Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z mocnym Bassem


dawiddi12

Pytanie

WItam może ktoś poleci słuchawki głównie stawiające na bass idące w niskie tony głównie tak jak pisałem chodzi o wyrazisty dominujący inne dźwięki bass przesiadam się ze Steelseries które były słuchawkami gamingowymi teraz chciałem kupić coś do muzyki mogą nie mieć mikrofonu i być na kabel cena do 400zł dzięki z góry za pomoc.

  • Haha 1
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz póki są... 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-przewodowe-philips-fidelio-x1-9883322415

 

ewentualnie.. tuba basowa, czyli..

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-nauszne-skullcandy-crusher-wireless-9697763594      

ale te skullcandy lubią pękać. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzebuje słuchawek na kablu używane będą tylko i wyłącznie przez Pc 400zł maxymalnie wolał bym jednak coś do 300zł bo wiem że do 1000zł i tak nie kupie dobrego sprzętu więc wszystko pomiędzy będzie grało podobnie takie SONY MDR-XB550 odpowiadają mi w 100% dźwiękowo  lecz są tak nie wygodne że po 10min używania słuchawki poszły do zwrotu może jakieś akg miał ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

105354711o.jpgOdlicz z tych 400 zł trochę na coś takiego.

Nie usunę tego postu, bo twoje wpisy są nieczytelne. Rozumiem brak jednego przecinka - zdarza się. Chcesz pomocy i porady to sam trochę też się wysil.

 

Groźby zaś zgłosiłem do moderacji.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam słuchawki Isk 580, sam posiadam Akg 702, NH Audioquesta, niektórzy ludzie posłuchali tych słuchawek  kilka godzin i pewnie zucili je gdzieś w kąt, ja słucham ich od 2,5 roku.Słuchawki na początku grały jak spod koca, ale po około 100 h grania zaczęły się odmulać, wokal stał się czytelny, mimo iż słuchawki cały czas miały ciepłą barwę. W tej chwili przegrały już około 700 godzin i powiem szczerze, że scena na szerokośc jest tak samo dobra jak w Akg 240, ale głębia w Isk jest znacznie lepsza, wokal potrafi zabrzmieć kilkanaście metrów  przed głową  słuchacza.Isk to dobre basowe brzmienie, dobrą synergia dla nich to DR. Dla mnie takie droższe Isk 9999 są gorsze od 580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mając jednocześnie na odsłuchach Isk 580, Ath 700x, oraz Akg 702, te ostatnie zagrały o dwie klasy wyżej niż te dwa pierwsze modele. Porównując zaś 580 do Ath 700x, od razu pozbyłem tych drugich, Tudiotechnici zawiodły mnie totalnie, były strasznie głośne i dodatkowo ten plączący się kabel, a te łapki były nawet gorzej wykonane niż w Superlux 668 b.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od siebie mógłbym polecić Monoprice Retro . Odkrycie ich to było moje zdziwienie roku - jeszcze nie spotkałem się z tak przestrzennymi i klarownymi słuchawkami poniżej 300 złotych, basu mają dużo (cóż to zależy od integry, ale z komputera czasami może następować bass bleed w wysokich partiach basowych, ale np. z jasnym źródłem mojego Redmi note 8 pro ten efekt jest znikomy)

 

Ewentualnie wspomniane wyżej ISK HP-580 - jeśli szukasz bassu to na pewno cię zadowolą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lista osobista dla basolubów:

 

1. Ultrasone Pro 900 ("żylety")

 ex aequo Beyerdynamic DT 770 (i z  wybrzmieniem - DT 990)

 

2. Pioneer HRM 7 

 

Meze 99 Neo (jednak mi nie pasuje ich "przytulność")

 

(Meze 99 Classic - dziwne basowo, bo rozlewał mi się na "rozrywce").

Dygresja: Odnośnie Pioneer HRM7 - rozbieżne stanowiska w dyskusji na headfi.

page-10

head-fi.org/threads/pioneer-hrm-7-studio-monitor-headphones-discussion.751859/

 

[konieczne przeklejenie do wyszukiwarki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Rafacio napisał:

Znałem monoprice tylko te droższe. Nie wiedziałem nawet, że podobnie jak superlux robią bezczelne podróby.

A czymże innym (jeśli chodzi o wzornictwo) są Monolithy serii 1/2xxx;)

 

13 godzin temu, xetras napisał:

Lista osobista dla basolubów:

 

1. Ultrasone Pro 900 ("żylety")

 ex aequo Beyerdynamic DT 770 (i z  wybrzmieniem - DT 990)

 

2. Pioneer HRM 7 

 

Meze 99 Neo (jednak mi nie pasuje ich "przytulność")

 

(Meze 99 Classic - dziwne basowo, bo rozlewał mi się na "rozrywce").

Dygresja: Odnośnie Pioneer HRM7 - rozbieżne stanowiska w dyskusji na headfi.

page-10

head-fi.org/threads/pioneer-hrm-7-studio-monitor-headphones-discussion.751859/

 

[konieczne przeklejenie do wyszukiwarki]

Widzę, że mamy te same przeżycia z Meze 99 Neo vs Classic :D, dla mnie bass w Classic'ach jest zbyt "mglisty", niby jest go dużo, ale jednocześnie nie ma on klarownej formy, plastiki Neo o wiele lepiej radzą sobie z nadaniem mu kształtu i stabilizacji.

 

Ale z Pro 900 zgodzić się nie mogę - owszem mają dużo bassu, ale jednocześnie tną tak krzykliwą górą, że szczerze nie potrafię znaleźć dla nich konkretnego "zastosowania".

 

@dawiddi12 Jeśli masz możliwość - to najlepiej przetestuj je na miejscu, np. w jednym z naszych sklepów :P

Ja bym ci dał do testowania:

- Monoprice Modern,

- Akg k361

- Isk Hp580 (jakbym je miał :c)

- Isk hd 9999 (dla porównania, ale szczerze to jeśli jesteś bassheadem to nie wiem czy hp580 nie byłyby lepsze)

- Audio-Technica m40 / m50x

- Ultrasone pro 480i (trochę powyżej budżetu - ale zaskoczyłbyś się, szczególnie nawiązując do twojego niezbyt trafnego stwierdzenia o ciężkości dostania dobrze brzmiących słuchawek do 1000zł)

... i na koniec tak dla urozmaicenia - Koss porta pro :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, MP3store Lodz napisał:

Ale z Pro 900 zgodzić się nie mogę - owszem mają dużo bassu, ale jednocześnie tną tak krzykliwą górą, że szczerze nie potrafię znaleźć dla nich konkretnego "zastosowania".

Albo od razu się to akceptuje, albo głowa huczy :)

Dla mnie - epicka metaliczna "żyleta".

Są najbliżej tego, czego bym sobie życzył w otwartym plenerze.

 

Gwarantuję że do big beatu, rave, deep electro - detaliczność się przydaje.

 

Wada polega na tym, że  wiele nagrań w nich jest nieprzyswajalnych bo obnażają zbyt namacalny atak. Grają ostro - jak "żylety" - bez zbędnej "zwiewności". Albo się to polubi, albo się w tym pogubi.

Przypuszczam, że firma Ultrasone stawia raczej na wyczynowe a nie wypoczynkowe granie. Sporo zależy od tego, jak im się uda dobrać ich "Surround Logic Plus".

PS.

Przekładając to na prostszy język - SLogic ma wspomagać uszy słuchacza z ich niepowtarzalnym kształtem. Dlatego - nie dla każdego, a właściwie dla niewielu.

Edytowane przez xetras
poprawka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Fidelio x2 - mają gęsty dominujący funnowy bass (do casualowego grania są kozak. Scena i bas sprawia, że czujesz się jak na froncie)
  • Ultrasone 750i pro - mają dynamiczny precyzyjny bass. ( Osobiście z tych dwóch par wolę używać je do perki elektronicznej i muzyki)

    Obie pary mają odpinany kabel. Fidelio najwygodniejsze jakie używałem, ultrasone po paru godz. męczą. Obie te pary słuchawek sprzedaje. Ultrasony znajdziesz na bazarku fidelio już niedługo. pzdr
Edytowane przez docik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze jest taka kwestia.

25 lat temu słuchałem zestawu  Copland CDA 288, Copland 100, ProAc Response 2.5.

To nagranie, ale odtwarzane na CD.

Ambientowe tło było obecne wyraźnie.

Obecnie niestety zaledwie marnie istniejące (ze względu na wiek niestety).

Bez tego bezkresu i odludzia sens przekazu jest mniej czytelny.

 

Nie ma co narzekać, na słuchawkach czasem słychać to pulsowanie, a na głośnikach byłoby wygodniej, ale zwykle sobie nie radzą.

 

 

Niektórzy usiłowali mi wmówić, że "Joshua Tree" i "Unforgettable Fire" są słabo nagrane.

Możliwe, ale możliwe że takie brzmienie było zamierzone.

Edytowane przez xetras
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności