie do tego zostaly stworzone i ich wady na dworze staja sie zaletami - scisnieta scena, duzo basu, malo gory... do tego dochodzi polotwarta konstrukcja, ktora bardzo delikatnie izoluje, ale jednoczesnie nie odcina od swiata zewnetrznego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniewaz pojawilo sie nieprzyjemne 'pierdzenie' przy niskich tonach, ktore raz bylo a raz nie, zaczolem zastanawiac sie dlaczego? Zdaje sie, ze na forum juz pare osob mialo z tym problem, a mianowicie - wlosy, ktore dostaja sie pod gril i powoduja te nieprzyjemne wibracje. Okazalo sie, ze to prawda. Do usuwania wloskow polecam pensete, najlepiej z zakrzywionym koncem, bo czesto trzeba sie namanewrowac. Wyjmujemy wszystkie wieksze 'okazy', a nastepnie delikatnie dmuchamy, zeby te mniejsze zdradzily swa pozycje :P Tylko, trzeba byc ostroznym, zeby przypadkowo nie zrobic sobie wgniecen w membranie - najlepiej gleboki wdech. Po prawidlowo przeprowadzonym zabiegu charczenie ustaje badz znaczaco sie zmniejsza :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja px'ów jest o tyle dobra, że jak już się tam dosanie włos to łatwo jest go wyciągnąć. Do KPP przez tylne otwory w obudowie dostał mi się mały kamyczek, siedział pod membraną więc wyciągnąć go pensetą się nijak nie dało. Do sennków nic nie wpadnie bo mają od tyłu gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam je kupić do T10 i tu się rodzi pytanie:

Jestem basolubem i zasmuciłem się, że w nowych PX100 jest więcej góry niż w starych. W związku z tym jak będą się sprawować w rapie, R&B i rocku pokroju Elektrycznych Gitar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w PX100 jest bas... ja mam straszą wersję (pomarańczową, ale nowe podobno nie wiele się różnicą, jest to kosmetyczna różnica). Bas jest, góra też jest, po równo. Nie można powiedzieć że góry jest dużo a mało basu i na odwrót. Przy muzyce rockowej sprawują się bardzo dobrze, odrobinę więcej basu mają KPP ale też są trochę bardziej krzykliwe według mnie. Ciężko określić czy basu wystarczy czy nie, to zależy od Ciebie. Po dłuższym słuchaniu AKG K518DJ które basu mają co nie miara, zakładając PXy przez chwile się ma wątpliwości czy w PXach jest bas, ale po dłuższym czasie nie używania żadnych słuchawek, zakładamy PXy i bas jest ;) PXy według mnie mają więcej basu niż Cresyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności