Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 700/800 zł i wzmacniacz. Jakie kupić?


Jad szopa

Pytanie

Witam, więc tak, zacznę od początku.
Moje doświadczenie ze sluchawkami opiera się o słuchawki Superlux HD681, Sharkoon Shark Zone H10, MDH, ISK MDH8500.
MDH8500 spoko, bardzo wygodne i fajne, ale partnerka mi je zajumała do telefonu, więc muszę sobie zakupić nowe. 
Siedzę w tym już trochę, szukam, czytam, aż mi się litery zlewają. Oglądam recenzje, poradniki, ale pozostaje ten sam problem odwieczny - co kupić. 
HD681 oryginalnie twarde nausznice z czasem, wymieniłem na welurowe jakieś tanie i się brudzą okropnie! Zbierają kurz...
To tak tylko wspominam, bo może to kwestia jakości. 

-Używam obecnie FX-Audio słuchawkowy DAC-X3

Więc zacznę od początku. Cierpię na nadwrażliwość emocjonalną i tzn "6 zmysł", tzn że wyłapuję różne dźwięki, tony z muzyki i postrzegam to inaczej. 
Odkładam sobie powoli budżet na nowe słuchawki.
Czego oczekuję: 
- Nauszne albo wokółuszne 

- BEZ mikrofonu
- Półotwarte lub zamknięte (ponieważ otwarte słuchawki pewnie przepuszczają wszystko, czy jak to działa?) 
- Wydaje mi się, że dobrze by było, gdyby był odpinany kabel (w razie wymiany nie trzeba kombinować) plus ewentualnie ulepszenia 
- Pady welurowe lub ekoskóra 
- Bass? Nie potrafię się określić w tym temacie 
* Na ten punkt nie trzeba zwracać uwagi, dodaję tylko jako "bonus" bo może się uda (nie jest wymagane) - design podoba mi się w stylu Beyerdynamic DT lub Audio Technica ATH-MSR7B, ale jak wspominam. To jest najmniej ważny punkt. Takie "widzi mi się" 

- Dalej, co chcę robić na tych słuchawkach i przeznaczenie? Głównie muzyka jako piedestał. Użytkowanie TYLKO w domu z komputerem stacjonarnym. 
Jak będą grać filmy, czy gry to mnie nie interesuje. 
- Jaki rodzaj muzyki? Tutaj myślę, że podam kilka linków, wydaje mi się to najbardziej odpowiednia opcja za pozwoleniem :)

Hurts - Somebody To Die For (2013) [Vinyl Video]
Breaking Benjamin - Failure
The Cranberries - Zombie
Slipknot i podobne
Red - The War We Made
Jim Yosef - Let You Go [NCS Release]
Kaze no Tabibito - Kou Tenka (Soul Hunter A.K.A Houshin Engi)
Citizen Soldier - Found
Mercy Mirror
K.M.S ft. Klaudia Lipka, KUka - Zamykam oczy!

Najprościej mówiąc, to słucham głównie emocjonalnej muzyki. Cierpię na zaawansowaną depresję i pewnie inne rzeczy, ale się nie przejmuję bo, po prostu istnieję "we własnym muzycznym świecie" Aczkolwiek spoko się gada z ludźmi. Ogólnie to mam przy słuchaniu muzyki efekt "przedawkowania dopaminy" i czuję się jak ludzie, co dają sobie "strzała w żyłe" Tylko, ja mam tak od muzyki. 
I tego głównie oczekuję od słuchawek biorąc poprawkę na to, że rozumiem swój budżet i ograniczenia. 
Chciałbym znaleźć słuchawki, które byłyby dobre do rodzaju muzyki, którą podlinkowałem w skrócie, bo tak to jest tego za dużo... W zależności od tego co robię, czy rysuję, jak się czuję po prostu leci coś innego, albo przypadkiem znajdzie się nowe do kolekcji. 
Czy mógłby ktoś mi coś poradzić? 
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na słuchawki to 700/800 zł, chyba że uda mi się ogarnąć więcej. No i później kwestia jaki wzmacniacz do danego modelu? Czy ten obecny wystarczy? 

A jeszcze ogólnie to słuchałem porównań w takich filmikach różnych tego typu jak gra dany model z ciekawości (nie wiem, czy to mądre, ale co tam)
HD600 VS K701 VS DT880 Sound Demo
beyerdynamic DT 880 880PRO 990 990PRO Sound Demo
No i inne, ale nie będę tyle wrzucał linków.

Da radę jakoś ogarnąć ten temat? 
Pozdrawiam 

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak o te, np. z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/philips-fidelio-x2hr-sluchawki-hi-res-fv23-10691673004

Masz 14 dni na zwrot, więc jakby nie podpasowały to byś mógł zwrócić. 

To nie są słuchawki HiFi, ale w tej cenie i ogóle efektownością grania to robią wrażenie, podkreślony bas, czysta średnica (choć potrafiąca zagrać z pazurem). Góra podbita i nie koniecznie w jakiś super sposób, tutaj najwięcej ludzie narzekają (nie ja), ale daje mnóstwo powietrza i dobre efekty przestrzenne. Zawsze można je EQ trochę dostroić. Ja je słucham ostatnio z EQ, które je tak wyrównuje, więc nie muszą tak walić basem jak to robią stockowo. 

Jeśli być chciał coś bardziej HiFi to w komisie @marek_m zaufany użytkownik (od niego kupiłem swoje HD58x) sprzedaje HD660s. Cena razy dwa, ale lepsza średnica i bardziej referencyjne, równiejsze granie. Jakby Ci nie podeszły to odprzedać je komuś chyba nie byłoby większych problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jad szopa napisał:


A to teraz wszystko jasne 100% :D

Haha.. no to gitara. 👍 Ja Ci polecę bardziej starsze X1, bo X2 są trochę agresywne w górnych rejestrach, a do nich coś jasnego i szybkiego, ale to już niech koledzy doradzą, bo w nowościach już nie siedzę.

 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-przewodowe-philips-fidelio-x1-9883322415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Jad szopa napisał:


@Kuba_622 Czyli jak słucham na YouTube starszej muzyki typu wrzuczone 10 lat temu, 15 lat temu się zdarza, 5 lat, 3 itd... To jak są tam jakieś niedociągnięcia, to będzie WSZYSTKO słyszalne?

 

Takie DT990Pro bardzo wyciągają wszelkie niedoskonałości na pierwszy plan. Sennheisery czy AKG na ogół grają gładszym dźwiękiem, ale to też zależy od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Jad szopa napisał:

A Black Friday, warto czekać? Da się coś fajnego zakupić? Czy to jest takie 2/10 bo wiadomo jakie sa te "promocje" 
 

 

Do Black Friday chcesz czekać, serio? :D No do tego czasu, to zdążysz przeczytać wszystkie recenzje które są w necie i będziesz wiedział o słuchawkach więcej niż ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minutes ago, Kuba_622 said:

 

Do Black Friday chcesz czekać, serio? :D No do tego czasu, to zdążysz przeczytać wszystkie recenzje które są w necie i będziesz wiedział o słuchawkach więcej niż ja :D


Pomyślałem, że MOŻE będą jakieś fajne okazje :D Ale nie wiem jak to wygląda na Black Friday ze sprzętem, czy serio się "opłaca". 
Mam taki durny sentyment, bo przyzwyczaiłem się do HD681, używałbym ich do laptopa w sumie. Ale fajnie byłoby mieć coś klasę wyżej niż one. 
Jedynie mnie martwi to, że nausznice czarne mogą łapać kurz i wyglądać jak "czarno-szare" jak moje HD681. 

@MrBrainwash A właśnie, co mogę rozumieć przez HiFi? W sensie, takie coś zaczyna się od HD600 w górę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi

W dużej mierze mówię o swoim subiektywnym odczuciu. Hi-Fi w słuchawkach jest wtedy kiedy słuchawki jak najmniej zmieniają i jak najmniej dodają od siebie, przekaz jest jak najbardziej zrównoważony, nie podbarwiony dodatkowo, no i ma wysoką jakość. W słuchawkach nie da się wskazać standardu jednoznacznego. Bo nikt nie wie jak idealnie przenoszące dźwięk słuchawki miałby by grać. Lecz przyjęło się, że odpowiedź częstotliwościowa powinna być bliska równej linii, nieposzarpana, a poziom zniekształceń jak najniższy. X2 nie grają płasko to jest VKa i już przez to odjeżdżają od hifi, zniekształcenia pewnie też nie trzymają jakoś super nisko. One jakość mają subiektywnie wysoką, ale nie jest to "wierne" granie bo mają ewidentnie swój własny charakter. DT1990 też grają Vką, ale delikatną, mniejszą i mniej barwią, one są bardziej hifi. 

HD600 grają bardziej hifi. W każdym razie w moim odczuciu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jad szopa napisał:


 

A właśnie, co mogę rozumieć przez HiFi? W sensie, takie coś zaczyna się od HD600 w górę? 

Jak zaczynasz bajdużyć o scenie jak stadion w słuchawkach i masz debet na koncie, to wtedy jest Hifi. 😆

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, MrBrainwash said:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi

W dużej mierze mówię o swoim subiektywnym odczuciu. Hi-Fi w słuchawkach jest wtedy kiedy słuchawki jak najmniej zmieniają i jak najmniej dodają od siebie, przekaz jest jak najbardziej zrównoważony, nie podbarwiony dodatkowo, no i ma wysoką jakość. W słuchawkach nie da się wskazać standardu jednoznacznego. Bo nikt nie wie jak idealnie przenoszące dźwięk słuchawki miałby by grać. Lecz przyjęło się, że odpowiedź częstotliwościowa powinna być bliska równej linii, nieposzarpana, a poziom zniekształceń jak najniższy. X2 nie grają płasko to jest VKa i już przez to odjeżdżają od hifi, zniekształcenia pewnie też nie trzymają jakoś super nisko. One jakość mają subiektywnie wysoką, ale nie jest to "wierne" granie bo mają ewidentnie swój własny charakter. DT1990 też grają Vką, ale delikatną, mniejszą i mniej barwią, one są bardziej hifi. 

HD600 grają bardziej hifi. W każdym razie w moim odczuciu. 


Czyli tak na prawdę Hifi zaczyna się od 1300 zł w górę :D Aczkolwiek jak wspomniałem, będzie mi pasowało wszystko co będzie klasę wyżej niż MDH8500. 
https://www.x-kom.pl/p/420236-sluchawki-przewodowe-isk-mdh8500.html#Specyfikacja

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Jad szopa napisał:


Czyli tak na prawdę Hifi zaczyna się od 1300 zł w górę :D Aczkolwiek jak wspomniałem, będzie mi pasowało wszystko co będzie klasę wyżej niż MDH8500. 
https://www.x-kom.pl/p/420236-sluchawki-przewodowe-isk-mdh8500.html#Specyfikacja

HE400se/i czy HD560s czy DT880 można podpiąć pod hifi pomijając podbite soprany. Czy nawet te HM5 (mi słuchawki zamknięte nie kojarzą się z hifi więc raczej podpinał bym ten model do słuchawek monitorowych, ale jakość dźwięku jest jak najbardziej na miejscu). Tylko chodzi o to, że coś co jest hi-fi to niekoniecznie musi się od kopa podobać, wiele osób szuka czegoś takiego jak jest w X2, czyli masa powietrza fajna duża scena, wyraźne efekty przestrzenne i kinowy bas. W pewnym sensie nawet DT990 będą bardziej hifi, tyko moim zdaniem Fidelio od nich smaczniej grają, nie są takie suche, mają jeszcze życie na średnicy i nie grają by wyciągać brudy, choć detali im nie brakuje.  Wszystkie te słuchawki można ustrzelić w dobrych cenach czasami. Nie trzeba przekraczać 1k czy nawet 800zł. :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash Ok już ogarniam :D MDH mają taki opis
 

Quote

Słuchawki oferują nam dość chłodne brzmienie z nienachalnym basem, który jest delikatny i dawkowany, nie narzuca się nam tak jak większości „gamingowych słuchawek” pokroju Razer Kraken, gdzie bas zakrywa nam średnicę. W ISK mdh8500 średnica ma spore pole do manewru, bo nie jest stłumiona basem, jest ciekawa i dobrze teksturowana, co w efekcie daje dobre połączenie i równowagę. Bas nie jest raczej czymś, co chcemy by było wyeksponowane zwłaszcza w grach FPS. Mdh oferują lekko inne brzmienie, niż to znane z hyperX Cloud, choć słuchawki te są często do siebie przyrównywane. Tony wysokie są lekkie i niczym nie zakłócane, soprany są uwydatnione, dobrze się komponują z resztą, dół jest delikatny, lekko dociążony . Przy dobrej karcie dźwiękowej słuchawki te rozwijają swoje skrzydła i obrzucają nas gamą czystego technicznego dźwięku, bez żadnego przesycenia/przekoloryzowania, bardzo dobrze nadają się do gier, scena i pozycjonowanie w mdh stoją na wysokim poziomie jak na słuchawki za około 200zł.

Cytat z recenzja-sluchawek-isk-mdh8500

Taki opis coś mówi ogólnie? Jakieś porównania do różnych modeli? Pytam z ciekawości :) Jeśli można. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze pytanie, mógłby ktoś mniej-więcej opisać jak działają otwarte słuchawki? Chodzi mi tylko o to, czy jak słucham powiedzmy na 15% głośności (czyli standard jak każdy) przykładowo. To będzie słychać? Czy to jest tylko słychać wtedy, jak da się nieco głośniej? Bo to bardzo istotne dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jad szopa napisał:

Mam jeszcze pytanie, mógłby ktoś mniej-więcej opisać jak działają otwarte słuchawki? Chodzi mi tylko o to, czy jak słucham powiedzmy na 15% głośności (czyli standard jak każdy) przykładowo. To będzie słychać? Czy to jest tylko słychać wtedy, jak da się nieco głośniej? Bo to bardzo istotne dla mnie. 

To już jest kwestia budowy danych słuchawek, jedne będzie słychać mniej inne więcej, ale przy niskiej głośności wyciek będzie minimalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minutes ago, neonlight said:

To już jest kwestia budowy danych słuchawek, jedne będzie słychać mniej inne więcej, ale przy niskiej głośności wyciek będzie minimalny. 


Czyli taka konstrukcja chyba odpada, bo moja partnerka bierze tabletki nasenne i nie chcę jej przeszkadzać, żeby dźwięk był słyszalny w pokoju. Głośno nie słucham, ale jeżeli ma być to słyszalne, to trochę słabo :(
Bo zastanawiałem się nad Philips Fidelio X2HR i chyba zostaje mi półotwarta konstrukcja z tego wszystkiego. Albo w ostateczności już DT770. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minute ago, neonlight said:

Akurat X2 mało wyciekają na zewnątrz, więc przy cichym słuchaniu powinny być niesłyszalne dla drugiej osoby. ;)


Okej, ostatnie pytanie i dalej już po prostu wybiorę jakiś model. 
Były może np rok temu Sennheiser HD600 lub Sennheiser HD560S na promocji na Black Friday? Poważnie się zastanawiam - najwyżej tam życie o chlebie i wodzie, ale do BF może by się uzbierało sumę na promocji do HD600 hehe.
Aktualnie nowe Philips Fidelio X2HR kosztują 635 zł. 

?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minutes ago, neonlight said:

HD600 mocno wyciekają na zewnątrz, 560 nie znam, ale budowa raczej ta sama, co inne z tej serii, więc może być trochę lepiej pod tym względem.


Spoczko, tylko chodzi mi o to, czy w ogóle one są na Black Friday przeceniane. Bo równie dobrze mogą stać z ceną tak jak są :) No i zawsze mogę poszukać sklepu muzycznego, zobaczyć też co i jak. 
Ale póki co to zbieram info, czy jest sens w ogóle czekać, czy nie ma. Bo równie dobrze mogę zakupić X2 lub DT770 250 Ohm (bo 80 Ohm są basowe więc nope) bo mają białoszare pady i nie zbierają, AŻ TAK kurzu... Albo coś tam sobie już wymyślę. Tylko to kwestia, czy warto czekać, żeby zaoszczędzić, czy olać Black Friday. 
Ogólnie to nigdy chyba nie miałem otwartych słuchawek, a jak miałem to za 20 zł... 
Ilość modeli to już została przedstawiona więc luzik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie warto czekać tylko trzeba szukać promocji. Często przed BF ceny idą w górę by niby obniżyć cenę. Ta metoda jest bardzo popularna w Polsce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności