Skocz do zawartości

Cześć :) brt5 vs 5k vs paw s1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mój pierwszy post :)Najtrudniejsze już za mną.

Jako, że nie potrafię usiedzieć spokojnie to szukam nowej zabawki która zastąpie dragona red ( który spełnia moje oczekiwania ale niepotrzebnie rozjaśnia mi dzwięk i trochę braknie mu mocy).

Rozpatruje 3 opcja w tytule i tu nasuwa mi się pytanie, na cholere mi to wyjscie zbalansowane? Czy są słuchawki fabrycznie wypuszczane z jack 4.4 lub 2.5 balans? Czy to znaczy, że musiałbym kupować do wszystkich słuchawek kable? Zależy mi na tym by znaleźć możliwie najmocniejszy sprzęt mobilny, zdolny okiełznać choćby hd600 bez wydawania 250zł na kabelek. Proszę o pomoc, bo czuję się zagubiony jak dziecko, a im więcej czytam tym mniej wiem.

Reasumując-potrzebuje dac/amp przenośnego, wielkością coś w stylu brt5 lub ciut większy, z możliwie największą mocą.

 

 

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są słuchawki, które mają fabrycznie dołączony kabel zbalansowany. Można dokupić np Meeaudio i masz wszystkie opcje po za 6,3 mm. Mam od przeszło roku BTR5 i ok 2,5 roku BTR3. Wczoraj pod BTR5 podłączyłem pchelki 150 Ohm i starcza mu mocy nawet z zapasem. Różnica w dźwięku pomiędzy SE a balansem jest słyszalna i to wyraźnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Korzystam raczej z dużych słuchawek i nie widzi mi się kupowanie do nich drogich kabli, a jednak chciałbym ich używać mobilnie.

 

Wierzę, że jest różnica, tylko problematyczna do osiągnięcia dla mnie. Część słuchawek z kręgu mojego zainteresowania nie mają wymiennego kabla, a są wymagające prądowo.

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo XD-05 Plus z modułem 05BL Pro.

4 razy więcej mocy niż Apogee i możesz korzystać zarówno jak ze zwykłego combo podpinanego do kompa, jak i bezprzewodowo.

Albo xDuoo XD-05 Balanced - to samo co powyżej, tylko już ze zintegrowanym modułem i prócz wyjścia 6,3mm jest od razu balans na przyszłość.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibasso dc04 190mW na kanał
2XDAC CS43131, tak że mocy trochę jest i gabarytowo spełnia twoje wymagania, ale bez zmiany kabla się nie obejdzie bo potrzebny jest Jack 4.4mm.
Nie wiem czy jest coś na rynku co w pełni cię zadowoli ponieważ mocniejsze(z tych małych) urządzenia wszystkie są po balansie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JanSobWwa said:

Zależy mi na tym by znaleźć możliwie najmocniejszy sprzęt mobilny, zdolny okiełznać choćby hd600

Czyli szukasz bardzo mocnego samochodu sportowego

1 hour ago, JanSobWwa said:

wielkością coś w stylu brt5 lub ciut większy

 niewielkiego Hatchback'a

1 hour ago, JanSobWwa said:

zdolny okiełznać choćby hd600

aby wozić szafy

1 hour ago, JanSobWwa said:

na cholere mi to wyjscie zbalansowane?

w dodatku odrzucasz opcję podpięcia przyczepki :D

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JanSobWwa napisał:

Prawdopodobnie to, że rynek audio nie wypuścił jeszcze urządzenia odpowiadającego moim lekko wygórowanym wymaganiom.

 

Coś się znajdzie, z E1DA 9038D czy Apogee Groove powinny napędzić HD600 już do całkiem wysokich poziomów głośności. Tylko się zastanów, po co Ci aż tak małe urządzenie, przecież po ulicy nie będziesz w tych HD600 chodził, no nie? ;) Kup coś trochę większego, z wbudowaną baterią, to sprzęt będzie nadal przenośny, a dostaniesz większy zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solid_Snake napisał:

Czyli szukasz bardzo mocnego samochodu sportowego

 niewielkiego Hatchback'a

aby wozić szafy

w dodatku odrzucasz opcję podpięcia przyczepki :D

Wychodzi na to, że muszę się przeprosić z ifi i kupić iFi Audio iDSD Nano które "Dzięki technologii S-Balanced wszystkie słuchawki mogą skorzystać z w pełni zbalansowanej konstrukcji wzmacniacza, jak również z mocno ograniczonego przenikania się kanałów P–L." Można Jasiowi dać wyczynowego maluszka do wożenia kredensów bez przyczepki? Można :) szkoda tylko, że to ifi które kiedyś mi na odcisk nadepnęła swoim serwisem.

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JanSobWwa napisał:

A Ty tu jesteś by pomagać i dzielić się wiedzą, czy odnosić poczuciem wyższości?

Ja pomogę. Zapomnij o tych dzyndzlach jak chcesz zasilić HD600 z dziurki SE. Po balansie jest zazwyczaj 2x więcej prądu a one mają 300 ohm, niską skuteczność i dobrze graja ze stacjonarką lub mocnym mobilnym sprzętem. Kup coś mocnego, przenośnego, większego. A na Twoim miejscu kupiłbym kabelek zbalansowany- same zalety. Ja jadę tylko na balansie. Sprzedaję na moim bazarku 2 tanie i dobre kable sprawdzone z HD660S oraz etui- link w stopce.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Coś się znajdzie, z E1DA 9038D czy Apogee Groove powinny napędzić HD600 już do całkiem wysokich poziomów głośności. Tylko się zastanów, po co Ci aż tak małe urządzenie, przecież po ulicy nie będziesz w tych HD600 chodził, no nie? ;) Kup coś trochę większego, z wbudowaną baterią, to sprzęt będzie nadal przenośny, a dostaniesz większy zapas mocy.

A co jest złego w chodzeniu po ulicy w hd600? :) w hd560s chodzę i jestem uśmiechnięty. 

No widzę właśnie, że muszę zmienić oczekiwania.

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, no może poza jednym kolegą, co tu przyszedł psuć mi nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty tu jesteś by pomagać i dzielić się wiedzą, czy odnosić poczuciem wyższości?
Nic złego nie miałem na myśli. Sam stwierdziłeś że jeszcze nie wyprodukowali czegoś co by cię zadowoliło. Ja od siebie napisałem o dc04-to w kwestii dzielenia się wiedzą

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Ja pomogę. Zapomnij o tych dzyndzlach jak chcesz zasilić HD600 z dziurki SE. Po balansie jest zazwyczaj 2x więcej prądu a one mają 300 ohm, niską skuteczność i dobrze graja ze stacjonarką lub mocnym mobilnym sprzętem. Kup coś mocnego, przenośnego, większego. A na miejscu miejscu kupiłbym kabelek zbalansowany. Sprzedaję na moim bazarku 2 tanie i dobre kable oraz etui- link w stopce.

Często zmieniam słuchawki. Hd 600 podałem jako przykład, bo są wymagające i jeśli dzyndzel je napędzi to inne z kręgu moich zainteresowań też. Kable zbalansowane w pewnym stopniu ograniczają mi możliwości swobodnego zmieniania słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Nic złego nie miałem na myśli. Sam stwierdziłeś że jeszcze nie wyprodukowali czegoś co by cię zadowoliło. Ja od siebie napisałem o dc04-to w kwestii dzielenia się wiedzą

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Nie przejmuj się, lubie się przekomarzać.

 

Btw to pierwszy post i już "gorący temat" :D

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JanSobWwa napisał:

A co jest złego w chodzeniu po ulicy w hd600? :) w hd560s chodzę i jestem uśmiechnięty. 

 

 

Bo to słuchawki otwarte przeznaczone do użytku domowego, nie izolują Ciebie od otoczenia i co gorsza, nie izolują otoczenia od Twojej muzyki, więc nawet jeśli Ty jesteś uśmiechnięty, to Twoje otoczenie już niekoniecznie ;)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Bo to słuchawki otwarte przeznaczone do użytku domowego, nie izolują Ciebie od otoczenia i co gorsza, nie izolują otoczenia od Twojej muzyki, więc nawet jeśli Ty jesteś uśmiechnięty, to Twoje otoczenia juz niekoniecznie ;)

Do autobusu czy metra w nich nie chodzę, a na ulicy to mam wy.... jeśli nie słuchaliście nigdy otwartych słuchawek chodząc po mieście to wiele straciliście. Za to najbardziej kocham isine10, bo mnie nie izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności